پارتیشن اداری ، از ام دی اف و شیشه ای تا پارتیشن تک جداره و دوجداره

سیستم جدا کننده ھای کاذب که امروزه با نام پارتیشن شناخته می شوند ، تجھیزاتي جھت تقسیم بندي فضا ھاي داخلي ھستند كه در جھان امروزي با ھدف نظم و با پیش بینی صحیح قابلیت جابجایی ، طراحی و ساخته می شوند. آسمونی در این مقاله پارتیشن اداری ، انواع پارتیشن اداری و مهمترین پارتیشن اداری را به شما عزیزان معرفی می کند.

مدل پارتیشن اداري بر اساس نیازها و کاربرد آن در ادارات و شرکت ها طراحی می شود و به طور حتم علاوه بر کاربردي بودن پارتیشن اداري به زیبایی هاي آن نیز در طرحی دکوراسیون داخلی اداري توجه ویژه اي می شود.

مدل پارتیشن اداري می تواند تاثیر بسیار زیادي بر دکوراسیون داخلی شرکت و محل کار شما بگذارد ، معمولا مدل پارتیشن اداري براي حفظ نظم و آرامش بیشتر کارمندان و نیز کنترل راحت تر آن ها مورد استفاده قرار می گیرد که با هزینه اي مناسب و قابلیت جابه جایی گزینه ي بسیار مناسبی براي رفع اینگونه نیازهاست.

در طراحی انواع پارتیشن هاي اداري می تون استفاده از اجسام شیشه اي ، چوبی و فلزي را مشاهده کرد که هر کدام بنا بر ضرورت و کاربرد آن انتخاب و طراحی شده اند. از جمله نکات بارزي که می توان در استفاده از پارتیشن اداري نام برد ، ایجاد محیطی بدون تنش با دسترسی بالا براي کارمندان می باشد که از بزرگترین علت هاي استفاده فراگیر از پارتیشن هاي اداري است.

پارتیشن در لغت به معنی تقسیم کردن و مجزا کردن می باشد. هرسیستمی که بتواند فضا را تقسیم کند پارتیشن نامیده می شود. سیستم جدا کننده هاي کاذب که امروزه با نام پارتیشن شناخته می شوند نوعی تجهیزات تقسیم بندي فضا هاي داخلی بوده که با هدف منظم کردن محیط و با پیش بینی قابلیت جابجایی طراحی و ساخته می شوند.

پارتیشن اداري ترکیبی که در ساخت آن از ام دي اف و آلومینیوم و شیشه استفاده می گردد نوعی از جدا کننده هاي سبک هستند که قابلیت پیاده سازي و حمل و نقل و تغییرات بسیار بالایی دارند. پارتیشن دو جداره با ضخامت 13 سانتی متر با استفاده از ام دي اف 16 میلیمتري درجه یک به همراه نوار pvc لبه هاي MDF که باعث جلوگیري از نفوذ رطوبت و همچنین لب پر شدنه MDF می شود,اتصالات و یرآق استفاده شده از نوع با کیفیت و بادوام بوده و داراي یک سال گارانتی تعویض میباشند.

قابلیت حائض اهمیت در پارتیشن دیده نشدن جایه پیچ و میخ رویه کار میباشد علاوه بر این با استفاده از اتصالات تو کار الیت قابلیت جابجایی آسان و سریع را در این نوع پارتیشن برآوره کرده است که همین امر باعث برتر بودن این محصول نسبت به نمونه هاي مشابه دیگر می باشد.

انواع پارتیشن اداری :

برمبناي معیارھاي ساخت پارتیشن اداري به ۴ دسته ي اصلي تقسیم مي شود كه عبارتند از :

  1. پارتیشن اداري ام دی اف و آلومینیوم

  2. پارتیشن اداری MDF و شیشه

  3. پارتیشن اداری آلومینیوم و شیشه

پارتیشن اداري تمام ام دی اف :

این نوع از پارتیشن اداری تنھا به وسیله MDF ساخته میشود و طراحی آنھا به گونه ای است که نمای ظاھری و فریم بندی ھا به وسیله MDF انجام می گیرد.

پارتیشن اداري آلومینیوم و MDF :

پارتیشن اداري ترکیبی ، که در ساخت آن از MDF و آلومینیوم استفاده می گردد ، نوعی از جدا کننده ھای سبک ھستند که قابلیت پیاده سازی ، حمل و نقل و تغییرات بسیار بالایی دارند. این نوع از پارتیشن اداري به دلیل استفاده از آلومینیوم که فلزی بسیار سبک ، مستحکم و زیباست ، بسیار متنوع و جذاب می باشد.

پارتیشن اداري MDF و شیشه :

 در این نوع از پارتیشن اداری از آلومینیوم به عنوان فریم و اسکلت بندی اصلی و از MDF و شیشه به عنوان پرکننده ھای سطح استفاده می شود. قطر این نوع پارتیشن بسیارکم و در حدود ۴ تا ۶ سانتی متر است ، عرض و ارتفاع آن ھم کاملا نا محدود بسته به محیط قابل پیاده سازی می باشد.

پارتیشن اداري آلومینیوم و شیشه :

 تعریف اساسی پارتیشن اداري که توسط SORNO ایتالیا (یکی از اولین تولید کنندگان پارتیشن اداری در جھان) ارائه شده به این نوع پارتیشن برمی گردد. در ساخت این نوع از پارتیشن اداری از استراکچرھای مخصوصی جھت کادربندی و به عنوان قطعات اصلی پارتیشن اداری استفاده می گردد که خود حالت دوجداره بودن را داراست.

مهم ترین پارتیشن اداري :

مهم ترین عملکرد دیوارها ، جداسازي کامل یا تقریبی فضا هاي مختلف از یکدیگر است. این عملکرد که در نوع خودش بسیار ساده و با کاربردي از پیش تعیین شده است ، در محیط هاي اداري و دیگر فضا ها میتواند نقش مهمی را در دکوراسیون ایفا کند. با تقسیم فضا از طریق دیوارها و دیوارکشی بین مقاطع مختلف کاري ، میتوانید فضایی با چند کاربري طراحی کنید.

در دهه هاي گذشته این پارتیشن ها که اغلب از چوب ساخته می شدند به صورت مجموعه اي بلند تا سقف امتداد می یافتند و در نهایت ، طبقات آن فضایی براي قراردادن اشیا تزئینی که از دو سو قابل رویت بودند ، به شمار می رفت. این جداکننده ها اغلب در میان دو فضاي پذیرایی و نشیمن طراحی می شدند.

 

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید