فوری/ تازه‌ترین نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری؛ روحانی 22 میلیون، رئیسی 15 میلیون

به گزارش آسمونی:انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت ۸ صبح دیروز (جمعه ۲۹ اردیبهشت) در سراسر کشور با دستور وزیر کشور آغاز شد و در برخی حوزه‌های رای‌گیری تا ساعت ۲۴ ادامه یافت.

۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت بودند که از این تعداد یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۹۴ نفر رای اولی به حساب می‌آمدند. بیش از ۶۳ هزار شعبه و ۲۰۰ میلیون تعرفه رای برای برگزاری این انتخابات آماده شده بود.

همچنین ۱۶۰ هزار نیروی نظامی و انتظامی مسئولیت تامین امنیت انتخابات را برعهده داشتند. حدود یک و نیم میلیون نفر عوامل اجرایی و نظارتی و ۷۰ هزار بازرس نیز برای برگزاری انتخابات مهیا شده‌ بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی، در ۱۴۱ شهر هم انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد. انتخابات ریاست‌جمهوری علاوه بر ایران در ۱۰۲ کشور و ۱۳۲ نمایندگی ایران در خارج از کشور برگزار شد.

شهرستان حمیدیه

کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان حمیدیه 26 هزار و 506 رای بوده است که از این تعداد، 15 هزار و 720 رای متعلق به آقای سیدابراهیم رییسی و 7 هزار و 853 رای متعلق به آقای حسن روحانی است. همچنین از کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان حمیدیه 454 رای به آقای سیدمصطفی میرسلیم و 262 رای به آقای سیدمصطفی هاشمی‌طبا اختصاص دارد و در مجموع 85 رای از کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان آرای باطله بود.

آغاجاری

فرماندار آغاجاری نتایج نهایی شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان را اعلام کرد.

محمود عیدانی، فرماندار آغاجاری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به پایان شمارش آرا شهرستان آغاجاری اظهار کرد:‌ در این شهرستان 5 هزار و 199 رای به نام سیدابراهیم رییسی، 4 هزار و 910 رای به نام حسن‌ روحانی، 100 رای به نام سیدمصطفی آقامیرسلیم و 42 رای به نام سیدمصطفی هاشمی‌طبا ثبت شد. مردم این شهرستان مشارکت 71 درصدی در انتخابات داشتند.

کرمانشاه

خبرگزاری مهر نیز نوشته است که شمارش آرای صندوق‌هایی که بررسی آراء ماخوذه آن به اتمام رسیده در استان کرمانشاه نشان می‌دهد آرای حسن روحانی با نسبت بالا پیش است.در دیگر شهرهای استان کرمانشاه نیز شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد.

وزارت کشور برای اعلام رسمی نتایج انتخابات منتظر تایید شورای نگهبان است

نماینده روحانی برای هماهنگی با شورای نگهبان: نتایج انتخابات روشن است منتظر اعلام وزارت کشور هستیم

محمد رضا صادق نماینده دکتر حسن روحانی برای هماهنگی با شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: منتظر اعلام نتایج انتخابات از طرف وزارت کشور هستیم.

براساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد روحانی، صادق در پاسخ به سوالی درباره زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری گفت: کار شمارش آرا به خوبی پیش می‌رود و نتایج آن روشن است و منتظریم تا وزارت کشور نتایج بدست آمده را اعلام کند.

قرار است نتایج به دست آمده در انتخابات همزمان با شمارش آرا به صورت تدریجی اعلام شود.

حسن روحانی پیشتاز است

زیر نویس شبکه خبر: منابع آگاه از پیشتازی آقای حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری خبر می‌دهند، وزارت کشور هنوز نتایج اولیه انتخابات را اعلام نکرده است.

سخنرانی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور آغاز شد

احمدی رییس ستاد انتخابات کشور: نتایج نهایی را همین امروز اعلام خواهیم کرد

نتیجه اولیه انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام شد

وزارت کشور نتیجه اولیه انتخابات ریاست‌جمهوری را از ۲۵۱۸۲۳۱۰ رای صحیح به این ترتیب اعلام کرد:
کل آرای ماخوذه شمرده شده 25966729
آرای صحیح 25182310
آرای باطله
حسن روحانی 14619848
ابراهیم رییسی 10125855
مصطفی میرسلیم 297276
مصطفی هاشمی‌طبا 139331

درصد آرای کسب شده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در شمارش اولیه:

روحانی: 56.3 درصد

رئیسی: 38.99 درصد

میرسلیم: 1.14 درصد

هاشمی‌طبا: 0.53 درصد

منبع: پایگاه خبری آفتاب

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید