4 دزد با سرقت 119 خانه در تهران در انتظار حکم قطع دست

به گزارش آسمونی ، چهار دزد سابقه دار و 8 مالخر به اتهام سرقت های سریالی از 119 خانه در تهران دیروز پای میز محاکمه ایستادند. دادستان برای مجرمان سابقه دار درخواست قطع دست را مطرح کرده است.

رسیدگی به این پرونده از تابستان سال گذشته به دنبال افزایش سرقت های مشابه در شمال تهران در دستور کار پلیس قرار گرفت. شباهت سرقت ها به هم نشان می داد به احتمال زیاد سرقتها از سوی اعضای یک شبکه صورت گرفته باشد.

پلیس به تحقیق پرداخت و با بررسی لیست مجرمان سابقه دار سرکرده شبکه چهارنفره را بازداشت کرد. این مجرم سابقه دار به تشکیل یک شبکه دزدی با همکاری شش مرد مالخر اعتراف کرد. به این ترتیب سایر همدستان وی بازداشت شدند و در مجموع به 119 سرقت از خانه ها تهران اعتراف کردند.

دزدان سابقه دار دیروز در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستادند. در ابتدای این جلسه نماینده دادستان کیفر خواست را خواند و برای دزدان سابقه دار تقاضای قطع دست را مطرح کرد. سپس شاکیان یک به یک به تشریح ماجرا پرداختند.

یکی از انها گفت: ساعت 7 عصر بود که من و همسرم به میهمانی رفتیم ولی وقتی آخر شب به خانه برگشتیم متوجه شدیم در خانه با پیچ گوشتی باز شده و به خانه مان دستبرد زده شده و طلاهای همسرم به ارزش 200 میلیون تومان سرقت شده است.

شاکی دیگر گفت : ساکن طبقه اول یک آپارتمان هستم. وقتی از محل کارم به خانه برگشتم جای پای یک غریبه را در خانه ام دیدم. من خانه را بررسی کردم و متوجه شیشه شکسته بالکن شدم. دزدان در غیاب من به خانه ام آمده بودند و سرویس برلیانی را که 120 میلیون تمان ارزش داشت دزدیده بودند.

سایر شاکیان نیز شکایتشان را مطرح و برای دزدان اشد مجازات خواستند. سپس سرکرده گروه به دفاع پرداخت و گفت : قبول دارم با همکاری سه نفر از دوستانم دست به سرقت می زدیم اما من در 119 سرقت شرکت نداشتم. من فقط در 5سرقت شرکت کردم و پول به دست امده از سرقت را هم بین دوستانم تقسیم کردم.

متهمان دیگر نیز منکر شرکت در 119 سرقت شدند و گفتند در همه سرقت ها دست نداشته اند. شش مالخر این پرونده نیز همگی ادعا کردند از دزدی بودن وسایل و طلاها مطلع نبوده اند.

منبع : رکنا

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید