پادشاه اسپانیا – فلیپه ششم اسپانیا

هماننطور که می دانید کشور اسپانیا حکومت سلطنتی دارد و از طریق پادشاهان اسپانیا اداره می شود. یکی از پادشاهان اسپانیا، فلیپه ششم اسپانیا است که آسمونی در این بخش به معرفی فلیپه ششم اسپانیا می پردازد.

فلیپه ششم اسپانیا، (متولد ۳۰ ژانویه ۱۹۶۸) پادشاه اسپانیا، سومین فرزند خوآن کارلوس اول اسپانیا و سوفیا د گرسیا است. فلیپه در شهر مادرید متولد شد. او تا تاریخ ۱۸ ژوئن ۲۰۱۴ به عنوان وارث تاج و تخت اسپانیا دارای عنوان رسمی، شاهزاده آستوریاس، شاهزاده جیرونا، شاهزاده ویانا، دوک مونبلان، کنت سروروا و لرد بالاگور بود.

بر اساس قانون اساسی اسپانیا، فلیپه رئیس کشور و فرمانده کل نیروهای مسلح اسپانیا است.

وی از تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۱۴ با کناره گیری پدرش از قدرت رسماً پادشاه اسپانیا شد. شاهزادۀ آستوریاس كه با عنوان فیلپیۀ ششم شناخته میشود 

شاهزادۀ آستوریاس (Asturias) از سال ۱۹۷۵ به عنوان وارث تاج و تخت اسپانیا انتخاب شد. وی همچنین از سال ۱۹۸۱، بعنوان شاهزادۀ آستوریاس وظیفۀ اهدای جوایز آستوریاس را که یکی از جوایز در زمینۀ ادبی، علوم و ارتباطات است، به برندگان به عهده دارد.

فيليپه ششم از آکادمی نظامی اسپانیا فارغ التحصیل شده و درجۀ ژنرالی دارد. علاوه بر آن، شاهزاده فیلیپه، مهارت خلبانی هلیکوپتر را نیز دارد.

شاهزادۀ آستوریاس به‌عنوان یکی از اعضای تیم قایقرانی اسپانیا، پرچمدار این کشور در بازی‌های المپیک بارسلون در سال ۱۹۹۲ بود. او همچنین دانش آموختۀ حقوق از دانشگاه مادرید و روابط بین الملل از دانشگاه جورج تاون واشنگتن است.

وی از سال‌های جوانی، طی جلسات روزانه با پادشاه خوان کارلوس، در جریان امور روزمرۀ سلطنتی و کشوری قرار داشته و به دفعات، در ماموریت های مختلف بi ویژه در کشورهای آمریکای لاتین، فرستادۀ ویژۀ اسپانیا بوده است.

او در سال ۲۰۰۴ با لتیسیا اورتیس که یک مجری تلویزیونی اسپانیا بود و هیچ نسب پادشاهی نداشت، ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو دختر است.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید