اعطای تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان، مستمری و مقرری بگیران سازمان تامین اجتماعی

به گزارش آسمونی:به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، بازنشستگان، مستمری و مقرری بگیران سازمان تامین اجتماعی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می کنند، می توانند تا سقف 20 میلیون ریال و با مدت بازپرداخت 36 ماه از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند شوند.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران هم از واگذاری املاک مازاد این بانک در هفته جاری خبر داد و گفت: این بانک در بخش اموال مازاد انحرافی ندارد.
محمد علی سهمانی افزود: این بانک تاکنون همکاری مناسبی را با شرکت فروش اموال مازاد بانک ها (فام) داشته است و این هفته نیز بخشی از اموال این بانک توسط فام به فروش می‌رسد.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران با بیان اینکه، فام توسط نظام بانکی و وزارت امور اقتصادی و دارایی متولد شده است و بر همین اساس باید حمایت های مناسبی از این شرکت شود، اظهارداشت: بانک ها بخشی از واگذاری ها را از طریق شرکت فام انجام می دهند.
سهمانی تاکید کرد: بانک رفاه کارگران سال های گذشته بیشترین و بهترین همکاری را با فام داشته و علاقه‌مندیم اگر عایدی هم در این بخش ایجاد می شود متعلق به شرکتی باشد که سهامدار آن نظام بانکی است.
وی با تاکید بر اینکه از شرکت فام بیشتر برای واگذاری اموال مازاد استفاده می شود و این شرکت ارتباطی با واگذاری بنگاه ها ندارد، ادامه داد: بنگاه ها اگر بورسی باشند از طریق بازار سرمایه واگذار می شوند و اگر غیر بورسی باشند بر اساس ساز و کار خاص خود واگذار می شوند.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران، حجم واگذاری های بانک رفاه در سال گذشته را مطلوب ارزیابی کرد و اظهارداشت: نسبت دارایی های ثابت بانک 75 درصد وبرای سرمایه گذاری ها 40 درصد است.
قرار است چهارشنبه هفته جاری 220 ملک متعلق به بانک رفاه از طریق این شرکت به مزایده گذاشته شود.

اصلاح ساختار بانک رفاه با تمرکز بر مشتری محوری

مدیر عامل بانک رفاه گفت: در سال گذشته ساختار بانک اصلاح شد که تمرکز اصلی آن مشتری محوری بود.
به گزارش روابط عمومی بانک رفاه؛ دکتر سهمانی افزود: در ساختار جدید ، حوزه های بانکداری شرکتی و اختصاصی ایجاد شده است و امیدواریم بیش از پیش به امور مشتریان و نیازها و خواسته های آن ها رسیدگی شود.
وی طبقه بندی مشتریان را بسیار مهم و حیاتی دانست و تصریح کرد: مشتریان بزرگ و خوشنام جایگاه ویژه ای نزد بانک دارند. باشگاه مشتریان بانک رفاه به همین دلیل تاسیس شده است و در آینده بیش از پیش تقویت خواهد شد.
مدیر عامل بانک رفاه بر تحقق انتظارات مشتریان به نحو مطلوب تاکید کرد و گفت: بانک رفاه در پایش های افکار سنجی و بازار سنجی میزان رضایت مشتریان را به صورت مستمر اندازه گیری می کند و نسبت به تقویت خدمات خود اقدام می کند. در تلاشیم با ارائه خدمات مطلوب در عمل، مشتری محور باشیم.

بانک رفاه یکی از بانک های منضبط کشور است

مدیر عامل بانک رفاه گفت: بانک رفاه همواره خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات می داند و از بانک های منضبط کشور است.
به گزارش روابط عمومی بانک رفاه؛ دکتر محمد علی سهمانی با بیان اینکه سلامت مالی یکی از اهداف اساسی بانک رفاه است ، گفت: همواره در تلاشیم در بحث مقررات و استانداردهای بین المللی نیز پیشگام باشیم.
وی نظارت قوی و مستمر در فعالیت های مالی به ویژه نظام بانکی را کلیدی دانست و افزود: بانک رفاه با درک این حساسیت و نقش نظارت در ایجاد سلامت مالی، در سال گذشته با اصلاح ساختار ، مدیریتی تحت عنوان مدیریت امور نظارت را ایجاد کرده تا بتواند بیش از گذشته در این حوزه کارآمد باشد.

سود و وجه التزام مطالبات زیر 250 میلیون ریال بخشوده می شود

در اجرای تبصره 35 قانون بودجه سال 95 و دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر بخشش سود و وجه التزام تسهیلات زیر یک میلیارد ریال ، کسانی که تا پایان خرداد ماه سالجاری اصل مبلغ تسهیلات خود را پرداخت کنند، سود و وجه التزام آن بخشوده خواهد شد.
به گزارش روبط عمومی بانک رفاه ؛ این موضوع شامل تسهیلاتی است که اصل مبلغ آن حداکثر 250 میلیون ریال بوده و قبل از سال 1395 یا در طول سال گذشته سررسید شده است.
بر این اساس اولویت بخشودگی مطالبات، صرفاً تسهیلات اعطایی یارانه ای مورد حمایت دولت برای حوادث غیر مترقبه و مسکن روستایی شامل جاری و غیر جاری و مانده مطالبات امهال شده آسیب دیدگان ناشی از حوادث غیر مترقبه است.
مشمولان می توانند در صورت واریز نقدی مانده اصل بدهی از بخشودگی سود و وجه التزام تسهیلات بهره مند شوند.
گفتنی است چنانچه کسانی بیش از یک فقره تسهیلات دریافت کرده اند، تنها یک فقره از آن مشمول این طرح بوده و شامل آخرین قرارداد منعقده بین بانک و تسهیلات گیرنده خواهد بود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید