جاهای دیدنی زیبا کنار

زیباکنار یکی از شهرهای زیبای استان گیلان است. این شهر ساحلی مکان های دیدنی بسیاری دارد که هر ساله جمعیت گسترده ای از داخل و خارج ایران به این مکان زیبا سفر می کنند. آسمونی در این بخش جاهای دیدنی زیبا کنار را برای شما عزیزان معرفی می کند.

جاهای دیدنی زیبا کنار

مجتمع تفریحی زیباکنار یکی از جاهاي دیدنی گیلان بوده و در آغوش جنگل هاي سرسبز و زیباي شمال و در جوار سواحل لاجوردین دریاي خزر قرار دارد. این مجموعه تفریحی در 37 کیلومتري شمال شرق رشت واقع است.

بندر علی آباد، نام قدیمی زیبا کنار است و جزء بخش لشت نشاء می باشد. مردم زیبا کنار اغلب صیاد و برنج کار هستند. زیبا کنار در گذشته هاي نه چندان دور یکی از بنادر کشتیرانی و باربري دریایی مهم استان بشمار می رفت.

در حال حاضر این منطقه یکی از مناطق دیدنی و گردشگري کشور بشمار می آید و همچون نگینی در جوار دریاي خزر می درخشد و هر ساله گردشگران زیادي را پذیراست. تالاب زیبا کنار و منطقه وحشی بوچاق که در مجاورت دریا قرار گرفته است این منطقه را از دیگر مناطق دیدنی تر کرده است.

بندر ساحلی زیبا کنار بدلیل ویلاسازي هاي چند سال اخیر توسط افراد غیر بومی و همچنین وجود پادگانهاي آموزشی نظامی و هتل های متعدد کمی بافت محلی و سنتی خود را ازدست داده است.

از جمله بنا هاي مهم منطقه در گذشته را می توان به هتل زیبا کنار که در اوایل حکومت پهلوي براي سکونت خوانین و پذیرایی از مهمانان اشرافی ساخته شده بود و همچنین کاخ قطبی با معماري مدرن که در زمان پهلوي توسط رضا قطبی دایی فرح ساخته شده است اشاره نمود.

جاهای دیدنی زیبا کنار : امکانات رفاهی مجموعه تفریحی زیبا کنار

این مجتمع 60 هکتاري شامل 47 دستگاه ویلاي مجهز، برج هاي آفتاب و مهتاب، مرکز آموزش شهید مطهري، مرکز اقتصادي ستاره، کانون فرهنگی ورزشی نور، بازیکده کودك، زمین هاي ورزشی، دریاچه ساحلی تالاب، رستوران هاي مجهز، کلبه جنگلی، مسجد علی ابن ابیطالب (ع) سالن اجتماعات و ساحلی زیباست. ظرفیت پذیرش این مجتمع آموزشی رفاهی روزانه در حدود 1500 گردشگر است.

سایر امکانات رفاهی و تفریحی مجموعه زیباکنار شامل تور تفریحی انزلی، تور تفریحی ماسوله، قطار تفریحی، اسب سواري در حاشیه ساحل، تاکسی سرویس، واحد مخابرات، درشکه سواري، تالار شهید آوینی، کفاشی، خشکشویی، تالار جام جم، آرایشگاه، کلینیک تخصصی پزشکان و وجود دستگاه عابربانک و کارتخوان در فروشگاهها می باشد.

جاهای دیدنی زیبا کنار : امکانات ورزشی مجموعه تفریحی زیباکنار

از امکانات ورزشی زیباکنار میتوان به زمین فوتبال، زمین والیبال ویژه خواهران و برادران، زمین تنیس ویژه خواهران و برادران، پیست دوچرخه سواري ویژه برادران، قایق کانو در تالاب آیینه، موتور کارتینگ ویژه نوجوانان و جوانان، مجموعه فرهنگی نور ویژه برادران شامل شطرنج و پینگ پنگ و بازیهاي یارانه اي و فوتبال دستی و شطرنج خیابانی اشاره نمود.

لازم به توضیح است که مجموعه تفریحی دیگري به نام مجموعه زیباکنار در خرم آباد استان لرستان وجود دارد

جاهای دیدنی زیبا کنار : رودخانه اوشمک

جاهای دیدنی زیبا کنار : پارک ملی بوجاق

جاهای دیدنی زیبا کنار : بندر ساحلی زیباکنار

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید