بهترین موسسه خدمات تشریفات مجالس و خدمات دهندگان عروسی در تهران

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

 

تشریفات مجالس یکی از خدمات مهم در بین کسب و کارهای گوناگون به شمار می رود.

اگر می‌خواهید از میان انبوه این موسسات تشریفات و خدمات مجالس، یکی از بهترین‌ها، با سلیقه‌ترین‌ها و با تجربه‌ترین‌ها را انتخاب کنید، این بخش آسمونی را حتما تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای انتخاب موسسه تشریفات مجالس و همچنین فهرست بهترین موسسات خدمات مجالس در تهران را برای شما عزیزان منتشر می کنیم.

راهنمای انتخاب بهترین تشریفات و خدمات مجالس

از برگزار کننده چه خدماتی را می‌خواهید؟

شما می‌توانید تمامی خدمات مجلس‌تان را تک به تک به چنین موسسه‌ای بسپارید،بگویید برای‌تان یک محل عروسی دست و پا کند و مناسب با بودجه‌تان آن را بیاراید یا هر پکیج دل‌خواهی که دوست دارید را در نظر بگیرید و به او بسپارید. البته بسته به موسسه‌ای که طرف مقابل شماست هر کدام از این دسته‌های خدمات ممکن است به نفع شما باشد مثلا اگر برگزار کننده‌ای باغ یا سالن مناسبی را در اختیار دارد اما به نظرتان سایر خدمات او چندان چشم‌گیر نیست می‌توانید آن خدمات را تک به تک از کسانی که کار آنها را قبول دارید دریافت کنید. در این حالت باید بودجه‌تان را خیلی خوب مدیریت کنید زیرا دریافت خدمات تک به تک شاید کمی برای‌تان گران تمام شود.

در حالتی که بخواهید تمام مسئولیت برگزاری جشن را به عهده موسسه‌ای بسپارید باید به کار او ایمان داشته باشید و معمولا این کار به نفع شماست چون برگزار کننده هر کدام از خدمات مورد نیاز جشن شما را به کسانی می‌سپارند که کارشان را خیلی خوب بلدند بنابراین شما بدون این که مجبور باشید برای شهرت نام صاحب آن خدمات پول بدهید باکیفیت‌ترین خدمات را دریافت کنید.

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

قبل از رفتن به دفتر موسسه با هم مشورت کنید

شما و نامزدتان ابتدا باید مشخص کنید که برای جشن عروسی‌تان چقدر بودجه دارید و چه‌قدر از این بودجه باید برای لباس، جواهرات و آرایشگاه کنار گذاشته شود؟ مابقی بودجه‌تان می‌ماند برای برگزاری جشن عروسی. خوب حالا که بودجه تعیین شد باید مشخص کنید چند نفر مهمان دعوت خواهید کرد؟ تاریخ عروسی‌تان در چه ماهی از سال یا روزی از هفته باشد بهتر است؟ هر کدام از شما همیشه دوست داشته جشن عروسی‌اش چه حال و هوایی داشته باشد؟ لوکس؟ امروزی؟ سنتی؟ خاص و تکرار نشدنی؟ رنگ‌های مورد علاقه‌تان چیست؟ چه جور تزییناتی را در نظر دارید؟ تمام آنچه می‌خواهید موسسه برای‌تان فراهم کند را هم بررسی کنید و در کاغذی بنویسید و سپس به دفتر موسسه بروید.

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

بعد از رفتن به دفتر موسسه آن را نقد کنید

حالا که مدیر موسسه و ایده‌های او را دیدید و شنیدید بررسی کنید که آیا برگزار کننده مربوطه نظرات و خواسته‌های شما را فهمیده؟ به نظرتان می‌تواند با بودجه‌ای که می‌توانید در اختیارش بگذارید تمام آن‌چه را در نظر دارید، عملی کند؟ او چه‌جور شخصیتی دارد؟ اعصاب خردکن نیست؟ یادتان باشد که مدیر یک موسسه برگزارکننده عروسی بیشتر از هرچیز باید صادق، منظم و بابرنامه باشد تا بتواند جشن به آن بزرگی را مدیریت کند. در ضمن برگزار کننده باید بتواند قدرت مالی شما را درک کند و برای هر بخش از جشن با توجه به محدودیت‌های مالی شما بهترین و آبرومندانه‌ترین خدمات را در نظر بگیرد اگر می‌بینید برگزار کننده فقط به دنبال خرج تراشیدن برای شماست و ابتکاری برای کاهش هزینه‌ها ندارد شاید بهتر باشد دنبال فردی خلاق‌تر بگردید.

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

فهرست خدماتی که می‌توانید از برگزارکننده جشن توقع داشته باشید، به شرح زیر است:

 • نوع و رنگ تزیین مد نظر شما
 • تعیین بودجه برای خدمات مختلف جشن
 • پیشنهاد خدمات‌دهندگان مختلف بر اساس بودجه و خواسته‌های شما
 • زمان‌بندی تدارکات و مقدمات جشن عروسی
 • زمان‌بندی برنامه‌های روز عروسی
تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

کیفیت کار برگزار کننده را بررسی کنید

رسم بر این است که نامزدها برای دیدن تزیینات جشنی که در آلبوم دفتر موسسه انتخاب کرده‌اند یاامتحان کیفیت غذا یا سایر خدمات به محل جشن دیگر زوج‌ها می‌روند. این روند تا حدی می‌تواند برای شما معیار مناسبی باشد زیرا می‌توانید ادعاهای برگزار کننده را به بوته آزمایش بگذارید اما توجه داشته باشید جشنی که به آن می‌روید باید خدماتی در حدود قیمت خدمات مورد نظر شما داشته باشد. مثلا اگر برای شما کیفیت غذا مهم باشد و به جشنی بروید که بیشتر بودجه عروس و داماد صرف تزیین محل شده اما به غذا و مهمانداری چندان بها داده نشده ممکن است قضاوت اشتباهی درباره کار برگزار کننده داشته باشید.

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

هزینه خدمات مجالس چگونه تعیین می‌شود؟

برای برگزاری مراسم‌تان موسساتی را انتخاب کنید که خودشان به طور مستقیم با خدمات دهندگان مثلا تهیه غذا، میوه فروشی، طراح سفره عقد و …. کار می‌کنند. بسیاری از افراد تازه‌کار و بی‌تجربه که وارد حرفه برگزاری مجالس شده‌اند خودشان خدمات‌دهندگان منصف و باتجربه را نمی‌شناسند و برای هماهنگی هر بخش جشن واسطه‌ها و دلالانی را به جریان اضافه می‌کنند که هزینه پورسانت هر کدام از این افراد به صورتحساب شما اضافه می‌شود. به علاوه صرف نظر از تزیین دلخواه و زیبای محل جشن، تمام هنر و وظیفه برگزار کننده جشن این است که بتواند با مدیریت تمام خدمات‌ با کیفیت را با معقول‌ترین هزینه‌ها دور هم جمع کند. قیمت ها براساس نوع خدماتی که شما می خواهید متفاوت خواهد بود به طور مثال ممکن است این خدمات در یک موسسه تنها براساس انتخاب های شما برای هر مهمان از  مبالغ پایین تا بالا متغیر باشد.

این هزینه به انواع غذاهایی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. مدیر یکی از این موسسه ها در تهران می‌گوید :« برخی عروس و دامادها عکس‌های عروسی‌های خارجی را برای ما می‌آورند که تهیه تمام اشیای آن برای ما ممکن نیست. زوج‌ها می‌توانند از انواع مدل‌ها و تزییناتی که ما موجود داریم انتخاب کنند»

این درحالی است که مدیر یکی دیگر از موسسات برگزار کننده جشن عروسی، از منوهای تزیین و پذیرایی از پیش تعیین شده‌ای صحبت می‌کند و عروس و داماد می‌توانند در همین موسسه، سفره عقد را به عنوان کادوی پکیج‌شان از مدیر موسسه دریافت کنند یا در صورت تمایل سفره عقد پیشنهادی خود را سفارش دهند و کسری این خدمات را در هنگام عقد قرار داد منظور کنند.

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

پرسش‌هایی که باید از برگزارکننده بپرسید

 1. چند سال است که در این حرفه مشغولید؟
 2. چرا به این حرفه روی آوردید؟(افرادی که ذوق هنری یا قدرت مدیریت دارند برای این کار مناسب‌ترند)
 3. هزینه خدماتی که ارائه می‌دهید چقدر است؟
 4. در چند قسط می‌توانیم هزینه قراردادمان را پرداخت کنیم؟
 5. از حالا تا تاریخ عروسی چند جلسه دیگر یکدیگر را می‌بینیم؟
 6. آیا امکان بررسی و امتحان خدمات پیشنهادی شما وجود دارد؟
 7. آیا می‌توانیم خودمان ارائه دهنگان خدمات را از نزدیک ببینیم و با آنها صحبت کنیم؟
 8. لباس مهمان‌دار و آشپزهای جشن چطور است؟
 9. در روز عروسی از چه ساعتی کارتان را شروع می‌کنید و خودتان و مدیر پذیرایی جشن از چه زمانی در محل حضور دارید؟
 10. اگر به هر دلیلی بعد از عقد قرار داد شما نتوانستید در برگزاری جشن به ما کمک کنید همکاری دارید که این مسئولیت را بر عهده بگیرد؟
 11. آیا تمام خدمات‌دهندگان انتخابی ما در قرارداد ذکر می‌شوند؟
 12. آیا امکان تعویض خدمات‌دهندگان بعد از عقد قرار داد وجود دارد؟هزینه خسارت وارده چقدر است؟
 13. اگر بخواهیم بعد از عقد قرارداد آن را فسخ کنیم هزینه‌های ما را مسترد می‌کنید؟ هزینه خسارت چقدر است؟
تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

مواردی که باید در قرار داد با برگزارکننده قید شود

 • نحوه دریافت هزینه برگزاری جشن( بیعانه، اقساط یا ساعتی)
 • تعداد جلسات برگزار کننده و خدمات دهندگان با شما
 • اشاره به نام خدمات دهنده و توضیح خدمات مورد نظر
 • هزینه کلی برگزاری جشن توسط این موسسه
 • تاریخ برگزاری جشن
 • اطلاعات هویتی و نحوه تماس با شما
 • امضای شما و مدیر موسسه برگزار کننده مراسم
 • شرایط تغییر موارد قرارداد و در صورت لزوم عقد قراردادی جدید
 • شرایط فسخ قرارداد برای هر دو طرف

تشریفات مجالس عروسی یعنی برگزاری صفر تا صد یک مراسم عروسی، که توسط موسسات تشریفات عروسی انجام می شود. آسمونی در این بخش، برخی از خدمات تشریفات مجالس را برای شما عزیزان شرح می دهد.

شرح برخی از تشریفات مجالس

البته مهم ترین شرط تشریفات مجالس بررسی و مطابقت آن با سلیقه و خواسته ی عروس ها و داماد ها است. آن ها با بررسی سلایق و بودجه ای که عروس و دامادها در نظر گرفته اند، بهترین گزینه ها را پیشنهاد می دهند.

نخستین کاری که توسط موسسات تشریفات مجالس عروسی باید انجام شود معرفی و انتخاب یک باغ عروسی ، تالار پذیرایی یا باغ تالار است که نسبت به فصل برگزاری مراسم ، میزان بودجه ، تعداد مهمانان، سلیقه ی عروس و داماد، نوع مراسم و نحوه ی برگزاری مراسم عروسی بهترین گزینه ممکن را پیشنهاد خواهند داد. به عنوان مثال در فصل پاییز و زمستان و ابتدای بهار که سردی هوا و احتمال بارندگی وجود دارد، گزینه مناسب تالار عروسی خواهد بود و در نیمه دوم فصل بهار و فصل تابستان می توان از بین تالار ، باغ عروسی یا باغ تالار گزینه مناسب را انتخاب نمود.

از دیگر وظایف و کارهای موسسات تشریفاتی مدیریت، تزئین اتاق عقد عروس ، گل آرایی جایگاه عروس و داماد و ماشین عروس با توجه به سلیقه وخواسته های عروس و داماد می باشد ، که البته فراهم نمودن ماشین عروس هم توسط این موسسات صورت می گیرد.

معرفی یک گروه موسیقی مناسب با معیارها ، سلایق و اعتقادات عروس و داماد، از جمله کارهایی است که موسسات خدمات مجالس باید انجام دهند.

معرفی و انتخاب یک آتلیه عروسی خوب با فضای زیبا جهت عکس های عروس و داماد از دیگر وظایف آنها می باشد. آتلیه و عمارت عکاسی برای تمام عروس و دامادها اهمیت زیادی دارد زیرا تمام لحظه ها و خاطرات زیبای مراسم عروسی توسط آتلیه ثبت می گردد و موسسات تشریفات مجالس موظف هستند با توجه به خواسته ها ، نیازها و سلیقه و بودجه ی عروس و داماد بهترین گزینه ممکن را به آنها معرفی نمایند.

معرفی یک فروشگاه کارت عروسی خوب با تنوع زیاد در کارت ها به عروس و دامادها از دیگر کارهای این موسسات می باشد.

معمولا انتخاب آرایشگاه عروس جزو سخت ترین کارهای عروس خانم هاست و موسسات تشریفات عروسی باید سالن زیبایی خوب و متناسب با سلیقه و بودجه عروس خانم ها را معرفی نمایند. همچنین این موسسات در انتخاب آرایشگاه داماد نیز می توانند گزینه مناسب را پیشنهاد دهند.

در کنار سالن زیبایی خرید لباس عروس نیز برای عروس خانم ها بسیار اهمیت دارد و برای یافتن و انتخاب مزون عروس ، موسسات تشریفاتی باید به عروس خانم ها یاری کنند ، تا لباس عروس متناسب با سلیقه و بودجه خود را در کمترین زمان ممکن تهیه نمایند.

معرفی شیرینی فروشی خوب برای تهیه کیک عروسی و شیرینی مراسم به عروس دامادها هم از دیگر وظایف تیم تشریفاتی می باشد.

اما مهم ترین وظیفه موسسه تشریفات مجالس عروسی کترینگ عروسی است و موظف هستند تا کلیه خدمات پذیرایی شامل سرو غذا ، میوه و شیرینی ، استفاده از تم عروسی مناسب ،ظروف پذیرایی شیک و زیبا واستفاده از رومیزی های متناسب با تم عروسی و … را تدارک ببیند.

تشریفات مجالس

بهترین موسسه های تشریفات مجالس در تهران

خدمات مجالس / تشریفات عروسی و تولد تهران

 

 • تشریفات مجالس پرنس

آدرس : پاسداران – هروی – خیابان استاد حسن بنا – تپه شمس آباد – میدان شریفی – کوچه شقایق

تلفن : ۲۲۹۴۲۸۱۷-۲۲۹۴۹۷۵۳

 • تشریفات مجالس پرنسس

رویایی ترین گل آرایی و شمع آرایی-مجلل ترین باغ ها و ویلاها

تلفن : ۲۲۰۸۹۴۷۱-۲۲۰۷۹۴۷۹

 • تشریفات مجالس پلک

تلفن : ۲۲۸۵۷۴۳۰-۲۲۸۵۹۰۹۰

 • تشریفات مجالس پیوند برگ سبز

آدرس : خیابان ملاصدرا – شیراز شمالی – انتهای خیابان – زاینده رود- نبش اتوبان کردستان – شماره۳۷

تلفن : ۸۸۰۳۲۶۹۸

 • تشریفات مجالس تاجیک

آدرس : تهرانپارس- ضلع جنوبی غربی میدان استخر- پلاک ۵۱

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

تلفن : ۷۷۳۷۲۱۵۲

 • تشریفات مجالس تشریفات آرش

مشاور. طراح.مجری کلیه امور پذیرایی و برگذاری مجلل ترین مراسم عروسی و سمینار

آدرس : نیاوران-سعادت آباد

تلفن : ۲۲۸۱۸۷۷۴

تشریفات مجالس خورشید

آدرس : شهرک غرب- میدان صنعت- بلوار خوردین- خیابان توحید یکم- پلاک۹۰- واحد۶

تلفن : ۸۸۰۹۳۸۷۴

تشریفات سفیر

آدرس : تهران انتهای گلستان ۵پاسداران – شمس اباد – خیابان برادران محمدی – پلاک ۱۱۹

تلفن : ۰۲۱۲۲۵۱۹۹۳۱

 • تشریفات شنتیا

آدرس : م. کاج – خ. دوازدهم – پ. ۴۳ – ط. سوم – واحد ۹

تلفن : ۲۲۰۷۱۶۵۴

 • تکین مجلل آریا

آدرس : دفتر: خیابان آفریقا – بلوار گلستان – کوچه گلستان – پلاک۷۳ – طبقه دوم خیابان معالی آباد – مجتمع تجاری الوند- طبقه دوم – واحد۲۰۴ تهیه غذای مجلل: خیابان خلد برین – روبروی پارک خلد برین

تلفن : ۲۶۲۱۵۸۰۵-۲۲۰۲۶۷۰۷

 • تشریفات مجالس جلیلی

تالار میرداماد و یامحیط های شخصی خود

آدرس : شریعتی- بالاتر از میرداماد- نبش بن بست یاس- پلاک۲

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

تلفن : ۲۲۲۶۳۴۷۰-۲۲۲۶۳۴۵۰

 • تشریفات مجالس جلیلی

تلفن : ۲۲۵۸۷۵۰۸

 • تشریفات مجالس چنگ

آدرس : بالاتر از میدان ولیعصر – کوچه دانش کیان – پلاک۱ – واحد۳

تلفن : ۸۸۹۳۹۹۵۶

 • تشریفات مجالس چوپانی – شرق سابق

شیک ترین باغ ها و ویلاهای اختصاصی-متنوع ترین غذاهای ایرانی – فرهنگی و دریایی-جدیدترین ظروف و سرویس کامل پذیرایی شام

تلفن : ۲۲۹۳۰۶۱۹

بهترین موسسه های تشریفات مجالس در تهران – اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید