سوال از رییس جمهور به قوت خود باقی است

به گزارش آسمونی ، علی وقف‌ چی در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در جمع خبرنگاران اظهار کرد : ما سوال از رئیس‌جمهور را درباره وضعیت موسسات مالی و اعتباری مطرح کردیم ؛ چراکه نسبت به این موضوع حساسیت داشتیم و با نگاه ملی به این موضوع نگاه می کنیم. در حال حاضر بیش از دو میلیون سپرده‌ گذار درگیر مسائل مالی هستند و قریب به اتفاق این موسسات مجوزدار هستند اما بی انضباطی مالی شدیدی دارند و ما باید به عنوان نمایندگان ملت دغدغه این دو میلیون نفر را منعکس می‌کردیم.

 وی افزود : باید تلاش کنیم امنیت مالی در کشور برقرار باشد و اجازه ندهیم اعتماد عمومی به سیستم بانکی از بین برود چراکه در این صورت مشکلاتی برای کشور به وجود می آید که قابل تصور نیست. بنابراین ضروری بود مجلس ، دولت و قوه‌ قضائیه حساسیت لازم را به این موضوع نشان دهند و دولت هم توجه بیشتری به حل مشکل سپرده گذاران نشان دهد.

 این نماینده مجلس با اشاره به مشکلات برخی سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری از جمله ورشکستگی برخی کارخانجات خاطرنشان کرد : سوال از رئیس‌ جمهور منتفی نشده چراکه ما فکر می کنیم مسئولین باید پاسخگو باشند و در این زمینه احساس مسئولیت کنند. نمی شود از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند بلکه باید پاسخگوی کوتاهی خود باشند.

 وقف‌چی اضافه کرد : موضوع سوال از رئیس‌جمهور تنها در بحث کاسپین نیست بلکه موسسات مالی دیگر را هم شامل می شود و در مجلس هر سه طیف علاقه مندند موضوع موسسات مالی در نقطه ای پایان یابد. همچنین انتظار می رود رئیس‌جمهور به عنوان مقام اجرایی با حساسیت بیشتری نسبت به حل این موضوع و جلوگیری از تشدید وضع ناهنجار مالی و پولی اقدام کند. همچنین امیدواریم قوه‌ قضائیه موضوع اعمال ماده 236 را با حساسیت دنبال کند تا با اقتدار جلوی تکرار این مسائل گرفته شود و مسیر توسعه کشور هموار شود.

منبع : ایسنا

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید