مسعود سلطانی فر:تعامل ورزش ایران با جامعه بین الملل بیشتر شده است

به گزارش آسمونی، مسعود سلطانی فر با بیان اینکه برجام این تحول را برای ما ایجاد کرد که بتوانیم تعامل و ارتباطاتمان را با جامعه بین الملل ورزشی و کنفدراسیونهای آسیایی بیشتر کنیم، گفت: این مساله می تواند به توسعه ورزش به ما کمک کند. ماهم  باید از ابزار  ورزش استفاده کنیم. در  جهان، بسیاری از کشمشکش ها و منازعات جهانی وتیرگی روابط به واسطه  ارتباطات ورزشی، رفع می شود،

وی با اشاره به اینکه ورزش یک زبان مشترک بین المللی است، ادامه داد: در  مقطعی که تحریم بودیم بسیاری  از کشورها تمایل داشتند درحوزه ورزش با ما ارتباط داشته باشند. واقعیت هم این بود که این تعاملات برقرار بود،  به این شکل که تیم های ورزشی ما به کشورهایی که ما را  تحریم کرده بودند، اعزام می شدند و تیم های ورزشی آنها به ایران سفر می کردند.

وزیر ورزش تصریح کرد: در مقطعی که ما توانستیم با  کشورهای پنج به علاوه یک در زمینه حفظ فعالیت های حقوق  هسته ای برای  لغو تحریم ها تفاهم کنیم، فرصتهای جدیدی برای ما  در حوزه ورزش پیش آمد .ما بیش از شصت رویداد را تا الان بعد از برجام  میزبانی کردیم.

وی خاطرنشان کرد: جامعه ورزشی بین المللی بعد از برجام و پس از تعامل با ایران، رویکرد بسیار گسترده ای داشت، درواقع کشورهای جهان ارتباط با ایران در این حوزه را در برنامه های خود دارند درهمین راستا با ما رفت  و آمد می کنند، در حال حاضر بسیاری از کشورها علاقمند هستند ضمن تبادل مربی و برگزاری اردوهای مشترک ورزشی، با ایران همکاری کنند.  برگزاری مسابقات قهرمانی شطرنج جهان  و جام جهانی کشتی کشتی مصداق این موضوع است.

سلطانی فر با بیان اینکه ایران در شرایط امنی نسبت به کشورهای منطقه قرار دارد، تصریح کرد: این در حالی است که بیشتر کشورهای منطقه به خاطر تحملات تروریست در ناامنی قراردارند. کشور ما اما در شرایط امنی قراردارد . به خاطر شرایط کشورمان،  بسیاری از کشورهای همسایه که مشکلات عدم تامین امنیت دارند  مسابقاتشان را در ایران برگزار می کنند، مثل مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸  کشور عراق که در ایران برگزار می شود.

وزیر ورزش در بخش دیگری از صحبت های خود یادآور شد: باوجود اینکه برخی از کشورهای حاشیه  خلیج فارس علیه ایران سم پاشی می کنند ولی تقریبا برای همه  محافل بین المللی دنیا این نکته  به اثبات رسیده که ایران شرایط میزبانی برای برگزاری مسابقات  بین المللی ازجهت امنیت ، زیرساخت ها ، مدیریت  و عوامل  را اجرایی دارد.

وی گفت: برجام این تحول را برای ما ایجاد کرد  که ما بتوانیم تعامل و ارتباطاتمان را با جامعه بین الملل ورزشی و کنفدراسیونهای آسیایی بیشتر کنیم که  فکر می کنم این مساله می تواند به توسعه ورزش به ما کمک کند .

وزیر ورزش در پایان تاکید کرد: این ارتباطات، باعث انتقال تجربیات ودانش ایران در زمینه های مختلف از جمله ورزش می شود. به هرحال شرایطی به وجود می آورد که به نظر من باید  ورزشکارمان ازاین بستر برای رشد خود استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید