25 اردیبهشت ، روز پاس‌داشت زبان فارسی

به پیشنهاد معاونت بین الملل بنیاد سعدی، موسسه سرای فردوسی و نماینده شهرستان های مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی با افزودن عنوان «پاس‌داشت زبان فارسی» به روز 25 اردیبهشت که بزرگداشت حکیم فردوسی است، موافقت کرد و مقرر شد از سال آینده، این روز با نام «پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم فردوسی» در تقویم جمهوری اسلامی ایران قید شود.

پیش از این، روز 25 اردیبهشت تنها به عنوان روز «بزرگداشت حکیم فردوسی» شناخته می شدکه با تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی، «پاس‌داشت زبان فارسی» نیز به آن افزوده شد تا ضمن تجلیل از کار سترگ حکیم فردوسی به عنوان احیاگر زبان فارسی، اهمیت این زبان شیرین بیش از پیش مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

پورتال آسمونی : با توجه به اهمیت زبان فارسی به عنوان زبان رایج درحوزه فرهنگی وتمدنی ایران زمین وکشورهای همسایه و ضرورت تقویت وگسترش آن، بنیاد سعدی برای نخستین بار پیشنهاد تعیین روز 25 اردیبهشت را به عنوان روز «زبان فارسی» به همراه طرح اجرایی جهت پاسداشت آن در سطح ملی و بین المللی به شورای فرهنگ عمومی کشور ارائه داده بود.

2/5 ( 1 نظر )


منبع : مناسبت آسمونی

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: Tamina
  25 اردیبهشت 1396

  با سلام خدمت مجری محترم خانم نامداری اما اینکه هر جا میروی شما به هر نوع یا طریق مشاهده میشوید حتی یک سوپر استار اینجا یا خارج مسئله ای اگر داشته باشد مدتی در فرض یک سایت می ماند . کمی منصف و بی طرف باشید و از خود
  یا زندگیتان که بر همه آشکار فرمودید دوری کنید و به حرفه و زندگی خویش باشید. تشکر تا دیداری ….

 2. نویسنده دیدگاه: Tamina
  25 اردیبهشت 1396

  تبریک در روز پاس داشت زبان فارسی که به حق شیرین است . تشکر

نظر خودتان را ارسال کنید