کارت به کارت و آموزش انتقال وجه از طریق عابر بانک و اینترنت

حتما می دانید کارت به کارت و آموزش انتقال وجه چگونه است. اما ما در این مقاله از آسمونی برای آن دسته از عزیزانی که در مورد کارت به کارت و آموزش انتقال وجه دچار ابهام و سوال هستند، آموزش کارت به کارت و آموزش انتقال وجه اینترنتی و همچنین آموزش کارت به کارت و آموزش انتقال وجه از طریق عابربانک را شرح می دهیم.

کارت به کارت و آموزش انتقال وجه اینترنتی

شما با داشتن کارت بانکی یکی از بانکهای زیر میتوانید وجه مورد نظر خود را به حساب سایت واریز کنید.

توجه داشته باشید که انتقال کارت به کارت بصورت آنلاین با پرداخت آنلاین اینترنتی تفاوت اندکی دارد. انتقال کارت به کارت آنلاین در حقیقت شبیه سازی شده انتقال وجه توسط دستگاه های خود پرداز (ATM) در محیط اینترنت میباشد. شما با اتصال به سایت بانک مورد نظر شماره کارت و اطلاعات کارت خود + شماره کارت مقصد + مبلغ انتقالی را وارد کرده و عملیات را تایید میکنید. پس از آن سایت بانک مبلغ مورد نظر را از حساب شما کسر و به حساب کارت مقصد واریز کرده و یک رسید دیجیتالی به شما ارائه میکند که در حقیقت شماره سند شما برای وجه واریزی شما خواهد بود.

یک مثال ساده برای کارت به کارت و آموزش انتقال وجه اینترنتی:

بعنوان یک پرداخت نمونه فرض میکنیم شما عابر بانک بانک پاسارگاد را دارید. بنابراین شما باید لینک انتقال وجه مربوط به بانک پاسارگاد که در پایین همین صفحه معرفی شده است را کلیک کنید تا بصورت خودکار و مستقیما وارد بخش انتقال کارت به کارت سایت بانک پاسارگاد شوید. در صفحه اشاره شده شما باید شماره کارت عابر بانک خود را به همراه رمز عبور و سایر مشخصات درخواستی را + شماره کارت مقصد + مبلغ انتقالی را مشخص و دکمه ادامه را کلیک کرده و با تکمیل مراحل شماره رسید واریز وجه را دریافت کنید. 
سپس به سایت برگشته و شماره رسید دیجیتالی را به همراه مبلغ واریز شده ، را ثبت نمایید.

نکته: در برخی بانک ها می بایست شماره کارت مقصد و مبلغ انتقالی را در مرحله دوم و سوم مشخص نمایید.

نکته 1 : لازم به ذکر است کلیه عملیات انتقال وجه در سایت بانک مورد انجام میشود که امنیت آن توسط بانکها تضمین شده است و سایت ما هیچگونه کنترل یا دخل و تصرفی در مورد شماره کارتها یا رمز عبور و … ندارد.

نکته 2 : شما برای پرداخت اینترنتی توسط کارت بانکی خود باید رمز عبور دوم + کد CVV2 را داشته باشید. کد CVV2 یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که معمولا در جلو یا پشت کارت ها درج میشود.

کارت به کارت و آموزش انتقال وجه از طریق عابر بانک

هنگامی که روبروی دستگاه ATM قرار می گیرید یکی از سه صفحه زیر را مشاهده می کنید.

با ورود کارت خود در ATM تصویر زیر نمایان می گردد که رمز ورودی کارت را که 4 رقمی می باشد، سوال می نماید.

با فشردن هر کلید روی صفحه کلید ATM  یک ستاره ظاهر می گردد پس از ورود رمز 4 رقمی با رعایت کلیه موارد امنیتی، و مشاهده 4 ستاره داخل کادر کلید ثبت روی صفحه کلید را بفشارید.

 

برای انتخاب گزینه سوم (انتقال وجه) لازم است از کلید های مجاور سمت راست مانیتور سومین  کلید از سمت بالا فشرده گردد.

بعد از مشاهده تصویر زیر برای انتخاب گزینه اول که مبدا پرداخت وجه را سوال می نماید لازم است از کلید های مجاور سمت راست مانیتور اولین کلید از سمت بالا فشرده گردد. در صورتی که می خواهید از سایر حسابهای متصل به کارت  مبلغ را پرداخت  کنید گزینه دوم را انتخاب کنید.

بعد از مشاهده تصویر زیر برای انتخاب گزینه سوم که مقصد پرداخت وجه به سایر حسابهای متمرکز را مشخص می نماید  لازم است از کلید های مجاور سمت راست مانیتور سومین  کلید از سمت بالا فشرده گردد.

تصویر زیر ظاهر می گردد که بایستی شماره حساب مورد نظر داخل کادر وارد گردد.

به عنوان مثال شماره حساب 1416018442 که مربوط به دانشکده مدیریت و حسابداری می باشد از طریق کلیدهای صفحه کلید مانیتور وارد میگردد و سپس کلید ثبت روی صفحه کلید زده شود. برای دانشکده های دیگر باید شماره حساب مربوط به همان دانشکده را وارد کنید.برای اطلاع از شماره حسابها به منوی شماره حسابهای دانشگاه مراجعه کنید.

لازم است مبلغ مورد نظر در کادر ظاهر شده وارد شده  و سپس کلید ثبت روی صفحه کلید زده شود.

به عنوان مثال مبلغ 100000 ریال وارد شده و سپس کلید ثبت روی صفحه کلید زده می شود.

تصویر زیر ظاهر می گردد که بایستی کد دانشجویی به همراه دو رقم شناسه داخل کادر وارد گردد و سپس دکمه ثبت زده می شود.

به عنوان مثال دانشجویی با کد 860346618 و کد شناسه 42 باید در داخل کادر عددی مطابق شکل زیر را وارد کند. پس از آن دکمه ثبت را بزنید.

پس از آن تصویر زیر ظاهر می گردد که با نمایش مبلغ و شماره حساب اطمینان از پرداخت وجه را سوال می نماید، که در صورت موافق بودن دکمه کنار مانیتور را که در مجاور کلمه  بلی می باشد فشار می دهید.

نمایش تصویر زیر به معنی انجام عملیات انتقال وجه می باشد که  بعدا بایستی با فشردن کلید مجاور خروج به مرحله بعد بروید.

با نمایش تصویر زیر  و با قدری تامل رسید مربوطه چاپ و از دستگاه بیرون می آید.

نمونه تصویر رسید مشتری در زیر قابل مشاهده می باشد.

تصویر زیر مشاهده می گردد که در رابطه با اتمام عملیات یا ادامه کار با حساب کارت سوال می نماید.

 

در صورتی که جواب بلی داده شود به منوی انتخاب اولیه باز می گردد و در صورتی که جواب خیر با زدن کلید مجاورش روی کناره مانیتورانتخاب گردد، تصویر زیر ظاهر می شود.

با برداشتن کارت خود می توانید از کنار دستگاهATM دور شوید.

 

3.5/5 ( 2 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید