ساخت بزرگترین موزه استان فارس به نیمه راه رسید/معرفی مشاهیر در کنار حافظیه شیراز

به گزارش آسمونی ، محمدرضا کارگر مدیر کل اداره موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی کشور، از ساخت بزرگترین موزه استان فارس خبر داد و اظهار داشت: بزرگترین موزه استان فارس در حال ساخت است و تا یک سال آینده بخش‌ هایی از آن به بهره‌ برداری می‌رسد.

وی افزود: این موزه جنب حافظیه شیراز ساخته می‌شود. هم اکنون بیش از ۵۰ درصد آن ساخته شده و شامل دو بخش موزه مشاهیر و موزه منطقه‌ای فارس است. طراحی بخش مشاهیر با الهام از فضای معماری شهر شیراز (نارنجستان‌ ها) در حال اجراست.

مدیر کل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی کشور گفت: مجموعه‌ های دوگانه موزه استان فارس، یکی از پروژه‌ های بزرگ فرهنگی کشور به حساب می‌آیند و با اعتبارات ملی و استانی اجرا می‌شوند.

کارگر ادامه داد: لازمه ساخت موزه استان فارس آزادسازی زمین آن بود ؛ تا به حال ۸۰ درصد کار آزادسازی زمین انجام شده و ۲۰ درصد آن در حال انجام است.

وی تصریح کرد: موزه منطقه‌ ای استان فارس شامل مخزن امن برای آثار موزه‌ ای، بخش پژوهش، حفاظت، مرمت اشیای تاریخی و فضای نمایشگاهی ثابت و موقت است. این پروژه تلاش می‌کند تا بر جاذبه‌ های فرهنگی استان بیفزاید و موجب تعامل مردم با فرهنگ و تاریخ این خطه از سرزمینمان باشد.

مدیر کل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی کشور در پایان گفت: این موزه دارای طراحی بسیار خوبی است و در زمره طراحی‌ های خاص قرار می‌گیرد. بزرگترین موزه استان فارس تلاش می‌کند تا بخش مهمی از بازدیدکنندگان حافظیه را نیز پذیرا باشد. در واقع حافظیه و این مجموعه در ارتباط با هم تعریف شده‌اند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید