بهترین رستوران در تهران

 

نام مجموعه شما star 5 مشخصات چوب روسی
توضیحات کسب و کار
تلفن تماس
لینک

 

در این بخش پورتال آسمونی لوکس ترین رستوران های تهران را برای شما عزیزان فهرست کرده ایم. همچنین در ادامه این مقاله ویژگی های یک رستوران خوب را برای شما عزیزان منتشر می کنیم. از شما همراهان عزیز آسمونی دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.

ویژگی های یک رستوران ایده آل

 • بهترین و مهم ترین ویژگی یک رستوران خوب رعایت کامل اصول بهداشت و نظافت محیط و نظم و زیبایی کل فضای آن می باشد.
 • رنگ آبی نیلی یا بنفش فضای سالن غذاخوری موجب آرامش و امنیت خاطر می شود و سوخت و ساز بدن به گونه ای تغییر می کند که اشتهای فرد متعادل می شود و از کم خوری و پر خوری خودداری می نماید.
 • پخش موزیک آرامش بخش ودل نواز در محیطی آرام رستوران لذت غذا را بیشتر می کند و در کیفیت خواص آن تاثیر می گذارد.
 • برای انتخاب راحت تر غذای ایده آل بهتر است، لیست غذاهای رستوران به مقدار و نوع مواد به کار رفته در هرغذا اشاره بکند و مبلغ آن را مشخصا قید کرده باشد.
 • بهتر است که ظروف سرو غذا مانند دیس و بشقاب ها از جنس چینی باشند و قاشق و چنگال ها براق، سالم و تمیز و از نوع استیل(نه یکبار مصرف).
 • در رستوران های ایده آل، پرسنل اعم از آشپز، سرویس دهنده و نظافت چی، باید از لباس فرم تمیز و خوشبو با رنگ روشن استفاده نمایند. ( نظافت و پاکیزگی جسمانی، سلامت روانی و توجه به رعایت اصول بهداشتی پرسنل رستوران را همیشه مد نظر مشتریان باشد.)
 • میزهای پلاستکی آلودگی را به خود جذب می کنند. بهتر است که میزهای غذاخوری شیشه ای باشند.
 • آشپزخانه، محل سرو غذا و سرویس های بهداشتی باید به معنای واقعی تمیز، زیبا و متنوع باشد.
 • کیفیت، نوع و میزان غذا باید به همان گونه باشد که مشتری سفارش داده است و درغیر این صورت مشتری حق دارد آن را مرجوع کند.
 • رستوران هایی که نرخ قانونی دارند و از صورتحساب خود مطمئن هستند جزییات صورتحساب را واضح و روشن در اختیار مشتری می گذارند.
 • صندوقدار رستوران نمی تواند مبلغی بیش از آن چه در لیست غذا مشخص شده است از مشتری طلب نماید.(دادن انعام به کارگران اجباری نیست و پرسنل حق طلب انعام ندارند.)
 • برخی از رستوران ها هنگام ازدیاد مشتری سهوا خطاهایی مرتکب می شوند، مثلا از کمیت غذا به حد چشمگیری کاسته می شود، کیفیت آن کم می شود یا سرد و بدون مخلفات است. در این صورت مشتری باید حق اعتراض داشته باشد و بتواند غذا را عودت دهد.
 • برخورد کلیه پرسنل و پیشخدمتان یک رستوران ایده آل، صمیمانه و مودبانه است و مغایر با خواسته مشتری کاری را انجام نمی دهند.
 • صحیح نیست که پرسنل رستوران، محل نشستن مشتریان را تعیین نمایند و مگر به منظور دور نمودن افراد مجرد از خانواده ها.
 • فضای سالن باید تمیز، عاری از هرگونه حشره، صدا و شلوغی باشد و سیستم های گرمایشی و برودتی باید به مقتضی زمان به صورت مطلوبی فعال باشند.
 • اگر یکی از پرسنل رستوران یا مشتریان دیگر موجب ناراحتی و مزاحمت نوامیس و خانواده سایر مشتریان شود، وظیفه مسئول رستوران است که مراتب را پیگیری نماید و فرد مزاحم را از آن مکان دور کند.( در چنین شرایطی مشتریان بدون هرگونه جر و بحثی با طرف مقابل، باید موضوع را با مسئول رستوران در میان بگذارند.)
 • رستوران های خوب و باتجربه، به میزان پخت غذا اهمیت خاصی می دهند و از ارایه غذاهای نپخته یا سوخته به مشتری شدیدا خودداری می کنند و در صورت بروز فورا آن را تعویض می نمایند.
 • کلیه مخلفات مورد نیاز یک غذا مانند سس، پیاز، نان و … باید همراه غذا سرو شود.
 • پیاز باید تازه باشد و بدون فاصله بعد از پوست کندن بر روی آن سلفون کشیده شود.
 • استفاده از نوشیدنی های خنک در قوطی های آلومینیومی به همراه نی بهتر از هرنوع دیگر مخصوصا لیوان و یخ است.
 • از نوشیدن آب در پارچ های استیل خودداری کنید. بهترین حالت استفاده از آب معدنی با مارک معروف است.
 • نوشیدنی های یخ زده و گرم را مرجوع کنید مگر به خواسته خودتان باشد.
 • اگر احساس کردید غذای رستورانی مانده است دیگر هیچ گاه به آن مراجعه نکنید زیرا آن ها حق ارایه غذای مانده به مشتری را تحت هیچ شرایطی ندارند.
 • هنگام سفارش غذاهایی که در تهیه آن ها از دست بیشتر استفاده می شود دقت کنید تا از نظافت تهیه کننده آن و غذای مورد نظر مطمئن شوید.( بهتر است از این غذاها کم تر و به ندرت استفاده شود.)
 • غذاهایی مانند سوسیس و مرغ کنتاکی و سمبوسه و فلافل یا سیب زمینی که در ظرف های بزرگ و به کمک روغن های چندبار مصرف سرخ می شوند فاقد ارزش غذایی و برای سلامتی مضر هستند. بهتر است این گونه غذاها را در منزل با رعایت اصول سلامت و بهداشت آن تهیه نمایید.
 • خوراکی ها و غذاهایی که به صورت خیابانی و توسط دستفروشان توزیع می گردند هیچگونه اعتبار کیفیتی و بهداشتی ندارند، در اغلب موارد فرد فروشنده که معمولا آشپز هم می باشد، دقت کافی (یا هیچ دقتی) در رعایت بهداشت ندارد و بارها دیده شده است که آقای آشپز همان طور که مشغول تهیه غذا با دست می باشد از گرفتن پول و وسایل دیگر هم امتناع نمی کند. در وسایل آن ها گاهی کوچک ترین مایع شوینده یا آب برای نظافت وجود ندارد.
 • از صرف غذا در رستوران هایی که کیفیت غذا و خدماتشان متغیر است یا مورد علاقه شما نیست صرفه نظر کنید. زیرا آن ها در اغلب موارد نمی توانند خواسته شما را برآورده کنند و موجب نوعی آزردگی ، رنجش و استرس در روحیه و احساس شما می شوند که موجب کاهش لذت و رضایت شما از آن ضیافت می شود!

لوکس ترین رستوران های تهران

 • رستوران تماشا

آدرس: تهران، شهرک غرب، میلاد نور، طبقه 6

تلفن:  88085448 – 88085449

طبقه ششم مرکز خرید میلاد نور فضایی متفاوت از سایر طبقات دارد وحتی مسیر دسترسی به آن از سایر طبقات جدا شده است. دکوراسیون و فروشگاههای این طبقه در کلاسی متفاوت از سایر طبقات می باشد بطوریکه احساس می کنید وارد مرکز خرید دیگری شده اید. رستوران تماشا در این مکان نیزجزء لوکس ترین رستورانهای تهران می باشد. تنوع گسترده منوی این رستوران و فضای ویژه آن تماشا را در مدتی کوتاه به رستوارنی مشهور تبدیل کرده است.

 • رستوران نارنجستان – سعادت آباد

آدرس: تهران، سعادت آباد، بین میدان سرو و کاج، میدان شهرداری

تلفن: 22066060 – 22065353

در بالاترین طبقه برج سرو، یکی از بلندترین برجهای سعادت آباد، یک موقعیت استثنایی برای شما و مهمانانتان فراهم گردیده است. محیط بسیار لوکس، نمای بی مانندی از شهر تهران، موزیک کلاسیک زنده، یک کافی شاپ کامل، همگی رستوران نارنجستان را به جایی بی نظیر تبدیل کرده است. انواع غذاهای فرنگی و دریایی برای پذیرایی از شما در این رستوران تدارک دیده شده است.

 • رستوران عالی قاپو

آدرس: تهران، ونک، ابتدای خیابان گاندی

تلفن: 88777803 – 88784120

“رستوران سنتی عالی قاپو” از بهترین های تهران با سبک معماری ایرانیست و حال و هوای تهران قدیم را دارد. این رستوران می تواند پیشنهاد بسیار خوبی برای نوش جان کردن غذا در یک فضای خاص و شیک همراه با لذت بردن از موسیقی زنده باشد.

 • رستوران البرز

آدرس: تهران، سهروردی شمالی-بالاتر از چهارراه شهید بهشتی-نبش کوچه نیکوقدم

تلفن: 88761585 – 88524651

نام رستوران البرز در بین بسیاری از مردم با عنوان بهترین و گرانترین چلوکبابی تهران شناخته می شود. البرز که کمتر کسی در تهران پیدا می شود که نام آن را نشنیده باشد شهرت زیادی بخاطر کبابهای 50 سانتی متری خود دارد. انواع کباب ها و چلوکباب ها، استیک، شنیسل و تعدادی غذای دریائی در این رستوران سرو می شود. اگر تصمیم به تحت تأثیر قرار دادن مهمانان خود را دارید به البرز بیشتر فکر کنید.

 • رستوران دیوان

آدرس: تهران، خیابان فرشته، سام سنتر

تلفن: ۲۲۶۵۳۸۵۳

 “رستوران دیوان” یکی از بهترین رستوران ها در منطقه فرشته تهران است.

کیفیت بالای سرویس ها و غذا های این رستوران و موقعیت مکانی در کنار کیفیت باعث معروفیت بیشتر رستوران دیوان در شهر تهران شده است. غذاهای خوشمزه یکی از دلایل معروفیت رستوران دیوان در بین جوان ها است. محیط بسیار لوکس و شیک و سرویس ۵ ستاره از بهترین خصوصیات این رستوران در فرشته تهران در میان بقیه رستوران ها است.

 • رستوران برج میلاد تهران

آدرس: تهران، بزرگراه همت غرب، برج میلا، رستوران گردان برج میلاد

تلفن: 88620381

رستوران گردان برج میلاد در ارتفاع ۲۷۶ متری سطح زمین قرار دارد. این رستوران به مبلمان زیبا و راحت مجهز بوده و طراحی زیبای کف و سقف به همراه نقش برجسته دیواری که تصویری از شاهنامه را نشان می‌دهد، از جاذبه‌های بصری آن است.

 • رستوران شمعدان

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر تقاطع نیایش بلوار اسفندیار جردن پلاک 46

تلفن: –

رستوران شمعدان این روزها برای آنهایی که به دنبال یک رستوران مدرن و با تشریفات VIP می گردند یک پیشنهاد وی‍ژه دارد. پیشنهادی که می تواند رویاهای خیلی ها را محقق کند. شمعدان، یک  رستوران بین المللیِ با سابقه و اصیل است که سالها پیش توسط فرانسوی ها در منطقه جردن تهران افتتاح شد. این رستوران قبل از انقلاب با نام«شاندلیه» شناخته می شد و تا کنون هم به عنوان یکی از باکیفیت ترین و استانداردترین رستوران های کشور باقی مانده است. منوی غذاهای دریایی رستوران شمعدان پرطرفدارترین منوی این رستوران است.

در شمعدان تا قبل از این، یک منوی ویژه ارائه می شد که تقریبا اکثر افراد طبقه متوسط به بالا می توانستند با توجه به بودجه خودشان در این رستوران مدرن غذا بخورند. ضمن اینکه منوی ویژه رستوران حق سرویس نداشت و تمام نوشیدنی ها با قیمت مندرج بر رو کالا ارائه می شد. همین موضوع هم سبب شد که خیلی ها روزهای هفته شان را در شمعدان بگذرانند تا شعار «شمعی برای همه» در این رستوران محقق شود. اما این روزها مدیریت شمعدان تصمیم گرفته است علاوه بر ارائه منوی وی‍ژه، منوی vip اش را دریک سالن مجزا و با ظرفیت محدود ارائه کند. منویی که می تواند شما را به رویاهایتان برای یک پذیرایی خاص و ویژه برساند.

 • رستوران لوشاتو – رستوران فرانسوی

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان فناخسرو

تلفن: ۲۲۷۵۷۱۶۱ – ۲۲۷۵۷۱۶۲ – ۲۲۷۵۷۱۶۴

رستوران لوشاتو به راستی در بالاترین سطح رستوران فرنگی تهران قرار گرفته است. لوشاتو در ارائه غذاهای با کیفیت فرانسوی و سرویس دهی خوب مشهوریت دارد. یکی از چیزهایی که لوشاتو را سر زبان ها انداخته، منوی اصیل رستوران و جشنهای با شکوهی است که آن جا برگزار می شود.

اگر هوس کرده اید برای برگزاری یک جشن تولد خوب و یا غذا خوردن در یک شب عالی به رستوران لوشاتو بروید، چند چیز را فراموش نکنید، اول اینکه پر طرفدار ترین غذای رستوران لوشاتو «مرغابی با سس پرتقال» است که سرآشپز جوان و بین المللی رستوران آن را سر میزتان طبخ می کند! دوم اینکه بعد از غذا حتما یک سر به «لانژ» بزنید و از هوای خوب شبهای تابستان و پذیرایی آن جا لذت ببرید و سوم اینکه جشن بعدی رستوران لوشاتو در روز سالگرد رستوران (24 تیر) برگزار می شود. طوری برنامه ریزی کنید که آن را از دست ندهید.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید