بیوگرافی آزاده نامداری و قضیه کشف حجاب

آزاده نامداری یکی از مجریان پرحاشیه صدا و سیما می باشد . بیوگرافی او و حاشیه های زندگی اش را در آسمونی دنبال کنید .

بیوگرافی آزاده نامداری :

آزاده نامداری متولد ۹ آذر ۱۳۶۳ در سنقر – کرمانشاه مجری تلویزیون صدا و سیمای ایران است. او دارای مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی از دانشگاه شهید بهشتی تهران است و با اجرا در برنامه «تازه‌ها» در سیمای خانواده به شهرت رسید.
در اردیبهشت ۱۳۹۲، فرزاد حسنی و آزاده نامداری با حضورشان در کنسرت فرزاد فرزین ازدواج خود را رسانه‌ای و در ۶ تیر ۱۳۹۲ به عقد هم درآمدند و سید حسن خمینی عاقد آن‌ها بود. اما بعد از حدود یک سال در خرداد ۱۳۹۳ این دو از هم جدا شدند و در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ خبر طلاق رسماً توسط آزاده نامداری رسانه‌ای گشت. وی هم اکنون همسر سجاد عبادی پسر رحیم عبادی ( استادیار دانشگاه فرهنگیان وعضو هیئت امناء و هیئت مؤسس وقانم مقام دانشگاه مهر البرز اولین دانشگاه مجازی ایران )است.
حاصل ازدواج آزاده نامداری و سجاد عبادی دختری به نام گندم است .

 

آزاده نامداری در تلویزیون :

آزاده نامداری کار خود را با همکاری با شبکه زاگرس (کرمانشاه) آغاز کرد و سپس با کمک اقبال واحدی به تهران آمد و در برنامه «خط مستقیم» شبکه تهران به اجرا در تلویزیون ادامه داد. نامداری در سال ۱۳۸۴ به عنوان مجری بخش تازه‌ها در برنامه سیمای خانواده شبکه یک شروع به فعالیت کردکه تا ۴ سال ادامه داشت که در بهمن ۱۳۸۸ به اجرای خود در تازه‌ها پایان داد. در ادامه مجری برنامه غیرمنتظره شد که روزهای شنبه تا چهارشنبه از شبکه دو سیما پخش می‌شد. سری اول برنامه غیرمنتظره در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۸۹ آغاز شد و در تاریخ ۲۸ مهر ۱۳۸۹ به پایان رسید. سری دوم این برنامه از ۱ آبان ۱۳۸۹ آغاز شد و در آخرین پنجشنبه سال به کار خود پایان داد. دعوت از یک مرد دارای ۳ زن در برنامه غیرمنتظره و واژگون کردن میز مجری در اجرای زنده خود در تلویزیون مورد توجه رسانه‌های داخلی و خارجی از جمله برنامه تلویزیونی پارازیت از تلویزیون فارسی صدای آمریکا قرار گرفت.

در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ در سری جدید برنامه غیرمنتظره با عنوان جمع ما به عنوان مجری حضور پیدا کرد. این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیما، به تهیه کنندگی الهه بهبودی به صورت زنده از شنبه تا سه‌شنبه بعد از خبر ۲۰:۳۰ و در ۶۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای پخش می‌شد و سری اول آن تا اول ماه رمضان آن سال ادامه یافت. وی همچنین سابقه اجرای برنامه «ورزش امروز» شبکه جام جم ۱، همچنین اجرای برنامه «شب نشینی» از شبکه جهانی جام جم، برنامه‌های مناسبتی، برنامه رادیو هفت و برنامه «صبحی دیگر» از شبکه آموزش را در کارنامه خود دارد.

او سال ۱۳۹۱ را در حالی با برنامه سال تحویل در کنار احسان علیخانی آغاز کرد که در همان تعطیلات نوروزی، اجراء هر شب برنامه جنجالی «خانمی که شما باشی» را بر عهده داشت ولی به ناگاه خبری مبنی بر منع فعالیت وی، در کنار فرزاد حسنی و احسان علیخانی پخش شد. پس از نه ماه دوری از تلویزیون بالاخره نام او به عنوان نویسنده در برنامه پشت صحنه احسان علیخانی ظاهر شد.

با آغاز سال ۱۳۹۲ نامداری سری دوم برنامه «خانمی که شما باشی» را نویسندگی، مجری‌گری و تهیه کنندگی کرد. تا کنون پنج سری از برنامه «خانمی که شما باشی» از شبکه دوم سیما پخش گردیده است. در تاریخ ۲۵ مهر ماه در حالی که زمزمه ممنوع التصویری وی شایعه شده بود با حضور در در برنامه شب آدینه، رکورد آمار پیامکی صدا و سیمای مرکز استان همدان را شکست. این مجری جوان در حالی از حضور خود در سال ۹۴ با ششمین سری از برنامه مستند خود با عنوان خانمی که شما باشی، در تلویزیون، خبر داده بود که یکبار دیگر برنامه اش توقیف شد در حالی که تیزرهای این برنامه از شبکه دو پخش شده بود.

نامداری نخستین مجری تلویزیون بود که «چادر ملی» و «چادر قهوه‌ای» پوشید. او در مصاحبه با مجله زندگی ایده‌آل در سال ۱۳۹۴ گفت برخاسته از یک خانواده سنتی است و تا هفت نسل قبل از او همه در خانواده شان چادر بر سر می‌کرده‌اند.

نامداری در سال ۹۵ پس از سه سال دوری از عرصه اجرا با برنامه گفت و گو محور آبان بر روی شبکه آپارات مجدداً به صحنه بازگشت. او در در این برنامه به گفتگوهای چالشی با فعالان مختلف زن در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرداخت. او همچنین در همین سال، کتابی در قالب مجموعه داستانی کوتاه با همین نام توسط انتشارات علمی فرهنگی منتشر کرد. 

بی حجابی آزاده نامداری در سوئیس :

یکی از حاشیه های زندگی آزاده نامداری مربوط به مسافرت تابستانی او در اواخر تیرماه 1396 می باشد . او در صفحه اینستاگرام خود تصاویری از سفرش به میلان، ژنو، سوئیس و .. را با حجاب چادر اختصاص می داد تا اینکه در اقدامی غیره منتظره فیلم و تصاویری از وی بدون حجاب لو رفت. در این تصاویر و ویدئویی که از وی در فضای مجازی منتشر شد وی را بدون حجاب در حالیکه در یک پارک و فضای عمومی است و در حال خوردن یک نوشیدنی غیرمجاز می باشد, می بینید که با واکنش های تند مردم روبرو شد . پس از این تصاویر او با انتشار ویدیویی درباره بی حجابی اش گفت که مادر یک کودک می باشم و روسری ام لحظاتی بخاطر فرزندم از سرم افتاد .

azadeh-namdari2

azadeh-namdari3

و اما بخوانید یکی از مصاحبه های قدیمی آزاده نامداری:

پس از 4 سال اجرا با برنامه «تازه ها»خداحافظی كردید. چرا؟ 

هر برنامه‌ای كه یك روز شروع می‌شود باید یك روز هم تمام شود وگرنه به مرز تكرار می‌رسد. آدم باهوش كسی است كه بداند كی بیاید و كی برود. البته برنامه‌ای كه ماهیتش اطلاع‌رسانی است، هیچ وقت كهنه نمی‌شود. خبر هیچ وقت كهنه نمی‌شود. ما تیمی بودیم كه هر روز خودمان را به روز می‌كردیم. 

‌نمی‌توانستید فرم و ساختار برنامه را عوض كنید؟ 

همه این كار‌ها را كرده بودیم. فصلی و سالی عوض كردیم. اما اساسا حسی به من می‌گفت كه باید كم‌كم برنامه را به فرد دیگری بسپارم و بروم و باز در یك فضای دیگری برگردم. 

‌ما برنامه‌ای به نام نود داریم كه بیش از 10 سال است دارد اجرا می‌شود و جذابیتش را هم از دست نداده است. 

اتفاقا من هم همیشه به این مساله فكر می‌كنم. در دفاعیاتم همین را می‌گفتم. من معتقدم یك مجری باید هویت داشته باشد. برنامه نود با عادل فردوسی‌پور معنی دارد. ماه عسل با احسان علیخانی معنی دارد. برنامه من هم با خودم معنا داشت و با هم وصل بودیم. آن برنامه‌ها هفتگی بودند. اما برنامه من روزانه است. احساسم این بود كه من باید در یك مقطع زمانی نباشم و از برنامه بروم و بعدها با یك برنامه دیگر برگردم. 

‌از تجربه 4 ساله‌ات در این برنامه بگو. فكر می‌كنی چقدر موفق بودی؟ 

تازه‌ها یك آیتم بود در دل سینمای خانواده. اما خیلی دیده شد. با این كه ساعت پخشش خوب نبود اما خیلی بازخوردهای خوبی داشت. خیلی‌ها معتقدند سیمای خانواده را فقط خانم‌های خانه‌دار می‌بینند. اما من از دیگران هم بازخورد داشتم. من دوست داشتم در دل سیمای خانواده برنامه‌ای بگذاریم كه كاملا زنانه نباشد. یعنی اندكی جوان پسندتر و روشنفكرانه‌تر باشد. 

‌یكی از ویژگی‌هایت تند صحبت كردن است. خودت سعی كردی به این جنس اجرا برسی؟ 

صحبت كردن من این طوری است. عمدی تند حرف نمی‌زنم. بعد از یك مدت متوجه شدم كه تند صحبت می‌كنم. برای خودم عادی بود. اوایل می‌گفتند بد است. من تمرین كردم كه آرام‌تر صحبت كنم. یك هجمه وحشتناكی علیه من بود كه چرا این طوری حرف می‌زنی. اما مدیر گروهمان از من حمایت كرد و گفت تو همین طوری خوبی. همین قضیه باعث شد كه نتوانم خودم را عوض كنم. 

ولی در مجموع این ریتم تند با فضای برنامه تناسب داشت. 

من خیلی شانس آوردم. لطف خدا بود كه من و تازه‌ها خیلی به هم می‌خوردیم. من اگر یك برنامه دیگر را اجرا می‌كردم شاید این قدر خوب از آب در نمی‌آمد. من برنامه را خیلی زنانه اجرا نمی‌كردم. خانم‌ها معمولا خیلی آرام‌اند و ادبیاتشان كلاسیك و مودبانه است. اما من خیلی هیجان دارم. حتی در برنامه‌هایم درباره فوتبال هم صحبت می‌كنم. 

‌فكر می‌كنم طرز صحبت كردنت خیلی به «عادل فردوسی‌پور» نزدیك باشد. به این فكر نیفتاده‌اید كه یك برنامه مشترك با هم اجرا كنید. 

خیلی‌ها این نكته را گفته‌اند. می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. من بشدت برنامه نود را دوست دارم. در این 10 سال تمام دوشنبه‌ها این برنامه را دیده‌ام. ممكن است تاثیر ناخودآگاهی بر من داشته باشد. دلیل دیگرش هم شاید ژنتیكی باشد. یعنی دست خودم نیست كه تند حرف می‌زنم. (می‌خندد) من همیشه گفته‌ام بهترین برنامه تلویزیونی، نود است. حتی گفته‌ام كه به فردوسی‌پور حسودی‌ام می‌شود. (می‌خندد) فكر می‌كنم بعد از خودش بهترین كسی كه می‌تواند برنامه نود را اجرا كند من باشم. 

یك دلیلش این است كه در یك برنامه فوتبالی مثل نود خیلی صادقانه می‌شود رفتار واقعی مردم را نشان داد. فوتبال دیدن برای من خیلی لذت‌بخش است. 

در كشور ما خانم‌ها تا به حال مسابقات فوتبال را گزارش نكرده‌اند. تو می‌توانی از عهده این كار بر بیایی؟ 

بله. من طرحی دادم كه بشود چنین كاری كرد. خانم‌های زیادی داریم كه به فوتبال علاقه‌مندند. اما اگر بخواهی حرفه‌ای كار كنی باید شرایط آن فراهم باشد كه الان نیست. 

فكر می‌كنی یك مجری باید فنون بازیگری را هم بلد باشد؟ 

اتفاقا من در زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر خیلی به این موضوع فكر می‌كردم. من پیشنهاد‌های بازیگری زیادی داشتم و دارم. یك وقت‌هایی وسوسه می‌شوم كه قبول كنم. با خودم می‌گویم چه اشكالی دارد یك مجری بازی هم بكند. اما بقیه به من می‌گویند ما تو را به عنوان یك مجری باورت كرده‌ایم. این كار را نكن. 

من در برنامه‌ای كه دارم مطلقا نمی‌توانم بازی كنم. اگر حالم خوب باشد تابلوست كه حالم خوب است و اگر حالم بد باشد هم همین طور. 

اساسا هیچ برخوردی نمی‌كنم كه نقش بازی كردن باشد. وقتی ایران در بازی‌های جام جهانی از مكزیك باخت،‌ اصلا نمی‌توانستم در برنامه‌ام لبخند بزنم. 

موافق نیستم كه یك مجری نمی‌تواند بازی كند اما عكسش را موافقم. یعنی خیلی از بازیگرها نمی‌توانند مجری شوند. 

می‌توانی بگویی چرا؟ 

چون مردم آن بازیگر را در آن فضای فیلم و سریال پذیرفته‌اند. بنابراین وقتی مجری می‌شود تصنعی به نظر می‌رسد. از یك طرف احساس من این است كه بازیگرها از پس اجرا برنمی‌آیند. اگر بتوانند این كار را بكنند خیلی خوب است. 

اجرا فقط این نیست كه بتوانی در 4 جمله سلام كنی و یك متن نوشته شده را بخوانی. اجرا همه زندگی آدم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بازیگر‌ها فكر می‌كنند اگر روبه روی دوربین هول نشوی یعنی مجری خوبی هستی. 

برای اجرا باید تمام حس و وجودت را خرج كنی. مخاطب باید باور كند كه تو تمام دغدغه و فكرت مجری‌گری است. مجری باید آنقدر مقتدرانه اجرا كند كه همه فكر كنند همه چیز مال اوست. با این كه خیلی‌های دیگر برای برنامه زحمت كشیده‌اند. عكس‌العمل مجری نباید نصفه و نیمه باشد. 

یعنی مثل برنامه نود كه فردوسی‌پور در آن همه‌كاره است؟ 

بله. او نمی‌گوید اجازه بدهید برویم ببینیم اتاق‌ فرمان چه می‌گوید. نمی‌گوید یك گزارش می‌خواهند پخش كنند كه من نمی‌دانم چیست؟ یك جوری برخورد می‌كند كه انگار یك بار بعدازظهر این برنامه را كامل اجرا كرده و همه‌اش را می‌داند. حالا می‌خواهد دوباره برای شما اجرا كند. من خودم در تازه‌ها این جوری بودم. نسبت به هیچ اتفاقی اظهار بی‌اطلاعی نمی‌كردم. 

این صداقتی كه می‌گویی چطور به دست می‌آید؟ 

بخشی از آن در ذات آدم‌هاست. یك سری از آدم‌ها برونگرا هستند و همه چیز را بروز می‌دهند. یك سری از آدم‌ها هم می‌توانند احساسشان را جور دیگری بروز دهند. وقتی در یك مسابقه فوتبال ایران می‌بازد،‌ فردوسی‌پور با ما همدردی می‌كند. می‌گوید ما حالمان بد است از این كه باختیم. اما یك مجری دیگری می‌گوید اشكالی ندارد كه باختیم. 

در زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر هر روز در سالن سینمای رسانه‌ها حضور داشتی. از بین فیلم‌های جشنواره چه كارهایی را بیشتر دوست داشتی؟ 

در جشنواره سال گذشته هیچ وقت این طوری از سینما بیرون نیامدم كه بگویم وای چقدر حالم خوب است. به هیچ فیلمی این جور احساسی نداشتم. من فیلم «هیچ» را دوست داشتم اما برایم فوق‌العاده نبود. اپیزود دوم «طهران ـ تهران» خوب بود. البته اولی‌اش را ندیدم. چون همزمان با پخش تازه‌ها بود. فیلم «آتشكار» را ابدا دوست نداشتم. فكر می‌كنم اصلا نباید اكران عمومی شود. فیلم «صد سال به این سال‌ها» خیلی كشدار بود. اما فیلم «40 سالگی» را دوست داشتم. فكر می‌كنم یك شعر خوشمزه بود. من وسط فیلم 2 بار اشكم درآمد. فضای عاطفی خوبی داشت. فیلم «زم‌هریر» هم خیلی بد بود. احساس می‌كردی كه واقعا این كارگردان دنبال چه بوده؟ اما از آن طرف یك مساله دیگر من را آزار می‌داد. این كه برخی از این فیلم‌ها توقیف بودند و ما برای دیدنشان هیجان داشتیم. اما دیدیم هیچ خبری در این فیلم‌ها نبود. 

بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران از نظر آزاده نامداری؟ 

فیلم «درباره الی» (اصغر فرهادی)،‌ «شوكران» (بهروز افخمی) و «كاغذ بی‌خط» (ناصر تقوایی)‌.‌‌ 

مجری‌ای هست كه از او الگو بگیری؟ 

با همه مجری‌ها دوست هستم. با هم در ارتباط هستیم. من كار همه مجری‌ها را نگاه می‌كنم. حتی از مجری‌های بد هم چیزی یاد می‌گیرم. می‌توانم دربار‌ه‌شان نظر بدهم. اما از كسی الگو نمی‌گیرم.

صحبتی با بازدیدکنندگان پورتال آسمونی دارید؟ 

از همه این عزیزان و حمایتهایشان و همینطور شما ممنونم ، امیدوارم برنامه های که اجرا میکنم راضی کننده باشد.

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: سهيلا
  10 مرداد 1396

  زن ٢ رو
  آزاده نام دار به آزاده بى نام تبديل شد

 2. نویسنده دیدگاه: مهرشاد
  04 مرداد 1396

  وقت تلف کردن است خواندن ودیدن چنین پست هایی مطالب را که خواندی بعد پشیمان می شود

 3. نویسنده دیدگاه: نسیم
  29 تیر 1393

  ایشون خیلی خوبند ولی چطور با اقای حسنی کنار میان اقای حسنی خیلی تلخه

 4. نویسنده دیدگاه: شبنم
  04 خرداد 1393

  مردم بیکارن که این دوتا رو نگاه کنن ااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااهههههههههههههههههههه

 5. نویسنده دیدگاه: سوگل
  29 آذر 1392

  بدم مياد ازش…افاده ايييي

 6. نویسنده دیدگاه: یه بنده خدا
  27 آذر 1392

  زحمت کشیدید ممنون

 7. نویسنده دیدگاه: نام مرا به عنوان یک بنده خدا تلقی کنید
  27 آذر 1392

  خیلی خوب بود تشکر

 8. نویسنده دیدگاه: عذرا
  26 آذر 1392

  ایشششششه. هیچ کردی اینقد تلخ نیست بجز این یکی.

 9. نویسنده دیدگاه: ماهورا
  11 آبان 1392

  من از خانوم نامداری بسیار خوشم میاد اما در شگفتم همسر ایشون چرا باید فرزاد حسنی میشد؟؟؟؟ 🙄

 10. نویسنده دیدگاه: ریحان
  14 شهریور 1392

  اصلا خوشم نمیاد از جفتشون واقعا بهم میان

 11. نویسنده دیدگاه: نانا
  11 شهریور 1392

  من از این دوتا متنفرم اه اه اه دیگه ادم نبود که باهاش مصاحبه کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 12. نویسنده دیدگاه: mahsaa
  10 شهریور 1392

  من خوشم نمیاد از این دوتا

  • نویسنده دیدگاه: علی
   11 شهریور 1392

   منم باتو موافقم…

 13. نویسنده دیدگاه: علیرضا
  10 شهریور 1392

  خیلی ممنون، به نظرم ایشون کلی زحمت کشیده و معروف شده /

نظر خودتان را ارسال کنید