اطلاعات تجاری

بهترین کارخانه رب گوجه فرنگی در ایران

آسمونی در این بخش بهترین و البته معروف ترین کارخانه های رب گوجه فرنگی را به همراه تاریخچه ای کوتاه از آن ها برای شما همراهان عزیز تهیه و تنظیم کرده است که از شما خوبان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

Tomato paste Factory3 بهترین کارخانه رب گوجه فرنگی در ایرانلیست تولیدکنندگان رب گوجه فرنگی ایرانی

۱- کارخانه رب نازچین

این کارخانه فعالیت خود را پس از سالها تولید به صورت سنتی، از سال ۱۳۷۵ به صورت کاملاً صنعتی و مکانیزه در محل ابتدای اتوبان آزادگان _ خیابان شمس آباد، آغاز نموده و به تولید رب در بسته بندیهای قوطی یک کیلویی، ۵ کیلویی و شیشه ای حلبهای ۱۰ و ۲۰ کیلوگرمی (مناسب کاربرد درآشپزخانه های بزرگ) می پردازد.

کارخانه رب گوجه فرنگی نازچین با تولید رب و پوره گوجه فرنگی در بسته بندی های مختلف و با کیفیت عالی، محصولاتی در جهت تامین سلامتی، سلیقه و ذائقه مصرف کنندگان تولید می نماید.

Tomato paste Factory4 بهترین کارخانه رب گوجه فرنگی در ایران۲- شرکت رب آتا

کارخانه کنسرو سازی آتا در سال ۱۳۴۲ توسط آقای مهندس عظیمی تبریزی در منزل شخصی ایشان واقع در سه راه ضربخانه تاسیس گردید.

ایشان به همراه خانواده خود مشغول به تهیه رب به صورت سنتی و فروش آن به صورت فله نمودند. پس از مدتی محل فعلی شرکت واقع در کیلومتر ۵ جاده قدیم کرج خریداری شده و شرکت به محل کنونی منتقل گردید.

این کارخانه دارای مساحتی حدود ۳۲ هزار متر مربع بوده و دارای قسمت‌های مختلف از قبیل سالن تولید رب‌ گوجه‌فرنگی و سالن قرنطینه و برچسب زنی مربوط به آن فرآورده و سالن بسته‌بندی رب گوجه‌فرنگی در بسته‌های تتراپک (۵۵۰ گرمی)، سالن تولید کنسرو لوبیا چیتی و خوراک بادمجان کدو، سالن تولید و بسته‌بندی کنسرو ماهی و سالن بسته‌بندی مربای تکنفره و سالن قوطی‌سازی (که در حال حاضر قوطی‌سازی این واحد تعطیل می‌باشد)، ۴ انبار، سردخانه، گرمخانه (جهت قرنطینه گذاری)، تراشکاری، آهنگری و نیز آزمایشگاه کنترل کیفی که مجهز به دو بخش میکروبی و شیمیایی می باشد و در انتها بخش اداری که در قسمت در ورودی کارخانه قرار دارد. آب این کارخانه از چاه عمیق تامین می‌گردد که مجهز به کلریناتور می‌باشد. انرژی پخت جهت تهیه محصولات از نیروی بخار تامین می‌گردد. که این بخار توسط دیگ‌های بخار تولید می‌شود.

Tomato paste Factory5 بهترین کارخانه رب گوجه فرنگی در ایران۳- شرکت گلستان عصاره( دلند)

برای حصول اطمینان از مرغوبیت مواد اولیه مورد نیاز رب گوجه فرنگی در سطح وسیع و بهرگیری از روشهای نوین کشاورزی در مراحل کاشت، داشت و برداشت اقدام نمود با عنایت به موضوع این مجموعه به یکی از برگترین واحدهای کشت و صنعت ایران تبدیل گردیده است.

خطوط تولید رب گوجه فرنگی دلند با استفاده از ماشین آلات تمام اتوماتیک اروپایی که متکی به آخرین تکنولوژی روز جهان می باشد، در سالن هایی به مساحت ۱۵۰۰۰ مترمربع نصب و راه اندازی گردید.

گوجه فرنگی  ورودی به این شرکت پس از تایید توسط واحد کنترل کیفی با کاملترین روش مطابق با استانداردهای جهانی در چند مرحله شستشو و سورت شده ، پس از گذراندن  مراحل تولید توسط ماشین آلات تمام اتوماتیک در سایزهای ۷۵ گرم ، ۵۰۰ گرم ، ۱۰۰۰ گرم ، و همچنین اسپتیک ۲۰ کیلویی و ۲۲۰ کیلویی بسته بندی می شود.

کیفتی رب گوجه فرنگی دلند در حین تولید توسط کارشناسان صنایع غذایی در آزمایشگاه مدرن کنترل کیفیت این شرکت بررسی و کنترل می گردد.

صادرات پیوسته رب گوجه فرنگی دلند باعث گردید در سال ۱۳۸۲ و ۱۳۸۳ عنوان صادر کننده نمونه استان را از آن خود نماید.

Tomato paste Factory2 بهترین کارخانه رب گوجه فرنگی در ایران۴- کارخانه رب چین چین

مجتمع کشت و صنعت چین چین در سال ۱۳۵۱ توسط علیرضا (بیژن) قدس‌طینت پایه گذاری شد. در آن زمان شرکت چین‌چین اولین کارخانه‌ی تولید رب گوجه‌فرنگی در ایران بود و یکی از اولین تولیدکنندگان مرباجات و آبمیوه در ایران به شمار می‌رفت.

هم‌زمان با تأسیس کارخانه، دستگاه‌های تولید رب، آبمیوه و مرباجات از ایتالیا وارد و توسط متخصصان اروپایی نصب و راه اندازی شد.

بعد از انقلاب اسلامی این مجتمع تحت نظارت دستگاه‌های دولتی اداره می‌شد تا اینکه در سال ۱۳۸۸ گروه تولیدی آریا ملل زرین مجتمع کشت و صنعت چین چین را خریداری کرد.

پس از آن این گروه به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران صنایع غذایی، بازسازی و تجهیز ماشین‌آلات چین چین را آغاز کرد.

در سال ۱۳۸۹ کارخانه‌ی چین‌چین بین الملل نیز در کنار این مجموعه قرار گرفت و وارد فرایند تولید رب گوجه‌فرنگی شد.

در حال حاضر ظرفیت تولید رب گوجه‌فرنگی در مجموعه‌ی کشت و صنعت چین چین و چین چین بین الملل روزانه بیش از ۸۰۰ هزار قوطی است که این حجم تولید، چین چین را به یکی از بزرگترین مجتمع های تولید رب گوجه فرنگی تبدیل کرده است.

Tomato paste Factory1 بهترین کارخانه رب گوجه فرنگی در ایران۵- کارخانه رب تبرک

مجموعه صنعتی تبرّک با اتبیاع شرکت شهداب ناب خراسان در سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را در زمینه تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت مصرف ۲۰۰  تن گوجه فرنگی در شبانه روز آغاز نموده است.

 1. اقدام به سرمایه گذاری، توسعه و خرید کارخانجات همجوار در زمینه تولید سس مایونز در سال ۱۳۸۰
 2. توسعه و تولید آبمیوه پاکتی و قوطی و چای طی سالهای ۱۳۸۳ و ۱۳۸۴
 3. اقدام به خرید ماشین آلات جدید از کشور ایتالیا در زمینه تولید رب گوجه فرنگی و افزایش مصرف  گوجه فرنگی به ۱۵۰۰ تن.
 4. در راستای توسعه فعالیتهای شرکت در سال ۱۳۸۶ مدیریت مجموعه اقدام به خرید واحد صنعتی بهاران گلبهار خراسان با ظرفیت ۲۰۰ تن مصرف گوجه فرنگی در شبانه روز نمود.
 5. خرید واحد روغنکشی وپنبه پاکنی درسال ۱۳۸۶
 6. توسعه واحد صنعتی بهاران گلبهار خراسان از واحد صنعتی کوچک به واحد صنعتی بزرگ با تجهیز مدرن ترین ماشین آلات روز اروپا از شرکت روسی کاتلی ایتالیا در زمینه تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت مصرف  ۱۵۰۰ تن در شبانه روز و خرید ماشین آلات تولید انواع کنسرو گوشتی و غیر گوشتی و انواع مربا.
 7. توسعه واحد روغنکشی با خرید ماشین آلات جدید تولید و استحصال روغن از دانه های روغنی سویا و کلزا افزایش ظرفیت تولید واحد روغنکشی با خرید ماشین آلات تولید سویا خوراکی و تبدیل کنجاله سویا به پروتئین سویا و آب آشامیدنی  باتوجه به امتیاز خط لوله اصلی سد دوستی به شهر مشهد در مسیر کارخانه
 8. توسعه واحد پنبه پاک کنی با خریداری ماشین آلات تولید صنایع سلولزی (دستمال کاغذی و ……) که با این اقدام سبد کالائی تولید تبرک در صنایع غذائی و سلولزی تکمیل گردید.
 9. توسعه شرکت نوش پونه با خرید و نصب و راه اندازی  ماشین آلات خط کامل روغن خوراکی از شرکت آلفا لاوا آماده بهره برداری و خرید ماشین آلات کیک کلوچه در سطح گسترده
 10. خرید باغی به وسعت ۷۳ هکتار دیوار کشی شده و با دو حلقه چاه عمیق و سیستم آبیاری قطره ای و وجود سردخانه ۲۰۰۰ تنی
 11. توسعه یک واحد دامداری از ۲۰۰ راس گاوشیری به ۶۰۰ راس و تغییر ۶۰۰۰۰ متر از کل ۳۰۲۲۱۱ متر مساحت اراضی به کاربری صنعتی  جهت تولید فراورده های لبنی
 12. خرید امتیاز شرکت مهرانه خراسان، مبین نگار بهناز و خوشمزه خراسان با مستحدثات آماده جهت نصب خط تولید چیپس و بسته بندی حبوبات ادویه جات و ایجاد سردخانه مرکزی در جوار سایر کارخانجات

تازه های آسمونی

کارخانجات قیر تعطیل شدند

طاهره رضایی

تعطیلی برخی کارخانه‌ها به دلیل نداشتن مواد اولیه

طاهره رضایی

کارخانه تولی‌پرس در قزوین با ۱۵۰ کارگر موقتا تعطیل شد

طاهره رضایی

افتتاح بزرگترین کارخانه تولید گوشی هوشمند توسط سامسونگ در هند

مهتاب جهاندار

آتش‌سوزی در کارخانه اکریلتاب بهشهر

طاهره رضایی

بازرسان اداره کار راهی کارخانه چسب هل شدند

آسمونی

3 نظر

محمد 23 آوریل 2019 at 18:40

در آینده ای نزدیک ، رب گوجه فرنگی بدون افزودنی دُرسا مشهد بخاطر کیفیت عالی و بی نظیرش ، خورشید درخشان صنعت رب گوجه فرنگی کشور خواهد شد. دورد میفرستم بر پرسنل و مدیریت اش که در این آشفته بازار تقلب در تولید و ارزون فروختن ها ، که داره تولید کننده های سالم رو با مشکل ادامه ی راه مواجه می کنه ، بالاغیرتا دارن به تولید سالم شون ادامه میدن، جز در سال 97 که بخاطر گرونی گوجه و نامدار نبودن در بازار فروش، مجبور شدند در مهر و ابان 97 کارخونه رو بخوابونند ، در حالیکه می تونستند مثل برخی تولید کننده های تقلبی با زدن افزودنی و نشاسته و رنگ به کارشون ادامه بدهند … ، ولی ادامه ندادند و توقف تولید رو انتخاب کردند و اعتبار و آینده شون رو خراب نکردند . همچنان با سود کم دارند مقاومت می کنند تا ان شاا.. روزی این برند شناخته بشه بعنوان یک رب گوجه ی سالم و بدون مواد نگهدارنده و مواد افزودنی نشاسته و صمغ دانش بنیان و رنگ های صنعتی و اسانس و .. !!!
خوردن زردچوبه شرف داره بر خوردن رب های تقلبی ارزون و زیر قیمت عُرف که کبد، کلیه و معده ی مردم رو هدف قرار داده .
درود بر سلامتی
خدادادی، مهندس شیمی از دانشگاه شیراز و مهندس ابزاردقیق و اتوماسیون از دانشگاه صنعت نفت –
و نماینده انحصاری رب گوجه ی درسا در مازندران-ساری

https://www.instagram.com/vitaminc_pune/
تلگرام :
@VitaminC_Pune

پاسخ به این نظر
محسن بهروزپور 20 می 2018 at 08:13

سلام ممنون بابت مطلب مفیدتون. ولی قدیمی ترین و با کیفیت ترین کارخانه تولید رب گوجه رو ذکر نکردید!
صنایع غذایی مجید بالغ بر یک صد سال سابقه تولید داره که رب گوجه مجید یکی از تولیدات بسیار خوب و با کیفیت این کارخانه هست.

پاسخ به این نظر
رامین 28 جولای 2017 at 22:55

با عرض سلام و خسته نباشید
شرکت یک و یک رو یادتون رفت بگید رب هاش عالی هستند

پاسخ به این نظر

نظر شما چیست؟