رشته تحصیلی و آموزش

رشته تحصیلی آهنگسازی

musical composition field 2 رشته تحصیلی آهنگسازی

رشته آهنگسازی یکی از رشته های جدیدی است که طرفداران و علاقمندان بسیار زیادی دارد. به همبن بهانه آسمونی در این بخش به معرفی رشته کارشناسی آهنگسازی و رشته کارشناسی ارشد آهنگسازی می پردازد.

رشته کارشناسی آهنگسازی

دوره کارشناسی آهنگسازی یکی از دوره ­های آموزش عالی است که هدف آن رشد خلاقیت­ های آهنگسازی با بهره­ جویی از علم موسیقی جهانی متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی است.

موسیقی، هنری است که در تمامی مراسم و آیین­ های گوناگون جوامع بشری اعم از مذهبی، جشن و شادمانی، جنگ و ستیز و … همواره در انتقال اندیشه و احساسات انسانی موثر واقع شده است.

فارغ­ التحصیلان دوره کارشناسی آهنگسازی علاوه بر حضور موثر در عرصه فعالیتهای خصوصی مانند ساخت موسیقی متن آثار سینمایی و تئاتر، ساخت موسیقی برای کودکان، ساخت آثاری برای مناسبتهای گوناگون و … می ­توانند در فعالیتهای حرفه­ای آموزشی و مشاوره­ای بخش­های مختلف دولتی نیز شرکت نمایند.

سرفصل دروس رشته آهنگسازی و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها :  125 واحد

دروس عمومی : 20شحد

دروس پایه : 26  واحد

دروس اصلی : 28  واحد

دروس تخصصی : 61 واحد

musical composition field 4 رشته تحصیلی آهنگسازی

کارشناسی ارشد آهنگسازی

معرفی رشته :

موسیقی زبان مشترک ملت ها و هنری است که در تمامی مراسم و آیین­ های جوامع بشری اعم از مذهبی، جشن و شادمانی، جنگ و ستیز و … همواره در انتقال اندیشه و احساسات انسانی موثر واقع شده است.

هدف از این رشته پرورش خلاقیتهای آهنگسازی با بهره گیری از علم موسیقی جهانی متناسب با فرهنگ ایرانی است.

فارغ­ التحصیلان رشته آهنگسازی علاوه بر حضور موثر در عرصه فعالیتهای خصوصی مانند ساخت موسیقی متن آثار سینمایی و تئاتر، ساخت موسیقی برای کودکان، ساخت آثاری برای مناسبتهای گوناگون و … می ­توانند در فعالیتهای حرفه ­ای آموزشی و مشاوره ­ای بخش­های مختلف دولتی و خصوصی نیز شرکت نمایند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحدها، معرفی سایر رشته های ارشد موسیقی، دانشگاه های دارای رشته ارشد آهنگسازی و معرفی فرصت های شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

musical composition field 1 رشته تحصیلی آهنگسازی

برنامه درسی (سرفصل) ارشد آهنگسازی و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : 32 واحد

دروس الزامی: 22 واحد

دروس انتخابی : 4 واحد

پایان نامه : 6 واحد

بازارکار، وضعیت استخدام و آینده شغلی کارشناسی ارشد آهنگسازی :

فارغ التحصيلان رشته کارشناسی ارشد آهنگسازی مي‌توانند در سازمان‌هايي نظير سازمان ميراث فرهنگي‌، سازمان صنايع دستي ايران، اداره كل صنايع دستي در وزارت جهاد كشاورزي، سازمان ايرانگردي و جهانگردي، بنياد مستضعفان و جانبازان، اداره كل موزه‌ها و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به كارهاي پژوهشي، تحقيقاتي بپردازند.

 

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

تازه های آسمونی

آهنگ های جدید را از کجا دانلود کنیم؟

ندا رحیمی

موزیک فیوژن یا تلفیقی چیست؟

ندا رحیمی

بهترین آهنگسازان جهان

ندا رحیمی

چطور آهنگساز شویم و چگونه آهنگسازی کنیم؟

ندا رحیمی

بهترین خوانندگان زن تاریخ موسیقی جهان

ندا رحیمی

بهترین خوانندگان مرد تاریخ موسیقی جهان

ندا رحیمی

نظر شما چیست؟