پیش بازی استقلال– نفت تهران: روز برخاستن

استقلال پس از دربی به میدان می‌رود.

سه‌شنبه ۹ آبان ۹۶‏، هفته یازدهم لیگ برتر

استقلال تهران – نفت تهران

ورزشگاه آزادی تهران- ساعت ۱۷:۴۵‏

به گزارش سایت نود، شکست در دربی همیشه تلخ است و تنها چند برد پشت سرهم می تواند باعث فراموشی آن شود.

استقلال پس از شکست یک-صفر مقابل پرسپولیس سه‌شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف نفت تهران می رود. استقلال در رده سیزدهم جدول قرار دارد و برای فاصله گرفتن از این شرایط نامطلوب تنها به برد فکر می کند.

وینفرد شفر پس از دربی اعلام کرد تیمش از مبارزه دست نخواهد کشید. هواداران از او انتظار دارند که در بازی فردا برنده شود. بازی فردا چهارمین حضور شفر روی نیمکت استقلال است و جالب اینکه در هر چهار بازی هم در تهران و در ورزشگاه آزادی به میدان رفته است. شفر باید از فرصت بازی با نفت استفاده کند.

استقلال معمولا پس از باخت در دربی به خودش آمده و نتایج خوبی گرفته است. برای مشاهده عملکرد استقلال پس از باخت به پرسپولیس این مطلب را بخوانید.

نفت تهران هم تیم خبرسازی در این فصل بوده از مشکلات مدیریتی گرفته تا تغییر سرمربی. این تیم در جدول بالاتر از استقلال است. فشردگی جدول البته به صورتی است که استقلال با یک برد چند رده بالا می آید. استقلال امیدوار است که نیم فصل را به صورت آبرومندانه به پایان برساند و با توقیت تیم در نقل و انتقالات زمستانی در دور برگشت و لیگ قهرمانان فصل آینده نتایج خوبی بگیرد.

مشکل کنونی استقلال خلق نکردن موقعیت گل است. این تیم در ۱۰ بازی تنها چهار گل زده است. در سوی دیگر در نفت تهران همه نگاه ها متوجه عیسی آل کثیر مهاجم خطرناک این تیم است.

دو تیم شباهتهایی هم دارند. هر دو تیم در روزهای گذشته درگیر فرار از حذف از لیگ قهرمانان آسیا بودند. ضمن اینکه هر دو تیم در بازی قبلی خود به پرسپولیس باختند. استقلال در دربی شکست خورد، نفت هم در جام حذفی مغلوب شد.

نفت در روزهای گذشته باز درگیر اعتصاب و مشکلات بوده و باید دید با چه شرایطی به مصاف استقلال می رود.

آمار درخشان

حمید درخشان سرمربی کنونی نفت تهران هیچوقت رقیب ساده ای برای استقلال نبوده است. او پیش از این چهار بار با پرسپولیس مقابل استقلال قرار گرفته که حاصلش دو برد و دو تساوی بوده است. چهار مرتبه هم در لیگ برتر با داماش، پیکان و شهرداری تبریز با استقلال رودررو شده است که به دو برد و دو تساوی رسیده است. درخشان یک مرتبه در فینال جام حذفی با استقلال مصاف کرد که در ضربات پنالتی باخت. حاصل کار درخشان مقابل استقلال ۹ بازی، ۴برد، ۵ تساوی و بدون باخت است.( باخت در ضربات پنالتی تساوی محسوب می شود)

بازی فردا پانزدهمین تقابل استقلال و نفت در لیگ برتر است. استقلال در ۱۴ بازی قبلی صاحب ۶برد، ۴ باخت و ۴ تساوی شده است.

محروم:

محمد نصرتی(نفت تهران)

بازی هفته گذشته:

پرسپولیس یک- استقلال صفر

نفت تهران یک- استقلال خوزستان صفر

جایگاه در جدول:

استقلال: با ۹ امتیاز سیزدهم

نفت تهران: با ۱۲ امتیاز دهم

نتایج قبلی در لیگ:

استقلال: باخت، مساوی، برد، مساوی، باخت

نفت تهران: برد، باخت، برد، باخت، مساوی

بهترین گلزن:

استقلال: داریوش شجاعیان، جابر انصاری، سرور جپاروف و روزبه چشمی، یک گل

نفت تهران: عیسی آل کثیر ۶ گل

بهترین بازیکن:

استقلال: حسین حسینی با ۲،۹۰ سی و سوم

نفت تهران: عیسی آل کثیر با ۲،۶۰ سوم

تیم داوری: وحید کاظمی – بابک داوری – مهدی الوندی – کمیل غلامی – ناظر: زاهد بحرینی

منبع: 90TV

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید