تور کویت

اگر قصد سفر به کویت با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور کویت ، اطلاعات تور کویت ، جاذبه های تور کویت ، مکان های تور کویت و … را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

شهر کویت در فاصله ۸۴۲ کیلومتری جنوب غرب ایران و در شمال‌غرب خلیج فارس واقع شده است. سفر به کویت برای اتباع ۳۵ کشور بدون ویزا مقدور است. از جمله ایالات متحده آمریکا، روآندا، مالزی، لهستان و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس. ولی ایرانی ها باید از سفارت کویت ویزا تهیه کنند. البته در فرودگاه کویت نیز میتوان ویزای توریستی گرفت و قیمت آن نیز  سه دینار کویت است. نشانی سفارت کویت در تهران دستگردی (ظفر)، بین ‏آفریقا (جردن) و ‏ولیعصر،پلاک ۳۰۵ است.‏

آدرس سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت:

DAIYAH,  EMBASSIES COMPKXE  BLOCK5  KUWAIT

و با شماره ۲۵۶۱۰۸۴

و فکس ۲۵۲۹۸۶۸

با پیش شماره ۹۶۵

می توانید با این سفارت تماس بگیرید. آدرس پست الکترونیک هم به این صورت است:

iranembassy@hotmail.com

فرودگاه بین المللی کویت تنها فرودگاه این کشور است. مسافرت به کویت به سه طریق انجام می‌شود:

نخست راه هوایی: کویت از نیویورک، لندن، پاریس، فرانکفورت، رم، کوالالامپور، کشورهای خاورمیانه از جمله ایران و بسیاری از کشورهای دیگر پرواز مستقیم دارد. از جمله از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، این مسیر به‌وسیله خطوط هوایی ایران‌ایر، فلای دبی و ترکیش‌ایرلاین انجام می‌پذیرد. اما اصولا مدت پرواز بر اساس ایرلاین و زمان و کلاس پروازی که انتخاب می کنید، می تواند از  پنج ساعت و 10 دقیقه تا 24 ساعت متفاوت باشد.

دوم از  راه زمینی: از دو کشور هم‌مرز کویت از مرز عراق مقدور نیست و تنها از طریق عربستان سعودی می‌توانید وارد شوید مانند شهر دمام. البته باید ویزای معتبر عربستان را داشته باشید که البته در حال حاضر با توجه به عدم وجود رابطه بین دو کشور امکانپذیر نیست.

سوم از راه دریایی: با کشتی هم از ایران می توانید به کویت بروید اگر آنجا به بوشهر خواستید بیایید می توانید با شرکت کشتیرانی میان کویت و ایران در کویت با شماره تلفن ۹۶۵۲۴۱۰۴۹۸ یا با شماره فکس این شرکت در کویت با شماره ۹۶۵۲۴۲۹۵۰۸ مکاتبه کنید. این جابه جایی دریایی در طول هفته و در چند نوبت بین خرمشهر به کویت برقرار است. سفر دریایی بین المللی معمولا با کشتی های دو طبقه کاتاماران انجام می شود کـه قابلیت حمل ۱۲۰ دستگاه خودرو را هم دارند. مسافت این سفرهای دریایی در مسیر خرمشهر کویت پنج ساعت با قیمت حدود ۱۰۰ هزار تومان است.

پول کویت

واحد پول این کشور دینار است و هر دینار کویت اکنون10 هزار و 100 تومان ارزش دارد که یکی از بالاترین ارزش‌های ارز در دنیاست. ارزش پولی کویت جزء بالاترین ارزش های پولی دنیاست و از دلار، پوند و یورو نیز بالاتر است.

جاذبه های گردشگری کویت

جاذبه های گردشگری کویت شهری با منابع عظیم نفتی در جنوب خلیج فارس است که در مقابل شهرهای دیگری اطراف خود نظیر دبی از زرق و برق کمتری برخوردار است.

کویت شهری با منابع عظیم نفتی در جنوب جلیج فارس است که در مقابل، شهرهای دیگری اطراف خود نظیر دبی از زرق و برق کمتری برخوردار است، ولی با این حال کویت مکانهای دیدنی بی نظیری دارد.

برجهای کویت

اولین مورد از لیست مکانهای توریستی کویت ما دو برج کویت هستند ، دو برج بزرگ در کنار هم که ارتفاع هر کدام از آنها ۱۲۰ متر است ، هرکدام از این برج ها برای خود دارای چندین رستوران ، و کافه و همچنین سینما هست ، این برجها در قلب شهر کویت قرار دارند و هرساله ، دارای بازدید کنندگان بسیاری از سرتاسر دنیا هستند.

مسجد جامع کویت

یکی دیگر از مکانهای دیدنی کویت مسجد جامع کویت است. کویت به لطف منابع نفتی خود یک مسجد بسیار بزرگ و زیبا ساخته است ، یک ساختمان بسیار بزرگ و همچنین دارای طراحی بسیار زیبا در داخل مسجد ، این مسجد جزو بزرگترین و زیبا ترین مساجد دنیاست ، بازدید از این مسجد به رایگان است و همچنین دارای تور رایگان از مرکز شهر به مسجد جامع.

موزه رجب طارق کویت

این مجموعه شگفت انگیز که دارای اشیایی از اسلام قدیم ، نسخ خطی کتابها ، جواهرات ، پارچه ، سرامیک و … است ، که در طی سالها جمع آوری شده است ، این موزه یکی ازکامل ترین موزه ها درمورد تاریخ اسلام است.

مرکز علمی کویت

این مرکز علمی که برای آموزش کودکان ساخته شده است، میتواند ساعات خوشی را برای کودکان و خانواده های آنها رقم بزند ، در این مرکز سینما ، یک مرکز بزرگ یاد گیری کودکان ، ویک لنج است که کودکان با آن به سواری میپردازند.

پارک تفریحی ال شعب کویت

این پارک تفریحی خانواده پسند دارای بیش از ۷۰ نوع سرگرمی برای خانواده است ، از جمله سینما ، رستوران ، سوار کاری ، اسکیت بازی و چندین، و چند سرگرمی دیگر که میتواند یک خانواده را یک روز کامل سرگرم کند .

 

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید