برنامه تلویزیونی فوتبال 120، اختصاصی فوتبال

فوتبال ۱۲۰ نام برنامه تلویزیونی زنده ای است که هر پنجشنبه شب از شبکه ورزش پخش می شود. مجری برنامه فوتبال ۱۲۰ حمید محمدی است. آسمونی در این بخش برنامه فوتبال ۱۲۰ را به طور کامل به شما عزیزان معرفی می کند. با ما همراه شوید.

برنامه فوتبال ۱۲۰ که به تهیه کنندگی عادل فردوسی‌پور پخش می‌شود به بررسی اتفاقات و حواشی پیرامون فوتبال به‌خصوص فوتبال اروپا می‌پردازد. این برنامه برای اولین بار در فروردین ۱۳۹۲ پخش شد ولی پس‌از چند هفته، پخش آن متوقف شد تا سری جدید آن با بخش‌های جدید از ۷ شهریور ۱۳۹۲ روی آنتن رفت. پس از شروع لیگ‌های اروپایی این برنامه برای مدتی در سال۱۳۹۴ به دلایلی پخش نشد ولی در ۱۰دی همین سال دوباره روی آنتن رفت.

زمان پخش

این برنامهٔ ۱۲۰ دقیقه‌ای ساعت ۲۳/۳۰ هر پنجشنبه به‌روی آنتن می‌رود و تکرار آن جمعه‌ها ساعت ۹/۴۵ ظهر و ساعت ۱۹/۳۰ است.

اجرا

در ابتدا قرار بود که خود فردوسی‌پور مجری برنامه باشد که با مخالفت مدیران شبکهٔ سه روبرو شد، محمدحسین میثاقی نیز به‌همین دلیل نتوانست مجری این برنامه شود تا در نهایت حمید محمدی (گوینده اخبار ورزشی شبکهٔ سه و رادیو)اجرای برنامه را به‌عهده بگیرد. هرچند خود فردوسی‌پور می‌گوید به علت مشغلهٔ زیاد کاری مجری این برنامه نشده‌است. اما در سری جدید فوتبال۱۲۰ محمدحسین میثاقی مجری این برنامه است.

این برنامه معمولاً دارای بخش‌های زیر است:

لیگ‌های اروپایی

تنهٔ اصلی این برنامه پخش گل‌ها و صحنه‌های حساس بازی‌های مهم لیگ‌های معتبر اروپایی در هفته گذشته است، از جمله رقابت‌هایی که این برنامه پوشش می‌دهد لوشامپیونه، لیگ برتر فوتبال انگلیس، لالیگا، بوندس‌لیگا و سری آ است. این بخش معمولاً با صدای اصلی گزارشگر یا موسیقی ورزشی پخش می‌شود و پس از آن وضعیت جدول مسابقات و آقای گلی بررسی می‌شود.

مستندهای موضوعی

در این برنامه به تناسب اتفاقات هفته گذشته (یا آینده) مستندهایی کوتاه و با متنی ادبی پخش می‌شود که معمولاً عادل فردوسی‌پور یا محمدحسین میثاقی گوینده آن هستند. این مستندها معمولاً دربرگیرنده موضوعات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هم می‌شوند.

بامزه‌های دنیا فوتبال

بخش بامزه‌های دنیا فوتبال که با نام فان (به انگلیسی: FUN) هم شناخته می‌شود یکی از محبوبترین بخش‌های این برنامه است که به حواشی و اتفاقات طنزگونهٔ فوتبال می‌پردازد و معمولاً در دو یا سه نوبت در هر برنامه و با صدای محمدحسین میثاقی پخش می‌شود.

خارج از دید

این بخش از برنامه به عملکرد بازیکنانی از فوتبال اختصاص دارد که با دوران اوج فاصله دارند یا پا به سن گذاشته شده‌اند، بنابراین بیشتر صحنه‌های این بخش مربوط به گلهای ام‌ال اس، لیگ برتر برزیل ،لیگ برتر آرژانتین ،سوپر لیگ فوتبال ترکیه ،لیگ برتر فوتبال هند و… می‌شود.

تاریخچه فوتبال

این قسمت از برنامه بصورت سریالی به بررسی تاریخ فوتبال پرداخته و هر قسمت از آن به یک تورنمنت اختصاص داشته و با محوریت یک کشور تولید می‌شود.

عکس‌های هفته

در این قسمت تصاویری مرتبط با فوتبال و بازیکنان فوتبال خارجی که معمولاً در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند به نمایش در می‌آید و مجری برنامه در رابطه با آن‌ها توضیح مختصری می‌دهد.

نوستالژی

در بخش نوستالژی یا خاطره‌انگیز این برنامه خلاصه‌ای از یکی از بازی‌های سال‌های اخیر پخش می‌شود، این بازی به گونه‌ای انتخاب می‌شود که دو تیم برگزار کننده آن در طی هفته آینده با هم بازی دارند.

سامانهٔ پیامکی

این برنامه نیز همانند برنامه نود دارای یک سامانهٔ پیامکی (۲۰۰۰۰۱۲۰) است که طی آن نظرسنجی یا مسابقاتی در بارهٔ فوتبال جهان با صدای محمدحسین میثاقی مطرح می‌شود که هر هفته با تماس تلفنی، توسط یکی از اهالی سرشناس فوتبال ایران قرعه‌کشی می‌شود.

بخش‌های حذف شده یا غیرثابت

این برنامه در گذشته شامل بخش تاپ تن هم بود که ده‌تا از بهترین عکس‌العمل‌های دروازه‌بانها و ده‌تا از گل‌های برتر هفته را به نمایش می‌گذاشت. اما در سری سوم برنامه، این بخش دوباره به نمایش گذاشته شد.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید