دولت روابط خود را با فرانسه محدود کند/ پیشنهاد لغو قرارداد باپژو

به گزارش آسمونی:محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در حاشیه همایش سراسری قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در رابطه با تشکیل ستادی  با عنوان ستاد حقوق شهروندی در دولت  اظهار داشت: دولت هر کاری که در جهت حقوق شهروندی انجام دهد مورد حمایت قوه قضاییه قرار دارد و لازم است مردم با حقوق خود آشنا شوند و منافاتی با وظایف ستاد حقوق بشر ندارد.

وی افزود: منشور حقوق شهروندی که در دولت مطرح شده است دارای اجزای قضایی است و اگر قرار باشد این منشور در حد یک توصیه نامه باشد بی فایده خواهد بود.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه بیان داشت: ما اعتقاد داریم که منشور حقوق شهروندی باید در قالب یک لایحه ارایه شود و با ادغام با لایحه پیشنهادی آیت الله شاهرودی می توانند قوی تر و منسجم تر شود و نهاد ملی برای ان تشکیل شود.

لاریجانی ادامه داد: براساس کنوانسیون پاریس تشکیل ستاد حقوق شهروندی نه ملی و نه دولتی است و هر کشوری می تواند چنین ستادی را تشکیل دهد.

وی تاکید کرد: برای احقاق حقوق ملت در داخل و خارج از کشور لازم است همه دست بدهیم .

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در رابطه با کارشکنی اروپا در اجرای تعهدات برجام و تبعیت کشور های اروپایی از امریکا گفت: اروپایی ها هم به مانند آمریکا به سمت برجام ستیزی رفته اند.

لاریجانی ادامه داد: بهانه های اروپایی ها در اجرای تعهدات برجام احمقانه است و بهانه می اورند که اگر با ایران کار کنند از سوی آمریکا تحریم می شوند اما ما می گوییم که شما تعهد کرده اید و باید به آن عمل کنید و بهانه تراشی قابل قبول نیست.

وی تصریح کرد: اروپایی ها و آمریکا در اجرای تعهدات خود در خصوص برجام کوتاهی کرده اند کشور های اروپایی می گویند که نمی گذارند ما به برجام عمل کنیم و آمریکا می گوید نمی گذاریم برجام اجرا شود و  فرقی بین این دو تفاوتی وجود ندارد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه تاکید کرد: انها تعهد کرده بود بعد از برجام تمام تحریم ها یک بار لغو شود و باید این کار انجام می شد اگر هر از گاهی در جایی یک ال سی برای کشور باز شود در شان کشور ما نیست، کشور ما سالها با تحریم زندگی کرده است و برداشته شدن چند تحریم تاثیری برای ما ندارد.

لاریجانی در خصوص کارشکنی فرانسه در میزبانی از سران منافقین گفت: وزیر امور خارجه کشور ما با وزیر امور خارجه فرانسه دیداری داشت و هنوز هواپیمای اقای ظریف از خاک فرانسه بلند نشده بود که کشور فرانسه از منافقین در کشور خود میزبانی کرد که این توهین به ایران بود.

لاریجانی افزود: کشور فرانسه در کشور خود تجمعی از داعش تشکیل داده است زیرا به نظر ما منافقین هیچ تفاوتی با داعش ندارد اما مقامات فرانسه عنوان می کنند که با منافقین ارتباطی ندارند اما بهتر است این جوک های سیاسی را به مردم خودشان تحویل دهند.

وی تصریح کرد: به دولت پیشنهاد دارم که روابط خود را با فرانسه کاهش دهد و قرارداد خود را با شرکت خوردو سازی پژو لغو کند تا شاید صنعت خودرو سازی کشور احیا شود.

منبع: خبرگزاری مهر

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید