زندگينامه محمدجواد آذری جهرمی ، وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمدجواد آذری جهرمی جوان ترین وزیر دولت دوازدهم است. او توسط دکتر روحانی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران انتخاب شد. آسمونی در این بخش بیوگرافی محمدجواد آذری جهرمی را برای شما عزیزان منتشر می کند.

محمدجواد آذری جهرمی متولد ۱۳۶۰ در جهرم است. او سیاستمدار ایرانی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران است. وی پیش از آن یکی از معاونان محمود واعظی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت بود. او پیشتر (از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸) کارشناس فنی وزارت اطلاعات بوده‌است. او نخستین وزیر جمهوری اسلامی ایران است که پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ متولد شده‌است.

زندگی محمدجواد آذری جهرمی

محمدجواد آذری جهرمی در سال ۱۳۶۰ در جهرم استان فارس به دنیا آمد. در برنامه پیشنهادی وی برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران که توسط پایگاه اطلاع‌رسانی دولت منتشر شد از او به عنوان پرورش یافته در «خانواده‌ای مذهبی و وفادار به آرمانهای اسلام، ایران و انقلاب با تقدیم یک شهید و یک جانباز» یاد شده‌است. وی دانش‌آموخته مقطع کارشناسی مهندسی برق قدرت دانشگاه صنعت آب و برق است.

فعالیت محمدجواد آذری جهرمی در وزارت اطلاعات

با معرفی آذری جهرمی به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادعاهایی در خصوص حضور وی در بازجویی‌های فنی برخی از بازداشت شدگان وقایع سال ۱۳۸۸ منتشر شد. آذری ضمن تکذیب این خبر، آمادگی خود را برای جلسه حضوری با کسانی که گفته‌اند از آن‌ها بازجویی کرده، اعلام کرد.

از سوی دیگر کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران در گزارشی به حضور آذری جهرمی در جریان دستگیری و بازجویی حداقل پنج نفر از اعضای ستاد قیطریه وابسته به کمپین انتخاباتی میرحسین موسوی در سال ۱۳۸۸ اشاره کرد. بنا بر ادعای این افراد آذری جهرمی به همراه گروهی از مأموران وزارت اطلاعات در زمان بازداشت، ضمن حضور در محل سکونت آنان، اقدام به جمع‌آوری رایانه، تلفن همراه و سایر ابزاری‌های مرتبط با تکنولوژی کرده‌است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران

حسن روحانی در مرداد ماه ۱۳۹۶ آذری جهرمی را به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دوازدهم به مجلس پیشنهاد کرد. وی در ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ با کسب ۱۵۲ رأی (پایین‌ترین میزان رأی اعتماد مأخوذه در میان وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم) توسط نمایندگان مجلس دهم رأی اعتماد گرفت و به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انتخاب شد.

رزومه محمدجواد آذری جهرمی در یک نگاه

شروع به کار

۲۹ مرداد ۱۳۹۶

رئیس جمهور : حسن روحانی

پس از: محمود واعظی

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت

مشغول به کار

اردیبهشت ۱۳۹۵ – اکنون

عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت

مشغول به کار

۱۳۹۳ – ۱۳۹۵

عضو غیر موظف هیئت مدیره شرکت خدمات ارتباطی رایتل

مشغول به کار

۱۳۹۳ – ۱۳۹۵

مدیرکل امنیت سیستمهای ارتباطی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

مشغول به کار

۱۳۸۸ – ۱۳۹۳

کارشناس فنی وزارت اطلاعات

مشغول به کار

۱۳۸۴ – ۱۳۸۸

وزیر : غلامحسین محسنی اژه ای

اطلاعات شخصی محمدجواد آذری جهرمی

زاده : ۱۳۶۰

محل تولد: جهرم

تحصیلات : مهندسی برق

تحصیل: دانشگاه صنعت آب و برق (لیسانس)

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید