4 کشته و تعدادی زخمی در زیرگرفتن مردم نمازگزار در نزدیکی یک مسجد در لندن

به گزارش آسمونی : پلیس بریتانیا و رسانه های خبری از کشته و زخمی شدن شماری از مسلمانان در پی حمله با خودرو در پایتخت این کشور خبر دادند. 

به گزارش انتخاب به نفقل از شفقنا، پلیس بریتانیا بامداد امروز (دوشنبه) اعلام کرد که خیابان سون سیسترز در منطقه عمدتا مسلمان نشین فینزبری پارک در شمال شهر لندن، پایتخت این کشور شاهد حمله به افراد رهگذر به وسیله خودرو بوده است.

بر اساس این گزارش، پلیس بریتانیا با اعلام این که در حال تعامل با یک حادثه بزرگ در خیابان سون سیسترز است، تاکید کرد که یک فرد مظنون را در رابطه با این حادثه بازداشت کرده است.

در همین حال، شبکه خبری العربیه از محاصره امنیتی محل وقوع حادثه زیر گرفتن نمازگزاران پس از اقامه نماز شب و خروج از مسجد فینزبری پارک از سوی نیروهای پلیس لندن و اعزام خودروهای اورژانس به محل حادثه خبر داد.

 

خبرنگار شبکه خبری اسکای نیوز عربی در بریتانیا نیز از شاهدان عینی نقل کرد که در حادثه مذکور راننده خودرو مسلمانان در حال صرف وعده سحری را در نزدیکی یک مسجد زیر گرفته و نیروهای پلیس نیز علاوه بر بازداشت یک فرد مظنون، در جست و جوی دو فرد دیگر هستند.

این خبرنگار از زخمی شدن نزدیک به ۱۰ نفر در جریان حادثه نزدیک مسجد فینزبری پارک و وخامت حال سه تن از آنها خبر داده و اعلام کرد که بنا به برخی گزارش ها این حادثه سه کشته بر جای گذاشته است.

یک شاهد عینی نیز در گفت و گو با اسکای نیوز عربی تاکید کرد که حمله با خودرو، نمازگزاران را هنگام خروج از مسجد هدف قرار داده و به احتمال زیاد شهروندان الجزایر و سومالی در میان قربانیان این حادثه قرار دارند به ویژه این که شماری زیادی از آنها در منطقه محل وقوع حادثه زندگی می کنند.

شورای مسلمانان بریتانیا نیز حمله با خودرو به نمازگزاران پس از خروج آنها از مسجد فینزبری پارک لندن را تایید کرد.

خبرنگار شبکه خبری الجزیره در بریتانیا نیز از کشته و زخمی شدن دست کم ۱۰ نفر در نتیجه حمله به نمازگزاران در نزدیکی مسجد فینزبری پارک خبر داده و از امام مسجد نیز نقل کرد که در جریان این حادثه دست کم شش نفر جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که پلیس لندن نیز کشته و زخمی شدن ۱۰ نفر در حادثه زیر گرفتن مردم با خودرو در شمال این شهر را تایید کرد.

از سوی دیگر رسانه های خبری الجزایر گزارش دادند که دست کم یکی از قربانیان حادثه حمله با خودرو در شمال لندن، شهروند این کشور بوده است.

 
منبع خبر : انتخاب
 
0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید