ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام لاتاری آمریکا کلیک کنید !

تور استرالیا

استرالیا یکی از معروف‌ترین مقصدهای گردشگری دنیا است. در استرالیا راحت‌تر از هر جای دیگری می‌توان با کوله‌پشتی سفر کرد، چادر زد و رانندگی کرد. مهم نیست شما به چه سبکی سفر می‌کنید، به‌هر حال استرالیا جاذبه‌ای دارد که شما را به‌ سوی خود بکشاند. آسمونی در این بخش راهنمای تور استرالیا، نکات تور استرالیا، جاذبه های تور استرالیا و … را برای شما عزیزان منتشر می کند.

این کشور پر از زیبایی‌های طبیعی، باورنکردنی و تماشایی است، از صخره‌ی ماسه‌ای اولورو (Uluru) تا اوت‌بک (Outback) و از جنگل‌های استوایی تا ساحل ماسه‌ای سفید پریستین (Pristine) و دیواره بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef). از طبیعت که بگذریم، خانه اپرای سیدنی (Opera House) و «پل بندرگاه سیدنی» (Harbor Bridge) از ساخته‌های دیدنی دنیا به‌شمار می‌روند. فرهنگ کافه‌نشینی ملبورن، حس بودن در اروپا را به شما خواهد داد. به همه‌ی این‌ها موج‌سواری در حد کلاس جهانی را اضافه کنید، می‌فهمید که چرا خیلی‌ها از استرالیا دل نمی‌کنند. هر بار که به این کشور پهناور سفر کنید، جاذبه‌های تازه‌ای را کشف خواهید کرد. خانه اپرا سیدنی

هزینه‌های همیشگی سفر تور استرالیا

اقامت تور استرالیا

هزینه‌‌ی مسافرخانه حدود ۱۵ دلار استرالیا (۴۴,۵۳۳ تومان) برای هر شب اقامت در اتاق عمومی است. اتاق اختصاصی دوتخته و سرویس بهداشتی مشترک حدود ۲۵ تا ۱۰۰ دلار (۷۴,۲۲۱ تا ۲۹۶,۸۸۶ تومان) برای هر شب هزینه دارد. در هتل‌های ارزان‌قیمت برای اقامت در اتاق دوتخته با سرویس بهداشتی خصوصی، تلویزیون و صبحانه باید توقع ۷۵ تا ۹۵ دلار (۲۲۲,۶۶۴ تا ۲۸۲,۰۴۱ تومان) را داشته باشید. هزینه کمپینگ یا چادر زدن بین ۱۴ تا ۲۸ دلار (۴۱,۵۶۴ تا ۸۳,۱۲۸ تومان) است، که می‌تواند خودرو یا چادر باشد. مسافرخانه سیدنی

خوراک تور استرالیا

خیالتان را راحت کنیم که غذا ارزان نیست! در ارزان‌ترین جاها باید ۲۸ دلار (۸۳,۱۲۸ تومان) به بالا پرداخت کنید. شاید پس از چند روز تصور کنید که زیادی برای خورد و خوراک هزینه می‌کنید، اما در واقع تقصیر شما نیست و خوراکی‌ها گرانند. اگر تصمیم بگیرید خودتان آشپزی کنید، بین ۹۵ تا ۱۰۸ دلار (۲۸۲,۰۴۱ تا ۳۲۰,۶۳۶ تومان) هزینه‌ی پاستا، سبزیجات، جوجه و مواد غذایی مشابه برای یک هفته می‌شود. به رستوران که بروید به‌طور میانگین ۲۰ تا ۲۸ دلار (۵۹,۳۷۷ تا ۸۳,۱۲۸ تومان) پرداخت خواهید کرد. غذای مسافرخانه هزینه‌ی کمتر یعنی حدود ۸ دلار (۲۳,۷۵۱ تومان) برای هر شب خواهد داشت. ساندویچ بیرون‌بَر هم حدود ۱۴ دلار (۴۱,۵۶۴ تومان) قیمت دارد. رستوران سیدنی

حمل‌ونقل تور استرالیا

کرایه قطار و اتوبوس محلی ۳ تا ۴ دلار (۸,۹۰۷ تا ۱۱,۸۷۵ تومان) است. آسان‌ترین راه گشتن در شهر استفاده از اتوبوس‌های «گری‌هاند» (Greyhound) است که برای همه جا سرویس دارد. هزینه‌ی رفت‌وآمد با این اتوبوس‌ها از ۱۴۵ دلار (۴۳۰,۴۸۴ تومان) شروع می‌شود و به ۳۳۸۵ دلار (۹,۹۵۵,۶۵۶ تومان) هم می‌رسد. اتوبوس‌های ویژه‌ی کوله‌ به‌پشت‌ها مانند سرویس‌های «آز اکپرینس» (OZ Experience)  گزینه‌ی دیگری است که هزینه‌ی رفت‌و‌آمد با آن از ۵۳۵ دلار (۱,۵۸۸,۳۳۸ تومان) شروع می‌شود. ارزان‌ترین و معمول‌ترین راه سفر در استرالیا این است که خودتان رانندگی کنید. اجاره‌ی کَمپر ون از ۶۰ دلار (۱۷۸,۱۳۱ تومان) به بالا است و اگر جای خواب داشته باشد، دو برابر خواهد بود. بلیت هواپیما گران تمام می‌شود و بهتر است از فکرتان بیرونش کنید، مگر این‌که شرکت هوایپیمایی پیشنهاد ویژه‌ ارائه کند یا زمان سفر شما محدود باشد.

«جزایر وایت‌ساندی» (Whitsunday Islands)

سرگرمی تور استرالیا

هزینه‌ی تورهای چند روزه کمی گران است، معمولا حدود ۴۰۵ تا ۵۴۰ دلار (۱,۲۰۲,۳۸۷ تا ۱,۶۰۳,۱۸۲ تومان). سفرهای یک روزه بین ۱۳۵ تا ۲۳۰ دلار (۴۰۰,۷۹۶ تا ۶۸۲,۸۳۷ تومان) هزینه دارد. برای مثال، سفر یک روزه به «دیواره بزرگ مرجانی» ۲۳۰ دلار (۶۸۲,۸۳۷ تومان) می‌شود و دو شب دریانوردی در «جزایر وایت‌ساندی» (Whitsunday Islands) می‌تواند تا ۵۴۰ دلار (۱,۶۰۳,۱۸۲ تومان) برای شما هزینه داشته باشد.

در تور استرالیا چگونه صرفه‌جویی کنیم؟

پیشنهاد می‌کنیم «تلسترا» (Telstra) بخرید. شرکت تلفن «تلسترا» سرویس خوبی ارائه می‌کند و بسته‌های مناسبی برای تلفن و اینترنت به کاربران پیشنهاد می‌کند که تمام استرالیا را پوشش می‌دهد.

آشپزی تور استرالیا

خورد و خوراک ارزان نیست. یکی از راه‌های کاهش هزینه‌ها این‌ است که خودتان آشپزی کنید. غذا

سفر گروهی تور استرالیا

استرالیا کشور وسیع و گرانی است. اگر با دوستان خود سفر کنید، می‌توانید ماشین یا وَن را مشترک کرایه کنید تا هزینه‌ی کمتری صرف شود. یا با استفاده از سایت‌هایی مانند Gumtree و Jayride  با مسافران دیگر همراه شوید.

تور استرالیا

اگر از تورهای استرالیایی رزرو کنید، با پول کمتری گشت و گذار می‌کنید. شرکت‌هایی مانند  «تریبال تورز» (Tribal Tours) تخفیف خوبی به مسافران خود می‌دهند.

اینترنت رایگان تور استرالیا

اینترنت در استرالیا گران است. پیشنهاد می‌کنیم از اینترنت رایگان کتابخانه‌ها و مکان‌هایی مثل مک‌دونالد استفاده کنید.

اقامت رایگان تور استرالیا

بسیاری از مسافرخانه‌های استرالیایی در قبال چند ساعت کار در روز، جای خواب می‌دهند. معمولا چنین شرایطی برای یک هفته اقامت ارائه می‌شود.

قطار تور استرالیا

سفر با قطار گران است و قیمت بلیت هر مسیر از ۹۴۵ دلار (۲,۸۰۵,۵۶۹ تومان) شروع می‌شود. قطارهای شرکت «ریل استرالیا» (Rail Australia) بین ۶۱۰ تا ۱۰۸۰ دلار ( ۱,۸۱۱,۰۰۲ تا ۳,۲۰۶,۳۶۴ تومان) قیمت دارد و کل شبکه‌ی حمل‌ونقل را پوشش می‌دهد. به‌این ترتیب شما بین ۵۰ تا ۷۰ درصد صرفه‌جویی کرده‌اید. این یکی از بهترین مدل‌های سفر در استرالیا است.

ووفینگ تور استرالیا

WWOOFing برنامه‌ای است که اجازه می‌دهد شما در مزرعه‌ کار کنید و درمقابل، اتاق رایگان و صبحانه داشته باشید. معمولا افرادی که در حومه‌ی شهر در مزرعه می‌مانند، دست‌کم یک ماه اقامت دارند. لازم نیست از مزرعه‌داری چیزی بدانید، احتمالأ بیشتر اوقات میوه می‌چینید و از منظره‌های قشنگ لذت می‌برید.

جاذبه های گردشگری تور استرالیا

پرش از بالای برج بسیار بلند

مکان: آکلند تور استرالیا

هیجان دوست ها باید یک بار پرش از بالای برج 192 متری را امتحان کنند. برج آسمان در آکلند در نیوزیلند قرار دارد. پریدن از بالای این برج به سمت زمین آخر هیجان و ترس است. تصور کنید به هیچ چیز وصل نیستید  فقط با یک کابل محکم قرار است 192 متر را با سرعت باد به سمت زمین سقوط کنید. برعکس بانجی جامپینگ، سرو ته به سمت زمین نمی آیید. افرادی که آب را بیشتر از هوا دوست دارند، می توانند در همین شهر آکلند موج سواری را تجربه کنند و لذت ببرند.

کشف زندگی شبانه مرغ کیوی

مکان: ولینگتون تور استرالیا

ده دقیقه بیرون از شهر ولینگتون، منطقه حفاظت شده زیلاندیا قرار دارد. در این منطقه با مساحتی حدود یک مایل مربع از صدها گونه پرنده، خزنده، حشره کمیاب محافظت می شود.  شب های این جنگل بسیار هیجان انگیز و جالب توجه است. انواع کرم های شب‌تاب، طوی و حتی مرغ کیوی شب ها به دنبال غذا می روند.

اوج گرفتن در میانه زمین

مکان: کوئینزتاون تور استرالیا

می توانید سوار بر هلی کوپتر ساعت ها بر فراز کوه های میستی و جنگل های سرسبز پرواز و مکان های متعددی را تماشا کنید. در سفر هوایی از محل کوئینزتاون می توانید کوهستان آلفرد، برج اوتانک و دیگر مکان های مشهور منطقه را از بالا ببینید و لذت ببرید.

پل نوردی

مکان: سیدنی تور استرالیا

پل سیدنی، بزرگ ترین پل فلزی و خمیده دنیا است که در ارتفاع 134 متری از سطح خلیج قرار دارد. در سال 2012 میلادی، جشن 80 سالگی این پل برگزار شد. برای تفریح می توانید هنگام غروب از بلندترین بخش این پل بالا بروید و نمای 360 درجه از سالن اپرای سیدنی و آب های مواج خلیج داشته باشید.

زیرآبی در کنار صخره های مرجانی

مکان: کِرنز تور استرالیا

مکان طبیعی بسیار زیبا و سایت جهانی یونسکو، ترکیبی از 3 هزار صخره مرجانی است. کرنز یکی از بهترین مناطق برای زیر آبی رفتن و تماشای این مرجان ها است. با قایق های دو بدنه کاتامران به سمت  Agincourt بروید تا زیباترین صخره های مرجانی، آب های بسیار زلال و زندگی جذاب زیر آب را تماشا کنید.

بغل کردن کوآلا

مکان: بریزبِن تور استرالیا

بریزبن یکی از مشهورترین مکان ها برای تفریح و مسافرت در استرالیا است. دلیل آن نیز تفرج‌گاه طبیعی و زیبای منطقه است. در منطقه محافظت شده کوآلاها می توانید آنها را از نزدیک مشاهده و لمس کنید. همچنین می توانید به کانگروها یا لوری کیت ها غذا بدهید و مارها بزرگ را در دست بگیرید.

درک هنر

مکان: ملبورن تور استرالیا

گالری بین المللی ویکتوریا، قدیمی ترین گالری عمومی استرالیا و خانه بزرگ ترین مجموعه هنرهای استرالیایی در دنیا است. از مجسمه های بومی و ساکنان اولیه استرالیا گرفته تا اینستال های فراواقعی ران میوئک را می توان در این گالری دید.

خوابیدن در اقیانوس جنوبی

مکان: تاهیتی تور استرالیا

جزیره فرانسوی پولی‌نزی یکی از بهترین مکان های گردشگری برای ماه عسل های گران قیمت و خاص و ریلکس کردن است. استراحت در ویلاهای شناور روی آب در تاهیتی بسیار خاص و لذت بخش است. هنگام بیدار شدن در این ویلاها می توانید منظره زیبای طلوع آفتاب را بر فراز اقیانوس آرام تماشا کنید.

Tapuaetai

صید ماهی های بزرگ

مکان: جزایر کوک تور استرالیا

این جزایر میان هاوایی و نیوزیلند قرار دارند و بسیار بکر و دست نخورده هستند. در این جزایر می توان بزرگ ترین ماهی های دنیا را صید کرد. برای این مقصود باید از راروتونگا – پایتخت و مرکز فرهنگی جزایر – روانه شوید و ماهی های بزرگ را جست‌وجو کنید. برای لمس مناطق دست نخورده می توانید به Tapuaetai، منطقه ای در دریاچه مرجانی دست نخورده بروید.

شنا با لاک پشت ها

مکان: ساموئا تور استرالیا

درست است شاید با خود بگویید می توانید در آکواریوم های بزرگ کشورهای مختلف در کنار لاک پشت ها شنا کنید. اما لاک پشت های ساموئا فرق دارند. این لاک پشت ها در سواحل این منطقه زندگی می کنند و ساکنین بومی دریاچه های اطراف به حساب می آیند.

 

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید