روابط آلمان و ترکیه خدشه‌دار شد

به گزارش آسمونی:صدراعظم آلمان گفت، برلین باید قاطعانه درباره بازداشت دو شهروند آلمانی توسط ترکیه واکنش نشان دهد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این واکنش از سوی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در بحبوحه افزایش درخواست‌ها از برلین برای صدور هشدار سفر شهروندان آلمانی به ترکیه صورت گرفته است.

۱۲ شهروند آلمانی هم اکنون به اتهام سیاسی در ترکیه بازداشت هستند که چهار تن از آنها تابعیت دوگانه دارند. در میان آنها “دنیز یوجل”، خبرنگار آلمانی- ترکیه‌ای است که تا روز جمعه ۲۰۰ روز از بازداشتش می‌گذرد.

مرکل با دانستن این موارد گفت که فکر نمی‌کند دیگر مناسب باشد که مذاکرات بعدی با ترکیه درباره حضورش در اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا صورت گیرد.

صدراعظم آلمان در یک نشست خبری در شهر نورمبرگ واقع در جنوب این کشور با اشاره به این مساله که برلین قبلا روابطش با آنکارا را اصلاح کرده، گفت:‌ ما باید قاطعانه به این مساله واکنش نشان دهیم. اوضاع و شرایط اخیر در ترکیه و بازداشت این شهروندان آلمانی در ترکیه باعث شده تا ما به فکر تجدیدنظر در روابط با آنکارا باشیم.

ماریا آدباهر، سخنگوی وزارت خارجه آلمان در یک نشست خبری گفت: دولت برلین به صورت رسمی از مساله بازداشت‌های جدید دو شهروند آلمانی که روز پنجشنبه در فرودگاه آنتالیا صورت گرفت، مطلع نشد بلکه کنسولگری آلمان در ازمیر از منابع غیررسمی این موضوع را فهمید.

بسیاری از شهروندان اروپایی در ترکیه و در سال گذشته میلادی بازداشت و به دخالت در کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه سال گذشته میلادی علیه دولت ترکیه متهم شده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان ادامه داد:‌ ما در تلاشیم تا متوجه شویم این افراد بازداشت شده به چه چیزی متهم شدند. ما باید فرض کنیم که این یک اتهام سیاسی است.

مارتین شولتس، رهبر سوسیال دموکرات‌ها و یکی از رقبای اصلی مرکل در انتخابات صدراعظمی آلمان در ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۷ به همراه سایر سیاستمداران آلمانی به برلین تاکید دارند تا هشدار رسمی سفر شهروندان آلمانی به ترکیه را صادر کند.

منبع: برنا

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید