ترافیک روان در دومین روز تعطیلات عید فطر در محورهای تهران

ترافیک در محورهای استان تهران در دومین روز تعطیلات عید سعید فطر نسبت به روز گذشته کاهش یافته و هم‌اکنون روان و عادی است.

به گزارش آسمونی، ترافیک محورهای مواصلاتی شرق استان تهران در دومین روز تعطیلات عید سعید فطر نسبت به روز گذشته روان‌تر است.

روز گذشته با پایان ماه مبارک رمضان و همزمانی آغاز فصل تابستان، محور تهران- فیروزکوه شلوغ‌ترین و سنگین‌ترین ترافیک بی‌سابقه خود را در سال جاری تجربه کرد.

حجم ترافیک روز گذشته به حدی سنگین بود که پس‌زدگی بار ترافیکی ورودی شهر دماوند به فاصله حدود هفت کیلومتری تا کمربندی بومهن کشیده بود.

اما امروز برخلاف روز نخست تعطیلات عید نوروز، ترافیک حجم روان‌تری دارد؛ به‌طوری که بر اساس اعلام پلیس راه ناجا، چند ساعتی امروز ممنوعیت تردد تریلر در محور فیروزکوه تا ساعت 12 ظهر لغو شد.

اکنون گره ترافیکی در محورهای شرق استان تهران وجود ندارد و ممنوعیت تردد تریلر در محور فیروزکوه و کامیون در محور هراز تا ساعت 24 امروز ممنوع است.

با توجه به پرحجمی تردد خودروها در محورها، تاکنون حادثه جدی به وقوع نپیوسته و لازم است که رانندگان برای ادامه این روند، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و نیز صبر و حوصله را سرلوحه رانندگی خود قرار دهند.

همچنین با توجه به تأکیدات پلیس راه ناجا، مسافران بازگشت خود را نباید به روز جمعه موکول کنند و باید در این خصوص مدیریت داشته باشند تا گرفتار ترافیک‌های سنگین جاده‌ها نشوند.

یکی از مشکلاتی که هر سال مسافران و شهروندان دماوندی با آن مواجه هستند، نبود جاده کمربندی در منطقه گیلاوند است.

شهرستان‌های شرق استان تهران به جهت خوش آب و هوایی همواره در روزهای تعطیل به‌ویژه پنج‌شنبه و جمعه میزبان سیل زیادی از مردم تهران هستند که برای گردش و گذراندن اوقات فراغت خود به این شهرستان‌ها سفر می‌کنند؛ همچنین برخی‌ها نیز باغ یا ویلایی برای تفریح و استراحت دارند.

منطقه گیلاوند در شهرستان دماوند که در محور فیروزکوه قرار دارد، چند سالی است که از نبود جاده کمربندی رنج می‌برد.

امیدواریم هرچه زودتر برای سهولت در تردد خودروها در ایام تعطیلات اقدامات لازم انجام شود.

منبع: فارس

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید