تشریح جزئیات برگزاری کنسرت «بگو کجایی» محمد معتمدی/ تلاش برای اجرای موسیقی اصیل ایرانی

به گزارش آسمونی، نشست خبری کنسرت «بگو کجایی» با حضور محمد معتمدی خواننده اثر، علیرضا امینی سرپرست گروه، رضا شایسته رهبر اُرکستر و ايمان دلفانی نماينده تهیه‌ کننده اثر در حوزه هنری برگزار شد.

در آغاز، علیرضا امینی سرپرست گروه گفت: آثار بسیاری هستند که سینه به سینه نقل شده و بازخوانی شده‌اند. یکی از بزرگان عرصه موسیقی، مجید وفادار است که آثارش مدام بازتولید و بازخوانی می‌شود. مجید وفادار آهنگسازی است که از دهه بیست بسیار فعال است. حدود 300 تصنیف در مجموعه آثارخود دارد که هم متن این نت‌ها و هم 200 صوت از آثارش باقی مانده است.

وی افزود: در ارکستر مجید وفادار ساختار موسیقی کلاسیک ایرانی نمود بسیار دارد. ما باید سعی کنیم در بازخوانی آثار هماهنگ باشیم. البته این نکته را بگویم که در این ما فقط یک کنسرت نداریم، بلکه 300 اثر داریم که در کنسرت‌ هایی قبل از ماه محرم، در برج میلاد و یکی هم در تالار اندیشه اجرا خواهد رفت.

سپس، محمد معتمدی خواننده کنسرت «بگو کجایی» اظهار داشت: خوشحالم که بعد از سال‌ها قرار است در قالب پروژه‌ای، به طور منسجم آثار یکی از بزرگان را بر صحنه ببریم. علی رغم اینکه آثار این بزرگمرد زمزمه خیلی از افراد بود. نام مجید وفادار در عرصه موسیقی، دچار یک فراموشی و غفلتی شده و هدف ما از برگزاری این پروژه موسیقایی، جبران خسارتی است به موسیقی ما وارد شده است.

وی گفت: امیدوارم که این شروعی باشد تا مخاطب را به سالن‌ها بیاوریم. امیدوارم بتوانیم رشته‌ای از مخاطبان را که از موسیقی جدا شده‌اند را دوباره به هم متصل کنیم و موسیقی ایرانی را با همان اصالت خودش، ولی متناسب با ذائقه مردم ارائه دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید