18 سال زندان برای توهین به پادشاه تایلند

به گزارش آسمونی ، مردی که به خانواده پادشاه تایلند توهین کرده بود به 18 سال زندان محکوم شده است.

این مرد که 61 سال سن دارد و نام کوچک او «تارا» است در سال ۲۰۱۵ میلادی به دلیل انتشار شش ویدئو در فضای اینترنت دستگیر شد ؛ به گفته دادگاه بانکوک این ویدئو ها محتویاتی توهین آمیز داشته است.

دادگاه نظامی تایلند جرم تارا را تخلفان اینترنتی و توهین به خاندان سلطنتی اعلام کرده است. بر اساس قوانین تایلند ، توهین یا تهدید پادشاه ، ملکه و وارث تاج و تخت این کشور جرم محسوب می شود و حداکثر ۱۵ سال مجازات خواهد داشت.

یائووالاک آنوفان ، رئیس وکلا در مرکز حقوق بشر تایلند و وکیل تارا می گوید: «او که از سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون بازداشت بوده اتهامات را پذیرفته است. دادگاه او را به ۲۰ سال زندان محکوم کرده بود و درنهایت ۲ سال از دوران محکومیت کم کرد.»

تارا نمی تواند تقاضای تجدید نظر کند زیرا در زمان دستگیری ، در این کشور حکومت نظامی برقرار بوده است.

گروههای مدافع حقوق بشر ، مقامات تایلند را به ارعاب و تهدید منتقدان از طریق سانسور و تشکیل پرونده‌ های قضایی علیه آنها متهم کرده اند. نظامیان در تایلند هرگونه انتقاد را ، به نام حفظ امنیت ملی رد می کنند.

از سال ۲۰۱۴ میلادی که دولت نظامی تایلند با کودتا قدرت را در این کشور در دست گرفت تا کنون بیش از صد نفر با نام توهین به خاندان پادشاهی و یا انتقاد از حکومت نظامیان بازداشت شده اند.

منبع : ایران آنلاین

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید