اطلاعات تجاری

بهترین املاک در منطقه 17 تهران

Tehran region17 1 بهترین املاک در منطقه 17 تهرانمنطقه ۱۷ تهران یکی از مناطق شهری تهران است. من‍طقه ۱۷ ش‍‍هرداری ت‍‍هران تق‍ریب‍‍اً در جن‍وب غرب‍‍ی ش‍‍هر ت‍‍هران واق‍‍ع شده است. اگر می خواهید با منطقه ۱۷ تهران  بیشتر آشنا شوید این مقاله را حتما مطالعه نمایید چرا که آسمونی در این مقاله به معرفی کامل منطقه ۱۷ تهران می پردازد که از شما عزیزان دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.

منطقه ۱۷ تهران مح‍دود است از شم‍‍ال و شم‍‍ال غرب به من‍‍اطق ۱۰ و ۹ که حد ف‍‍اصل آن‍‍ه‍‍ا خی‍‍اب‍‍ان قزوین از تق‍‍اطع صف‍وی ت‍‍ا سه راه آذری و خی‍‍اب‍‍ان آذری م‍‍ی‌ب‍‍اشد. از سم‍ت جن‍وب و جن‍وب شرق‍‍ی به من‍طقه ۱۹ و پ‍‍ادگ‍‍ان قل‍‍عه‌مرغ‍‍ی که حد ف‍‍اصل آن‍‍ه‍‍ا خی‍‍اب‍‍ان زمزم م‍‍ی‌ب‍‍اشد. از سم‍ت شرق به من‍‍اطق ۱۱ و ۱۶ که حد ف‍‍اصل آن‍‍ه‍‍ا خی‍‍اب‍‍ان‌ه‍‍ای نواب‌صف‍وی، عب‍دال‍‍ه‍‍ی و مس‍تق‍ل م‍‍ی‌ب‍‍اشد. از سم‍ت م‍‍غرب به من‍طقه ۱۸ که حد ف‍‍اصل آن‌ج‍‍اده س‍‍اوه و یافت آباد است.

این محله آسیب‌پذیرترین نقطه شهر تهران به‌شمار می‌آید. دلایل آن در روزنامه ابرار چنین توصیف می‌شود: وجود تراکم جمعیتی به میزان ۴ برابر دیگر مناطق، فرسودگی بافت شهری در حداقل ۷۰ درصد بناها، رشته قنات‌های متعدد و امتداد یکی از گسلهای تهران در منطقه ۱۷ واقع در جنوب غرب پایتخت.

برنامه‌هایی در دست است تا خطوطی از ریل راه‌آهن که در منطقه ۱۷ شهرداری تهران از روی زمین عبور کرده، به زیر زمین منتقل شود.Tehran region17 5 بهترین املاک در منطقه 17 تهران

تاریخچه و روند شکل گیری منطقه 17 تهران

وضعیت آب و هوایی منطقه 17 تهران

کویر ، کوه و بادهای مرطوب غربی سه عاملی هستند که بر آب و هوای تهران و بالتبع منطقه تأثیر گذارند، لکن به علت دوری منطقه از کوههای البرز تأثیرات کویری در منطقه غالب است. جهت اصلی وزش باد در تهران از غرب به شرق است و گاهی نیز مسیر جنوب به شمال به خود می گیرد . در اوایل صبح جریانات محلی باد از شمال و شمال شرق به جنوب و جنوب غربی می وزد و در بعدازظهرها این جریان برعکس می شود .

تاریخچه و روند شکل گیری مناطق جنوبی تهران:

در زمان حاکمیت عبدالملک بن مروان به دلیل سخت گیری های بسیار بر شیعیان امام زاده حسن از عراق به ایران هجرت نمود و در این منطقه که در آن زمان قریه ای بنام جی اولیا از ولایت ری و منطقه ای حاصلخیز و دارای کشت و زرع بود ، سکونت گزید . بعد از فوت آن بزرگوار این منطقه بعنوان یکی از زیارتگاه های شیعیان شهری درآمد و به دنبال آن هسته های اولیه سکونت گزینی در آن شکل گرفت . براساس روند رشد و تغییر کالبدی در سطح کلانشهر تهران و همسو با آن مراحل تکوین و گسترش کالبدی منطقه نیز آغاز گردید. Tehran region17 4 بهترین املاک در منطقه 17 تهراندر فاصله سالهای 1335 تا 1348 همزمان با مهاجرت جمعیت به تهران براثر تأثیرات حاصل از اصلاحات اراضی سالهای 42 – 1340 ، مهاجرت و اسکان جمعیت در سطح منطقه آغاز شد و به دنبال آن بخش عمده ای از اراضی کشاورزی منطقه تغییر کاربری یافت و به اراضی با کاربری شهری تبدیل شد . روند تغییر کاربری اراضی منطقه از کاربری کشاورزی به کاربری های شهری در طول سالهای بعد از 1348 نیز ادامه یافت تا اینکه در سال 1358 تقریباً تمامی اراضی منطقه تغییر کاربری یافته و به اراضی مسکونی و شهری تبدیل شده اند .

معرفی شاخصه های اصلی منطقه 17 تهران

مسجد جامع ابوذر

مسجد جامع ابوذر که در اصلی ترین محور عبوری منطقه 17 واقع شده است در سال 1345 بنا گردیده است. این مسجد به عنوان یکی از مراکز مهم هدایت و رهبرای جریان انقلاب محسوب می شود.

بازار مبل یافت آباد

بازار مبل یافت آباد محصول رشته ای از اتفاقات از سالهای دهه 40 به بعد در تهران بزرگ است. از آن زمان که راه یافت آباد به محوری تبدیل شد که گاوداری ها و دامداری ها در ضلع شمالی و بعضا جنوبی آن شکل گرفت زمان زیادی نمی گذرد. در اوایل دهه 50 به دلیل بروز بیماری های دامی،گاوداری ها تعطیل و محدوده آنها بدون توجه به ضوابط طرح های شهری،تبدیل به کارگاه های تولید مبل و بعضا تعمیرگاه های مکانیکی ماشین آلات سنگین شدند. به تدریج بخش عمده ای از این کارگاه ها به نمایشگاه و فروشگاه مبل تبدیل شد.Tehran region17 2 بهترین املاک در منطقه 17 تهران

زیارتگاه امام زاده حسن (ع)

حضرت امام زاده حسن (ع) از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) می باشد که 860 سال پیش به همراه فرزند گرامیشان در این مکان به شهادت رسیده و به خاک سپرده شده اند. ایشان با حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) پسرعموی تنی می باشند. بارگاه ملکوتی آن حضرت در شمال غربی منطقه و در خیابان امین الملک ( بازار کیف و کفش ) واقع گردیده است.

مجموعه بهاران

بیش از 10 سال از زمان تأسیس مجموعه بهاران می گذرد.تا پیش از آن بیشتر اراضی که مجموعه ورزشی بهاران در حال حاضر در آن مستقر گردیده است باغ های متروکه ای بود که محله وصفنارد نامیده می شده است.

ایستگاه‌های مترو منطقه 17 تهران

  • ایستگاه متروی زمزمTehran region17 3 بهترین املاک در منطقه 17 تهران

املاک های منطقه 17 تهران :

امام زاده حسن، آذری، باغ خزانه، ابوذر غربی، ابوذر شرقی، یافت آباد

 

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

تازه های آسمونی

قلب فرد مرگ مغزی کمتر از یک ساعت از رشت به تهران منتقل شد

طاهره رضایی

نامگذاری خیابان‌هایی به نام «اخوان ثالث»، «فروغ» و ۱۰ شاعر دیگر

طاهره رضایی

جزئیاتی از برنامه‌ سفر نخست‌وزیر پاکستان به ایران

طاهره رضایی

بازداشت عامل تهدید به بمب‌گذاری در چهارراه فرمانیه

طاهره رضایی

تصاویر دیدنی 26 فروردین 98

طاهره رضایی

اطلاعیه شماره یک شهرداری تهران درباره مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری سال ۹۸

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟