سلطان سرقت پراید در بهارستان به دام افتاد

 

تاریخ خبر : 1391/12/17

سارق بيست و دو ساله‌يي كه سرقت پرايد را به كار در خياطي ترجيح داده بود پس از سي امين سرقتش به دام ماموران افتاد. او درنخستين اعترافاتش به ماموران گفته بود كه براي تامين پول مواد و امرار معاش دست به اين سرقت‌ها زده است.

كارآگاهان پليس بهارستان اين دزد ماهر را از مدتي قبل تحت تعقيب خود قرار داده بودند. با اين حال كارآگاهان دريافتند كه او خود علاقه‌يي به رانندگي با پرايد ندارد و از خودروي ديگري استفاده مي‌كند.

 

ماموران پليس شهرستان بهارستان در غرب پايتخت در حالي موفق به دستگيري اين سارق و همدستانش شدند كه وي با يك 405 سرقتي در حال تردد در اطراف اين شهرستان بود.

سرهنگ داود عبدالمالكي، فرمانده پليس در بهارستان در توضيح چگونگي به دام انداختن اين سارق ماهر در دزديدن پرايد به «اعتماد» گفت: كارآگاهان ما توانستند با منطقه‌بندي مختلف مهم‌ترين منطقه فعاليت اين سارق را تحت پوشش خود قرار داده و فعاليت‌هاي مشكوك را زيرنظر بگيرند.

 

براساس اين گزارش ساعت سه بامداد روز چهارم اسفندماه امسال پليس خودرو را در منطقه اكبرآباد بهارستان متوقف كرد كه شماره پلاكش با عنوان سرقتي در سيستم پليس به ثبت رسيده بود. با متوقف كردن اين خودرو 405 و بازرسي از داخل خودرو براي ماموران اطمينان حاصل شد كه اين خودرو اواخر بهمن ماه در تهران به سرقت رفته است.

 

در بازرسي از خودرو مقداري پول نقد و چند گوشي موبايل كشف شد. متهم كه مهدي 22 ساله نام داشت پس از دستگيري و انتقال به اداره آگاهي شهرستان بهارستان به سرقت 30 خودروي پرايد اعتراف كرد.

وي درباره خودرويي كه وي با آن دستگير شد نيز گفت: اين 405 را بيست وششم بهمن ماه با يك سيم مفتولي از خيابان فلاح دزديدم.

 

وي همچنين درباره سرنوشت خودروهاي مسروقه نيز گفت: پس از آنكه خودرو‌ها را مي‌دزديدم آنها را به اطراف بيابان‌هاي اين منطقه مي‌آوردم و ضبط و باند و باتري آن را باز مي‌كردم. خودرو را در بيابان رها مي‌كردم و اموال مسروقه را به دو مالخر مي‌فروختم.

متهم همچنين انگيزه خود از سرقت خودرو‌ها را تامين هزينه مواد و امرار معاش عنوان كرده است .

 

به گفته سرهنگ عبدالمالكي، فرمانده انتظامي اين شهرستان با اعترافات متهم، تحقيقات براي شناسايي و دستگيري دو مالخر ادامه دارد.

فرمانده انتظامي شهرستان بهارستان همچنين در كاهش آمار وقوع جرايم در اين شهرستان تاكيد كرد و گفت: بنا بر آمارها وقوع جرايم در بهمن ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش 30 درصدي را نشان مي دهد كه شامل انواع جرايم از جمله جرايم به عنف، قتل، سرقت، آدم ربايي و جرايم خرد مي شود.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید