روش گرفتن و درخواست ویزا

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

 

اگر قصد گرفتن ویزا دارید و به دنبال راهنمای گرفتن ویزا هستید این بخش آسمونی را از دست ندهید چرا که آموزش کامل گرفتن ویزا برای کشورهای مختلف را برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده شما آسمونی های عزیز قرار گرفته بگیرد.

آذربایجان

عادی-توریستی: مسافران می توانند از طریق آژانس های مسافرتی یا شخصا” با دردست داشتن بلیت هواپیما و مبلغ 40 دلار یك روز قبل از پرواز به سفارت مراجعه كنند. در غیر اینصورت متقاضیان می توانند به نماینده وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در دفتر هواپیمایی جمهوری ایلامی كه در باكو مستقر است مراجعه كرده و روادید 20 روزه دریافت كنند.

بازرگانی: از طریق مراجعه شركت آذری به وزارت امور خارجه آذربایجان، و پر كردن فرم مربوطه و پرداخت 250 دلار روادید 6 ماهه یا یك ساله صادر می شود.شنبه، سه شنبه و چهارشنبه از ساعت 9 تا 16

آدرس: پاسداران، اقدسیه، شماره 50

تلفن: 2284929 فاكس: 2280063

 آرژانتین

عادی و توریستی: دعوتنامه از اقوام مقیم (این دعوتنامه باید از طریق فاكس 2583-871 به كنسولگری ارسال شود)، گذرنامه معتبر، مراجعه به سفارت و دریافت فرم، در صورت جواب مثبت بلیت رفت و برگشت تهیه شود. هزینه صدور روادید 7300 تومان، مبلغ 300 تومان برای تشكیل پرونده، دو قطعه عكس، هر كدام از درخواست توریستی به طور جداگانه و بر حسب مورد بررسی می شود. پاسخ به روادید 4 هفته بعد از دریافت مدارك داده می شود. تمام دعوتنامه ها باید از طریق Immigration باشد.

بازرگانی: دعوتنامه یا فاكس از شركت آرژانتینی، معرفی نامه شركت ایرانی، گذرنامه معتبر قبل از صدور روادید، بلیت رفت و برگشت، 2 قطعه عكس فقط روزهای یكشنبه تا چهارشنبه از 10 تا 12 میدان آرژانتین، ساختمان آلتالیا – تلفن: 8719189-8718294

 آلمان

روادید حهت دیدار بستگان (عادی)، دو نسخه فرم تقاضای اقامت، گذرنامه، شناسنامه، معتبر، فتوكپی صفحات 2 و 3 گذرنامه، گذرنامه بایستی پس از انقضای مدت ویزای در خواستی حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد، مدارك در مورد وضعیت اقامت بستگان در آلمان، اصل و ترجمه رسمی تایید شده سند ازدواج به همراه یك فتوكپی از ترجمه آن، در مورد فرزندان حاصل از ازدواج های قبلی، اصل حكم طلاق یا ورقه حضان به همراه ترجمه تایید شده ویك فتوكپی از آن.

بازرگانی: دو نسخه فرم تقاضا، دعوتنامه شركت آلمانی كه باید شامل نام كامل دعوت شونده، زمینه فعالیت، آدرس، سمت دعوت شونده، علت و مدت مسافرت و تعهد تقبل هزینه ها باشد و در صورت عدم تقبل مخارج ارائه بیمه مسافرتی و فتوكپی آن ضروریست، مداركی در مورد شركت دعوت كننده در آلمان (بارنامه، قرارداد، مكاتبات تجاری)، مداركی در مورد فعالیتهای شغلی در ایران (پروانه كسب، كارت بازرگانی، پروانه تولید، گواهی كار، دفترچه درمانی)، در مورد كارمندان شركت ها: معرفی نامه رسمی از طرف كارفرما مبنی بر اعزام متقاضی به آلمان.

ویزای کانادا آنلاین

پزشكی: متقاضی می بایست درخواست كتبی خود را همراه كپی نامه مركز درمانی، كپی برآورد هزینه معالجه، كپی نامه مركز درمانی، كپی صفحات 2 و 3 گذرنامه و یك پاكت تمبر شده به صندوق پستی 179-11365 ارسال دارند. سفارت از طریق پست متقاضی را از وقت ملاقات مطلع می سازد.

ترانزیت فرودگاهی: برای صدور روادید ترانزیت، دو نسخه فرم تقاضا، دو قطعه عكس، گذرنامه معتبر، روادید یااقامت معتبر برای كشور مقصد به همراه فتوكپی آن، بلیط هواپیما

روادید نمایشگاهی: دو نسخه فرم پر شده، گذرنامه، شناسنامه و در صورت تاهل شناسنامه و گذرنامه همسر، به همراه فتوكپی صفحات دوم و سوم گذرنامه متقاضی، مداركی در مورد فعالیتهای شغلی در ایران، مداركی دال بر داشتی وابستگی در ایران (سند خانه یا زمین)، بیمه مسافرتی به همراه فتوكپی آن، بلیط هواپیما.

تحصیلی: كپی پذیرش از دانشگاه آلمانی، كپی ضمانت مالی در طول تحصیل، كپی فرم سفارت و پاكت پستی تمبر شده با آدرس متقاضی باید به صندوق پستی 179-11365 فرستاده شود. برای دریافت كمك بیشتر با بخش فرهنگی سفارت تماس حاصل نمایید. برای كسب اطلاعات روادید روزهای یكشنبه تا پنجشنبه از ساعت 5/12 تا 14 و برای ارائه درخواست صدور روادید از یكشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7 تا 12 با ارائه مدارك لازم به سفارت مراجعه نمائید. آدرس سفارت: خیابان فردوسی-روبروی بانك ملی   تلفن: 15-3114111و 9-303228   فاكس: 398474 و 391144

ویرای کانادا آنلاین

آفریقای جنوبی

توریستی: 2 قطعه عكس- فتوكپی گذرنامه، اصل گذرنامه-رزرو بلیت رفت و برگشت-رزرو هتل-نامه از محل كار و گزارش كار-در صورتی كه شخص صاحب كار باشد ثبت شركت، نامه از یك بانك كه قدرت پرداخت روزی 150 دلار را داشته باشد، مدت اقامت در این كشور، هزینه روادید برای هر نفر 000/10 تومان و 21 روزه روادید صادر می شود. مدت اقامت حداكثر 1 ماه است.قسمت روادید با وقت قبلی روزهای یكشنبه تا پنج شنبه 12-9 – آدرس: خ ولیعصر، نرسیده به تجریش، مقابل پمپ بنزین، خیابان یكتا، پلاك 5    تلفن: 9-6022866 فاكس: 279016

آمریكا

هنگام ورود به خاک ایالات متحده چگونه بازرسی می‌شوم؟

فرایند بازرسی چیست ؟

همهء افرادی که به خاک ایالات متحده وارد می شوند توسط ماموران دولت آمریکا بازرسی می شوند. چهار بازرسی جداگانه وجود دارد: بهداشت عمومی، مهاجرت، گمرک و کشاورزی. شما ممکن است تنها با یک مامور که همهء این چهار بازرسی را انجام می دهد سروکار داشته باشید یا با بیش از یک مامور صحبت کنید. این ورقهء اطلاعات، مسائل مربوط به بازرسی را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. برای اطلاعات بیشتر ، در مورد بازرسی های گمرک، به وب سایت خدمات گمرک آمریکا مراجعه کنید .

قانون در این باره چه می گوید ؟

ماده قانونی که بازرسی را از همهء افرادی که وارد خاک ایالات متحده می شوند لازم می داند از قانون مهاجرت و ملیت نشات گرفته است. مقررات ثبت فدرال، شرایط بازرسی و فرایند آن را توضیح می دهد. این قوانین در نظامنامه مقررات فدرال ادغام شده است.

هنگام ورود به خاک آمریکا چه اتفاقاتی رخ می دهد ؟

هوایی

شرکت هواپیمائی به همهء افرادی که شهروند آمریکایی نیستند پرسشنامهء سفید ، گزارش ورود و خروج ، یا پرسشنامه سبز، فرم لغو ویزای غیر مهاجرتی ورود و خروج را خواهد داد تا پر کنند. در این فرمها، اطلاعات اولیهء مربوط به تشخیص هویت و محل اقامت مسافران در خاک آمریکا پرسیده می شود . با ورود به خاک آمریکا، کارکنان هواپیمائی شما را به محل بازرسی هدایت می کنند. شما برایبازرسی صف می بندید و سپس با یک بازرس مهاجرت صحبت می کنید. اگر شهروند آمریکایی نیستید باید در خطوطی که برای غیرشهروندان تعیین شده است صف ببندید. اگر شهروند آمریکایی هستید، بازرس پاسپورت شما را می بیند ، شهروندی شما را تایید می کند و بازگشت شما را به خاک ایالات متحده تبریک می گوید.

پس از آن شما به محل بازرسی گمرک هدایت می شوید . اما اگر خارجی هستید ، بازرس مهاجرت باید دلیل آمدن شما را به ایالات متحده بداند، پرونده هایی که نیاز دارید ، پرونده هایی که باید به همراه داشته باشید، ومدتی را که می توانید در ایالات متحده بمانید؟ تصمیم گیری در موارد بالا معمولا” کمتر از یک دقیقه طول می کشد. اگر تصمیم گیری مثبت باشد بازرس گذرنامهء شما را مهر می کند و یک فرم تکمیل شدهء سفید در اختیارتان قرار می دهد.این فرم تکمیل شده نشان می دهد گروه مهاجرت شما چیست و چه مدت اجازه اقامت در خاک آمریکا را دارید؟

سپس به محل بازرسی گمرک هدایت خواهید شد . اگر خارجی هستید ، مامور مهاجرت ممکن است از ورود شما به خاک ایالات متحده جلو گیری کند . دلایل زیادی برای این تصمیم گیری وجود دارد . ممکن است در بازداشت بمانید یا به طور موقت شما را نگاه دارند تا مقدمات پرواز بازگشت فراهم شود. در صورت داشتن ویزا ، ویزا یتان ممکن است، باطل شود . در بعضی موارد، بازرس ممکن است نتواند تصمیم بگیرد که آیا به شما اجازهء ورود به خاک آمریکا را بدهد یا نه ؟ در چنین موردی، بازرسی شما ممکن است به تعویق بیافتد. مامور بازرسی از شما خواهد خواست برای بازرسی بیشتر به ادارهء بازرسی دیگری که نزدیک مقصد شما در ایالات متحده ء آمریکا است، رجوع کنید .

زمینی

اگر ورود شما به خاک ایالات متحده از راه زمینی باشد همان فرایند کلی را طی خواهید کرد. یک مامور ممکن است همهء چهار بازرسی را انجام دهد. یا همان مامور شما را برای بررسی بیشتر یا صدور ورقه های لازم به محل بازرسی دوم هدایت می کند. به محض اینکه اجازهء ورود شما به خاک ایالات متحده صادر می شود دو حالت پیش می آید: یا به بازرسی گمرک هدایت می شوید ویا بلا فاصله اجازه می گیرید به سفرتان ادامه دهید . اجازهء ورود به رانندگان خارجی ِ کامیون ها ممکن است بر اساس ویزای کار برای تحویل گرفتن یا دادن محموله که در جادهء بین المللی بازرگانی ( ترانزیت) حرکت می کنند، صادر شود.

فرایند بازرسی در گمرک دریایی شبیه فرایند بازرسی هوایی است. اغلب، بازرسی ها قبل از ورود قایق به ایالات متحده شروع می شود. در بعضی موارد، برنامهء ورود مرزی قایق کانادا ممکن است مسافرانی را که در قایق های کوچک برای مقاصد تفریحی وارد خاک ایالات متحده می شوند تحت پوشش قرار  دهد .

چگونه می توانم تقاضای تجدید نظر بكنم ؟

اگربا وجود استفاده ازویزای معتبر، در خواست شما برای ورود به ایالات متحده رد بشود، می توانید در یک دادگاه مهاجرت تقاضای دادرسی بکنید جاییکه یک قاضی اداری در مورد پروندهء شما تصمیم می گیرد. تصمیم قاضی را می توان به هیات تجدید نظر کنندگان مهاجرت ارجاع داد. دستور العمل هایی به شما داده می شود که کجا و چگونه تقاضای تجدید نظر بکنید.

اگر شما برای اجازه ورود به خاک آمریکا با استفاده از برنامهء حذف ویزا برای خلبانان اقدام بکنید تصمیم بازرس مهاجرت تصمیم نهایی است. تصمیم بازرس در موارد کلاهبرداری، ارائهء اطلاعات غلط به صورت عمدی، ادعای دروغین در مورد شهروندی آمریکا یا نداشتن ویزای مهاجرت معتبر از سوی یک مهاجربالقوه تصمیم نهایی است.

اتریش

عادی-توریستی: دعوتنامه تایید شده به وسیله یك دفتر اسناد رسمی، 3 قطعه عكس، گذرنامه با شش ماه اعتبار، مبلغ 11500 تومان برای تائید به مدرك، مدركی دال بر رزرو بلیت بازرگانی: دعوتنامه از شركت معتبر اتریشی شامل تعهد قبول هزینه ها، گذرنامه با شش ماه اعتبار، بلیط رفت و برگشت، مبلغ روادید ترانزیت 000/100 ریال، دو عدد فتوكپی از بلیت. پزشكی: دعوتنامه از پزشك یا بیمارستان-پیش پرداخت هزینه ها-بلیت رفت و برگشت-3 قطعه عكس-گذرنامه معتبر-متقاضیانی كه از طریق وزارت امور خارجه اقدام كنند شانس بیشتری برای دریافت روادید خواهند داشت.

روادیدی تحصیلی و اقامت اتریش: فتوكپی از صفحات پاسپورت، دو قطعه عكس، آخرین مدرك تحصیلی، پذیرش دانشگاهی، شناسنامه، حواله ازدواج، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی صحت مزاج، مدارك مالی جهت تامین مخارج در اتریش، فرم تقاضا پر شده به زبان آلمانی.

اطلاعات تلفنی در مورد روادید میسر نیست. بخش صدور روادید در روزهای سه شنبه از ساعت 9 الی 12 صبح انجام می شود. مدت انتظار 3 الی 6 ماه است. میدان آرژانتین، شماره 78

تلفن: 8710180-8710753 فاكس: 8710778       تلكس:  OEBO IR  212872

ارمنستان

انواع روادید: فرم سفارت دو قطعه عكس، گذرنامه معتبر، متقاضی ورود مكرر دعوتنامه با تائید به وزارت امور خارجه ارمنستان ارائه دهد. با دعوتنامه 30  روز است.  یكشنبه ساعت 9 تا 13 خیابان حمهوری، نبش استاد شهریار خیابان رازی شماره 1    تلفن: 8-674833 فاكس: 670657

 اكراین

 هزینه صدور روادید فوری: 80 دلار (فوری) و 40 دلار (غیر فوری)  آدرس: خیابان ونك، شماره 101 تلفن: 8008530 و 8774119     فاكس: 8007130  دوشنبه و چهارشنبه 10 تا 13

 ازبكستان

بخش كنسولی سفارت جمهوری ازبكستان برای تسهیل و تسریع كار شركت های حمل و نقل بین المللی جمهوری اسلامی و جلوگیری از اتلاف وقت كنسولگری بخشنامه أی را به این شرح ابلاغ كرد:

 تلكس:  OEBO IR  212872به بخش كنسولی ازبكستان ارسال می گردد از تاریخ صدور یادداشت فقط یكسال معتبر است.

فهرست مشخصات رانندگان باید حتما” شامل 5 مورد (نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، شماره گذرنامه) باشد. فهرست مشخصات رانندگان باید كاملا” با مشخصات مندرج گذرنامه معتبر آنان مطابقت كند در غیر اینصورت از دریافت  مدارك خودداری می شود. در صورتیكه بخش كنسولی، مدارك راننده أی را كه نام وی در فهرست وزارت امور خارجه نیست استثنائا” دریافت كند،  صدور روادید فقط بعد از دریافت نام راننده در فهرست وزارت امور خارجه ممكن است و هزینه آن از تاریخ دریافت لیست محاسبه می شود.روادیدهایی كه مدت اعتبار پایان یافته ولی از تردد آن باقی مانده است فقط برای یكبار قابل تمدید است. روادیدهایی كه مدت اعتبار آن پایان یافته ولی كلیه ترددها انحام نشده باشد، از تاریخ اتمام روادید و با در نظر گرفتن تعداد تردد باقیمانده به صلاحدید متقاضی تمدید می شود و در ضمن هیچ محدودیتی برای تعداد ماه هایی كه تمدید می شود وجود ندارد.جهت انتقال روادید به گذرنامه جدید، ارائه یك برگ فتوكپی از روادید قبلی، یك برگ فتوكپی از صفحه مشخصات گذرنامه جدید و تكمیل یك برگ فرم تایپ شده مجدد به همراه مدارك الزامی است.

روادید 50 درصد (1 تا 3 روز كار، پس از ارائه مدارك به بخش كنسولی) فقط برای رانندگانی صادر می شود كه قبلا” به طور مكرر از این سفارت روادید اخذ كرده و از تاریخ آخرین روادید آنان بیش از یكسال نگذشته باشد.در صورتیكه از تاریخ صدور آخرین روادید یكسال گذشته باشد اینگونه روادیدها مشمول روادید 50 درصد نمی گردد و حداقل مدت انتظار برای اخذ روادید جدید یك هفته است.

رانندگانی كه برای اولین بار متقاضی روادید هستند در صورت تعجیل و اضطرار با صلاحدید بخش كنسولی و پرداخت 30 درصد هزینه اضافه بر هزینه جاری یك هفته بعد از تحویل مدارك، موفق به اخذ روادید خواهند شد.

رانندگانی كه عازم كشورهای مشترك المنافع (بجز جمهوری تركمنستان و اوكراین) هستند در صورت داشتن روادید معتبر كشورهای مشترك المنافع برای عبور از خاك جمهوری ازبكستان نیازی به روادید ترانزیتی این جمهوری نداشته و ظرف سه روز می توانند از خاك جمهوری ازبكستان عبور نمایند.

حداكثر مدت روادید 6 ماه و تعداد تردد 6 بار، هزینه هر بار تردد 10 دلار اضافه بر اصل هزینه صدور روادید خواهد شد. روزها و ساعات كار كنسولگری از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 5/8 تا 13  مدارك مورد نیاز برای دریافت روادید

الف- یك برگ فرم عكس دار تایپ شده عكس و فرم هر دو ممهور به مهر شركت حمل و نقل باشند.

ب- یك برگ فتوكپی از صفحات (مشخصات، عكس، مدت اعتبار گذرنامه)

ج- در صورت تقاضای روادیدی ترانزیت یك برگ فتوكپی از روادیدی كشور مقصد (بجز كشورهای مشترك المنافع).

د- یك برگ فتوكپی   (CMR) با ذكر آدرس دقیق و تلفن تماس شخص گیرنده بار.

ه- اصل دفترچه خروجی و یك برگ فتوكپی از صفحه (عكس و مشخصات) آن.

توجه: مدارك و فتوكپی ها باید خوانا و واضح باشند. هزینه تمدید روادید برای مدت بیشتر از سه ماه، به ازاء هر یك ماه 10 دلار اضافه (نسبت به 60 دلار) خواهد بود.

هزینه های مربوط به روادید فقط دلار آمریكا دریافت می گردد.با توجه به اینكه جهت انجام امور ذیل هماهنگی های لازم با وزارت امور خارجه جمهوری ازبكستان صورت می گیرد باید توجه داشت هزینه های فوق مربوط به امور فاكس و تائید به موارد فوق می باشد:

 1. جهت اخذ هر گونه روادید  5 دلار
 2. انتقال روادید از گذرنامه باطل به گذرنامه جدید 3 دلار
 3. درج شهرهای اضافی بغیر از (تاشكند، سمرقند، بخارا، ترمز و اندیجان) جهت تردد رانندگان شركتهای حمل و نقل 2 دلار

انواع روادید: دعوتنامه معتبر و تایید وزارت امور خارجه ازبكستان، یك قطعه عكس، روادید یك هفته، 55 دلار همه روزه 5/10 تا 5/12 ظهر پاسداران، بالاتر از فرمانیه، خیابان بوستان، پلاك 14  تلفن: 2291269 فاكس سفارت: 8806230 می باشد.

 اسپانیا

 از متقاضیان تقاضا می شود دستورالعمل ذیل را به دقت مطالعه نمایند:

این كنسولگری هیچگونه تقاضای ویزایی را كه مدرك آن طبق شرایط ذیل كامل نباشد مورد رسیدگی قرار نخواهند داد. این كنسولگری از پاسخگوئی به متقاضیان ویزا چه از طریق تلفن و چه مراجعه حضوری معذور است. عدم دریافت جواب از طریق سفارت به مدت 20 روز پس از ارسال مدارك از طریق پست توسط شخص متقاضی به منزله عدم پذیرفته شدن تقاضای ویزای شخصی متقاضی می باشد. در صورت عدم قبول تقاضای شخص متقاضی ویزا هیچگونه اعتراضی از طریق متقاضی پذیرفته نخواهد شد. قید یك شماره تلفن در تهران در روی فرمهای تقاضای ویزا ضروری است، نبودن شماره تلفن در تهران روی فرم ها به منزله رد مدارك ارسالی خواهد بود.مدارك ارسالی در صورت عدم پذیرفته شدن به هیچ عنوان مسترد نخواهد گردید. به اطلاع متقاضیان می رساند هر گونه مسئولیت در رابطه با مدارك ارسالی به عهده خود متقاضی می باشد.ویزای شنگن: كشورهای گروه شنگن عبارتند از: اسپانیا-آلمان-فرانسه-بلژیك-هلند-لوكزامبورگ و پرتغال. ویزاهائی كه از طریق هر كدام از كشورهای فوق صادر گردد برای بقیه كشورهای گروه شنگن معتبر می باشد. ویزای شنگن می باید از طریق كنسولگرهای یكی از كشورهای گروه شنگن صادر گردیده باشد.

مدارك لازم برای تقاضا ویزا:

 1. فرم تقاضای ویزا: فرمهای تقاضای ویزا می باید به طور كامل به وسیله خودكار و با حروف بزرگ لاتین به زبان انگلیسی یا اسپانیائی پر گردیده و به تمام اطلاعات خواسته شده در فرم پاسخ داده شود.قید تاریخ تقاضا و امضای فرم توسط متقاضی ضروری است. همراه فرم پر شده ارسال مدارك ذیل ضروریست:
 2. فتوكپی از صفحات 1 الی 13 گذرنامه-دو سری (تمام صفحات)
 3. فتوكپی از بلیط هواپیما دو سری.
 4. در صورت دارا بودن ویزای قبلی اسپانیا یا ویزای شنگن یك سری فتوكپی از ویزای فوق
 5. یك سری فتوكپی از دعوتنامه یا مدارك مورد نیاز برای تقاضای زیزا به شرح ذیل:

1- ویزا برای دیدار اقوام

اصل و دو سری كپی از دعوتنامه رسمی محضری-فتوكپی كارت اقامت معتبر یا CARD ID شخص دعوت كننده-ترجمه شناسنامه ها به زبان انگلیسی یا اسپانیائی به طریقی كه نسبت فامیلی شخص دعوت كننده و دعوت شونده كاملا” اثبات گردد (اصل ترجمه و كپی آن)

2- ویزای تجاری

-اصل كپی دعوتنامه تجاری از شركتهای اسپانیائی-ترجمه رسمی مدارك شركت ایرانی شخص متقاضی (ترجمه روزنامه رسمی شركت، فتوكپی كارت بازرگانی)- ارائه معرفینامه از دفاتر بازرگانی اسپانیا در تهران در مورد اشخاصی كه برای بار اول تقاضای ویزا می نمایند الزامی است-فتوكپی ویزای قبلی اسپانیا با شنگن در صورت موجود.

3- ویزای پزشكی

ترجمه رسمی و دو سری كپی از ترجمه مجوز شورای عالی پزشكی ایران جهت اعزام به خارج-ارائه برگ تعیین وقت از بیمارستان یا كلینیك پزشكی در اسپانیا و فتوكپی آن-همراه فرد بیمار یك تن از اقوام درجه یك (پدر، مادر، فرزند، خواهر، برادر و همسر)می توانند تقاضای ویزا نمایند.

4-ویزای اقامت

با توجه به ویژگی های خاص این ویزا متقاضی می باید ضمن ارسال نامه أی به كنسولگری مبنی بر ذكر دلایل تقاضای ویزای اقامت فتوكپی مداركی را كه به نظر خود متقاضی برای جواب ویزا مثمر ثمر خواهد بود را نیز ضمیمه نامه فوق نماید. از متقاضیانی كه مدارك ارسالی شان برای گرفتن ویزای اقامت كافی و مناسب به نظر می رسد به وسیله تلفن برای مصاحبه با مسئول قسمت ویزا  دعوت به عمل خواهد آمد.

5-ویزای دانشجویی

-اصل و كپی پذیرش تحصیلی از دانشگاهها یا مدارس عالی اسپانیا-اصل و كپی گواهی رسمی محضری از طرف یك فرد اسپانیائی یا ایرانی مقیم اسپانیا مبنی بر تقبل كلیه هزینه های شخص مبقاضی در طول مدت اقامت در اسپانیا-ارائه گواهی حساب بانكی شخص متقاضی در اسپانیا در صورت موجود.

6-ویزای سایر موارد

 1. صاحبان ملك در اسپانیا (محل تجاری-منزل و غیره)- 2سری فتوكپی از سند مالكیت ملك مورد نظر- 3 سری فتوكپی از آخرین قبض پرداختی آب یا برق یا تلفن یا مالیات برای اثبات مالكیت ملك در زمان تقاضای ویزا از طرف شخص متقاضی
 2. دارندگان حساب بانكی در اسپانیا-2 سری فتوكپی از آخرین صورتحساب بانكی حساب مورد نظر با قید موحودی شخص دارنده حساب (تاریخ صورتحساب فوق می باید كمتر از 2 ماه در هنگام تقاضای ویزا باشد)

بعد از تكمیل نمودن تمام مدارك لازم آنرا به وسیله پست به آدرس ذیل ارسال نمایند: سفارت اسپانیا-قسمت ویزا، صندوق پستی شماره  4931/15875 تهران-ایران

اسلوونیا

متقاضیان سفر به اسلوونیا باید مستقیما” به سفارت مراجعه كنند. آدرس: خیابان خالد اسلامبولی، كوچه هفتم، پلاك 10 تلفن: 8716873

 امارات متحده عربی

انواع روادید: روادید تنها برای كسانی كه گذرنامه سیاسی دارند در تهران صادر می شود، در این موارد ارائه یادداشت از سفارت متبوع یا وزارت امور خارجه (در صورت ایرانی بودن) الزامی است. در مورد گذرنامه های عادی، متقاضی باید كپی گذرنامه خود را برای شخص مقیمی در امارت فرستاده، سپس روادید صادر شده در امارات برای او ارسال شود. همچنین مسافران تورها باید از طریق آژانس های هواپیمایی اقدام كنند. شنبه تا چهارشنبه 9 تا 13

آدرس: خیابان وحید دستگردی (ظفر) شماره 355

تلفن: 4-8781333

فاكس: 8789084

 اندونزی

عادی-توریستی: دعوتنامه معتبر به تایید وزارت امور خارجه یا وزارت كشور اندونزی، از طرف اقوام نزدیك برای متقاضی فرستاده شده باشد.چهار قطعه عكس، فتوكپی گذرنامه، بلیت دو سره، كپی از صفحات مشخصات صاحب گذرنامه، هزینه صدور ویزا 27000 تومان.

بازرگانی: دعوتنامه از طرف شركت اندونزیایی یكشنبه تا پنج شنبه ساعت 8 تا 12

آدرس: خیابان قائم مقام فراهانی، شماره 210 تلفن: 8717251-8716865  فاكس: 8718822

 انگلستان

پزشكی: دعوتنامه از دكتر یا بیمارستان انگلیسی شامل وقت دكتر، نوع بیماری، طول درمان، هزینه درمان و پرونده كامل پزشكی

تجاری: دعوتنامه از شركت مربوطه در انگلستان

دیدار: دعوتنامه از اقوام درجه یك

روادید هنگ كنگ: دعوتنامه از شركت یا اقوام از هنگ كنگ

صرور روادید پس از گذشت 14 روز كاری خواهد بود. تحویل مدارك با تعیین وقت قبلی توسط تلفن های: 9-675011 و 6457031 فاكس: 670720

مدارك لازم جهت درخواست روادید:

دعوتنامه معتبر، فرم تكمیل شده درخواست روادید، دو قطعه عكس، اصل پاسپورت جدید با حداقل شش ماه اعتبار، پاسپورت قدیمی، بلیت رفت و برگشت، مبلغ 185000 ریال برای هر نفر (روادیدی یك بار ورود)، برای افراد زیر 25 سال و با پاسپورت جداگانه نیمی از این مبلغ پرداخت شود، مبلغ 105000 برای هر روادیدی هنگ كنگ به اضافه 55000 هزینه تلكس آن.

آدرس: خیابان نوفل لوشاتو، خیابان بابی ساندز

تلكس:  a/b 212493 PROD IR 212493

 ایتالیا

روادید عادی جهت والدین فرزندان مقیم ایتالیا:

 1. فرم درخواست روادید به زبان لاتین با ذكر تاریخ امضاء و شماره تلفن و دو قطعه عكس
 2. گذرنامه با حداقل دو ماه اعتبار پس از پایان اعتبار روادید
 3. فتوكپی اجازه خروج، همراه با ترجمه رسمی ایتالیایی آن
 4. فتوكپی بلیت هواپیما با قید تاریخ رفت و برگشت
 5. دعوتنامه از طرف فرد مقیم
 6. فتوكپی شناسنامه پدر و مادر و ترجمه رسمی آن
 7. اصل گواهی صادره از اداره پلیس محل اقامت دعوت كننده و فتوكپی آن، دال بر توانائی به عهده گرفتن مخارج مربوط به مسكن، توانائی مالی و بازگشت به كشور مبداء
 8. فتوكپی اجازه اقامت معتبر دانشجوی ایرانی دعوت كننده
 9. تحویل مدارك: یكشنبه-پنج شنبه 9 تا 5/12 دوشنبه 9 تا 11 – 10-روادید 20 روز پس از تاریخ ارائه تقاضای كامل صادر خواهد شد (در صورت موافقت)

روادید عالی جهت معالجه پزشكی: موارد 1،2،3،4،9،10 فوق الذكر، به علاوه تایید به وزارت بهداری و مدرك بیمارستانی با پزشكی دال بر تعهد پذیرش یا بستری شدن روادید عادی جهت شركت در كنگره های پزشكی در ایتالیا: موارد 1،2،3، 4 و10 به علاوه كارت عضویت در نظام پزشكی، معرفی نامه و تقاضای روادید از طرف بیمارستان یا نهاد مربوطه، دعوتنامه از طرف موسسه برگزار كننده و تحویل مدارك: یكشنبه-پنج شنبه 9 تا 12 روادید عادی جهت وعده ملاقات با دفاتر كنسولگری ایلات متحده در ایتالیا: موارد 1،2،3،4 و 10 بعلاوه دعوتنامه أی از یكی از دفاتر كنسولگری امریكا در ایتالیا دال بر قرار ملاقات مصاحبه با شماره پروتكل، مهر و امضاء ،

 تحویل مدارك: یكشنبه-پنج شنبه 9 تا  5/12

روادید بازرگانی: موارد 1،2،3،4 و 10 بعلاوه فتوكپی مدرك بانكی اظهارنامه ارزی یا كارت اعتبار و ترجمه رسمی آن، فتوكپی روادید كشورهای معتبر، معرفی نامه از طرف شركت ایرانی (تایپ شده بر روی سربرگ شركت و با مهر و امضا)، تلكس دعوتنامه از طرف شركت ایتالیایی،ترجمه رسمی ایتالیایی آگهی ثبت شركت در روزنامه رسمی به اضافه فتوكپی آگهی به زبان فارسی برای صاحبان شركت یا اعضای هیئت مدیره، اصل برگ پرداخت شناسنامه آخر بیمه های اجتماعی از طرف شركت ایرانی و فتوكپی آن برای كادر تحت پوشش شركت، اصل و فتوكپی مدرك بازرگانی (پروفرم-قرارداد)نشاندهنده معامله با شركت ایتالیایی مربوطه، تحویل مدارك: یكشنبه 9 تا 5/12 دوشنبه و سه شنبه 9 تا 11

روادید ترانزیت: مواد 1 و 2 بعلاوه فتوكپی بلیت با قید تاریخ ورود و خروج از ایتالیا، فتوكپی روادید كشور مقصد، فتوكپی اجازه خروج و مدرك ارزی دال بر دارا بودن میزان ارز كافی برای تمام مدت اقامت و ترجمه رسمی آن، تحویل مدارك: یكشنبه تا پنج شنبه، و پذیرش درخواست روادید از شركتهای حمل و نقل: دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه ساعت 5/8 صبح، روادید 7 روز پس از ارائه تقاضا صادر می شود.

روادیدی تردد فرودگاهی: برای افرادی كه جهت عزیمت به كشور ثالث باید در یكی از فرودگاههای ایتالیا حتی برای چند ساعت تواقف كنند ضروری است. افرادی كه دارای اجازه اقامت معتبر از یكی از كشورهای عضو اتحادیه اروپا   (UE) یا اعضای اقتصادی اروپا  (SEE) و نیز دارندگان اجازه اقامت ایلات متحده امریكا و كانادا از قانون فوق مستثنی هستند. گیشه مورد دانشجویی و تایید مدارك: دوشنبه 11 تا 13

آدرس: خیابان نوفل لوشاتو، شماره 81

تلفن: 672409-672333 یكشنبه تا پنج شنبه 9 تا 12، دوشنبه از 9 تا 11

تلكس:  ITCO IR 214150

ایرلند

برای تقاضای روادید: دعوتنامه از فرد مقیم-سه قطعه عكس، فرم سفارت، مبلغ 17000 تومان، دعوت كننده باید مسئولیت تامین مخارج متقاضی را در طول اقامتش در ایرلند قبول و تضمین كند كه متقاضی بعد از پایان دوره روادید كشور ایرلند را ترك خواهد كرد.اعتبار پاسپورت حداقل یك سال باید باشد. از هنگام تحویل مدارك كامل 6 هفته از طریق فاكس و دو ماه و نیم از طریق پست عادی طول می كشد كه جواب دریافت دارد:

بازرگانی: دعوتنامه از طرف شركت ایرلندی، سه قطعه عكس، مبلغ 170000 تومان، معرفی نامه از شركت ایرانی.

تحصیلی: گواهی پذیرش و ثبت نام در دانشگاه ایرلندی 2 نسخه، ارائه هر نوع مدارك دال بر پرداخت هزینه ثبت نام در ترم اول دانشگاه 2 نسخه، ارائه مدارك دال بر تامین مالی ترجیحا” حساب بانكی قابل برداشت در یكی از بانكهای ایرلند یا هر بانكی كه در كشور ایرلند شعبه داشته باشد، مبلغ 170000 تومان، یكشنبه تا پنج شنبه 9 تا 14 — آدرس: میرداماد-رازان شمالی شماره 10 = تلفن: 2222731،2227672 فاكس: 2222731  تلكس:  IREL IR  213865

برزیل

عادی-توریستی: 2 نسخه فرم سفارت، 3 قطعه عكس، گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار، ترجمه رسمی گواهی اشتغال به كار در ایران به زبان انگلیسی. در صورت مثبت بودن جواب، عملكرد حساب بانكی شش ماه گذشته فتوكپی صفحات مهر شده پاسپورت، مبلغ 15000 تومان هزینه تلكس، درخواست روادید توسط تلكس فرستاده و طی یك ماه پاسخ داده می شود.در صورت مثبت بودن جواب ارائه بلیت رفت و برگشت و 12000 تومان هزینه روادید مورد نیاز است.

بازرگانی: دعوتنامه از شركت برزیلی باید مستقیما” به شماره فاكس یاتلكس سفارت فرستاده شود.2 نسخه فرم سفارت، 3 قطعه عكس و بقیه مدارك مانند توریستی 36000 تومان هزینه روادید یكشنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 تا 14

آدرس: میدان ونك، خیابان ونك، شماره 58

تلفن: 8033498-8039659-8035175-8039476  فاكس: 8883348   تلكس:  IR BRAS 212392

 بروننی

توریستی: دعوتنامه، مصاحبه، پركردن فرم سفارت، فتوكپی پاسپورت، بلیت رفت و برگشت، دو قطعه عكس و 15 دلار بروننی – آدرس: بزرگراه آفریقا، خیابان ظفر، شماره  318 تلفن: 8781979 فاكس: 8780793

 بلژیك

عادی-توریستی: دعوتنامه، فتوكپی كارت اقامت دعوت كننده، ورقه مالیاتی یا فیش حقوق دعوت كننده، سه قطعه عكس، فرم سفارت، بلیط رفت و برگشت، یك ماهه 10800 تومان و برای سفر دو ماهه 9900 تومان، یك ساله 16500 تومان

بازرگانی: دعوتنامه از شركت بلژیكی با ذكر علت و مدت سفر، یكشنبه، دوشنبه و سه شنبه از 9 تا 13 آدرس: الهیه، خیابان فرشته، خیابان شبدیز، كوچه بابك، شماره 3

تلفن: 2009507 و 2009147 فاكس: 2009145  تلكس:  AMBE IR 212446

 بلغارستان

عادی-توریستی: دعوتنامه رسمی، فرم سفارت، یك قطعه عكس، گذرنامه معتبر

بازرگانی:دعوتنامه رسمی تجاری، یك قطعه عكس، گذرنامه معتبر

تحصیلی: پذیرش از دانشگاه بلغارستان از طریق سفارت، ترجمه مدارك و معدل دیپلم بالای 15 تقاضاها می بایست از اول فروردین تا 19 تیر ماه به سفارت تسلیم شوند.

ترانزیت: گذرنامه معتبر-روادید مقصد-یك قطعه عكس-هزینه روادید یكسره برای 30 ساعت 16000ریال و برای دوسره 18000 ریال می باشد. رانندگان می توانند با هزینه 65000 ریال روادید مكرر دریافت كنند. یكشنبه تا پنج شنبه از 9 تا 12

آدرس: خیابان شهید عباسپور (توانیر)، نظامی گنجوی شماره 82

تلفن: 8775037-8775662 فاكس: 8779680

 بنگلادش

 به جز مقامات دولتی روادید داده نمی شود.

تحصیلی: فرم پذیرش از دانشگاه داكا

بازرگانی: دعوتنامه از شركت معتبر بازرگانی در بنگلادش- مصاحبه با متقاضی روادید، قیمت روادید 17430 تومان، فرم سفارت، دو قطعه عكس شنبه تا چهارشنبه از 8 تا 15

آدرس: خیابان گاندی-خیابان پنجم-شماره 14

تلفن: 80و8772979 فاكس: 8778295 تلكس:  DOOT IR 212303

 بوركینافاسو

 انواع روادید: 2 قطعه عكس، گذرنامه معتبر، هزینه صدور روادید 45000 ریال، اعتبار استفاده از روادید حداكثر برای 15 روز تا یك ماه –  یكشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 14

آدرس: بزرگراه افریقا-تابان غربی-پلاك 25

تلفن: 8785295 فاكس:2224772 – تلكس:  ABFT IR 216792

پاكستان

 عادی-توریستی: فتوكپی گذرنامه-شناسنامه-یك قطعه عكس-داشتن بلیت هواپیمای پاكستان مبلغ 7000 هزار تومان

بازرگانی: دعوتنامه از شركت معتبر. تحصیلی: فقط با داشتن بورسیه با تایید وزارت امور خارجه ساعت كار بخش روادید شنبه تا سه شنبه ساعت 9 تا 11

آدرس: خیابان دكتر فاطمی، جمالزاده شمالی، نبش اعتماد زاده، شماره 1

تلفن: 4 و 934332 فاكس: 935154

 پرتغال

عادی-توریستی: دعوتنامه رسمی یا آدرس كامل معرف معتبر در پرتغال، فرم سفارت، 2 قطعه عكس، گواهی اشتغال به كار، فتوكپی شناسنامه، فتوكپی گذرنامه، روادید بین 15 تا 20 روز با دستور وزارت امور خارجه صادر می شود.فتوكپی از صفحات روادید قبلی گذرنامه گرفتن وقت قبلی الزامی است.

بازرگانی: دعوتنامه رسمی از شركت پرتغالی و مدارك توریستی دوشنبه و چهارشنبه از 10 تا 12 خیابان شهید عباسپور (توانیر)، نظامی گنجوی شماره 30  تلفن: 87713890،888057  فاكس: 8777834

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید