چگونه صدای خوبی داشته باشیم؟

می‌خواهید مجری نمونه‌ای باشیداگر می خواهید به جرگه خوش صداترین خواننده‌ها یا قاری‌های قرآن درآیید و صدایی نرم و مخملی و بدون خش داشته باشید حتما این بخش آسمونی را تا انتها مطالعه نمایید چرا که تکنیک ها و همچنین خوراکی هایی را برای خوش صدا بودن به شما عزیزان معرفی می کنید.

پیاز تنوری را فراموش نكنید

یكی دیگر از روش‌هایی كه با كمك آن می‌توانید معجزه‌ای ماندگار در حنجره‌تان ایجاد كنید این است كه یك پیاز تازه و سالم را كبابی كنید. برای تهیه این پیاز كبابی باید از سلامت پیاز مطمئن شوید. آن را خوب بشویید و پوست اضافه آن را جدا كنید و سپس آن را به خوبی درون فویل بپیچید و روی منقل پر از ذغال یا درون فر قرار دهید. بعد از آماده شدن پیاز و از بین رفتن حرارت پیاز را میل كنید. خوردن این پیاز یك بار در هفته به شما كمك می‌كند تا صدایی شفاف و واضح داشته باشید. درمانگران شیوه‌های طبیعی مصرف پیاز كبابی را به افرادی كه صداپیشه هستند و گویندگی و دوبلاژ از جمله برنامه‌های روزمره‌شان است توصیه می‌كنند.

می‌خواهید بدون خش صحبت كنید

ویتامین درمانی كنید

گنجاندن ویتامین c در برنامه و سبد غذایی روزانه تاثیر زیادی در تقویت حنجره و بهبود عملكرد آن دارد. اثرگذاری ویتامین c بر طراوت و شادابی سلول‌ها و بافت‌های حنجره و تارهای صوتی است بنابراین توصیه شده تاهر گونه مواد غذایی حاوی ویتامین c را به برنامه غذایی‌ خود اضافه كنید. بهترین خوراكی‌های حاوی این ویتامین معجزه‌گر پرتقال، كیوی، لیموترش و سیب و سیب زمینی است.

دنبال ساده‌ترین روش می‌گردید

شربت عسل بخورید

اگر در جست‌وجوی راهی ساده و بی‌دردسر برای تقویت حنجره، عضلات و تارهای صوتی هستید، می‌توانید از شربت عسل استفاده كنید. برای تهیه این شربت كافی است 3 تا 4 قاشق غذاخوری عسل را درون یك لیوان آب نیمه ولرم بریزید و آن را به حدی هم بزنید كه خوب در آب حل شود و اثری از آن باقی نماند. نوشیدن یك لیوان از این شربت در روزها و زمان‌هایی كه می‌خواهید برنامه‌ای اجرا یا سخنرانی كنید یا حتی برای خوانندگی آماده شوید، توصیه شده است.

سوپ درمانی كنید

التهاب‌های حنجره را مدیریت كنید

برای پیشگیری از ابتلا به التهاب‌های حنجره و سلامت نگه‌داشتن حنجره‌ و صدای‌تان حتما در برنامه غذایی پاییز و زمستان سوپ و آب مرغ بگنجانید. خوردن سوپ و آب تهیه شده از مرغ كمك می‌كند تا هم از سرماخوردگی و گرفتگی و التهاب حنجره در امان بمانید و هم حنجره‌تان را گرم و مرطوب نگه‌ دارید و آن را برای خواندن همیشه آماده نگاه دارید.

این توصیه ها را فراموش نكنید

اگر می‌خواهید عنوان حنجره طلایی را برای همیشه برای خود حفظ كنید به توصیه‌های زیر توجه كنید:

  • هرگز كافئین مصرف نكنید. نوشیدن قهوه، كاكائو و شكلات از جمله مهم‌ترین عوامل خشكی گلو است كه در نهایت موجب بروز اختلال در عملكرد تارهای صوتی می‌شود.
  • از دهان‌شویه‌هایی كه نمی‌شناسید و احتمال غیراستاندارد بودن آنها وجود دارد، مصرف نكنید. برخی از دهانشویه‌ها حاوی موادی هستند كه موجب خشكی گلو و خش‌دار شدن صدا می‌شوند.
  • از خوردن غذاها و خوراكی‌هایی كه به آنها حساسیت دارید پرهیز كنید. ابتلا به حساسیت موجب بروز التهاب در ناحیه گلوی‌تان می‌شود.
  • از قرار گرفتن در محیط‌های آلوده كه مواد شیمیایی در آن وجود دارد پرهیز كنید چراكه گرد مواد شیمیایی و استنشاق آن می‌تواند به حنجره و تارهای صوتی شما آسیب برساند.

خوراکی های مفید و مضر برای خوش صدا بودن

برخی از “خوراكی‌ها” تأثیر منفی روی امواج صوتی صدا دارند كه باعث می‌شوند صدای ما به ظاهر نامطلوب برسد.

بسرخ كردنی‌ها، “فست فودها”، “كافئین” و چای از مواردی هستند كه تأثیر نامطلوبی روی “تارهای صوتی” دارند و می توانند بر روی كیفیت صدا آسیب وارد كنند.

مصرف هویج وعسل از مواردی هستند كه “باكتری ها” و “ویروس‌های تخریب‌گر” روی “حنجره” را از بین می برند و افراد برای بهبود سریع “تارهای صوتی” خود و برای زیباتر شدن صدا باید “هویج” و “عسل” را حتماً در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهند.

هویج و عسل همچنین به گرفتگی صدا كمك می كند و آن را كاهش می‌دهند و استفاده از عسل طبیعی در “صبحگاه” باعث لطیف شدن صدا و تارهای صوتی می شود و از “اختلالات صوتی” نیز جلوگیری می‌كند.

قهوه، شکلات، چای، کوکا و هرچه دارای کافئین است، به خشکی بیشتر گلو و تارهای صوتی می انجامد؛ از مصرف آنها حداقل در زمان گرفتگی صدا یا سرماخوردگی خودداری کنید. به جای همه آنها آب ولرم بنوشید، بخصوص اگر گرفتگی صبحگاهی یا بیداری بعد از خواب صدای تارهایتان را خشن کرده است.

از مکان های آلوده به دود سیگار، غبار و خاک اره، مواد شیمیایی و مانند اینها دور شوید. همه آنها جلوی استراحت تارها و بهبود را می گیرد.

اگر نمی توانید از صاف کردن صدایتان جلوگیری کنید، حداقل مدام آن را تکرار نکنید. سرفه کردن یا صاف کردن صدا و گلو، زمان بهبود و درمان تارها را افزایش می دهد.

در طب سنتی، خوردن لعابی که پس از جوشاندن چهار تخم یا چهار دانه حاصل می شود، برای درمان گرفتگی صدا، نرم کردن سینه و تارهای صوتی مفید دانسته شده است. دانه «به» به تنهایی، بامیه، خوردن سیب همراه با جویدن دانه هایش نیز باعث نرمی صدا می شود.

در بین برخی از مردم، خوردن مقداری جوشانده برگ کرفس یا اسفناج پخته هم به عنوان رافع گرفتگی صدا متداول است.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید