آشنایی با ونزوئلا، دومین حریف ایران در دیدارهای دوستانه

تیم ملی فوتبال ایران در اردوی خود در اروپا به مصاف تیم قعرنشین منطقه آمریکای جنوبی خواهد رفت.

به‌ گزارش ‌آسمونی، تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در اردوی اروپایی خود که چندی دیگر برگزار خواهد شد دو بازی دوستانه برگزار خواهد کرد تا آمادگی خود را هشت ماه قبل از شروع جام جهانی ۲۰۱۸ افزایش دهد. هر چند گفته می‌شد تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران بعد از بازی با پاناما قرار است به مصاف اوکراین یا صربستان برود، در نهایت ونزوئلا به عنوان حریف تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران انتخاب شد.

ونزوئلا تیم پنجاه و یکم در رده بندی فیفا است که در رقابت‌های انتخابی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی نتوانست جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد.

فوتبال ونزوئلا هیچ وقت در سطح “آمریکای جنوبی” مدعی نبوده است. آنها ۱۷ بار در رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا شرکت کرده‌اند که بهترین رتبه آنها مقام چهارمی در سال ۲۰۱۱ بوده است.

ونزوئلا همچنین هیچ‌گاه نتوانسته جواز حضور در جام جهانی را به دست آورد. رقابت فشرده در منطقه آمریکای جنوبی باعث شده این تیم نتواند حضور در جام جهانی را تجربه کند.

در رقابت‌های امسال انتخابی جام جهانی، ونزوئلا از ۱۸ بازی خود فقط دو برد کسب کرد و در بین ۱۰ تیم در رده دهم جای گرفت.

در بین بازیکنان تیم‌ ‌ملی فوتبال ونزوئلا چهره‌های نام آشنایی هم به چشم می‌خورد. بیشتر بازیکنان این تیم در لیگ خودشان بازی می‌کنند ولی بازیکنی همچون سالومون روندون که در عضویت وست برومویچ در لیگ برتر است، یکی از شاخص‌ترین بازیکنان تیم‌ ‌ملی فوتبال ونزوئلا محسوب می‌شود.

همچنین توماس رینکن، کاپیتان تیم‌ ‌ملی فوتبال ونزوئلا که ۸۷ بازی ملی در کارنامه خود دارد عضو تیم تورینو در سری A ایتالیا است.

تیم ملی فوتبال ایران، ۱۸ آبان در اتریش به دیدار پاناما می‌رود و ۲۲ آبان در هلند با ونزوئلا دیدار می‌کند.

منبع: isna

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید