کره شمالی: می‌خواهیم به نقطه‌ای برسیم که آمریکا جرأت صبحت کردن درباره گزینه نظامی را نداشته باشد

به گزارش آسمونی:کره شمالی روز شنبه اعلام کرد قصد دارد به «توازن قدرت» با آمریکا دست یابد تا این کشور دیگر نتواند آن را تهدید کند.

به نقل از رویترز، در حالیکه آمریکا پس از آزمایش‌های موشکی قبلی کره شمالی هشدار داده بود که صبر راهبردی آن در برابر این کشور رو به اتمام است، پیونگ‌یانگ روز شنبه (امروز) اعلام کرد قصد دارد به “توازن قدرت” با آمریکا دست یابد.

“کیم جونگ یون”، رهبر کره شمالی، صبح امروز در اظهاراتی که خبرگزاری رسمی این کشور آن را پوشش داد، اعلام کرد: هدف نهایی ما رسیدن به درجه‌ای از قدرت نظامی است که سران آمریکا جرأت صحبت کردن درباره گزینه نظامی را نداشته باشند. 

کیم هفته گذشته پس از پرتاپ آزمایشی موشک Hwasong-۱۲ نیز گفت: کارآیی و قابلیت این موشک کاملا مورد تایید قرار گرفته و کره شمالی در چرخه تکمیل قدرت هسته‌ای خود تقریبا به ایستگاه آخر رسیده‌است.

کره شمالی تاکنون تحت رهبری کیم جونگ اون چندین موشک بالستیک قدرتمند و هسته‌ای را در جهت تسریع برنامه تسلیحاتی خود برای هدف قرار دادن آمریکا آزمایش کرده است.

“هربرت مک‌مستر” مشاور امنیت ملی کاخ سفید، پس از آخرین آزمایش موشکی کره شمالی در روز جمعه، گفت که آمریکا تاکنون نسبت به برنامه‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی از خود صبر زیادی نشان داده است.

مک‌مستر با اشاره به آزمایش‌های موشکی مکرر پیونگ یانگ با وجود فشارهای بین المللی، به خبرنگاران گفت: به کسانی که درباره نبود برخورد نظامی آمریکا با کره شمالی اظهار نظر کرده‌اند، باید گفت که گزینه نظامی همچنان مطرح است. وی افزود: اما این گزینه، انتخاب اول دولت ترامپ نیست.

روز جمعه، شورای امنیت سازمان ملل آزمایش موشکی کره شمالی را “بسیار تحریک آمیز” خواند و آن را محکوم کرد.

در حال حاضر تحریم‌های متعددی علیه کره شمالی مانند ممنوعیت صادرات منسوجات این کشور و محدود کردن واردات نفت خام در پاسخ به  آزمایش بمب هسته‌ای سوم سپتامبر این کشور، اعمال شده است.

“نیکی هیلی” سفیرآمریکا در سازمان ملل متحد، نیز روز گذشته ضمن تکرار سخنانی شبیه به مک‌مستر گفت: رویکرد پیشنهادی واشنگتن برای حل بحران کره شمالی، مبتنی بر دیپلماسی و تحریم است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید