پیامک از دیار باقی، مجموعه تلویزیونی

پیامک از دیار باقی مجموعه‌ای تلویزیونی به کارگردانی سیروس مقدم است. این مجموعه بر پایهٔ فیلم‌نامه‌ای از محسن تنابنده است. این سریال در فروردین ۱۳۸۷ در شبکه یک نمایش داده شد. آسمونی در این مقاله به معرفی سریال پیامک از دیار باقی را می پردازد.

نویسنده پیامک از دیار باقی : محسن تنابنده

کارگردان پیامک از دیار باقی : سیروس مقدم

بازیگران پیامک از دیار باقی

  • محمدرضا شریفی نیا
  • افسانه بایگان
  • حامد کمیلی
  • رضا شفیعی‌جم
  • سروش گودرزی
  • شیلا خداداد
  • حمید لولایی
  • نادر سلیمانی فرد
  • علیرضا زمانی نسب

سایر عوامل تولید سریال پیامک از دیار باقی  نیز عبارتند از:نویسنده: محسن تنابنده، جانشین تهیه: علی یاور، بازیگردان: سعید آقاخانی، مدیر تصویربرداری:‌امیر معقولی، طراح گریم: مجید اسکندری، طراح صحنه و لباس: مهدی بداقی، برنامه ریز: الهام غفوری، صدابردار: علی احمدی، تدوین: خشایار موحدیان، موسیقی متن: حمیدرضا صدری، میکس و صداگذاری: اکبر توکلی، مدیر تولید: مجتبی متولی، تیتراژ: ساسان توکلی، جانشین تولید: مرتضی متولی، منشی صحنه: فهیمه کمالی، امور مالی: وحید رضا شفیعی، دستیار اول کارگردان: افشین سنگ چاپ، دستیار دوم کارگردان: امین وجگانی و دستیار صحنه و لباس: مهدی سعیدی.

کلاهبرداری میلیاردی به سبک سریال «پیامک از دیار باقی»

مرد کلاهبردار پس از اینکه توانست 2.6 میلیارد تومان کلاهبرداری کند با برگزاری مراسم تشییع و ختم قصد داشت خود را به مردن بزند که از سوی کاراگاهان دستگیر شد.

سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت : در پی وصول شکایت چندین شهروند اصفهانی مبنی بر اینکه فرد کلاهبرداری برای سرمایه گذاری مبالغ مختلفی از آنان دریافت کرده و خانواده اش با توسل به مانورهای متقلبانه از جمله برگزاری مجلس ختم و ترحیم، فوت او را اعلام کرده اند بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران تحقیقات خود را آغاز کردند و متوجه شدند فرد کلاهبردار زنده است و با تغییر ظاهر خود زندگی می کند.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری متهم اظهار داشت: این فرد در بازجویی های پلیس به کلاهبرداری مبلغ 26 میلیارد و 130 میلیون ریال از 11 شهروند اصفهانی اعتراف کرد که در این خصوص پرونده ای تشکیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان با اشاره به اینکه این فرد با تاسیس یک شرکت سرمایه گذاری از شهروندان کلاهبرداری کرده بود خاطر نشان کرد: معمولا اکثر کلاهبرداران دارای ظاهری آراسته و شیک پوش، ولخرج و خوش برخورد می باشند تا بتوانند طعمه خود را به دام بیندازند ، در انجام معاملات،سرمایه گذاری ها و غیره صرفاً به ظاهر افراد بسنده نکنید و معاملات و قرار دادهای خود را در مراکز رسمی و قانونی به ثبت برسانید تا تحت حمایت قانونی قرار بگیرید.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید