کد امنیتی انتقال دامنه Auth Code ، EPP Code (Authorization code)

در این مقاله از آسمونی قصد داریم تا نحوه دریافت کد epp دامنه یا همان Authorization code برای انتقال دامنه به شما آموزش دهیم. از شما همراهان همیشگی آسمونی دعوت می کنیم تا پایان همراهمان باشید و ما را از نظرات ارزشمندتان آگاه سازید.

کد انتقال epp ، برای منتقل کردن یک دامنه به مرکز یا نماینده ثبت دیگر کاربرد دارد ، در صورتی که شما تمایل داشته باشید دامنه خود را به شرکت دیگری منتقل کنید تا از خدمات آن شرکت برای این سرویس استفاده نمایید شما نیاز دارید که کد epp را دریافت کنید و همچنین قفل انتقال دامنه را نیز باز نمایید.

استفاده از این كد كه باید توسط ثبت كننده registrar  فعلی دامنه ، در اختیار شما قرار بگیرد.برای ملاحظات امنیتی و اطمینان از اینكه شخصی كه تقاضای انتقال دامنه را دارد، مالك واقعی آن است ضرورت دارد.

برای انتقال دومین هایی با پسوند های زیر استفاده از این كد الزامی است:

COM,.NET,.ORG,.INFO,.BIZ,.MOBI,.NAME,.ASIA,.TEL,.IN ,.MN,.BZ,.CC,.TV,.US ,.ME , .CN.

در بعضی كنترل پنل ها، این كد در اختیار مشتری است ولی در بسیاری از موارد لازم است برای دریافت این كد با تیم پشتیبانی ثبت كننده ی دومین تماس بگیرید.

کد تایید انتقال Transfer Auth Code با عباراتی همچون “Transfer Secret” و EPP Auth Code  شناخته می شود .

با توجه به وجود کنترل پنل دامنه های متفاوت ما روش دریافت کد epp از محبوبترین پنل یعنی Resello را به شما آموزش می دهیم.

نحوه دریافت کد epp دامنه :

برای دریافت کد epp دامنه لازم است ابتدا وارد کنترل پنل اصلی دامنه خود شوید ، توجه داشته باشید منظور از این کنترل پنل همان کنترل پنل انگلیسی زبان است که پس از ثبت دامنه مشخصات آن به ایمیل شما ارسال می شود.

پس از ورود از منو Products روی گزینه Domains کلیک کنید تا لیست دامنه ها به شما نمایش داده شود :

نحوه باز کردن قفل انتقال دامنه یا همان Change transfer lock :

توجه داشته باشید در بسیاری از سرویس دهندگان این گزینه به دلایل امنیتی غیر فعال است و باید به پشتیبانی دامنه خود درخواست ارسال کنید تا وضعیت آن را تغییر دهند اما برای آن دسته از کاربرانی که گزینه change transfer lock برای آنها باز است می توانند با مراجعه به قسمت مدیریت دامنه این گزینه را پیدا کنند :

پس از کلیک روی گزینه وضعیت دامنه شما نمایش داده می شود ، در اینجا قفل دامنه فعال است ، برای غیر فعال کردن قفل دامنه مانند تصویر زیر روی گزینه Deactivate transfer lock کلیک می کنیم :

برای فعال کردن قفل دامنه نیز پس از غیرفعال کردن گزینه آن به شما نمایش داده می شود.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید