هدایای تبلیغاتی چیست؟ + انواع هدایای تبلیغاتی

محل تبلیغ بر روی هدیه باید در دید مناسب باشد و در این نوع تبلیغ معمولاً در مرکز هدیه صورت می‌گیرد. لزوما بزرگ بودن یا گران بودن یک هدیه تبلیغاتی نمی‌تواند دلیل بر کارآ بودن آن هدیه داشته باشد . مثلا حتی یک خودکار  تبلیغاتی کوچک می‌تواند در این زمینه از یک کیف گرانقیمت ارزشمندتر و مفیدتر باشد. آسمونی در این مقاله تاریخچه هدایای تبلیغاتی به همراه پیشنهاداتی برای هدایای تبلیغاتی را برای شما عزیزان منتشر می کند.

اهداء محصولات تبلیغاتی برای اولین بار در ایالات متحده امریکا اتفاق افتاد، قدمت آن به انتخابات جورج واشنگتن در ۱۷۸۹ برمیگردد. در اوایل قرن ۱۹ برخی از تقویم های تبلیغاتی به عموم مردم بعنوان هدایای تبلیغاتی اهداء گردید.

جاسپر میک، یک چاپگر را در اوهایو تولید نمود با استفاده از آن توانست که یک فروشگاه محلی را متقاعد کند که برای تامین بگ های خود، از ساک های تبلیغاتی که نام آن فروشگاه روی آن درج شده استفاده کند.

در سال ۱۹۰۴، ۱۲ تولید کننده از آیتم های تبلیغاتی برای اولین بار در صنعت تجارت استفاده کردند.

این شرکت ها هم اکنون به عنوان تولید کننده هدایای تبلیغاتی،در انجمن بین المللی یا PPAI، که در حال حاضر دارای بیش از ۱۰،۰۰۰ اعضای جهانی شناخته شده است عضویت دارند.

PPAI نشان دهنده صنعت محصولات تبلیغاتی است که متشکل از بیش از ۲۲۰۰۰ توزیع کننده و حدود ۴۸۰۰ تولید کننده می باشد.

با اضافه شدن شرکت های تولید کالاهای تبلیغاتی انگلستان و ایرلند به طور رسمی در اواخر ۱۹۵۰ این صنعت بسیار پیچیده تر شد.

انفجار واقعی در رشد صنعت کالاهای تبلیغاتی در سال ۱۹۷۰ اتفاق افتاد گرفت.

در این زمان تعداد زیادی ازشرکت های بزرگ از بکار گیری هدایای تبلیغاتی در صنعت تبلیغات برای خود استفاده نمودهو از مزایای به دست آمده از ترویج هویت سازمانی خود، نام تجاری یا محصول خود را،با استفاده از همین هدیه ها که دارای آرم و اطلاعات خود بود دست به تبلیغات زدند.

در سال های اولیه طیف وسیعی از محصولات در دسترس محدود می شد.

با این حال، در اوایل سال ۱۹۸۰ تقاضا از توزیع کنندگان برای اضافه کردن کاتولوگ محصولات تبلیغاتی عمومی افزایش یافت .

در سال ۱۹۹۰ خدمات جدید برای تولید کنندگان هدایای تبلیغاتی از منابع مختلف پدید آمد.

در دهه نود نیز ایجاد “گروه کاتالوگ، که اضافه کردن کاتولوگ منحصر به فرد به یک گروهیا شرکت تجاری توسط شرکت های تولید و توزیع کنند هدایای تبلیغاتی گردید.

عضویت در یک کاتالوگ گروهی نیز می توانست شرایط خرید بهبود بخشیده و شبکه ای از شرکت های توزیع کننده همکار،و ارائه دیگر خدمات پشتیبانی را به عموم معرفی کند.

همچنین ارائه محصولات تبلیغاتی با تخفیف نیز یکی از روش های شرکت های تولید و توزیع کننده هدایای تبلیغاتی بود.

اهدا هدیه تبلیغاتی در فصل پاییز و در حدود کریسمس با توجه به رسم هدیه دادن در غرب بسیار برجسته شدو به هطور قابل توجهی در اوایل سال ۱۹۹۰ در بربتانیا ، محصولات تبلیغاتی حتی از جانب اشخاص معمولی به عنوان هدیه کریسمس جنبه فرهنگی پیدا کرد.

در حال حاضر با استفاده از کالاهای تبلیغاتی در طول سال برای حمایت از ترویج نام تجاری، محصولات و رویدادها هدایای تبلیغاتی بصورت سالان ،ماهانه و روزانه و مستمر در غرب فعالیت می شود.

در اوایل قرن ۲۱ نقش کاتولوگ های تبلیغاتی در فروش کالاهای تبلیغاتی نقش موثرتری یافتبه نحوی که کاتالوگ ها می تواند به طور کامل نشان دهنده طیف گسترده ای از محصولات در بازار باشند.

در سال ۲۰۰۷، کاتالوگ به لیست مشتریان هدف (بالقوه) فرستاده شد، به جای ارسال نامه های پستی که قبل از وقوع این اتقاق رواج داشت .

اهدا هدایای تبلیغاتی در حال حاضر بیشتر به عنوان یک کارت کسب و کار بسیار فعال و موثر ترین نوع تبلیغات در جهان شناخته می شود.

هم اکنون شرکت های توزیع و تولید کننده هدیه تبلیغاتی با بکار گیری نیروهای مجرب طراحیو بازاریابی سعی در یافتن منابع تولید هدایای خلاقانه تبلیغاتی و همچنین استفاده از متدهای پیشین به طور سنتی،در صورت اطمینان که آنها داخل در یک شبکه تولید موثر بوده است یا خیر می باشند،همچنین نمایشگاه هایی در سراسر جهان در این خصوص برگزار میگردد برای مثال نمایشگاه تجارت ملی در انگلستان.

در سال ۲۰۰۴، راه تجارت هدایای تبلیغاتی با ورود به کسب و کار اینترنتی و سفارش از طریق ثبت سفارش بصورت آنلاین تسهیل گردید.

نمونه هدایای تبلیغاتی

 • آفتابگیر خودرو
 • جعبه پذیرایی
 • بج، مدال و پیکسل
 • تندیس و لوح
 • جا کلیدی
 • ساعت
 • ساک دستی
 • انواع سالنامه و دفتر یادداشت
 • عطر و ادکلن
 • فرهنگی و مذهبی
 • قلم و خودکار
 • کالای دیجیتال
 • کیف
 • باکس گل
 • ست های مدیریتی
0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید