زندگینامه حجت الاسلام نصير نيک نژاد

حجت الاسلام نصیر نیک نژاد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تهران است. چندی پیش خبر درگذشت پدر حجت الاسلام نصیر نیک نژاد در رسانه های منتشر شد و جمع کثیری از روحانیون و سیاسیون در مراسم درگذشت پدر حجت الاسلام نصیر نیک نژاد شرکت کرده بودند. آسمونی در این بخش در مورد حجت الاسلام نصیر نیک نژاد مطالبی آماده کرده است که در ادامه می خوانید.

حجت الاسلام نصیر نیک نژاد، رییس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در رابطه با محورهای پیام مقام معظم رهبری به بیست و دومین اجلاس سراسری نماز گفت: مقام معظم رهبری در این پیام بیشتر تاکید بر بحث عمران فیزیکی مساجد داشتند ضمن اینکه به مباحث فرهنگی و فرهنگسازی مساجد هم اشاره ای داشته اند.

وی رفع دغدغه های رهبری را در دو بعد معرفی کرد و گفت: یک بعد مسئله توجه به رفع کمبودهای مساجد، مربوط به مردم می شود که باید گفت مردم در این زمینه همت خود را به کار بسته و همین تعداد مساجد هم که در کشور ایجاد شده، توسط مردم ساخته شده است.

حجت الاسلام نیک نژاد بعد دیگر این مسئله را  مربوط به مسئولین دانست و تصریح کرد: در پیوست فرهنگی که رهبری ابلاغ فرمودند یکی از مباحث جدی در پیوست فرهنگی، بحث پروژه ها، طرح ها و مباحث مربوط  به مسجد و جایگاه مسجد است ولی در حال حاضر در شهر ها و شهرک ها به ساخت مسجد آن طور که باید توجه نمی شود.

وی ادامه داد: توجه به زیر ساخت ها، ایجاد پارک در این شهرکها و حتی ایجاد فضایی برای آموزش همواره مورد توجه بوده است ولی به بحث ایجاد و ساخت مسجد توجه صورت نمی گیرد که باید مسئولین در این زمینه نیز برنامه ریزی هایی داشته باشند زیرا که مساجد یکی از مراکزی است که مردم به آن نیاز جدی دارند.

حجت الاسلام نیک نژاد با اشاره به لزوم اهتمام دولت در زمینه ساخت مسجد بیان کرد: همواره بار سنگین نگهداشت و ساخت مساجد بر دوش مردم بوده است ولی این نباید به معنای آن باشد که دولتمردان در این زمینه دخالتی نداشته باشند زیرا که در این شرایط امکان رفع مشکلات فراهم نمی شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران بر لزوم اتحاد میان مردم و دولت در توجه به بحث مسجدسازی تاکید کرد و گفت: الزامات و نیازمندی های فرهنگی مسجد هم امری است که نیازمند حمایت های جدی است.

مراسم ترحیم پدرگرامی حجت الاسلام نیك نژاد، مدیركل تبلیغات اسلامی تهران

به گزارش روابط عمومی اداره كل تبلیغات اسلامی استان تهران، مراسم یادبود مرحوم حاج نادر نیك نژاد، ابوی گرامی حجت الاسلام نصیر نیك نژاد، مدیركل تبلیغات اسلامی تهران برگزار شد

مراسم طی روز یكشنبه 9 آبان 95 از ساعت 14 تا 30/15 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی تهران برگزار شد.

علما، روحانیون، استانداری تهران، فرمانداری تهران،‌ اعضای شورای هیئات مذهبی، كانون مداحان و شعرای آئینی ، اعضای ستاد شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی، اتحادیه مراكز و مؤسسات قرآنی، كانون های فرهنگی، تبلیغی ، مدیران و كاركنان مجتمع علوم اسلامی كوثر، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه،‌ معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری تهران،‌ مركز توسعه فعالیت های قرآنی شهرداری تهران، مركز رسیدگی به امور مساجد، هیئت منصفه مطبوعات ، مدرسه عالی شهید مطهری، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره كل آموزش و پرورش شهر و شهرستان های استان تهران، مركز خدمات حوزه های علمیه، مركز مدیریت حوزه های علمیه استان تهران، در پیام های جداگانه درگذشت پدرگرامی حجت الاسلام نیك نژاد را تسلیت گفتند.

گفتنی است،‌ مراسم تشییع مرحوم حاج نادر نیك نژاد، شنبه اول آبان 95 برگزار شد.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید