برای خوانندگی چه باید کرد و کجا باید رفت؟

روزگاری همه جوان‌هایی که اندکی روحیه هنری داشتند، آسان ترین راه برای وارد شدن به دنیای هنر را سینما و بازیگری می‌دیدند؛ جوان‌هایی که فوج فوج به سراغ کلاس‌های بازیگری هنرپیشه‌ها می‌رفتند و به دنبال روزنه‌ای برای ورود شهرت و محبوبیت بودند. اما حالا داستان کمی تغییر کرده است! الان موسیقی آسان ترین راه برای ورود به دنیای هنر محسوب می‌شود. پیدا کردن دلایل این موضوع و آسیب‌شناسی آن، فرصتی جداگانه را می‌طلبد که در آینده و در مجالی مناسب به این موضوع هم خواهیم پرداخت. اما هدف اصلی این نوشته بررسی هزینه‌هایی است که بسیاری از کسانی که سودای خوانندگی را در سر می‌پروراندند، برای ساخت یک آهنگ و یک آلبوم موسیقی متحمل می شوند. چند میلیون برای خواننده شدن باید هزینه کرد؟شايد دوست داريد خواننده شويد اما نمی دانيد از چه راهي بايد شروع كنيد يا نمی دانيد كه آيا اصلا فاكتورهای خواننده خوب شدن را داريد يا خیر؟ آسمونی در این بخش راهنمای خواننده شدن را برای شما عزیزان تهیه کرده است که دعوت می کنیم تا پایان همراهمان باشید.

«آیا به دنبال ساخت و تهیه آهنگ یا آلبوم پاپ هستید ولی در بازار کنونیِ موسیقی و هزینه‌های سرسام آور، سفارشِ یک تِرَک موسیقی به صورت کامل برای شما مقدور نمی باشد؟ آیا علاقه مند به شروع خوانندگی هستید ولی هنوز فرصتی برای آن نیافته‌اید؟ مایلید با هزینه‌ای مختصر توانایی خود را در خوانندگی بیازمایید؟ آیا هزینه برای جمع آوری یک آلبوم در شرایط فعلی برای شما دشوار است؟ اگر واقعا این گونه است بیشتر از این فرصت را از دست ندهید .. در هر سطح از موسیقی که باشید (از مبتدی تا حرفه‌ای) تیم ما پیشنهاد مناسبی برای شما خواهد داشت»

این یک نمونه از تبلیغات استودیوهای ساخت و تولید موسیقی برای جذب جوانان جویای نام است. اما شاید جالب باشد که بدانید یک خواننده چه هزینه‌هایی را برای ضبط یک آلبوم می‌کند.

گام اول؛ آهنگساز

شاید اولین قدم برای ساخت یک آلبوم یا یک آهنگ پیدا کردن یک آهنگساز باشد. اما سوال این جا است که آهنگسازان معمولا چقدر برای کارشان دستمزد ‌می‌گیرند؟ در بازار ساخت موسیقی معمولا آهنگسازان سه رتبه دارند؛ آهنگسازان درجه یک، درجه دو و درجه سه!

بیشتر جوانان به دلیل مسائل مادی به آهنگسازان درجه سه مراجع می‌کنند. برای آگاه شدن از قیمت روز ساختن آهنگ با چند استودیو موسیقی تماس می‌گیرم. وقتی به عنوان خبرنگار خودم را معرفی می‌کنم؛ ترجیح می‌دهند صحبت نکنند و یا از اعلام قیمت‌ها طفره می‌روند. برای بار دوم با یک استودیو تماس می‌گیرم و این بار خودم را متقاضی معرفی می‌کنم. از مسئول استودیو می‌پرسم برای ساخت یک آهنگ چقدر باید هزینه کنم. با چند استودیوی دیگر تماس می‌گیرم و متوسط دستمزد آهنگساز تقریبا مشخص می‌شود:

دستمزد آهنگساز درجه سه برای ساخت یک قطعه از 250 تا 800 هزار تومان

دستمزد آهنگساز درجه دو برای ساخت یک قطعه از 1 تا 3 میلیون تومان

دستمزد آهنگساز در جه اول برای ساخت یک قطعه از 4 تا 10 میلیون تومان

گام دوم؛ شعر و ترانه

بعد از انتخاب آهنگساز نوبت به شعر و ترانه می‌رسد! که البته بیشتر مواقع خود مسئول استودیو یا آهنگساز چند شعر و ترانه در جیب دارند و از این طریق هم پولی به جیب می‌زند. اما معمولا برای خواننده‌های آماتور یک ترانه از 100 تا 400 خرج بر می‌دارد. اما اگر بخواهند از ترانه‌سراهایی به‌نام و اصطلاحاض برند استفاده کنند، باید از 1 تا 5 میلیون تومان هزینه کنند!

گام سوم؛ استودیو

هزینه‌های استودیو معمولا ساعتی محاسبه می‌شود. استودیو اگر منصفانه بخواهند عمل کنند باید ساعتی 10 تا 30 هزار تومان بگیرند. اما زمان ساختن یک آهنگ در استودیو بسته به نوع و سازبندی و استفاده از نوازنده و … متغیر است. مثلا ممکن است یک قطعه را ظرف دو ساعت ضبط کرد و در عین حال ممکن ضبط یک قطعه دیگر 10 ساعت یا بیشتر به طول بیانجامد. اما معمولا میانگین ضبط یک آلبوم در استودیو بین 60 تا 120 ساعت زمان می‌برد. البته میکس و مسترینگ کار هم برای خواننده‌های آماتور بر عهده خود استودیو است.

گام چهارم؛ نوازنده

استفاده از نوازنده یکی دیگر از هزینه‌هایی است که کسانی می‌خواهند خواننده شوند باید متحمل شوند. دستمزد نوازنده هم که قاعدتا بنا بر کیفیت کار او تعریف می‌شود. اما دستمزد نوازنده معمولا به دو روش محاسبه می‌شود؛ بعضی از نوازندگان ساعتی دستمزد می‌گیرند که معمولا از 200 تا 1 میلیون تومان است. بعضی دیگر از نوازندگان اما قطعه‌ای حساب می‌کنند!

گام آخر؛ ارشاد

این مراحل که طی شد، آهنگ یا آلبوم آماده شده؛ اما اتفاقا مرحله اصلی کار بعد از آماده شدن اثر است! چرا که خواننده باید مراحل گوناگونی را برای کسب مجوز در راهروهای دفتر موسیقی طی کند که معمولا هم هزینه بر است. البته اگر اثر موفق به کسب مجوز هم شد، باز کار پایان نمی‌یابد و تازه نوبت به بحث تکثیر و پخش و … و البته تبلیغات که نکته کلیدی برای رسیدن به شهرت است، می‌رسد.

برآورد هزینه ساخت یک آلبوم

با محاسباتی و بررسی‌هایی که انجام شد، مشخص شد که یک هنرجو برای تولید یک آلبوم پاپ حرفه‌ای (8 تا 12 قطعه) باید هزینه‌ای بین 60 تا 100 میلیون تومان را متحمل شود. امروز کم نیستند کسانی که برای رسیدن به این موفقیت دست به هر کاری‌ می‌زنند و حاضرند زندگی‌شان را به حراج بزنند تا نور شهرت بر صورتشان بتابد. خیلی از جوانی که به دنبال موسیقی هستند فقط عطش شهرت دارند اما عده‌ دیگری هم هستند که ذاتا اهل هنر هستند و روحیه هنری دارند و به همین واسطه هم به این ورطه کشانده می‌شوند. در مواردی خوانندگانی هم بودند که میلیون ها هزینه کرده اند و به هر طریقی ممکن وارد دنیای هنر شدند و البته امروز پشیمان شده اند؛ شاید آن‌ها هم اکنون مانند من این بیت صائب تبریزی را زمزمه می‌کنند: «روزی که برف سرخ ببارد از آسمان/ بخت سیاه اهل هنر سبز می‌شود»

خواننده مطرح شدن هیچ استعدادی نمی‌خواهد، فقط تمرین کنید!

آیا تصور می‌کنید، صدای خاص که گروهی محدود از خوانندگان از آن برخوردارند، یک موهبت الهی است که تنها به جمعیتی بسیار محدود داده شده است؟ اگر چنین تصوری داشته‌اید، تاکنون در این زمینه ره به خطا برده‌اید و بعید نیست دیر یا زود بتوانید با انجام تمرین‌های مشخص به صدایی در حد یک خواننده مطرح پاپ مجهز شوید!

آیا می‌خواهید صدای یک ستاره جهانی پاپ را داشته باشید؟ فقط تمرین کنید! شاید چنین توصیه‌ای عجیب به نظر آید و همچنان تصور اینکه ژنتیک نقش اساسی را در دستیابی به یک موقعیت استثنایی در دنیای موسیقی ایفا می‌کند، پررنگ باشد اما حقیقت امر آن است که مطابق با پژوهش‌هایی که انجام شده و در عمل مورد آزمایش قرار گرفته، تمرین‌های علمی، می‌تواند از شخصی که فاقد توانمندی و استعداد در خوانندگی است، یک خواننده پاپ بسازد.

بر اساس تحقیقات منتشر شده در دیلی میل و مدیکال دیلی، یک خواننده برجسته شدن نیاز به برخورداری از استعداد طبیعی، یک عمر از خودگذشتگی و آموزش درجه یک دارد و ترکیبی از هر سه اینها می‌تواند یک خواننده شهیر نظیر بوچلی رو شکل دهد اما می‌توان با ظرفیت طبیعی صدا نیز به یک ستاره پاپ مشهور و پرطرفدار تبدیل شد و میلیون‌ها مخاطب داشت.

صدای خوب می‌تواند آموزش داده شود و همانگونه که برای دستیابی به یک بدن ورزیده در باشگاه‌های ورزشی آموزش داده می‌شود، می‌توان حنجره و سیستم صوتی هر انسانی را نیز آموزش داد و به سطحی رساند که بتواند بخواند و دیگران از شنیدن صدایش لذت ببرند؛ اتفاقی که پیش از این قابل باور نبود.

جاستین استونی مربی آواز در نیویورک می‌گوید: «برخی با صدای بهتری به دنیا می‌آیند و یادگیری سریع‌تری نیز دارند اما در نهایت هرکسی می‌تواند یاد بگیرند و با تمریناتی به اندازه کافی، به یک صدای خوب دست یابد. شواهدی وجود دارد که به ما می گوید که اگر شما واقعا روش خوبی به کار بگیرید، به خوبی می تواند آواز بخوانید، مگر آنکه محدودیت شدید در ساختار صوتی‌تان باشد.»

مطابق با یک مطالعه که دانشگاه مونترال در سال 2012 انجام داده، 20 درصد از مردم کنترل خوبی بر تارهای صوتی‌شان ندارد، 35 درصد ار مردم برای خارج کردن صدایشان تقلا می‌کردند و 5 درصد به طور کامل فاقد توانمندی لازم برای دستیابی به یک صدای قابل قبول برای خواندن هستند و در این میان برخی عوامل فیزیکی نظیر ابعاد جمجمه با حنجره و تارهای صوتی نسبتی دارند که در تولید صدای بهتر تاثیرگذارند.

برای مقایسه تاثیر جمجمه و فیزیک بدن، پژوهشگران، بدن را با یک گیتار مقایسه کرده‌اند. اگر ده گیتار داشته باشید و سیم‌های همه این گیتارها را از یک جنس و از یک ریشه بیاندازید، صدای با اندکی تفاوت را خواهید شنید و بسیار بعید است که دو گیتار صدایی کاملاً یکسان داشته باشند. این تفاوت اندکِ صدای گیتارها به دلیل کیفیت و ضخامت و ابعاد بدنه گیتار (ولو چند میلیمتر بزرگ یا کوچک‌تر بودن)، پوشش رنگ روی بدنه و … است و در انسان‌ها نیز دقیقاً شکل حنجره، میزان توانمندی عضلات حنجره و… نقش مشابهی دارند؛ مواردی که در DNA اشخاص نهفته است.

در مطالعه‌ای که توسط مجله ژنتیک پزشکی انجام شده، نیمی از استعداد موسیقی ممکن است از طریق طبیعت آمده باشد و در عین حال عوامل متعدد دیگری نیز در پرورش صدای اشخاص موثر است و به عنوان نمونه، نواختن سازهایی نظیر پیانو و ویولون از کودکی یا جوانی می تواند به یک فرد در یادگیری بهتر آواز خواندن کمک شایانی کند و در عین حال یک مسئله مهم، این نیمه نهفته که باید از طرق مختلف از جمله پرورش صدا و فراگیری موسیقی از کودکی فعالش کرد، را نهفته باقی می‌گذارد و آن هم عوامل روانی است.

اگرچه ساختار فیزیکی و ژنتیکی تاثیر عمیقی در توانمندی برای رسیدن به یک موقعیت ویژه در موسیقی را ایفا می‌کند اما حقیقت امر آن است که در قالب اوقات، مرز روانی و عدم وجود باور درونی مبنی بر توانمندی خوانندگی، باعث می‌شود هر فردی نتواند به حداقل ظرفیت‌های  دارای ساختار صوتی طبیعی اش دست یابد و بنابراین پیش از آنکه در پی تبدیل شدن به یک خواننده باشید، باید از نظر روانی، به چنین باوری رسیده باشد و در عین حال در نظر داشته باشید، آموزش پرورش صدا هنوز در ایران وجود ندارد و بنابراین اسیر کلاهبرداری‌ها نشوید.

بسیاری از کسانی که به خواننده شدن و هنر خوانندگی علاقه دارند یا استعداد خوانندگی را دارند حتما از خود پرسیده اند که چگونه می توان خواننده شد. ما در این مقاله از آسمونی مطالب مفیدی در مورد خواننده شدن و راه ها و روش ها و ترفند های آن برای شما عزیزان به ویژه آن دسته از کسانی که به دنبال کار خوانندگی هستند منتشر می کنیم.

چگونه می توان خواننده شد

مربی آواز می‌خواهید یا معلم آواز؟

متاسفانه ما در زمینه علم و دانش موسیقی خیلی کمبود داریم؛ مدت‌هاست در کشورمان به موسیقی و خوانندگی به‌عنوان یک دانش نگاه نمی‌شود و کسانی که علاقه دارند خواننده شوند نمی‌دانند از چه راهی باید درست و اصولی کارشان را شروع کنند. حتی خیلی‌ها فرق مربی آواز و معلم آواز را نمی‌دانند.

برای یاد گرفتن تئوری موسیقی و آشنایی با نت‌ها باید پیش یک مربی آواز رفت. مربی آواز علم خواندن و نوشتن نت (سولفژ) را به هنرجو آموزش می‌دهد تا او را برای گام‌های بعدی آماده کند اما معلم آواز کسی است که هنرجو را با اندام‌های آوازی آشنا می‌کند و پرورش می‌دهد. او طریقه استفاده از تک‌تک اندام‌های آواز را به فرد یاد می‌دهد و با او تمرین می‌کند تا درنهایت منجر به استخراج صوت سالم شود. معلم آواز صداسازی کرده و خواننده را باصدایش و استعدادهایش آشنا می‌کند، البته چون هنرجوها معمولا دوره سولفژ و بسیاری دیگر از دوره‌های لازم را نگذرانده‌اند من مجبورم در کلاس‌هایم در کنار آموزش خواندن کارهای مربی آواز را هم انجام دهم.

اولین گام را درست بردارید

اگر کسی می‌خواهد خواننده شود، اول باید به‌دنبال یک معلم آواز مناسب و باتجربه بگردد. این نخستین قدم در این راه است به همین علت درست برداشتن آن بسیار اهمیت دارد. درتمام دنیا و در دنیای موسیقی همیشه می‌گویند، معلم آواز خوب کسی است که خودش خواننده باشد و بعد هم با توجه به تجربه و تعداد برخوردهایش با آدم‌ها و صداهای مختلف مفاهیم را به‌خوبی انتقال دهد. هستند خوانندگان خوبی که در انتقال مفاهیم به هنرجو ضعیف هستند و باعث به‌وجود آمدن اختلالاتی در روند آموزش می‌‌شوند. فردی که نیاز به داشتن یک استاد خوب دارد باید در این کلاس‌ها شرکت کند، به این موضوع پی ببرد و خودش را محک بزند. معلم آواز فاکتورهایی دارد که داشتن هرکدام از این فاکتورها به نمره او اضافه می‌کند مثلا صدای خوب، تجربه، علم موسیقی و شناخت انواع سبک‌ها چند نمونه از این فاکتورها هستند.

تحمل داشته باشید

برای خواننده شدن، هنرجو باید تحمل و تاب گذراندن دروس و کلاس‌ها را داشته باشد. یعنی بتواند درطول دوره با جدیت تمرین‌هایش را انجام دهد و تمام فکرش را معطوف به کارش کند. افراد زیادی هستند که در کلاس‌های آواز ثبت‌نام می‌کنند و هیچ‌چیز را جدی نمی‌گیرند چون به موسیقی و خوانندگی به‌عنوان یک سرگرمی نگاه می‌کنند. این دوره واقعا سخت است و طول آن به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ گاهی 6 ماه تا یک‌سال طول می‌کشد که حنجره یک فرد جا باز کند و برای خواندن آماده شود. آوازخواندن یک کار فیزیکی است و یکسری اندام‌های درونی مثل دیافراگم، ماهیچه نرم کام، ماهیچه صورت و… باید برای این منظور پرورش پیدا کنند و با هم هماهنگ شوند.

حنجره باید بالغ شود

بهترین زمان برای شروع تمرین‌های خوانندگی بعد از سن بلوغ است، یعنی زمانی که فرد به بلوغ کامل رسیده و تمام تغییرات در حنجره او انجام شده و نشست خودش را کرده است. در این سن با تمرین می‌توان حنجره و باقی عضلات مربوطه را تربیت کرد طوری‌که به‌صورت ثابت باقی بماند. اگر در طول‌ گذار اندام حرکتی این تمرین‌ها شروع شود مسلما با تغییرات عضلات همه‌چیز عوض می‌شود.

ساز را بشناسید

خوانندگی فقط آواز نیست، اگر یک نفر صدایش عالی باشد اما شعر را نشناسد و موسیقی را بلد نباشد در انتخاب‌هایش شکست می‌خورد. خواننده باید یک پکیج از فاکتورهای مختلف باشد؛ فاکتورهایی مثل بازیگری، علم موسیقی، صدای خوب، شناخت ادبیات و… همه اینها باید در کنار هم قرار بگیرند تا آن فرد موفق شود. الان زمانی نیست که خواننده بایستد و یکی برایش ساز بزند، او باید حداقل یک ساز را بشناسد و خودش آن را بنوازد.

آن‌هایی که کلاس نرفته‌ا‌‌ند

با شرکت کردن و گذراندن این دوره‌ها و تمرینات هر کسی خواننده نمی‌شود. صدا تشکیل شده است از فیزیک بدن، نظم و انضباط قرار گرفتن تارهای صوتی در کنار هم، طول تارهای صوتی، طول گردن، شکل صورت، سینوس‌ها و فرم بینی؛ همه این‌ها اگر خوب باشند تازه امتیاز آن فرد از 100 امتیاز به 50 می‌رسد. بعد از آن با تمرین و گذراندن دوره‌های آموزشی این امتیاز بالا می‌رود و آن فرد خواننده می‌شود.

البته مشکلات فیزیکی را نمی‌توان در کلاس‌ها و با تمرین‌ حل کرد اما می‌شود با تمرین‌های خوب و طولانی صدا را استخراج و تاثیر آن مشکل را کم کرد. بسیاری از خواننده‌های خوب اصلا به‌صورت حرفه‌ای دوره‌ای ندیده‌اند اما خواننده‌های خوبی شده‌اند.

سارا برتمن، معلم آواز سلن‌دیون می‌گوید: «خیلی از هنرجوها می‌آیند و به‌طور خدادادی درست می‌خوانند و آنجا کار من فقط این است که بگویم چرا درست می‌خوانند؟»ما هم در ایران کسانی را داریم که درست و صحیح می‌خوانند و شاید هیچ کلاسی نرفته باشند اما به‌صورت شنیداری، درک درستی از خواندن داشته و با خواندن در طول زمان جای صدای خودشان را پیدا کرده‌اند.

خواننده تحویل نمی‌دهیم

آموزشگاه‌های زیادی داریم که مدت‌هاست هنرجو می‌پذیرند ولی تا به حال حتی یک خواننده هم به دنیای موسیقی معرفی نکرده‌اند. این اتفاقات به خاطر درک ناصحیح آواز است چون کم هستند کسانی که خواننده باشند و اطلاعات خوب و در کنارش قدرت انتقال خوبی هم داشته باشند و در ضمن برای این‌کار وقت بگذارند. کسی که می‌خواهد یک خواننده خوب شود بهتر است به‌صورت خصوصی با یک معلم آواز دوره‌اش را بگذراند و آن معلم روی صدای او کار کند. در دنیای صحیح موسیقی این اتفاق می‌افتد ولی متاسفانه در ایران به‌دلیل هزینه‌های زیاد این کلاس‌ها هر کسی نمی‌تواند از این شکل آموزش بهره بگیرد.

متخصصان تقلید

در موسیقی الان ما، کارهای ناقص‌الخلقه جواب می‌دهند! هر چه خواننده کمتر از روی اصول بخواند، کپی درجه 3 یک خواننده دیگر باشد و… کار او بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و این خیلی عجیب است.مردم از این وضع موسیقی ناراحت هستند و این آهنگ‌ها را فقط یک مدت کوتاه گوش می‌دهند و بعد به فراموشی سپرده می‌شود. این اتفاق خیلی بدی است که می‌تواند برای یک خواننده و آهنگ‌ بیفتد. موسیقی ما حالا چهره موجهی در دنیا ندارد درحالی‌که ما تمدنی غنی از موسیقی داریم ولی چون یکسری متخصص تقلید داریم که آهنگ‌های کشورهای دیگر را کپی می‌کنند و با یک شعر سخیف تحویل جامعه می‌دهند ارزش موسیقی ما روزبه‌روز پایین‌تر می‌آید.

4.6/5 ( 7 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: علی اصغر
  20 آذر 1398

  سلام واقعا مقاله عالی و مفید بود امیدوارم بتونم از پس مخارج بر بیام چون نمیتونم به این فکر کنم که با دنیای موسیقی خداحافظی کنم و
  همچنین امیدوارم در آینده ای نچندان دور اسم و آوازم به گوشتون برسه شاد باشید

 2. نویسنده دیدگاه: Asra
  05 مهر 1398

  سلام من اسرا هستم و علاقه ی خیلی شدیدی به خوانندگی دارم خودمم سنتور میزنم ولی نمیدونم چجوری و کجا باید ثبت نام کنم تا صدام بهتر و تقویت بشه چون مربیم هم میگن که صدای واقعا خوبی دارم و از اونجایی که توی ایران به دخترا و زنا مجوز نمیدن نمیدونم چیکار کنم
  لطفا جواب بدید♡
  اسرا ۱۳ ساله اردبیل

 3. نویسنده دیدگاه: علی اصغر
  16 مرداد 1398

  سلام من علی اصغر هستم
  صدای من عالیه اهل جنوب کرمان هستم اما نمیدونم از کجا شروع کنم خیلی علاقه شدیدی به خوانندگی دارم
  نه این که بگم دوست دارم خواننده بشم ولی استعداد ندارم
  استعداد با علاقه

 4. نویسنده دیدگاه: سهراب
  31 تیر 1398

  صدام به جون مادر عین صدای رضا صادقی ولی خب پول ندارم . ولش خدایی هست

 5. نویسنده دیدگاه: تابان
  07 تیر 1398

  سلام من سياوش ١٨سالم ه علاقه بسيار بالأيي بِه رپ دارم که می‌توانم خوب بخوانم ‌درضمن می‌توانم صدای خوانندگان بعضی از رپرهارو داشته باشم. مثله‌ اوکتاو هیچکس ابلیس و حتی رپ کردی مادری هم بلدم اما نمی‌دونم از کجا شروع کنم خواهش می‌کنم جواب بدید

 6. نویسنده دیدگاه: مهرسا
  27 خرداد 1398

  سلام دوستان من خیلی صدام خوبه و چون تو ایران به دخترا اجازه نمیدن بخونی من هم نمی تونم بخونم.در ضمن ۸ سالم هست از تهران.ممنونم اگه جواب بدید چکار باید بکنم؟؟؟🤔🤔😍😍😍😍😍😍😍

 7. نویسنده دیدگاه: Hamidaane
  23 خرداد 1398

  آموزشگاه موسیقی آبی رود که استاد محمد معتمدی مدیرش هستند به شما مشتاقان پیشنهاد میکنم. توی گوگل جستجو کنید. صفحه ی اینستاگرام آموزشگاه ببینید. تشکر از همگی

 8. نویسنده دیدگاه: مهیا
  08 خرداد 1398

  من مهیا پوریوسف هستم تا یه روزی از عمرم بمونه هم باید خواننده شم

 9. نویسنده دیدگاه: امید اسماعیلوندی
  22 فروردین 1398

  سلام من 15سال دارم می خواهم خواننده بشم باید چی کار کنم لطفا جواب بدید

 10. نویسنده دیدگاه: شاهرخ
  18 فروردین 1398

  سلام من چند ماه پیش اقای بیاتی دارم اموزش میبینم کارش عالیه.اگ میخایید با هزینه خیلی کم اموزش،ببینید ب تلگرام این شماره بروید۰۹۳۰۴۰۶۷۴۳۰

 11. نویسنده دیدگاه: Parinaz
  01 فروردین 1398

  میشه لطفا جواب بدین؟؟؟

 12. نویسنده دیدگاه: مصطفی غلام نژاد
  09 اسفند 1397

  سلام من برای خوانندگی باید کجا بیام ممنون میشم بگیت

  • نویسنده دیدگاه: مصطفی غلام نژاد
   09 اسفند 1397

   ممنون میشم کمکم کنید اگه بخواهید براتون میخونم تا نظرتون رو راجب صدام بدیت

 13. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  09 اسفند 1397

  سلام من برای خوانندگی باید کجا بیام ممنون میشم بگیت

 14. نویسنده دیدگاه: Artan off love
  08 اسفند 1397

  همتون سنتون زیر14هستو میخواین خواننده بشین اونم دختر/:😂

 15. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  01 اسفند 1397

  سلام من میثم هستم
  میخوام خوانندشم
  لطفا کمک کنید

 16. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  30 بهمن 1397

  سلام من رضا هستم 23سالمه از تهران میخوام خواننده بشم صدامم بد نی خوبه لطفا بهم بگید چیکار کنم ممنون

 17. نویسنده دیدگاه: Lavin
  29 بهمن 1397

  با سلام و عرض ادب
  خسته نباشید من صدای خوبی دارم و علاقه به خوانندگی دارم و 13 سالمه ولی چون تو ایران به خانم ها مجوز نمیدن و هزینه ی خوانندگی خیلی بالاست نمیدونم باید از کجا شروع کنم ؟؟
  راهنمایی کنید ممنون میشم
  لاوین 13 ساله از تهران

 18. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  10 بهمن 1397

  سلام من میخوام خواننده بشم ولی نمیدونم باید چه قدر خرج کنم

 19. نویسنده دیدگاه: جواد
  02 بهمن 1397

  سلام من خیلی صدام خوبه وشدید به خوانندگی علاقه دارم چون بابعضی از نرم افزارها اهنگ میخونم وشما هم از وضع اقتصاد باخبرید باید ازکجا شروع کنم جواد موسوی14ساله ازمشهد

 20. نویسنده دیدگاه: سعی
  26 دی 1397

  سلام من صدام بد نی میخوام خواننده شم باید از کجا شروع کنم؟

 21. نویسنده دیدگاه: نگار
  20 دی 1397

  سلام من نگار هستم تمام خانوادم میگن من خیلی زیبا گیتار و آواز می خونم و از صدایم خیلی خوششون میاد من باید الان چیکار کنم خودمم علاقه زیادی به خوانندگی دارم اگه من به خوام خواننده بشم باید چیکار کنم ؟؟؟
  من 13 سالمه و کلاس هشتمم از گناباد خراسان رضوی

 22. نویسنده دیدگاه: موسیقی عشق منه
  19 دی 1397

  سلام باید کجا سبت نام کنم لطفا بگین

 23. نویسنده دیدگاه: پرناز
  19 دی 1397

  سلام من چند وقتی هست که دوستان بهم میگن که صدای خیلی خوبی داری اما از اون جا که به دختر جماعت مجوز نمی‌دن باید چکار کنم.در ضمن من به کاخون هم زیاد علاقه دارم.

 24. نویسنده دیدگاه: مائده هستم از تبریز
  17 دی 1397

  من یه دختر 15 ساله هستم خیلی به خوانندگی علاقه دارم ولی چون تو ایران خواننده دختر زیاد خوب نیست و به خوانندگان دختر مجوز نمیدن نمیدونم چیکار باید بکنم

 25. نویسنده دیدگاه: farshad
  13 دی 1397

  سلام من صدای خوبی دارم وچندتا تک آهنگ هم خوندم البته خیلی وقت پیش ولی الان شرایط جامعه جوری شده ک نتونستم ادامه بدم یعنی پول ندارم ولی علاقه شدیدی دارم
  الان باید چیکار کنم

 26. نویسنده دیدگاه: فرامرز خرقانی
  05 دی 1397

  با سلام و تشکر من صدای خیلی خوبی دارم ونیاز به راهنمایی برای خواننده شدن دارم متشکرم

 27. نویسنده دیدگاه: زهراکیا اشکوریان
  23 آذر 1397

  سلام درسته که من دخترم ولی صدام خیلی خوبه اما نمیدونم باید چیکار کنم ساز هم ندارم نمیدونم از کجا شروع کنم
  زهراکیااشکوریان سیزده ساله از مازندران،تنکابن

 28. نویسنده دیدگاه: زهرا
  23 آذر 1397

  سلام درسته که من دخترم ولی صدام خیلی خوبه اما نمیدونم باید چیکار کنم ساز هم ندارم نمیدونم از کجا شروع کنم
  زهراکیااشکوریان سیزده ساله از مازندران،تنکابن

 29. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  12 آذر 1397

  من و.دوستم صدای خیلی خوبی داریم اما متاسفانه وضعیت اقتصادی کشور و ارز نمی گذارد ما به جایی برسیم و پول زیادی برای این کار نداریم . عرفان جعفری از فریمان خراسان رضوی

 30. نویسنده دیدگاه: محسن علیپور
  09 آبان 1397

  سلام من صدام خیلی عالیه ولی پول ندارم بایدچکارکنم محسن علیپورازقوچان

 31. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  12 مهر 1397

  ببخشید میشه از همه ی اینها یک خلاصه ی کوچک به من بدین آخه من وقت ندارم بخوام کلشو بخونم ممنون

  • نویسنده دیدگاه: زهرا
   02 اردیبهشت 1398

   من خانمم وصدای خیلی عالی دارم میشه بگید ازکجا ش وع کنم

 32. نویسنده دیدگاه: Kamyab
  22 شهریور 1397

  ازتون ممنونم

 33. نویسنده دیدگاه: مانی
  19 بهمن 1396

  مر30ازتوضیحاتتون عاااااااااالی بود

نظر خودتان را ارسال کنید