رییس جمهور از مقام معظم رهبری رفع حصر موسوی و کروبی و ممنوع‌التصویری خاتمی را تقاضا کند/ مجازات حمله کنندگان به سفارت عربستان اعلام شود

به گزارش آسمونی:غلامرضا حیدری در نطق میان دستور خود با اشاره به اینکه ماه خرداد برای ملت ایران همراه با خاطرات سرنوشت ساز است، گفت: ۱۵ خرداد نقطه عطف مبارزات ملت ایران به رهبری امام خمینی علیه استبداد داخلی و خارجی است و در این میان ۱۴ خرداد عروج ملکوتی حضرت امام است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا بار دیگر موید این مهم است که مردم راه تغییر و اصلاح را از طریق حضور باشکوه در پای صندوق های رای انتخاب کردند، تصریح کرد: مردم درگیری، جنگ، نزاع و افراط گرایی را نمی خواهند؛ واقعیت این است که انتخابات ۹۶ رقابت میان ۲ اندیشه و رویکرد بود.

او ادامه داد: مردم ایران با انتخاب آقای روحانی به رویکرد تعامل مثبت در داخل و خارج رای دادند؛ رویکردی که منافع ملت ایران را در چانه زنی با روسیه و با غرب و آمریکا هم زمان با هم دنبال می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن آرزوی تلاش بیشتر به منظور تحقق وعده ها و خواسته های به حق مردم به ویژه حقوق اساسی ملت و حل مشکلات معیشتی و بیکاری برای رییس جمهور منتخب، افزود: امیدوارم رقابت ها و شور و شوق های انتخاباتی تماما به رفاقت و همکاری جهت ساختن ایرانی آباد و توسعه یافته تبدیل شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: ای کاش قوه قضائیه مجازات تعیین شده برای حمله کنندگان به سفارت عربستان را هرچه زودتر اعلام کند تا مردم مطلع شوند که سران حمله کنندگان به کجا و چه کسانی وابسته بودند.

حیدری تصریح کرد: از وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و اطلاعات تقاضا دارم در خصوص جلوگیری از برخوردهای امنیتی با روزنامه نگاران، خبرنگاران و اصحاب رسانه تلاش و پیگیری ویژه داشته باشند زیرا این قشر عموما جوان از مظلوم‌ترین اقشار جامعه هستند.

او اظهار کرد: صداوسیما متاسفانه در ایام انتخابات در تخریب دولت مستقر ار مرز بی طرفی بسیار خارج شد و به قول معروف صداوسیمای میلی شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: ملت امریکا با همکاری نخبگان همه ملت ها توانسته است خدمات شایانی در پیشرفت علم و تکنولوژی و رفاه بشر تقدیم جهان کند؛ جای بسی تاسف است که زمامداران آمریکا به ویژه رییس جمهور جدید ان با کوبیدن بر طبل جنگ و ترور و پشتیبانی از تروریست های داعش به ویژه در منطقه خاورمیانه چهره ای ضد بشری را نشان می دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: بدیهی است دستگاه دیپلماسی کشور با هوشیاری و با پشتیبانی ملت و نظامیان غیور ایران تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  از به دام افتادن در این جنگ افروزی‌ها با جدیت ملت و کشور ایران را مصون نگاه خواهند داشت

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باردیگر از رییس جمهوری موکدا می‌خواهیم که از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رفع حصر آقایان کروبی، موسوی، خانم رهنورد و ممنوع التصویری آقای خاتمی را تقاضا کند.

منبع: ایلنا

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: رهگذر
  22 خرداد 1396

  بنده حاضرم قسم بخورم که سخنان ایشان بدون تفکر ، تعقل و تعمق ، صرفاً بخاطر جلب توجه افراد یا گروه خاصی و آنهم بصورت کاملاً غیر کارشناسانه و ناشیانه بیان شده است. شما قبل از هر نوع دلسوزی برای عربستان و کوبیدن سنگ آنها بر سینه مبارکتان ، قدری هم با خانواده های داغدار ایرانی که به جرم زیارت خانه خدا به عناوین مختلف و در سالها و زمانهای گوناگون عزیزان خود را از دست دادند، همدردی کنید. (تبعات از دست دادن یک نفر از یک خانواده را از دوستان خود سوال کنید.) اگر دنبال سران آن هستید و میخواهید چیزی را ثابت کنید پس چرا دم از رفاقت و همدلی بعد از شور انتخابات میزنید.
  در خصوص برخورد امنیتی با خبرنگاران هم شما نگران نباشید. ظاهراً نیروهای امنیتی و سربازان گمنام امام زمان فقط نظر شما رو کم داشتند که الحمدلله رسید. نمیخواهم وقت دوستان رو بگیرم . فقط این مطلب رو عرض کنم و الباقی رو خواننده ها قضاوت کنند. این آقای موسوی و کروبی چه گلی به سر این مملکت زدند که مریدان سینه چاکی مثل شما پیدا شدن. بماند گذشته سراسر دیکتاتوری و اشتباه آنان ولی بزرگترین جنایت را در همین جریان سبز مرتکب شدند. بازی با احساسات جوانان کم تجربه و مملو از شور و هیجان و کشاندن آنها به خیابانها و … که عواقب بسیار بد و ناپسندی در تمام زمینه ها اعم از داخلی و خارجی برای همه داشت. همه ضرر کردند به غیر از دشمنان این مرزو بوم . ما گاهاً در فیلمها و کتب تاریخی نسبت به نادانی و تفکر ابتدایی بسیاری از مردم گذشته ابراز تعجب میکنیم در حالیکه در عصر حاضر به عینه خیلی از موارد رو میبینیم.
  در آخر از همه مسئولان درخواست دارم که به شعور ما احترام بگذارند و باور کنند که سطح تحصیلات ، فرهنگ و آگاهی سیاسی و اجتماعی همه بالا رفته. مثل اوایل انقلاب نیست که با دیپلم ردی میشد تا وزارت پیش رفت.

 2. نویسنده دیدگاه: Tamina
  17 خرداد 1396

  تشکر از مطلب فوق .

نظر خودتان را ارسال کنید