خرید و فروش ویلا در زیباکنار

شمال کشور به دلیل آب و هوای خوب و همچنین داشتن جاذبه های طبیعی مانند جنگل و دریا طرفداران زیادی دارد. یکی از شهرهای زیبای شمال ایران، زیباکنار است که در استان گیلان قرار دارد و زیباترین و بهترین ویلاهای شمال در زیباکنار هستند. اگر قصد خرید و فروش ویلا در زیباکنار را دارید پس حتما به اطلاعاتی در مورد زیباکنار، نکاتی در مورد فروش ویلا در زیباکنار، راهنمای خرید ویلا در زیباکنار و … نیاز پیدا می کنید. آسمونی در این بخش نکات خرید و فروش ویلا در زیباکنار را برای شما عزیزان منتشر می کند.

راهنمای خرید و فروش ویلا در زیباکنار

زیباکنار ناحیه ای ساحلی در استان گیلان و از توابع شهرستان رشت است . جمعیت کل زیباکنار و روستاهای آن در آخرین سرشماری حدود 6 هزار نفر اعلام گردیده است . و این جمعیت شامل روستاهای دوباج ،ملکده،نوده،جلیدان ، چالکش لات ، تازه اباد ، فخر آباد ، اژدها بلوچ ،خشک اسطلخ ،شهمیرسرا ،امیلدان و چونچنان می باشد.

خرید و فروش ویلا در زیباکنار: ویلا شمال زیباکنار

در سالهاي اخير خرید و فروش دهکده هاي ساحلي یا به اصطلاح ويلا شمال بسيار رونق پيدا کرده است. شغل اکثر مردم در زيباکنار ماهيگيري، مشاور املاک و سوپر مارکت و کشاورزي است . با توجه به ورود مسافران زياد به اين منطقه ساکنين زيباکنار نيز دست بکار شده اند ، ويلا هاي روستايي ساخته اند را از طريق کرايه به مسافران بتوانند امرار معاش کنند . با توجه موقعیت مکانی منطقه زیباکنار ، ساخت شهرک های ویلایی و همچنین پیش فروش ویلا در این منطقه افزایش پیدا کرده است و  مسافران زیادی توانسته اند ویلا خریداری کنند .

خرید و فروش ویلا در زیباکنار: موقعیت مکانی زیباکنار

فاصله زیباکنار تا تهران حدود 330 کیلومتر می باشد. این ناحیه از شمال به دریای خروشان کاسپین (خزر) و از جنوب به شهر لشت نشاء و کوچصفهان ، از شرق به کیاشهر و چمخاله و از غرب به شهر بندر انزلی متصل است . به دلیل نزدیکی به منطقه آزاد انزلی و تازه تاسیس کاسپین این منطقه نیز در سال 93 جزء محدوده منطقه آزاد کاسپین اعلام گردیده است .

خرید و فروش ویلا در زیباکنار: آب و هوای زیباکنار

آب و هوای زیباکنار معتدل و مرطوب است و در تمام فصول سال از باران قابل توجهی بهره می گیرد و از این رو در طول تاریخ طبیعتی زیبا و مثال زدنی در آن ریشه دوانده و باعث شده که همواره چهره این منطقه سرسبز و زنده نشان داده شود .

خرید و فروش ویلا در زیباکنار: بندر ساحلی زیباکنار

بندر ساحلی زیباکنار امروزه به دلیل ساخت وساز و ویلا سازی های بی رویه توسط بعضی از افراد بومی و غیر بومی و همچنین بوجود امدن پادگانهای اموزشی نظامی و هتل های متعدد مقداری از بافت محلی و سنتی خود را از دست داده است به گونه ای که مثال پدران ما این است که زیباکنار زیبایش رفته و کنارش مانده است .

خرید و فروش ویلا در زیباکنار: بناهای مهم زیباکنار

از جمله بناهای مهم زیباکنار در زمان گذشته می توان به هتل زیباکنار که در اوایل حکومت پهلوی برای سکونت و پذیرایی از خانهای امینی و مهمانان سرشناس داخلی و خارجی ساخته شده بود و عظمتی بسیار داشت اشاره کرد .دیگر بنای معروف زیباکنار کاخ قطبی بود که با معماری مدرن و با گران قیمت ترین مصالح و سنگ های مرمر در زمان اواخر دوره پهلوی توسط شخصی بنام رضا قطبی دایی شهربانو فرح ساخته شده بود و برای تفریح شاهزاده ها و مهمانان بزرگ استفاده می شد . البته هیچکدام از بناهای نام برده شده دیگر وجود نداشته و بعد از انقلاب سال 57 جای هتل زیباکنار را مرکز اموزشی سیدالشهدا و کاخ قطبی هم به بخشی از مجتمع اموزشی رفاهی صداوسیما اضافه و تبدیل شده است.

خرید و فروش ویلا در زیباکنار: جاذبه های طبیعی زیباکنار

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی زیباکنار رودخانه اوشمک می باشد که به طول 8 کیلومتر از دل زیباکنار گذشته و طبیعتی زیبا را در کنار خود بوجود اورده و مکانی مناسب برای ماهیگیری محسوب می شود . هر روزه مسافران و افراد زیادی از دیگر شهرها و روستاهای اطراف برای تفریح لذت بخش ماهیگیری به این منطقه می ایند.

خرید و فروش ویلا در زیباکنار: پارك ملي بوجاق زیباکنار

پارك ملي بوجاق كه لاگون زیباکنار را به عنوان تالاب بين المللي به مجامع جهاني معرفي نموده است و دلتاي رودخانه سفيدرود را در خود جاي داده است يكي از زيستگاههاي مهم پرندگان و آبزيان مي باشد . از گونه هاي مهم پرندگان پارك ملي بوجاق : غاز خاكستري ، عروس غاز ، فلامينگو ، پليكان ، آوست چوب پا ، باكلان ، انواع حواصيل ، اكراس ، كله سبز ، خوتكا ، اردك ارده اي ، كفچه نوك ، آنقوت ، تنجه ، نوك پهن ، كشيم ، قو ، طاووسك ، بحري ، ليل ، سنقر تالابي ، خروس كولي ، چنگر ، آبچليك ، گيلانشاه ، كاكايي ،اردك سرحنايي و گيلار . و گونه های گیاهی بسیاری هم در این پارک موجود می باشد.

خرید و فروش ویلا در زیباکنار: مکانهای تفریحی زیباکنار

مکانهای تفریحی که از زیباکنار می توان دسترسی اسان به انجا داشت ؟

– ساحل زیبای حاجی بکنده زیباکنار

– ساحل مروارید زیباکنار

– منطقه تجاری و مراکز تفریحی کاسپین زیباکنار

– موزه و مردابهای زیبای انزلی زیباکنار

– پارک جنگلی کیاشهر زیباکنار

– پل چوبی کیاشهر زیباکنار

– ساحل چمخاله زیباکنار

– آستانه اشرفیه زیباکنار و …

تفریحاتی که هر ساله توریست ها و گردشگران داخلی و خارجی را به زیباکنار می کشاند عبارت است از شنا ، قایق سواری ، جت اسکی ، اسکی روی اب ، ماهیگیری ، چهارچرخ سواری ، فوتبال و والیبال ساحلی و …

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید