1 خرداد ، روز جهانی تنوع زیستی

هر ساله اول خرداد ماه مصادف با بیست و دوم ماه می، که به عنوان روزجهانی تنوع زیستی نامگذاری شده، در این روز نیز فعالیتهایی در تمام دنیا انجام می گیرد.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روزجهانی تنوع زیستی در سال ( 2014)  :«سال بین المللی ملتهای جزیره ای کوچک در حال توسعه»نامگذاری نموده بود شعار روز جهانی تنوع زیستی در سال2015 به عنوان:تنوع زیستی برای توسعه پایدار و شعار روز جهانی تنوع زیستی درسال 2016:تعمیم و جریانسازی تنوع زیستی،حفظ پایداری مردم و معیشت آنها نامگذاری کرده است.کنوانسیون تنوع زیستی انتخاب این شعار بیانگر اهمیت تلاش های انجام شده برای لحاظ نمودن مجموع اهداف توسعه پایدار به عنوان بخشی از دستور کار توسعه ملل متحد پس از سال 2015 ( 2015 تا 2030 ) و ارتباط تنوع زیستی و توسعه پایدار می باشد.انتخاب این موضوع همچنین بیانیه دوازدهمین کنفرانس اعضای کنوانسیون تنوع زیستی موسوم به بیانیه گانگ وون را نیز که در ماه اکتبر سالجاری میلادی با حضور وزرا و نمایندگان کشورهای عضو این کنوانسیون در کره جنوبی برگزار شد، مورد تأکید قرار می دهدلذا از همه کشورها، سازمانهای دولتی و غیر دولتی و فعالین محیط زیستی خواسته می شود، ضمن بزرگداشت این روز فعالیتهای خود در زمینه موضوع سال به کنوانسیون تنوع زیستی اطلاع دهند.

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: Tamina
  01 خرداد 1396

  شاید بی ربط نباشد در دو روز مهم این ماه و آن این است که : لطفا” اگر عضویت کاربری شما فعال نشده ایمیل جدید ارسال فرمائید برای تنوع بد نیست . ” به کنج سینه منزل کردی ای دوست / دلم را رهن کامل کردی ای دوست / دلم مستقرق دریای غم بود/ مرا مهمان ساحل کردی ای دوست ” مرحبا ضمنا” مستقرق با مستغرق یعنی غرق شده تفاوت دارد. در راستای بهینه سازی عرض شد. مطلب دیگر
  تشکر

 2. نویسنده دیدگاه: Tamina
  01 خرداد 1396

  با این امید که سازمان محترم ملل متحد در این راستا با شعارهای مرتبط به عملکرد مطلوب در آید و کشور ما نیز در این میان نقش خوبی داشته باشد.
  تشکرمتقابل !!!

نظر خودتان را ارسال کنید