پیش بینی وضعیت بازار مسکن و قیمت مسکن

اکثر مردم به ویژه گسانی که قصد خرید و فروش خانه دارند به دنبال جدیدترین اخبار در مورد بازار مسکن در سال های آینده هستند. آسمونی در این بخش آخرین اخبار مربوط به تغییرات و یا عدم تغییرات در بازار مسکن در سال های 96 و 97 را برای شما عزیزان عنوان می کند.

پیش بینی شرایط بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن به تمام مصرفپیش بینی شرایط بازار مسکن در سال آینده کنندگان مسکن پیشنهاد کرد که الان بهترین زمان خرید مسکن است اما برای سرمایه گذاری در این بخش باید منتظر ماند.

همتی کارشناس مسکن درباره شرایط خرید مسکن گفت: برای خرید واحد مسکونی به نیت مصرف یعنی خریداران تمایل دارند که واحدی به منظور سکنه خودشان خریداری کنند در حال حاضر بهترین زمان است.

دلیل آن هم این است که قیمت در حال حاضر به کمترین مقدار خودش رسیده است. اما برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست زیرا مشخص نیست که این بازار چه زمانی از حالت رکود خارج شود. بنابراین سود مورد انتظار به واسطه رونق امکان دارد محقق نشود.

یعنی خرید مسکن به امید افزایش قیمت در آینده که همان خرید سرمایه‌ای ملک است در حال حاضر کار منطقی نیست.

این کارشناس مسکن درباره شرایط عرضه بازار مسکن می‌گوید: از لحاظ عرضه کمترین اتفاق خاصی در بازار نیفتاده است و همچنان با مشکل مواجه است. تعداد پرونده‌ها و پایان کارها نشان می دهد که سیاست‌ها در خصوص افزایش عرضه سیاست‌های مناسبی نبود.

وی درباره سیاست ‌گذاری‌های دولت در بخش مسکن بیان می‌کند: دولت بیشتر در حوزه تحریک تقاضا کار کرده است تا عرضه، بنابراین ما باید به سمت مشوق‌هایی برای ساخت و ساز برویم. تسهیلات و وام های ارزان قیمت ساخت با سودهای زیر ده درصد می تواند بازار مسکن را رونق ببخشد.

همتی در مورد شرایط بازار مسکن در سال آینده می‌گوید: بستگی به سیاست‌های دولت دارد چون این سیاست‌ها در حوزه مسکن غیر قابل پیش‌بینی است. ما در حال حاضر تقاضای سرمایه‌گذاری برای مسکن نداریم چون بازار را نمی توان پیش بینی کرد اما برای مصرفی الان بهترین زمان ممکن است. یکی از دلایل زمان مناسب برای خرید مسکن این است که اوراق حق تقدم قیمت بسیار پایینی دارد و یک وام ۱۱۰ میلیون تومانی را می‌توانید ۱۷ میلیون بخرید.

هاشمی: تا سال 97 رکود بر بازار مسکن حاکم است/نرخ رشد جمعیت، مهمترین عامل رکود

استاد دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: بازار مسکن در سال 96 با تغییری همراه نمی‌شود و به طور قطع تا سال 97 شاهد رکود در این بازار خواهیم بود.

سید فرزاد هاشمی در گفت و گو با ایسکانیوز درباره وضعیت بازار مسکن در سال جاری گفت: براساس آمار ارائه شده روند معاملات در بازار مسکن نسبت به سال گذشته با تغییر چندانی همراه نبوده و رکود همچنان در این بازارحاکم است.

وی در ادامه اظهار داشت: به طور کلی بازار مسکن در روزهای پایانی سال با وضعیت مساعدی همراه نخواهد شد و در صورت ایجاد تغییرات در معاملات این بازار در فصل تابستان شاهد آنخواهیم بود.

هاشمی گفت: به دلیل رکود حاکم در بازار مسکن بررسی های انجام شده حاکی از عدم رونق این بازار در فصل تابستان است زیرا به دلیل رکود موجود افزایش قیمتی در این بازار ایجاد نمی شود که این امر یکی از عوامل تاثیرگذار در کاهش ساخت و ساز و نیز معاملات بوده است.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی پیش بینی خود از وضعیت بازار مسکن طی سال آتی را اینگونه بیان کرد: بازار مسکن در سال 96 با تغییری همراه نمی شود و به طور قطع تا سال 97 شاهد رکود در این بازار خواهیم بود.

وی درباره عوامل لازم جهت خروج مسکن از رکود گفت: مهمترین مورد در این خصوص رشد موالید و جمعیت جدید در کشور است که می تواند بازار مسکن را ساماندهی و باعث خروج از رکود شود بنابراین می توان گفت نرخ رشد جمعیت مهمترین عامل در رکود بازار مسکن است.

هاشمی درباره تاثیر برجام بر بازار مسکن گفت: برجام زمانی می تواند در این بازار تاثیر گذار باشد که همزمان با آن در تقاضا تغییراتی ایجاد شود و با افزایش همراه شود.

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: حسین
  21 بهمن 1396

  آقای دکتر هاشمی هئیت علمی محترم دانشگاه آزاد اسلامی، و همین سال 96، در محدوه شمال ستارخان در هر متر مربع به طور متوسط یک و نیم میلیون رفته بالا.

 2. نویسنده دیدگاه: الهه
  03 بهمن 1396

  عجب پیش بینی کردن ایشون. لاقل تاریخ نوشته شون رو بزنید که از این به بعد اسمشونو جایی دیدیم باور نکنیم چی میگن. فقط توی آذر ماه 96 حدود 15% افزایش قیمت داشتیم

 3. نویسنده دیدگاه: سیاوش
  12 آبان 1396

  با سلام
  هموطنان گرامی(در وضعیتی که نقدینگی دست مشاغل خاصی می باشد) و همین افراد هم در طی سالهای 94 تا الان ضررهای زیادی متحمل شده اند، دلیلی بر افزایش قیمت مسکن نمیبینم

 4. نویسنده دیدگاه: جمشید
  15 شهریور 1396

  کلی پول قرض کردم که قولنامه کنم فروشنده از امریکا پیام داده بدلیل نوسانات شدید قیمت فعلا معامله کنسله.حال منو زوجهای جوانی که الان دارن دنباله خونه میگردن درک میکنن.واقعا حالم خرابه به همه رو انداختم پول قرض کردم .بنظر من تاپایان امسال و اوایل سال اینده خیلی اتفاق خاصی نخواهد افتاد مسکن خیلی حالش خرابتر ازینه که یه باره بخواد سالهای ۸۶ و ۹۱ تغیرات داشته باشه.الان بعلت شوک به بازار اتفاقا رکود بیشتر شده چون فروشنده هم فعلا عجله نمیکنه.دعا کنید همه اونا که میخوان خونه دار بشن.

  • نویسنده دیدگاه: محسن خرمی
   04 مهر 1396

   مرسی روحانی‌ مرسی هستی

 5. نویسنده دیدگاه: کامران
  05 شهریور 1396

  اقا جان بشنو و با ور نکن هیچی تو مملکت دزدا ارزون نمیشه در کشوری که هیچ قانون وروند صحیح اقتصادی وجود نداره وسرمایه مملکت گروگر دزدیده میشه هیچ پیش بینی نمیشه کردو در ضمن الان قیمت مسکن درمرداد ماه 96 حد اقل یک میلیون به طور متوسط گران شده.
  نظر منو ننویسیدا خیلی بد میشه هرچی خودتون خوشتون اومد بنویسید

 6. نویسنده دیدگاه: صبا
  29 مرداد 1396

  آقای هاشمی مثلا استاد هستند با این پیش بینی نادرست شون؟؟!!!!! قیمت ها که به صورت جهشی افزایش پیدا کرده!!!

 7. نویسنده دیدگاه: Arshida
  06 مرداد 1396

  چرا باید جامعه ب این بزرگی ب این صورت باشه ک یک زوج جوون تازه ازدواج کرده برای بدست آوردن ی خونه برای تامین آرامش برای فرزند و همسر دچار مشکلات بزرگی بشن ک فردا کلی گرگ دهنشونو باز کنن بگن بیشرف اون آدمیه ک بچه ۸ماهه میدزده؟؟ب جامعتون نگاه کردین؟؟اگه این جامعه دزد پرورش نده پس چی پرورش بده؟؟؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: موریدا
   30 مرداد 1396

   جوری نوشتی که انگار جزوی از مردم نیستی. بابا خودت قبولش کردی، خودت اینطوری ساختیش، خودت بهش رای دادی، خودتم پاش بایستا.
   آدم خربزه میخوره، پای لرزشم باید بایسته. دیگه گله کردن نداره.

 8. نویسنده دیدگاه: مرتضی
  12 تیر 1396

  بسیار عالی بود

نظر خودتان را ارسال کنید