چرا مصرف خودسرانه آلپرازولام (زاناکس) خطرناک است؟

 

عوارض مصرف خودسرانه قرص های آلپرازولام

دکتر سید مظفر روحانی درباره عوارض مصرف خودسرانه قرص های آلپرازولام برای داشتن خواب راحت گفت:« آلپرازولام که نام تجاری آن زاناکس است قرص های نیم میلی گرمی و یک میلی گرمی است که به طور طبیعی توسط روانپزشکان و پزشکان برای اثرات ضداضطرابی و خواب آوری و به ندرت برای درمان افسردگی به طور معمول تجویز می کنند.»

وی ادامه داد:« این دارو در موارد ضد اضطرابی در دوز بسیار پایین یعنی 25 صدم میلی گرم  تجویز می شود و در صورتی که به منظور درمان بی خوابی تجویز شود گاهی تا نیم میلی گرم نیز تجویز می شود و حداکثر دوز تجویزی این دارو 4 میلی گرم در روز در موارد بسیار شدید و در افرادی است که حملات اضطرابی بسیار شدیدی مثل پانیک دارند.»

این روانپزشک افزود:« متاسفانه آلپرازولام امروزه به طور غیرمنطقی به عنوان یک داروی ضد ترس استفاده می شود و برخی از جوانان از آلپرازولام به عنوان داروی ضدترس و هراس و فوبی ها مثل موارد ترس شدید از امتحان و یا ترش شدید از حضور در جلسات اجتماعی استفاده می کنند و تصور می کنند با مصرف این دارو ترس شدید آنها کاهش پیدا می کند و در واقع این دارو به عنوان یک داروی ضدترس شناخته شده است.»

وی گفت:«اخیرا مقدار زیادی از این دارو را برای اثرات خواب آوری استفاده می کنند به دلیل اینکه این دارو سریع تر اثرات خواب آوری خود را نشان می دهد اما باید گفت که اثر خواب آوری این دارو تنها به مدت 4 ساعت است و به همین دلیل فرد مصرف دارو را افزایش می دهد که عاملی برای وابستگی شدید به دارو است.»

دکتر روحانی در پاسخ به اینکه آیا این دارو اعتیادآور است گفت:«تمام داروهای بنزودیازپینی اعتیاد آور هستند اما این دارو به دلیل اینکه اثر قوی دارد بعد از چند ساعت از مصرف دارو، مجددا فرد دچار اضطراب شدیدی می شود که به آن اضطراب معکوس می گویند که ناشی کاهش دارو در خون است به همین دلیل فرد به مصرف مجدد دارو روی می آورد که می تواند اعتیاد آور باشد.»

وی در پاسخ به اینکه آیا داروخانه ها اجازه فروش آزاد آلپرازولام را دارند، تاکید کرد:« کلیه داروهای بنزودیازپینی جزء داروهایی هستند که داروخانه ها بدون نسخه پزشک حق فروش ندارند اما متاسفانه بسیار می بینیم که این داروها به راحتی و با نسخه کهنه چندین بار در اختیار فرد قرار می دهند درحالی که این دارو فقط برای همان نسخه باید در اختیار فرد قرار داده شود.»

این روانپزشک خاطرنشان کرد:

« روانپزشکان این داروها را حداکثر برای مدت دو هفته تجویز می کنند تا داروهای تجویز شده دیگر اثر خود را نشان دهند و اگر مدت زمان بیشتری مصرف این دارو تجویز شود باید تحت نظر پزشک باشد.» 

وی درباره عوارض مصرف آلپرازولام گفت:« خواب آلودگی و منگی، اختلال تعادل در راه رفتن، تکلم غیرقابل فهم، تاری دید، ناراحتی های گوارشی، و درصورت مصرف زیاد عوارض کبدی شدید مانند یرقان بروز می کند.

فراموشی های کوتاه مدت از دیگر عوارض مصرف خودسرانه این دارو است که حتی در مواردی که مصرف دارو بیش از حد مجاز و در مدت زمان طولانی باشد، می تواند فراموشی های جدی به بار آورد که حتی غیرقابل برگشت است و فرد دچار فراموشی دایم می شود.»

دکتر روحانی افزود:« افرادی که داروهای بنزودیازپینی مصرف می کنند نباید به هنگام مصرف این دارو رانندگی کنند و افرادی که این داروها را در دوزهای پایین استفاده می کنند باید با دقت رانندگی کنند.»

وی هشدار داد:«  دیده شده است در روزهای اولیه مصرف این داروها در سالمندان احتمال شکستگی گردن استخوان ران را افزایش می دهد چرا که با مصرف این دارو فرد دچار عدم تعادل می شود.»

این روانپزشک در پاسخ به اینکه آیا ممکن است با قطع مصرف آلپرازولام فرد دچار بیخوابی شود، گفت:« این دارو معمولا برای افرادی که بیخوابی دارند تجویز می شود وقتی که این دارو توسط پزشک تجویز می شود می داند که باید بعد از دو هفته یا باید دوز مصرفی دارو را افزایش دهد و یا به جای آن داروهای خوب آور دیگری را تجویز کند چرا که مصرف این دارو در درازمدت ممنوع است.»

وی تاکید کرد:« در صورتی که افراد به صورت خودسرانه از این دارو استفاده کنند به دلیل خواب آور بودن و ضد اضطراب بودن این دارو به محض قطع مصرف آن دچار اضطراب شدید و بیخوابی های شبانه می شوند. لذا به هیچ وجه مصرف این دارو بدون تجویز پزشک برای درمان بیخوابی توصیه نمی شود.»

بازدیدکنندگان گرامی کلیه موارد مورد نیاز در این مطلب ذکرشده و به تمام سوالات پاسخ گفته شده است، لطفا نظرها و پاسخ های پیشین را بخوانید، چرا که سوالهای تکراری پاسخ داده نمی شود

4/5 ( 1 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: افشین
  27 مهر 1398

  من هرشب نصف نیم میلی می خورم 6ساله می خوام نجات پیدا کنم چه کار کنم
  این طرف کتاب می خونم ازاون طرف یادم میره اگر فراموشی نمی اورد عالی بود

 2. نویسنده دیدگاه: Amir
  07 دی 1397

  وژدانن کسی که اطلاع داره سریع جواب بده سه تایک جا الپروزلام نیم خوردم حالم یکم بده خطرناکه ؟ کشندس ؟ چندتا نیم باهم بخوری کشندس…………

  ؟

  • نویسنده دیدگاه: سایه
   02 بهمن 1397

   یک ونیم دز هیشکیو نمیکشه بابا

 3. نویسنده دیدگاه: Amir
  07 دی 1397

  وژدانن کسی که اطلاع داره سریع جواب بده سه تایک جا الپروزلام نیم خوردم حالم یکم بده خطرناکه ؟ کشندس ؟ چندتا نیم باهم بخوری کشندس ؟

 4. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  07 آبان 1397

  اایاباخون تصفیه کردن عوارض الپلازولام ازبین میرود؟؟؟

 5. نویسنده دیدگاه: مهتاب
  11 شهریور 1396

  سلام وخسته نباشید وممنون از اطلاعات مفیدی که دادید.من مدت 12 سال هست که این دارو رو مصرف میکنم البته فقط زمانهایی که اضطرابهای شدید دارم مثل رفتن به مسافرت ومهمانی و داشتن امتحان ونگرانی ها گاهی اتقاق میفتد دو یا سه هفته استفاده نمیکنم ولی زمانی میشود روزی سه بار یاحتی بیشتر استفاده میکنم ومیزان مصرف زاناکس رو 4 قسمت میکنم درحالت بد بیشترین استفاده 2تا کامل در روز است.قبلا زیر نظر پزشک بودم الان چندساله خودسرانه مصرف میکنم.خواستم ببینم با توجه به مدت طولانی که مصرف میکنم دچار مشکل خواهم شد چون هیچ داروی دیگری بهم نمیسازد چون ناراحتی گوارشی شدید دارم وعلت اصلی اضطراب من همین گوارش بوده.لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر فراوان

 6. نویسنده دیدگاه: احسان
  22 فروردین 1394

  سلام
  آلپروزولام خوردم یکماه.دوروزکه نخوردم افسردگی شدیربعلاوه سردردکورکننده گرفتم.
  اول نیم وبعدازیک هفته یک خوردم.
  واقعانخورید.
  درسته خواب آوره بدون مرفینه ولی ارزششونداره.
  باتشکر

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   28 بهمن 1397

   متاسفانه این دارو به طور عجیبی اعتیاد اور است مصرف کنندگان را برای مصرف دوباره تحریک می کند و مکانیسم دلیل تراشی را فعال می نماید که در متن بالا شما خود را توجیه کرده اید این دارو حافظه را نابود واینده را به تباهی می کشاند با مراجعه به یک روانپزشک خودرااز شر این دارو خلاص کنید

 7. نویسنده دیدگاه: شهاب
  13 فروردین 1394

  سلام.
  من 9ماهه که دارای وسواس فکری وترس و اضطراب شدیدم.آیا شما این دارو رو به من توصیه میکنید؟

  • نویسنده دیدگاه: محمدرضا
   25 مرداد 1396

   منم اینجوریم چه دارویی باید مصرف‌کرد؟

 8. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  09 فروردین 1394

  سلام من پدرم الان مدت 10 سال که روزی اگر گفتید چنو تا قرص اگزوزپام 10 مصرف می کنه روزی 25 الی 30 عدد.ولی همه چی سالم .بعد سکته ای کرد.از شبی یکی شروع شد

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   26 فروردین 1394

   باسلام وتشکر من هم بیست دو سالمه سه ساله که الپروزولام زاناکس الپروکیم و..الان مدت یک ساله که به طرز شدیدی به الپروزولام وابسته شده ونیزبه راحتی دردسترس هست.چه داروخانه چه ازاد.من از دوعدد نیم میلی شروع شد وفکرکنمتا چهل عدد نیم درروز هم رسیده هرروزهم مصرفم بیشتر میشه.الن برای خواب واظطراب وهمراه با داروهایی دیگر که معمولاتداخل هم دارند مصرف میکنم.دوز مصرفم ک پایین بیادحملات صرعی وتب ولرز وبی خوابی واثرات کاهش دوز سریع بروزمیکنند.حتی درهر وعده تا پانزده تا هم رسیده.مثلاعصرپانزده تا باهم یک ساعت بعد پنج یک س بعد چهارپنج وتاچندباردیگه همراه باداروهای دیگه حتی باتداخل بیست عدد قرص دویست خارجی ترامادول یعنی روزانه به جای پنجاه میلیگرم درمانی ترامادول حدود چهارهزار میلیگرم هم میخرم.تاثیرات مخربش روکامل گذاشتن..ولی خوب ازلحاظ بدنی خداروشکرسالمم وچهره زیباوبدن خوش فرم دارم.ولی خوهشا کسی اشتباه نکنه اعتیاددارویی از شیشه بدترررره.خودمون روفریب ندیم.این حرفهاروهم اولین جا واولین باراست منتشرمیکنم.چندباربه متخصص مراجعه کردم ولی خودم باید بخوام.یاعلی خواهروبرادرای ایرانی ام.

 9. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  08 فروردین 1394

  سلام
  من الان ده ساله که بی خوابم و تا حالا چندبار خواستم که قرص بخورم تا خوابم راحتتر بشه.دو شب پیش نصف آلپرازولام رو خوردم اثری نداشت و شب بعد هم خوردم بازم بی اثر بود.
  امروز که نظرات شما رو خوندم بیخوابی رو ترجیح میدم با وجود یه دختر دو ساله که در طول روز شدیدا از من انرژی میگیره.الان خوشحالم که مقاومت کردم و به دارو روی نیاوردم به این رویه هم ادامه میدم
  وقتی شبا بی خوابی میاد سراغم زور نمیزنم خوابم ببره.بلند میشم دو رکعت نماز میخونم.بازم خوابم نمیبره ولی آرامش دارم.
  با اون دوستمونم موافقم که میگن بعضی علما سه ساعت در شبانه رور میخوابن و مشکلی ندارن چون ایمان دارن

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   09 فروردین 1394

   فلورازپام 30 بخور نیم ساعت هم راه برو و تمام

  • نویسنده دیدگاه: اسماعیل
   04 مهر 1397

   سلام.
   شما نیازی به خود درمانی ندارید. اگر تحمل وضع ممکن هست. ادامه بدهید. اگر وضع مقداری مشکل هست و فقط فکر درگیر هست به روانشناس مراجع کنید. ولی اگر اوضاع از اختیار خارج شده (محیط و افراد رو منفی شدید می نگرید و….و بویژه تمام هفته بی خوابید) به روانپزشک مراجعه فرمایید.

 10. نویسنده دیدگاه: zahra
  26 اسفند 1393

  من چن وقت پیش ازقرص امپرازولام میخوردم ک 1درصدبود…دچاراختلالات ذهنی شدم…راهنماییم کنید.

 11. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  26 اسفند 1393

  فقط من میدونم که اکثراسترسهاوفشارهابخاطرکمبودمعنویت درزندگی هم هست وبرنامه درست نخوابیدن وگرنه خیلی ازبزرگان شایدشبانه روزدوسه ساعت میخابیدند وهیچگونه ناراحتی اعصاب هم نداشتند من خواهرم چهارساله که داروهای افسردگی سه حلقه ای مصرف میکنه وواقعامیبینم که آدم بی انگیزه وبدون برنامه وترسووآدمی هست که اعتمادبنفس نداره

 12. نویسنده دیدگاه: bahar
  24 اسفند 1393

  من میخوام بدونم الپرازولام باث چاغی هم میشه؟

 13. نویسنده دیدگاه: ابوالقاسم شيري فرد
  21 اسفند 1393

  باسلام واحترام
  ضمن تشكر ازدست اندركاران خواهشمندم راهنما كنند براي كنارگذاشتن اين دارو جه راه حلي دارد وداروي ملايم تري چگونه بايد جايگزين كرد تراخدا پاسخ سوالم رابدهيد ممنون ميشم %

 14. نویسنده دیدگاه: ناصر
  18 اسفند 1393

  من 4 ساله که روزی انواع زیر گروه بنزو دیازپین را مصرف میکنم. بدلیل اظطراب و شکست های پی در پی و بد بیارو … خلاصه دلایل زیادی داره که خارج از این بحثه.

  من قبلا روزی 6 تا قرص از این زیرمجموعه میخوردم. 1عدد دیازپام 10 میلی+ دوعد کلونازپام 2 میلی+ یک عدد لورازپام 2 میلی+ فلورازپام 15 میلی.+ اگزازپام. خلاصه . بعد کلی تجربه. به این نتیجه رسیدم که دیازپام و اگزازپام رو بذارم کنار. چون جسمم برا این قرصها پوست کلفت شده بود. الان هم روزی 2 عدد قرص کلونازپام 2 میلی + دو عدد آلپرازولام یک میلی + 2 عدد قرص لورازپام دو میلی. آن هم در فاصله بیست دقیقه.
  مشکل خاصی ندارم. چون نذاشتمش کنار. و یه جورائی راضیم به اینکه وقتی همه این قرصها رو بصورت مخلوطی میخورم میرم به یک خلسه که توصیفش در مقابل اون درد و رنج عصبی و روانیم. غیر قابل توصیفه. خیلی ریلکسم میکنه. و چون انگیزه و امیدی به آینده ندارم . دوس دارم یه روزی با همین قرصها چشمامو بندمو زندگیم پایان بپذیره.
  در ضمن 33 سال سن دارم و از 21 سالگی دائما فشار عصبی و روانی رو تحمل میکردم که آخرش شدم این که نوشتم. دست داروسازها هم درد نکنه که خدای دوم و شفا بخش اصلیم در این دنیای لعنتی برایم هستند. توصیه من اینه که سعی کنید نرمال زندگی کنید که محال میدونم تو این زمونه کسی استرس و فشار روانی نداشته باشه. اما وارد طعم و آرامش این قرصها شدید. پولتونو الکی به روانپزشک ها و سایر دکترها ندین که هدره. اگه تونستید اول اون استرس و فشار روان رو از خودتون دور کنید. و الا همه این حرفها همش کشکه که میشه ئر کنار استرس و اظطرابو … بدون این قرصها یک خواب آروم . وبدون کابوس داشت. بعدش من قول میدم اون امیدی که در نتیجه از بین رفتن فشار های روانی در وجودتون جوانه زد . از این قرصها هم خود به خود دوری میکنید و میشید مثل سابق و یک آدم نرمال.
  این تجربه و نظر من بود که نوشتم. قضاوت با دیگران….

  • نویسنده دیدگاه: رضا
   23 اسفند 1393

   عجب دروغ شاخداری میگی که با این قرصا که میخوردی زنده ای خندیدییم

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    23 اسفند 1393

    نه جناب، من علاوه بر این ها همزمان نورتریپتیلین و چند دارمی دیگه هم مصرف کردم و همچنان زنده ام. آدمی پوست کلفت تر از این حرف هاست.
    ضمنا به تجربه رنج دیگران نخند.

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    19 دی 1397

    خندت نگیره که اگه به دردَش دچار بشی باید تا میتونی گریه کنی

  • نویسنده دیدگاه: مهران
   27 اسفند 1393

   سلام.
   داداش تو این قرص ها رو بدون نسخه چه جوری گیر آوردی؟
   اگه دوست داشتی جوابش رو برام ایمیل کن.
   خیلی مخلصیم
   Mehran_gh16@yahoo.com

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   08 فروردین 1394

   جنابعالی که نوشتید با اینهمه قرص و حالت خلسه و ریلکس شدن در اثر قرص هیچ امیدی به آینده نداری حالا چطور وعده ی جوانه زدن امید و انگیزه به دیگران میدی اونهم با تحربه ای که ازش دم میزنی؟؟؟
   هر علمی متخصص خودش رو داره ودارو درمانی مشکلات اضطرابی و افسردگی همه در کنار مشاوره و روانشناسی نتیجه بخشه.
   فقط اراده ی قوی و توکا به خدا در راس باید باشه.
   شما هم دیگران رو به راه غلطی که رفتی تشویق نکن

 15. نویسنده دیدگاه: سعید
  15 اسفند 1393

  سلام من بعلت کمخوابی و ناراحتی اعصاب به دکتر رفتم و دکتر به من یک عدد قرص کلنوزپام یک را در شبانه روز ویزیت کرد که نصف صبح و نصف شب بخورم حالا پنج سال است که گرفتار قرص شده ام که دراین مدت عوارضی نظیر زخم لثه برایم داشت و تصمیم گرفتم که با کم کردن دوز مصرفی کمش کنم که باعث تحریک اعصاب . بیخوابی بی اشتهایی , ضعف و کمخونی و مخصوصا یک سال است که کف پاهایم دچار سوزن سوزن شدن و سرد شدن و بی حسی و درد شد و کم کم تا زانوها رسید و در حال حاضر هم به دستانم رسیده و من در این پنج سال به چند دکتر مراجعه نمودم و داروهایی که تجویز نمودند مفید واقع نشده ایا شما می توانید دارویی بدون اعتیاد و عوارض جانبی معرفی کنید که جایگزین کلنوزپام شود و بتوانم ان را قطع کنم ؟

 16. نویسنده دیدگاه: رضا
  07 اسفند 1393

  سلام. فقط خواهش ميكنم دستور پزشكي صادر بشه براي جمع كردن كلي اين داروي كثافت از همه ي داروهانه ها !!! بدون نسخه به راحتي چنين داروي مهلكي رو به يك سري آدم احمق و كودن مي فروشن! من تقريبا 4 ساله كه عواقب و نتايج اونو دارم بصورت زنده در برادرم مي بينم…فكر كنم به زودي يه بلايي سر خودش بياره. اين دارو اعتيادي مياره كه اصلا نميتونين تصورشو بكنين. اميدوارم هرچه زودتر فروش اين داروي مزخرف ممنوع بشه

  • نویسنده دیدگاه: رهگذر
   07 فروردین 1394

   با وجود ادمی کودن! واحمق وسطحی نگر وبی سوادی چون شخص شما برادرت هرگز نمیتونه از این قرص رها بشه
   بی شعوری از لحن نوشتنت پیداست ,شایدم برادرت از حماقتهای شما به این روز افتاده

 17. نویسنده دیدگاه: Habibi
  21 بهمن 1393

  سلام ضمن تشکر از مطالب مفید شما بنده به علت اضطراب ضدید و بی خوابی مدت 4سال که داروی آلپرازلام 0/5 مصرف می کنم والان مدت یک ماه است یک شب در میان مصرف می کنم خواهشمند است راهنمایی فرمائید چگونه می توانم زود تر این دارو را قطع کنم.با تشکر از شما

 18. نویسنده دیدگاه: شفق
  03 بهمن 1393

  سلام….
  من پونزده سالمه دوستم از این قرص استفاده میکنه
  نصف قرص رو میخوره ولی تاثیری نداره و تو خواب تا صبح دو سه بار بیدار میشه
  ب دکترشم نمیگه
  من چیکار کنم؟؟؟

 19. نویسنده دیدگاه: سحر
  19 دی 1393

  سلام…داداشم که دوسال و نیمه هست. یکی قرص آلپرازولام خورد…پیش پزشکم بردیمش ولی اونا گفتن چیزیش نمیشه…میخاستم بدونم اگر احیانا اینجور اتفاقایی افتاد واورژانس دردسترس نبود..چه کاری میشه کرد تا اتفاقی نیفته .اونم برای بچه

 20. نویسنده دیدگاه: کامران
  04 دی 1393

  خیلی عالی بووووود

 21. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  25 آذر 1393

  مصرف يه بسته زاناکس ١ميلى گرم باهم باعث چه اتفاقى ميشه ؟؟؟

 22. نویسنده دیدگاه: احسان
  14 آذر 1393

  سلام من هشت سالي هست هرويين مصرف ميکنم. و الان. 14 روزه پاکم ولي شبا خواب ندارم بنا به نظر دکترم ،اول گلناژ پام. ، به لهراسپام وحالا الپازولام مصرف ميکنم. که خوابم ببرد روزي شش. ، الي هفت عدد ولي اثري ندارد که. باعث. تعجب پژشکم شده……. اقاي دکتر راه. حل پيشنهادي شما چبست کمکم. کنيد اژ بيخوابي بيزارم…….. ممنون ميشوم راهنمايي کنيد با تشکر

 23. نویسنده دیدگاه: بهزاد عباسی
  10 آذر 1393

  به طور کلی دارو هایی که از دسته بنزودیازپین ها هستند بسیار مضر و اعتیاد آور هستند.

 24. نویسنده دیدگاه: عارف
  06 آذر 1393

  با سلام و خسته نباشد
  درود من بر شما دکتران خوب ایران
  دکتر جان اینجانب مذکر 28 ساله و متاهل دارای یه پسر 7 ساله میباشم من مدتی تقریباً 6 ماه است که برای خواب بهترم خودسرانه قرص آلپرازولام مصرف کرده ام و الان وقتی آلپرازولام مصرف نمیکنم شبها نمیتوانم بخوابم و وقتب به رختخواب میرم و خوابم میاد وقتی به رختخواب میرم میبینم که چهار ساعت ایت که چشام رو بسته ام ولی بیدارم و مجبور میشم قرص آلپرازولام مصرف کنم بعد بخوابم در ضمن دکتر جان من موقع خواب هزار جور فکر خیال بی مورد در ذهنم رد و بدل میشه که برام خسته کننده است ازتون خواهش میکنم دارویی برام معرفی کنید که برام کمک کند و مشکل من رو حل کند و من را از آلپرازولام رهایی دهد.در ضمن من درشهرستان زندگی میکنم و دکترهای متخصص و خوبی نداریم وزنم 78 قدم 173 است خواهشمندم کمکم کنید با تشکر فراوان منتظرم. قوربانت خواهشمندم جوابم را به ایمیلم بفرستید

 25. نویسنده دیدگاه: فرزاد
  05 آذر 1393

  سلام
  من 16 سالم هس و 1 سالیه که الپروزلام مصرف میکنم و بهش اعتیاد پیدا کرم خیلی وقتا شده خواستم خودکشی کنم ایا خوردن زیاد به طور یک جا باعث مرگ میشود؟
  اگه لطف کنید پاسخمو به ایمیلم بفرستین…..

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   22 اسفند 1393

   من دکتر نیستم از سایت بازدید میکردم که پیامتو خوندم و خیلی ناراحت شدم تو هنوز خیلی جونی این حرفا چیه

 26. نویسنده دیدگاه: را
  05 آذر 1393

  سلام دوستان از تمام کسانی که از این قرص مصرف میکنند خواهش میکنم تحت درمان به مدت 2هفته استفاده کنند در غیر این صورت مثل مادر من که الان 8 ساله داره این قرص رو مصرف میکنه و در نتیجش دچار فراموشی هزیون گفتن در جمع مثل معتاد ها صحبت کردن و…. میشه من از کودکیم با این احوال مادرم بزرگ شدم نمی تونید تصور کنید که چقدر سختی کشیدم وقتی با مادرتون به یک مغازه میرید و مادرتون دقیقا مثل یک معتاد صحبت یکنه و مثل یک دختر بچه لجباز میشه و شما چقدر خجالت میکشید خدا روشکر الان مادر رو تویک بیمارستان بستری کردیم و روز به روز حاش داره بهتر میشه

 27. نویسنده دیدگاه: اشکان
  24 آبان 1393

  امان از بی خوابی که من رو مجبور کرده ازاین قرص استفاده کنم

 28. نویسنده دیدگاه: ناتاشا
  17 آبان 1393

  سلام
  می خواستم بگم که مادر من از وقتی که 6 سالم بوده داره از این قرص استفاده می کنه الآن حدودا 6 ساله داره از این قرص می خوره چیکار کنم پدرمم گفته که اگه مامانت دوباره از این قرص بخوره طلاقش میدم لطفا زود جواب بدین

  • نویسنده دیدگاه: رهگذر
   07 فروردین 1394

   مشکل شما رو خیلی ها دارن ابتدا واسه ترک تدریجی به متخصص مراجعه کنید
   در ضمن پدر شما برای اطلاع از مصرف وعوارض این قرصها نیاز به مشاوره دارن چون کنار گذاشتن این قرص نیازمند محیط وافراد ارام هست

 29. نویسنده دیدگاه: شهاب
  12 آبان 1393

  سلام من در حال ترک اعتیاد هستم اصلا شبا نمی تونم بخوابم امروز این قرص خریدم امیدوار امشب بعد یه هفته بتونم بخوابم

 30. نویسنده دیدگاه: لیندا
  08 آبان 1393

  من 7 روز آلپروزلام مصرف کردم و قطع کردم الان 2 هفتس خوابم نمیبره اصلا دارم دیوونه میشم چیکار کنم؟؟؟

 31. نویسنده دیدگاه: آرش
  25 مهر 1393

  سه سال پیش بدون اینکه بدونم به استامینوفن کدیئن حساسیت دارم خوردم و تشنج کردم. توی اورژانس به من دیازپام زدن و بعدش یه ورق آلپرازولام نیم دادن. بعد سه چهار روز پانیک اتک شدم یدونه مصرف کردم خوب شدم و ادامه داشت تا امروز(بعدا فهمیدم اون حالت که بهم دست داده اسمش پانیک اتکه) اوایل مصرفم شده بود روزی یک قرص و نصفی. با کلی تلاش و مشاوره پزشک کردمش روزی کمتر از یه قرص نیم میلی گرمی. اما دیگه نمی تونم به کمتر از این برسونم. احساس می کنم بهش وابستگی فیزیکی دارم نه وابستگی روانی. چیکار کنم که بتونم بقیش رو هم ترک کنم؟

 32. نویسنده دیدگاه: زهرا
  03 مهر 1393

  سلام من خداروشکر سالمم وهیچ مشکلی ندارم اما یه روز سرم درد گرفته بود اروم نمیشد سریع رفتم دکتر اورزانس برام تونسخه قرص الپرازولام.5درصد نوشته!!!!!!!!!!!گویا خود دکتر گیجتر بوده من که اصن نخوردم اومدم اینجا وقتی موارد استفاده وعوارضشو دیدم شاخ در اوردم.به خودتون تلقین کنید که سالمین…..

 33. نویسنده دیدگاه: هانیه
  05 شهریور 1393

  سلام.من 21 سالمه.تو سن 15سالگی به خاطر افسردگی تو بیمارستان بستری شدم.وقتی 18ساله شدم و وارد دانشگاه شدم به خاطر مسائل خانوادگی و فشار روحی زیاد از دانشگاه انصراف دادم.حدود دو سال خونه نشین شدم و بعد اضطراب اجتماعی گرفتم.قبلا به خاطر افسردگی پیش روانپزشک رفتم اما الان به خاطر اضطراب اجتماعی روم نمیشه برم دکتر.هنگام اضطراب بدنم داغ میشه و دستام و سرم به طور واضح میلرزه.گاهی از آلپرازلام استفاده میکنم.دو ساله این بیماری رو گرفتم و تنها راه فرارم ازش همین قرصه.لطفا راهنمائیم کنید.زندگیم بدجور بهم ریخته

 34. نویسنده دیدگاه: مهدی
  05 شهریور 1393

  رفتم دکتر واسه وزوز گوش به من این قرص رو داده در حالی که من مشکلی ندارم که بخوام این قرص رو استفاده کنم نه استرس دارم نه بی خوابی.حالا نمیدونم این فوق تخصص رو چه اصولی اینکار رو انجام داده

 35. نویسنده دیدگاه: مریم .ی
  04 شهریور 1393

  سلام.مادر من حدود یک ساله و نیمه دچار بیقراری و بی حوصلگی و بیخوابی شده.به دکترای زیادی مراجعه کرده اما نتیجه نمیگیره.خیلی حالش بده اما وقتی بهش زاناکس ۰/۵میدیم آروم میشه.خطری براش داره به نظرتون خوب میشه تو رو خدا جوابمو بدید.

 36. نویسنده دیدگاه: شاهرخ خان
  02 شهریور 1393

  سلام . دارو یعنی عوارض بالاخره بایستی شما بدانید که تمام این داروها عوارض دارند اگر بروز آنی نداشته باشد در آینده بروز میکنه ،خوب یا نباید بخوری چون دارو ها خوب نمیکنن آدمو اونم نوع ایرانی بالاخره بخور ولی به دکتر اعتماد نکن خودت دوزشو کم کن تا ترک بشه ضمنا دارو یعنی اعتیاد هر دارویی ببین به خوب شدن فکر کن نه عوارض و اعتیاد یا …… سلامت باشید………….

 37. نویسنده دیدگاه: علی
  29 مرداد 1393

  من 16 سالمه یکم ناراحتیام زیاده وقتی فشار روم بیشتر میشه میخوام خودکشی کنم ولی واسه دلایلی نمیشه دیکه نمیتونم صبر کنم 3 یا 4 تا 1 میلی میخورم ک ا خود بیخود شم
  اخرش هم بیهوش میشم یکم دیگه بیدار میشم
  اگه این موضوع همین مدلی اتفاق بیوفته اخرش چ ضرری داری واسم

  • نویسنده دیدگاه: قریبه
   23 مهر 1393

   دوست عزیز اولش این کار درستی نیست بعد بدون من خود 8 خط روزگار هستم اگه 30 تا یا حتی 50 تا از این قرص رو هم بخوری نمیمیری …
   روش های دیگه ای وجود داره و لی …

  • نویسنده دیدگاه: محمد
   10 اسفند 1393

   مرگ مغزی

 38. نویسنده دیدگاه: هدا
  17 مرداد 1393

  با عرض سلام خسته نباشید
  من طی یه شوک دچار اضطراب شدید شدمالانم از این دارو مصرف میکنم با تجویز دکتر ایا تا 20روز دیگه زندگیم دوباره نرمال میشه اصلا معدم اسپاسم میگیره چیز سنگین نمیتونم بخورم همش مایعات میخورم توروخدا راهنماییم کنید دکترم گفته باس دارو اعصاب بخورم که اصلا فکرشم نمیتونم بکنم

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   19 مرداد 1393

   توضیحات کافی در متن و در پاسخ به نظرات اخیر وجود دارد

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    07 آبان 1397

    لطف میکنیدبنده روراهنمایی کنیدخدمتتون عرض کردم که همسرم جانبازشیمیای هستندمی خواستم بدانم این حالتی که برایتان شرح دادم تاآخرعمربه همین شکل می مانندیاکم کم برطرف میشودوچه مدت ادامه دارد آیابابردن بیمارستان وبه یکباره خونش راتصفیه کردن مثل اینهایی که اعتیاددارندوخونشان رادرمرکزی تصفیه میکننداثرش ازبین میرود؟خواهش میکنم جواب بدین

 39. نویسنده دیدگاه: محمد
  15 مرداد 1393

  جالب بود من روزی 5تا آلپرو زولام 0/ 5میخورم به نظرم خواب بودن بهتر از بیدار بودن و توی این دنیا بودنه
  مرسی بابت مطالب پر محتوی

  • نویسنده دیدگاه: ramin
   02 دی 1393

   شما مشکل افسردگی داری عزیز اتفاقا دنیا خیلی قشتگه،اگه خدا پرست باشی واقعا باید از خالق برای خلق این دنیای به این پیچیدگی و زیبایی تشکر کنی اگر هم ماتریالیستی باز هم با اندکی تحقیق متوجه میشی طی میلیاردها سال تغیرات بر اساس قانون احتمالات چیزی که الان جلو روی ماست عصاره و چکبده بهترینهاست، دنیا نیست که زیبا نیست ما هستیم که مشکل داریم و البته حق هم داریم ولی باید دنبال راه حل بگردیم نه اینکه خودمون رو مبری و دنیای اطراف رو مقصر بدونیم ،انسانها میتونن گاندی باشن یا حیواناتی مثل داعش گناه گناه طبیعت نیز عزیز

 40. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  09 مرداد 1393

  سلام اگر مدت 6 ماه قرص را برای کاهش استرس مصرف کرده و مصرف آن را به یکباره قطع نماییم ممکن است شبها از خواب با جیغ بپریم در حالی که اصلا صبح یادمان هم نیاید که از خواب پریدیم.ممنون

 41. نویسنده دیدگاه: سارا
  08 مرداد 1393

  سلام خسته نباشید
  دوست من به قرص ترامادول اعتیاد داشت و الان کاملا اون رو ترک کرده ولی بعد از ترک اون دچار بی خوابی شد و الان رو اورده به قرص الپرازولام بدون تجویز پزشک
  ایشون شبی 5 عدد قرص الپرازولام 1 میلی گرم رو میخوره تا خواب بره
  نظر شما در مورد ایشون چیه و باید چیکار کنه ؟

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   07 آبان 1397

   همسربنده جانبازشیمیایی هستندوشیمی درمانی میشوندبه خاطر آرامش وتنگی نفس واثراتی که شیمی درمانی درپی دارد درشبانه روزشاید۸الی۹عددالپلازولام استفاده میکردن الان بنده به یک باره قرص رابه روزی ۳عددیا۲تانصف رسوندم عوارض شدیدی گرفته لرزش دست وپا،تیک زدن یعنی لیوان دستش میدیدست میلرزه وبعدبایه تیک لیوان یاهرچیزی ادست می افتداصلاحس راه رفتن ندارندتعادل ندارندفراموشی خیلی شدیدگرفتن ودربیداری هم هزیان می گویند ولکنت زبان ومثل این معتادهاشل صحبت میکندواقعاموندم چکارکنم۹

 42. نویسنده دیدگاه: آزاذه
  06 مرداد 1393

  با عرض سلام وخسته نباشید آقای دکتر لطفا راهنمایی کنید همسرم بدلیل بی خوابی شبانه از قرص آلپرازولام با مشورت دکتر داروخانه استفاده میکنه آیا جایگزین یا راه حلی به جز استفاده از این قرص وجود داره… لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   07 آبان 1397

   لطف میکنیدبنده روراهنمایی کنیدخدمتتون عرض کردم که همسرم جانبازشیمیای هستندمی خواستم بدانم این حالتی که برایتان شرح دادم تاآخرعمربه همین شکل می مانندیاکم کم برطرف میشودوچه مدت ادامه دارد

 43. نویسنده دیدگاه: مینا
  03 مرداد 1393

  من برای مشکل پانیک و هراس اجتماعی به روانپزشک مراجعه کردم قرص زلفت داد مصرف کردم جواب نداد.اما از وقتی آلپرازولام مصرف می کنم آرامش بیشتری دارم تکلیف ما چیه که این جواب میده اما زلفت جواب نمی ده؟

 44. نویسنده دیدگاه: عطیه
  25 تیر 1393

  سلام من روزی سه بار هر روز نصف قرص آلپرازولام مصرف میکنم ولی نمیدونم در ماه رمضان مصرف درستش چه ساعتهایی است از سحر تا افطار؟ممنون

 45. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  09 تیر 1393

  معمولا تا چقدر مصرف این قرص در روز مشکلی ندارد؟

  • نویسنده دیدگاه: محمد
   10 اسفند 1393

   تا یک ملی گرم

 46. نویسنده دیدگاه: آزاده
  04 تیر 1393

  دکتر عزیز من 7سال پیش پیش دکتری رفتم وبهم الپروزلام داد و اون وقتا تا چند ماهی استفاده کردم و همش خواب الود بودم و لرزش دست و پا مخصوصا لرزش انگشتانم که الانم دارم اما بعد از 4ماهی خودم مصرفشو قطع کردم و از اون موقع ماهیانه اونم وقتایی که عصبی هستم شبا میخورم تا بخوابم در ماه شاید 5 عدد…اونم نیم درصدیشو استفاده میکنم …اما احساس میکنم بعد مصرف و بعد خواب لرزشم بیشتر و عصبی تر هستم …پرخاشگر شدید شدم حالا بایست چکار کنم ؟هر دکتری که برم حتما دارو ارامبخش میده که منگم میکنه و من این حالتهارو دوست ندارم و بسیار اشفته هستم کمکم کنید لطفا من 32 سالمه و یه دختر 4 ساله دارم

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   05 تیر 1393

   شما تلقین به استفاده نباید داشته باشید، بهتره قرص را ترک کنید و به زندگی عادی خودتون بگردید، مدتی بگذره حالت طبیعی بهتون دست میده

 47. نویسنده دیدگاه: مازیار
  01 تیر 1393

  با سلام و خسته نباشید.
  من چند ماهی است که داروی زاناکس مصرف می کنم و چندروزی است دچار سکسکه شده ام که قطع نمی شود.
  آیا مصرف داروی زاناکس با سکسکه طولانی مدت ارتباط دارد ؟
  با تشکر

  • نویسنده دیدگاه: زبدا
   22 مرداد 1393

   مگه من دکترم

  • نویسنده دیدگاه: محمد
   10 اسفند 1393

   خیر

 48. نویسنده دیدگاه: الی
  31 خرداد 1393

  سلام و خسته نباشید
  نزدیکه 2 ساله که همسرم مخفیانه آلپرازولام مصرف میکنه
  من همیشه از جیبش پیدا میکنم یا تو کیفه پولش
  همیشه مخفیانه میخوره
  چند بارم به روش آوردم کلا تو کوچه علی چپه
  یعنی الان معتاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   01 تیر 1393

   نمی توان تایید کرد اما استفاده بی مورد و بدون تجویز پزشک صحیح نیست

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   17 اسفند 1393

   اره

 49. نویسنده دیدگاه: علیرضا
  26 خرداد 1393

  سلام من اعتیاد دارم ودر2روزه آینده باید تست اعتیاد بدم وبخاطر ترک ناخوابی دارم که آلپروزولام میخورم آیا این قرص در تست اعتیاد تاثیری دارهالبته الان یک روزه ککه مصرف نکردم چکارکنم ازمایشم منفی بشه واسه کاره وخیلی حیاطی ممنون میشم کمکم کنید

 50. نویسنده دیدگاه: حسن
  26 خرداد 1393

  سلام میخواستم بدونم آیا الپرازولام در ازمایش اعتیاد مثبتی میاره؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   26 خرداد 1393

   اطلاعی نداریم

 51. نویسنده دیدگاه: جوادی
  25 خرداد 1393

  با سلام.
  من کارم طراحی سایت هست و به خاطر خلوتی اینترنت معمولا تا 4 صبح بیدارم.
  وقتی هم که صبح میخوام بخوابم مادرم همش صدا میکنه که پاشو ساعت 8.30 هست!!
  هرچی میگم دیر خوابیدم میگه که داشتی تا صبح بازی میکردی الان میخوای بخوابی ؟پاشو!!
  و نمیذاره بخوابم.
  قرصی هست که بخورم و وقتی منو صدا میکنه بیدار نشم و تا ساعت 11 بتونم راحت بخوابم؟
  چون این کم خوابیها واقعا داره بهم فشار میاره و به خاطر کار و شغلم مجبورم تا اون ساعت کار کنم
  با تشکر

 52. نویسنده دیدگاه: زهرا
  20 خرداد 1393

  درود بر دکتر عزیز
  من دیشب خیلی از حرفهای شوهرم ناراحت شدم واسه همین 4 تا آلپرازولام نیم میلی گرم رو یک جا خوردم. حالا چیکار کنم؟ عوارضش خطرناکه؟ لازمه برم شستشوی معده بدم؟
  اصلا تعادل در راه رفتن و حرف زدن ندارم 🙁

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   20 خرداد 1393

   به پزشک متخصص سریعاً مراجعه فرمایید

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    07 آبان 1397

    آیااگرخونشان راتصفیه کنیم عوارض ازبین میرود

 53. نویسنده دیدگاه: مهسا
  17 خرداد 1393

  با سلام و خسته نباشید حدود یک هفته است پسری از من خواستگاری کرده اما بهم گفته آلپروزولام استفاده می کنه ، من می ترسم جواب مثبت بهش بدم چون رسیدم که معتاد باشه و زندگیم به تباهی بره اما علتش را واسم گفته به خاطر فوت مادر و برادرش که همزمان بوده دچار افسردگی شده و یک ساله که می خوره

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   25 آذر 1393

   اگه با تجويزه دکتر باشه عيب نداره

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   25 آذر 1393

   خوردن يک بسه زاناکس ١ميلى گرم باعث چى ميشه ؟؟؟؟لطفا زود جواب بديد

 54. نویسنده دیدگاه: زهرا
  15 خرداد 1393

  من به تازگی با تجویز پزشک آلپرازولام مصرف میکنم اولین باره از آرامبخش استفاده کردم حس عجیبیه و زیباست مرسی کمکم کردید فراموشش کنم جاره ای نیست

 55. نویسنده دیدگاه: شایان
  12 خرداد 1393

  من پدرم وقتی ازاین قرص ها می خوره دچار چرت زدن های خفیف میشه و کلا تمام عوارضی که بالا نوشته بود رودچار میشه وات یک روزونیم همون طور میمونه چیکار کنم که این دارو رو بذاره کنار؟ ممنون

 56. نویسنده دیدگاه: مهرناز
  10 خرداد 1393

  سلام. من از این قرص بذای درمان بیخابی استفاده میکنم و خیلی راحت میخابم.. ی عات شده دیگه. باید قطعش کنم؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   10 خرداد 1393

   بله

 57. نویسنده دیدگاه: hossein
  04 خرداد 1393

  زمانی که از آلپرازولام استفاده می کنیم خواب مون سنگین می شه مثلا زمانی که کسی وارد اتاق می شه حضور اون رو احساس می کنیم؟؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   04 خرداد 1393

   تقریبا خیر ، ولی بسته به خود شخص نیز دارد

 58. نویسنده دیدگاه: سودابه ابراهیمی
  31 اردیبهشت 1393

  سلام مرسی از پاسختون.میخواهم مادرم تحت نظر مستقیم پزشک اقدام به قطع قرصها نماید.چگونه میتوانم با شما ارتباط برقرار کنم؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   01 خرداد 1393

   از بخش تماس با ما در بالای سایت

 59. نویسنده دیدگاه: زهرا
  30 اردیبهشت 1393

  سلام
  من دوچار بیخوابی شده بودم و حالا 4سال است که خودسرانه در حال مصرف آلپروزولام هستم و وقتی نخورم خواب نمیروم
  باید چکار کنم

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   30 اردیبهشت 1393

   کم کم بزارید کنار

 60. نویسنده دیدگاه: سودابه ابراهیمی
  30 اردیبهشت 1393

  یا سلام و تشکر.حدود 4 سال است که مادرم به مصرف این قرص مشغول است و بارها به قصد خود کشی اور دوز کرده بسیار نگران هستم لطفا کمکم کنید.چگونه میتوانم از مصرف این دارو توسط ایشان جلو گیری کنم؟؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   30 اردیبهشت 1393

   با مصرف کم و کاهش به امید خدا ترک خواهند کرد

 61. نویسنده دیدگاه: کوثر
  22 اردیبهشت 1393

  سلام آیا رمان برای اضطراب مضر؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   22 اردیبهشت 1393

 62. نویسنده دیدگاه: سارا
  21 اردیبهشت 1393

  درود به شما جناب دکتر، مدتی است که شبها راحت نمی تونم بخوابم و مدام کارهایی که در طول روز انجام داده ام و یا قرار است انجام دهم مثل فیلم در ذهنم هستند آیا مصرف داروی خواب آور کمکی به من میکند؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   22 اردیبهشت 1393

   صفحه فوق گفتگویی است با پزشک ، به متخصص مراجعه نمایید و خودسرانه دارویی را مصرف نکنید

 63. نویسنده دیدگاه: سارا
  20 اردیبهشت 1393

  من واسه بیخوابی هفته ای یک یا دو بار نصفه میخورم تازه فهمیدم چرا صبحش اضطراب دارم

 64. نویسنده دیدگاه: الی
  12 اردیبهشت 1393

  من مدتی هستش که خودسرانه استفاده میکنم الپرازولام رو چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوس دارم زمان رو متوجه نشم تو رو خدا راهنمائیم کنید

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   13 اردیبهشت 1393

   کنار بگذارید کم کم

 65. نویسنده دیدگاه: ایمان
  08 اردیبهشت 1393

  سلام دکتر من الان حدود یکسال که دچار اختلال پانیک شدم البته بهتر بگم از بعداز فوت پدرم رفبتم دکتر بهم نوریتیپلین داد اوایل بهتر شدم ولی دوباره دچار استرس وحمله میشم به نظر شما آلپرزولام بخورم.ممنون

 66. نویسنده دیدگاه: بهزاد
  04 اردیبهشت 1393

  مدت دوسال است که الپرازولام مصرف میکنم البته باتجویز پزشک برای کنترل اضطراب.. ممنونم مطالبی خوبی بود

 67. نویسنده دیدگاه: الهام
  02 اردیبهشت 1393

  عالي بود اگر خودسرانه دوز بالا را كنار بزاريم چه مى شود

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   02 اردیبهشت 1393

   کم کم کنار بگذارید که عادت کنید

 68. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  19 فروردین 1393

  مرسی خیلی کامل و جامع بود

 69. نویسنده دیدگاه: ثریا
  18 فروردین 1393

  سلام عزیزان نظریات همه رو خوندم
  این بیمارهای که شماها گفتین فقط با دارو نشانه هایش از بین میره ولی درمان نمیشه بهترین کار اینه به یک روانشناس محرب مراجعه شود
  ممنون

 70. نویسنده دیدگاه: محمد رضا
  17 فروردین 1393

  سلام خواهش می کنم جواب بدید
  من الان 18 سالمه و کنکور دارم من برای کم خوابی یا بهتره بگم جا به جایی خوابم که شبا بیدار بودم و صبحا می خوابیدم پیش دکتر رفتم .یعنی چند بار خواستم خوابم را درست کنم به طوری که صبح که شد دیگه نخوابیدم رفتم بیرون و تا شب خودمو خسته کردم تا شب بخوابم اما وقتی برگشت و خوابیدم از ساعت 10 شب تا 4 بعد از ظهر فردا خوابیدم و دوباره شبش خوابم نبرد.دکتر متخصص در مطب هم حرفامو شنید و هم دید که دارم ناخن هامو می کنم این قرصو معرفی کرد که نصفه ان را 1 ساعت قبل خواب بخورم .می خواهم بدونم رو حافظه ام تاثیر داره یا نه؟چون در ویکیپدیا مطالعه کردم اگر 7 یا 8 ساعت بخوابم اثر دارو میره ولی نمیشه به ویکیپدیا اعتماد کرد.حالا که من کنکور دارم تنها سلاح من حافظمه اگه میشه جواب بدید که بعد از خواب کامل اپثر این دارو میره یا خیر؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   17 فروردین 1393

   دوست عزیز طبق دستور پزشک که برایتان تجویز کرده استفاده نمایید، اینطور که میفرمایید دارو را برای خواب بهتر شما تجویز کرده اند
   لذا وقتی به اندازه کافی استراحت نمودید، صبح با انرژی کافی میتوانید شروع به درس خواندن کنید
   ضمنا شما فرمودید از 10 شب تا 4 بعد از ظهر خوابدید!!
   دوست عزیز از ساعت برای بیدار شدن استفاده کنید ، 8 ساعت خواب کافیست، شما وقتی ساعت 10 میخوابید ساعت 6 صبح بیدار شوید
   یا اگر 12 خوابیدید 8 بیدار شوید
   با آرزوی موفقیتتان

 71. نویسنده دیدگاه: الهام
  06 فروردین 1393

  با سلام
  فرزنذ دختری دارم 25 ساله که کمی عقب ماندگی ذهنی دارد از 6-5 سال قبل دچار توهم و پرخاشگری شده بود که زیر نظر دکتر روانپزشک داروهای ریسپریدون ، سیتالوپرام , بی پریدون را شروع کرد تا 2 سال نسبتا خوب بود اما 2 سال شده است که پرخاشگری شدید , پرت کردن وسایل کتک زدن دیگران دارد
  مدت 10 روز در بیمارستان روانی بستری بود و از ان به بعد داروهای لتیوم , لیپونکس , گاباپنتین, امپول هالوپریدول و کلونازپام اضافه شده که به خاطر جاصل نشدن بهبود داروها را کم کم قطع نموده و الان مدت 3 ماه هست که حالت پرخاشگری آن نیز بهتر شده است اما صحبت نمی کند و بسیار کم اشتهاست و بیش از حد در خانه راه می رود و تمایلی هم به بیرون رفتن از خانه ندارد…
  اکنون دکتر قرص آلپرازولام را تجویز کرده است باید چیکار کنم
  با تشکر

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   09 فروردین 1393

   اگر پزشک تجویز کرده اند، به همان اندازه و طی دوره استفاده کنند زیر نظر پزشک

 72. نویسنده دیدگاه: OVERDOSE
  02 فروردین 1393

  سید بزن بریم بااااااااااالللللللللللاااااااااا ووووووووووووو ههههههووووووو بریم بالا مهشره

 73. نویسنده دیدگاه: ازاده
  01 فروردین 1393

  سلام حدود 6 ماهه دچار سر گیجه شدم و به هر دکتری مراجعه کردم علت ان را نفهمید تا اینکه یکیشون برام زاناکس تجویز کرد وقتی اونو خوردم خیلی بهتر شدم ولی اگه یه روز نخورم دوباره سرگیجه ام شروع میشه باید چیکار کنم؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   09 فروردین 1393

   در بخش مربوطه سوال بپرسید

 74. نویسنده دیدگاه: مينا
  23 اسفند 1392

  باسلام.6 ماه پيش دكتر تغذيه ام بخاطر بي خوابي آلپرازولام0.5 بهم داد.اوايل شبي يكي ميخوردم وقتي عوارضشو تو سايتاي مختلف خوندم به تدريج مقدارشو كم كردم والان يك سومشو ميخورم اما نتونستم كاري كنم كه كلأ همينم نخورم؛نميدونم تلقينه يا واقعأ اگه نخورم خوابم نميبره.اگه ميشه راهكاري بهم بگين ياجايگزين كم خطرتري بهم معرفي كنيد.ممنون

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   24 اسفند 1392

   بهتره با کم کردن دُز مصرف، به طور کامل بعد از مدتی قطع کنید
   بله تلقین کامل…

 75. نویسنده دیدگاه: سامان
  21 اسفند 1392

  من گاهگاهی دچار حملات پانیک می شدم که دکتر روانپزشک تشخیص داد که افسردگی درمان نشده از قبل دارم. با کلردیاز پوکساید و سیتالو پرام درمان کرد. آلپرازولام هم گفت که هروقت احساس میکنی دچار پانیک میخوای بشی نصف آلپرازولام بخور. به نظر من خیلی اثر بخشه و مصرف گاهگاهش طبق نظر دکتر من ایرادی نداره. احساس و ابستگی و اعتیاد هم ندارم بهش. درکل آلپرازولام مچکریم!

 76. نویسنده دیدگاه: Sonya
  13 اسفند 1392

  سلام من م8ماهه باردار هستم اختلالی شدید خواب داشتم در حدی که نزدیک بود افسردگی بگیرم، با تجویز دکتر شبی نصف قرص میخورم به نظرتون مصرفشو ادامه بد یت قطع کنم.

 77. نویسنده دیدگاه: سارا
  09 اسفند 1392

  سلام من مدت 20ساله که بدلیل حملات پانیک وافسردگی شدید ازداروهای ضدافسردگی وضداضطراب استفاده میکنم در10سال گذشته از آلپرازولام وسیتالوپرام استفاده میکنم که تقریبا بیماریم کنترل شده درخانواده سابقه بیماری الزایمر داریم میخواستم بدونم آیا این داروها در سوق دادن به آلزایمرنقش دارد؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   10 اسفند 1392

   مسلما استفاده هر دارویی تاثیرات منفی خود را نیز دارد، آلپرازولام از جمله داروهای خانواده بزرگ بنزودیازپامین ها می باشد. این دارو مواد شیمیای موجود در مغز را که ممکن است دچار عدم توازن و تعادل شده باشد و در نتیجه ایجاد اضطراب کرده ، تحت تاثیر و تنظیم قرار ده، و اینکه تاثیرگذار بر ایجاد آلزایمر باشد را به طور قطع نمی توان گفت، این نظر را می بایست پزشک متخصص اعلام کند

 78. نویسنده دیدگاه: زهرا
  07 بهمن 1392

  سلام
  25 سالمه. از 18 سالگی با تجویر نادرست یک فامیل که متخصص مغز و اعصاب است، و بعد از آن با تجویز جودسرانه جودم به منظور دفع ترس های اجتماعی ، به تدریج به مصرف آن معتاد شدم. الان 7 سال است که مصرف می کنم . خیلی خیلی خیلی بهش معتاد شدم . یادم میاد یه زمانی حتی 5 تا در روز مصرف می کردم. تا حالا خیلی خود آزاری کردم و 3 بار اقدام به خودکسی. بیچاره شدم. افان روزی 1/5 تا قرص 0.5 mg مصرف میکنم. بیچاره شدم تا به همین جا برسم. خیلی عوارض ترک وحشتناکه. خدا رحم کنه ازین به بعد تا بیام ترک کامل کنم. << ای کاش اون پزشک که فامیل ما بود 7 سال پیش قبل از تجوی این دارو بیشتر سبف سنگین میکرد. ای کاش 18 سالم بود این عوارض رو میدونستم !
  مرسی از اطلاع رسانی شما ، امیدوارم که جوان تر ها و نوجوان ها درس عبرت بگیرند .

  • نویسنده دیدگاه: omid
   16 بهمن 1392

   سلام سمیرا جان از اطلاعاتت ممنونم من تازه مصرف این دارو رو شروع کرده ام ولی الان کاملا حواسم هست
   از راهنمایتون ممنون، موفق باشید

  • نویسنده دیدگاه: علی
   17 فروردین 1393

   سلام من دقیقا 8ساله روزی 4یا 5تا مصرف میکنم بعضی اوقات هم بیشتر.

   • نویسنده دیدگاه: ثریا
    18 فروردین 1393

    بهتره به روانشناس مراجعه نمایید

 79. نویسنده دیدگاه: saman
  04 بهمن 1392

  ﺗﺮﻙ ﻣﻴﺸﻪ ﻭﻟﻲ ﺧﻴﻠﻲ ﺳﺨﺘﻪ ﺧﻴﻠﻲ ﺳﺨﺖ ﻭﻟﻲ ﺧﺪﺍ ﺭﻭ ﺷﻜﺮ ﺗﺮﻙ ﻣﻴﺸﻪ

 80. نویسنده دیدگاه: key
  03 بهمن 1392

  هرکی میخواهد گوش کنه هرکی میگه چرت وپرت خودش نتیجه استفاده از این قرص میبینه حدود 8 سال بطور مداومدارم انواع قرص ها رامیخورم فک نکن که خون تو از همه رنگین تر او اینا مال ادمای کم اراده و از این حرفاس تا بییای به خودت بیایی میبینی خوردی زمین جوری که نمیتونی پاشی من ترامادول متادون کلانازپام اپیوم ریتالین هر الپروزولام همه را امتحان کردم چون فک میکردم که ارامش میده و من هم ادمی بودم که از جلوی این مراکز ترک که رد میشدم میگفتم من هم قرص میخورم الا ن 1_2 ساله ولی هر موقع که میخواهم نمیخورم هیچیم هم نمیشه ولی الان به این نتیجه ریسدم که مرگ مال همسایه نیس و من دارو بدتر از متادون و الپروزولام ندیده ام یعنی تو این مراکز ترک ادم هروینی که 10 سال تخریب داشته بعد 1 ماه از لحاظ جسمی تا یه حدی هم با کمک روانپزشک روحی نرمال ولی این دوتا قرص تا 4 ماه هم که ترک کنی اثرات جسمی داره دیگه روحی که جای خودش بچه ها هرکی اول راه برگرده بخدا اخرش هیچی نیس فقط حسرت

 81. نویسنده دیدگاه: عقاب
  23 دی 1392

  با درود فراوان
  و تشکر از آقای دکتر روحاتی در خصوص شفاف سازی و ارایه
  بسیار روشن و سازنده که بدون شک خیلی از هموطنان اطلاعات
  به این روشنی و روان از چگونگی عارضه مصرف دارو بی اطلاع
  بوده اند.با سپاس فراوان

 82. نویسنده دیدگاه: afshin alimohamadi
  16 دی 1392

  من 1 ساله این دارو رو مصرف می کنم ولی نه هر روز پا چند روز یکبار ماجرا این جور شروع شد که یه فیلم ترسناک دیدم از ان روز پانیک شدم وقتی اینو می خورم احساس خوشبختی به من دست میده اگه اینو نخورم چی بخورم؟ به من کمک کنید.

 83. نویسنده دیدگاه: مریم
  11 دی 1392

  سلام یکی از نزدیکانم این دارو مصرف میکرد اوایل خوب بود ولی در مدت کوتاهی زندگیش مختل شد طوری که واسه خودش و دیگران خطر ناک شد حتی به بچه خودش داشت اسیب میرسوند ادم خیلی خوبی بود اما کاراش ارادی نبود آخرم نتونست ترک کنه و الان چند روزه بردنش به یکی از مراکز ترک اعتیاد خواهش میکنم از مصرف خودسرانه دارو خود داری کنید.

 84. نویسنده دیدگاه: پرستو
  09 دی 1392

  ار شما همنوع عریر خواهش میکنم به جای مصرف این دارو برای آرامش خود از طریق مدیتشن و یوگا به این آرامش درونی برسید این بهترین و دائمی ترین راه حل درمان قطی و دائم شماست .
  امتحانش کنید عاجزانه تا خودتون به درک صحبت من برسید خودتون و گرفتار داروهای بیخود اعتیاد آور نکنید

 85. نویسنده دیدگاه: سعید
  07 دی 1392

  من سه سال یه نفس و هرروز این دارو رو مصرف کردم
  اوایل حداکثر مقدارو مصرف میکردم روزی چهار تا !!!
  ولی کم کم کم شد و الان رسیده به روزی یه نصفه ۰/۵
  داستان من با بیماریه پانیک شروع شد با اتفاقات تلخ و سنگین و بد ادامه پیدا کرد و هنوزم درگیر نگهم داشته
  اما اینو مینویسم واسه اونایی که سوال تو ذهنشونه و تازه کارن !!!
  اول باید ببینی که این دارو جواب میده روت یانه
  دوم این که این داروی لامصب شدیدا اعتیاد آوره و اگه مصرفش یهو قطع بشه بدجوری اذیت میکنه
  من الان از اون داستان پانیکی بودن دور شدم ولی این دارو الان شده مثل یه تسکین موقت برام
  و وقتی میریزم به هم باید بخورم
  اونایی که استرس شدید دارن و فکرای چرت و پرت اذیتشون میکنه باید بدونن این دارو مثل آب رو آتیش !
  ولی اگه میتونین با تلقین و قرصای سالم تر خودتونو نجات بدین و درگیر این چیزا نشین …
  حالا من موندم و نگرانیه این که آیا میتونم بدون آلپرازولام زندگی کنم ؟؟؟!

 86. نویسنده دیدگاه: tony
  07 دی 1392

  داروی خیلی خوبیه . این دکترا چرت و پرت زیاد میگن

 87. نویسنده دیدگاه: sara
  29 آذر 1392

  mn daraea bimari panic hstm doctor be mn alprazolam dadh valy srdrd migirm kolonazpam bhtr be mn misazd

 88. نویسنده دیدگاه: ویشکا
  20 آذر 1392

  ‘من همه جور دارویی رو مصرف کردم، اما هیچکدوم بدتر از آلپرازولام نیست، لا مصب ترک کردنش هزار برابر زجرآور تراز کیفشه.!

 89. نویسنده دیدگاه: سما
  15 آذر 1392

  سلام من هم این دارو رو مصرف کردم دیشب 2 تا و نصفی خوردم 15 ساعت خوابیدم فقط برای فرار خوبه اما بعدش استرس میاره اما هیچ عوارض دیگه ای نداشته برام.

 90. نویسنده دیدگاه: باران
  10 آذر 1392

  سلام -من خیلی خیلی بی قرار بودم الان2ماه مصرف میکنم با تجویز پزشک شبی نیم میلی گرم میخورم-اصلا احساس منگی نمیکنم مشکلیم ندارم-فک کن 12شب بخوری تا 7صبح دیگه منگی میمونه اخه؟فقط شبا وقت خوابیدن بخورید

 91. نویسنده دیدگاه: حسین
  10 آذر 1392

  من الان خوردم دارم بیهوش میشم شب بخیر

 92. نویسنده دیدگاه: رضا
  10 آذر 1392

  من که نخوردم ولی با خوندن نظرات دوستان کنجکاو شدم امتحانش کنم

 93. نویسنده دیدگاه: فری
  06 آذر 1392

  من تازه شروع کردم به خوردنش..هنوزم گیجم…ولی ارامش دارم..به درکککککککک که عوارض داره …

 94. نویسنده دیدگاه: سجاد
  06 آذر 1392

  دیدگاهتوروخدا نخورین اینو. من دو ساله میخورم. عوارضش داره داغونم میکنه. هر روز اضطراب و استرس دارم حس میکنم میخوام بمیرم. التماس میکنم نخورین این لعنتی رو

 95. نویسنده دیدگاه: رامین
  05 آذر 1392

  خواب راحتی داره ولی صبح کاملا گیج میکنه

 96. نویسنده دیدگاه: محمد
  02 آذر 1392

  چند ایمل بدستم رسدی که بعضی شاکی بودن از اینکه گفتم پیله کردی به یک قرص
  من یک روز رفتم داروخانه گفتم آلپرزولام میخوام یک جوری نگام کرد که انگار مجرمم و بم نداد بچه های که تو تهران هستن حتمن خیابان ناصر خسرو را میشناسن که چقدر دارو فروش است که متادول و هزار داروی صد برابر بدتر را میفروشه تازه چقدر قلیان در تهران است که مردم میرن قلیان میکشن انجا بجز سیگاریها که خدا شکر ما رکورد شکستیم تو سایت نوشته ایران بیشترین مصرف کننده سیگار در خاور میانه است
  تازه کرواسی هم آمده در تولید سیگار با ما همکاری کنه آلودگی هوا بجای خود تو روزنامه نوشته بود تعداد بیماران سرطانی پزشکان را شوکه کرد که به خاصر آلودگی هوا است

 97. نویسنده دیدگاه: مهتاب
  01 آذر 1392

  کسی پیله نکرده اونا فقط وظیفشون اطلاع رسانی بوده برا کسایی که نمیدونن و لازمه بدونن.واقعا هم دستشون درد نکنه.

 98. نویسنده دیدگاه: ارش
  27 آبان 1392

  فاز میده اما بشدت عصبیت میکنه همین دیشب بخاطر اینکه بعد سه روز مصرف دوباره مصرف نکردم سر یه موضوع الکی گوشیمو زدم زمین حالا بیا درستش کن

 99. نویسنده دیدگاه: محمد
  25 آبان 1392

  با حال این روزام نمیدونم آلپروزولام و بخورم یا نخورم …..ماه هاست میخورم ولی شرایطم همون موقع که قرص مصرف میشه خوبه بعدش همون آش و همون کاسس …خدایا نمیدونم چی بگم دلم گرفته …

 100. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  23 آبان 1392

  خودتونمیکشی که هیچ اسحال میشی شدید…

 101. نویسنده دیدگاه: ندا
  21 آبان 1392

  من فقط 2شبه اول تاخوده صب خابيدم ولي بدنم زود عادت ميكنه به هر دارويي با اينكه گاهي مصرف ميكنم ولي بازم بي خابي ميزنه بسرم 🙁

 102. نویسنده دیدگاه: ندا
  21 آبان 1392

  من فقط 2شبه اول تاخوده صب خابيدم ولي بدنم زود عادت ميكنه به هر دارويي با اينكه گاهي استفاده ميكنم ولي بازم بي خابي ميزنه بسرم 🙁

 103. نویسنده دیدگاه: سمانه
  19 آبان 1392

  من این دارو رومصرفکردم واولین باتجویز پزشک برای اضطرابوبیخوابی شدیدم بودوقراربودچندروزمصرف کنم اماالان ماهاس میخورم وواقعابعضی وقتاواقعا واسه فرارازدنیای اطرافم وفراموش کردن خاطرات بد بهش احتیاج دارم اماباخوندن این مطلب تصمیم دارم دیگه نخورم چون نمیخوام فراموشی بگیرم خاطرات خوبمم فراموش کنم

 104. نویسنده دیدگاه: saman
  14 آبان 1392

  حوبه

 105. نویسنده دیدگاه: ماهورا
  11 آبان 1392

  فقط نظرات دوستان رو خوندم. مفید بود 😆 😆

 106. نویسنده دیدگاه: نسا
  11 آبان 1392

  من وقتی میخورم شبا خیلی راحت می خوابم و حاضر نیستم این راحتی رو با دنیا عوض کنم. به جهنم که فراموشی میاره مثلا می خوایم غصه ها و بدبختی هامونو فراموش کنیم. بهتر 😆

 107. نویسنده دیدگاه: شهروز
  08 آبان 1392

  دارو چیه بهترین روش برای خواب راحت ورزش و کار است و اگه خسته باشی بدون فکر بیهوش میشی 8)

 108. نویسنده دیدگاه: شهروز
  08 آبان 1392

  دارو چیه همش تلقینه نخورید که یه عمر پشیمون میشید حتی با نظر پزشک مگر در شرایط حاد
  😉

 109. نویسنده دیدگاه: محمد
  08 آبان 1392

  نضرهای که دوستان دادن خیلی بهتر ازمقاله شما بود بیشتر دوستان کارشناس هستن مانند مرجان

 110. نویسنده دیدگاه: پریسا
  02 آبان 1392

  بخورتوفکرنباش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • نویسنده دیدگاه: پریسا
   02 آبان 1392

   خفهههههههههههههههههههههههههه

  • نویسنده دیدگاه: نسا
   11 آبان 1392

   دمت گرم .بخور حالشو ببر

 111. نویسنده دیدگاه: mz
  30 مهر 1392

  🙂

 112. نویسنده دیدگاه: صبا
  29 مهر 1392

  من شش ماه باتجویز پزشک مصرف کردم بسیارحالم بهترشد خواستم ازاین طریق از دکتر محمد رضا کوثری تشکرکنم 😮 😕 😆

 113. نویسنده دیدگاه: زن زليل
  23 مهر 1392

  سلام ابتدابايداعتراف كنم درموردداروها اطلاعات كاملي ندارم ولي انيكه مسلمه هرداروبه مناسبت فوايدش عوارضي هم داره كه توهمه افراد يكسان نيست ولي توزمينه برق قدرت ويخچالو لباسشويي هرسوالي داشته باشيدبه صورت علمي وشاوره اي درخدمتم درموردسوال سحر خانم درموردسوال براي خودكشي خانوم عزيز1مشكلاتوهمه دارن وواسه هرمشكلي هم راهي هست بمحض خوندن اين مطلب وضوبگيرونمازتوبخون بعدش باخدات رازونياز كن كمكي هم خواستي رومن حساب كن هرچنداميدوارم تاحالا مشكلت حل شده باشه 🙂

  • نویسنده دیدگاه: نفس
   23 مهر 1392

   سحر جون منم کاملا یا نظر “زن زلیل” کاملا موافقم 😛 ناامیدی و یاس رو از خودت و کله ت بنداز بیرون در هر مشکلی فقط ب خدا توکل کن و خودتو ب خدا بسپار 😐 امیدوارم ک حرفامون روت اثر گذار باشه و بتونه از کارت منصرفت کنه انشاا… 🙄

 114. نویسنده دیدگاه: نازنین
  21 مهر 1392

  وابسته شدن به یک داروی بی خوده. من که اصلا قبولش ندارم.

 115. نویسنده دیدگاه: نفس
  21 مهر 1392

  سلام بچه ها کسی میدونه عوارض قرص رواکوتان ( واسه جوش ) چیه؟اصلاعوارض داره؟خوردنش ب عوارضش می ارزه یا ن؟ ❓ ممنونم اگه دونستید راهنمایی کنید

 116. نویسنده دیدگاه: زن زليل
  21 مهر 1392

  😥 باسلام عزيزان من خانومم پرستاره واسه همه پيش ميادگاهي عصباني ميشن وبعدش تموم ميشه روزي گلودردگرفتمو رفتم دكتربااتفاق خنومم توبيمارستان محل كارش انم بينوبت نگوخانوم قبلش منو پيش دكتر لولوكرده دكترهم قاطي داروها الپازولام دادگفت قبل خواب نصف5بخورانجاچيزي به دكترنگفتم بعدش رفتم سراغش گفتم واسه چي اين دارورودادي اول صغري كبري خوند بعدش گفت خانومت ميگه تورانندگي به رانندهاي ديگه زيادگيرميدي واسه اون دادم من مصرفش كردم ولي انگارنه انگارولي درمورد عوارض فراموشيش موافقم .

 117. نویسنده دیدگاه: مرجان
  21 مهر 1392

  من هر وقت استرس شديد ميگيرم ميخورم،عاليه،عوارضم نداره،خواب آلودمم نميكنه،اعتيادم پيدا نميكنم،گوش شيطونم كر 😀 همين امروز منو از استرسه در حد مرگ نجات داد!

 118. نویسنده دیدگاه: ساحل
  20 مهر 1392

  مطلب خیلی جالبی واموزنده ای بود بسیارممنونم ما تا بچه بودیم بزرگترها حسابی از قرص ودوا مارومی ترسوندند ومیگفتند بووو :mrgreen: -بووو میشی :mrgreen: 😮 دست نزنی این غذای لولوه :mrgreen: 😆 اون وقت لولومیادمیخورتت :mrgreen: 😆 اون وقت ما بدون ساحل چطور زندگی کنیم.. 😀 خلاصه دارو تا نیاز ضروری نباشه 😉 همیشه بووو :mrgreen: وغذای لولوه 😆

 119. نویسنده دیدگاه: سحر
  20 مهر 1392

  برای خودکشی خوبه؟خواهش میکنم جواب بدید.50تاش؟

  • نویسنده دیدگاه: ایران
   21 مهر 1392

   مگه میخای خودکشی کنی؟؟؟؟؟؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: نسا
   11 آبان 1392

   نه سحر جون به در خودکشی نمی خوره .فقط بباعث میشه تو این دنیا بمونی و بدبخت تر شی

  • نویسنده دیدگاه: سما
   15 آذر 1392

   دختر خوب سحر خانوم خودکشی چرا یه کلاس ورزشی برو، یه کاری برا خودت جور کن حیف نیست این حرفو میزنی

 120. نویسنده دیدگاه: سميه
  19 مهر 1392

  من سه روزه با تجويز پزشك مصرف كردم.علايمشو ديدم انداختمش دور ولي خدايي شبا اينقد راحت مي خابيدم.واقعا فراموشي مياره.

 121. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  04 مهر 1392

  من که ماههاست تحت نظر یه دکتر خوب ضد اضطرابهای دیگه رو مصرف میکردم الان یک هفته س آلپروزولام میخورم واسه کابوسهای شبانم دیگه نمیتونم راه برم انگار بهم داروی بیهوشی تزریق کردن منگ میافتم تو رختخواب اما اثرش 4 5 ساعت بیشتر نیس کلی هم وراج شدم تضاد افکار پیدا کردم سعی کنین نخورین

 122. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  28 شهریور 1392

  دکی کاملاصحیح میفرماین

 123. نویسنده دیدگاه: یه کسی
  27 شهریور 1392

  وااااااااااااااااااااااااااااااااا ❓ دکتر دیوانه،خله بنده خدا 😯 🙄

 124. نویسنده دیدگاه: کیوان
  26 شهریور 1392

  کم استفاده کن همیشه استفاده کن.من بعد از مصرف این دارو بعدش که از خواب بیدار میشم حس توپی دارم با نشاط و قوی میشم.تا حالا غیر از فراموشی چند دقیقه ای عوارضی واسه من تکرار میکنم واسه من نداشته که اونم یک دفعه بیشتر اتفاق نیافتاد. 😀

 125. نویسنده دیدگاه: مریم
  24 شهریور 1392

  خیلی ارامش به من میده

  • نویسنده دیدگاه: فرشید
   10 مهر 1392

   مریم خانوم میشه به منم کمک کنی

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   01 آذر 1392

   من ۵ساله بدون دستور پزشک میخورم اونم گلناز۲ معتادش ک بشی دیگه اسری روت نداره فقط باید بیشترش کنی من الان روزی ۸تا میخورم بازم شبا بیدارم روزا خاب

 126. نویسنده دیدگاه: ابوذر
  01 شهریور 1392

  سلام
  دوستان خودسرانه سراغ داروهای آرامبخش نروید
  درسته که واسه ما ممکنه مشکلاتی پیش بیاد و حد تحمل آدما هم متفاوته
  و مصرف دارو آرامبخش گاهی لازمه اما نبصورت خودسرانه
  الان خود من به آلپرازولام وابسته شدم و ترکش هم واسم سخته البته من خودم پرستارم !!!!!!

 127. نویسنده دیدگاه: الهه
  13 مرداد 1392

  من چند ماهی که مصرف میکنم الان دو هفته اس که نمیخورم شبا خوابم نمیبره مثل دیوونه ها تاصبح بیدارم چیکار کنم

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   13 مرداد 1392

   با روش هایی نظیر کاهش دوز مکرر و آهسته و جایگزینی دیگر دارو ها از همین دسته دارویی به جای یکدیگر ، نسبت به ترک دارو اقدام کنید

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   05 آبان 1392

   منم همینطور….اگر نخورم تا صبح بیدارم….وگیج میرم سر کار……چیکارکنم؟

 128. نویسنده دیدگاه: ساسان
  19 تیر 1392

  آخه این دکتر آشغال خودش روانیه !!!
  فقط 10 مین توی مطبش باش روانی بودنش بهت ثابت میشه

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   13 مرداد 1392

   چرا؟

نظر خودتان را ارسال کنید