زندگینامه غلامحسین غیب‌ پرور، ریاست سازمان بسیج

سردار سرتیپ دکتر غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین است. اگر می خواهید با غلامحسین غیب پرور بیشتر آشنا شوید این مقاله آسمونی را تا انتها مطالعه نمایید چرا که بیوگرافی دکتر غلامحسین غیب پرور را برای شما عزیزان منتشر می کنیم.

دکتر غلامحسین غیب پرور در آذرماه ۱۳۹۵ با حکم سید علی خامنه‌ای، رئیس سازمان بسیج و جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج شد. وی پیش از این فرماندهی «قرارگاه امام حسین» را برعهده داشت. سردار غیب‌پرور حدود ۱۱ سال فرماندهی سپاه فجر استان فارس و قبل از آن معاونت آموزش نیروی زمینی سپاه را به عهده داشته است.

شایعه کشته شدن

آذرماه ۹۴ پایگاه خبری العربیه فارسی با انتشار عکس سردار غیب‌پرور که آنزمان به تازگی به فرماندهی قرارگاه امام حسین و بعنوان جایگزین سردار همدانی منصوب شده بود، از سردار حسین فدایی به عنوان شهید نام برد. در متن خبر منتشر شده به اشتباه از عکس سردار غیب پرور بجای سردار حسین فدایی استفاده شده بود.

اجرای کنسرت

او سال ۹۳ که درآن زمان فرماندهی سپاه فجر فارس را برعهده داشت در انتقاد از عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفته بود:هیچ‌کس با موسیقی فاخر مخالف نیست، اما بعضی از کنسرت‌ها، موسیقی فاخر نیست، مطرب‌گری است، عده‌ای که در دوران گذشته تار و تنبک داشتند، حالا لباسشان و ظاهر را عوض کرده‌اند و با همان تار و تنبک آمده‌اند که موسیقی برگزار کنند… ما مرید علما هستیم، تاکنون یک نفر از علما رفتار وزارت ارشاد را تأیید نکرده‌اند، حالا با کدام حجت شرعی، آقایان سر مردم را با برگزاری کنسرت گرم می‌کنند… والله قسم که مخالفت‌های بنده بر مبنای مسائل سیاسی نیست، اگر قبلاً هم از وقوع چنین اتفاقی و برگزاری کنسرت موسیقی مبتذلی مطلع می‌شدیم، قطعاً این حرف‌ها را می‌زدیم.

علی مطهری

وی پس از سخنان علی مطهری در دانشگاه شیراز در دی ماه ۹۲ مبنی بر دخالت سپاه در مسایل سال ۸۸ واکنش نشان داد و گفت: آقای مطهری اساساً تعادل روحی و روانی ندارد. ما با اینگونه برخوردهای سخیف مثل سنگ پراکنی مخالفیم و شدیداً محکوم می‌کنیم و مردم بصیر و ولایت مدار سناریوی پشت پرده اینگونه اتفاقات را به خوبی می‌دانند.

هاشمی رفسنجانی

در مهرماه ۹۵ وی در سخنرانی در کازرون با عتاب غیر مستقیم در واکنش به سخنان هاشمی رفسنجانی راجع به نیروهای مسلح گفت: کسانی روزی در انقلاب از سابقون بودند اما امروز وقیحانه در مجلسی صحبت می‌کنند و ژاپن پس از جنگ را مثال می‌زنند که نیروی مسلح نداشتند پس ما هم نیروی مسلح نداشته باشیم. یک مزخرفاتی این پیرمرد تحویل می‌دهد. این حرف‌های یک انسان عادی نیست. در نهضت حضرت امام سابقه دارند در جنگ بوده‌اند، بعد از جنگ حضور دارند اما چه شده است که این مهملات را تحویل می‌دهد. بسوزد کانون‌های قدرت و ثروت. این وسط بازنده کسانی هستند که سره را از ناسره تشخیص نمی‌دهند.

 

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید