خطبه های نماز جمعه تهران 22 بهمن 95

به گزارش آسمونی:

نماز جمعه ۲۲ بهمن در تهران به امامت آیت‌الله امامی کاشانی اقامه شد.

آیت الله محمد امامی کاشانی با بیان اینکه ‌اختلاف سلیقه‌ها، ‌اختلاف هوا و هوس ها است، گفت:‌ قرآن کریم می‌فرماید در اختلاف سلیقه‌ها صبر داشته باشد و هوا و هوس‌ها را از خود دور کنید و در اختلاف سلیقه‌ها به هم نزدیک شوید و یکدیکر را تحمل کنید.

امامی کاشانی با بیان اینکه در جنگ احد ‌دشمن اختلاف ایجاد کرد و مصیبت ها به وجود آورد، ‌خاطر نشان کرد:‌ در جنگ احد از پیغمبر اطلاعت نکردند و عزت و اقتدار آنها رفت.

وی افزود:‌ امروز عزیرترین و قدرتمندترین انسان در روز زمین در طول تاریخ بشریت پیغمبر اکرم(ص) است و بر اساس روایات متواتر، قدرت ولی عصر(عج) از پیغمبر اکرم(ص) و مسیح ابن مریم(ع) بالاتر خواهد بود و شوکت او بی‌نظیر و جهانی خواهد شد.

خطیب جمعه تهران با اشاره به نقش وحدت کلمه گفت:‌ به دنیا نگاه کنید و ببینید دنیا نسبت به ایران چه نظر و چه قضاوتی دارد و چه آشی برای ایران پخت اند و چه می گویند.

وی با بیان اینکه رییس جمهوری جدید آمریکا ورود اتباع هفت کشور را به آمریکا منع می کند و لو اینکه دادگاه این دستور را لغو سازد، اظهار کرد:‌ بحث آمریکا و اسراییل ستیز با اسلام است؛‌ چرا ورود اتباع عراق منع شده،‌ ما با آمریکا نمی‌سازیم عراق که می‌ساخت، ‌سوریه،‌ سومالی و ‌لیبی چرا منع ورود شدند؟

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: ‌پیداست بحث اسلام است؛‌ مفهوم اسلام هم نیست، حقیقت اسلام است و حقیقت اسلام را امام راحل اعلام کرد و دنیا متوجه شد که اسلام چیست.

وی گفت:‌ اسلام به مسلمان اقتدار می‌دهد و مسلمان در اسلام، مقتدر و عزیز هستند و سرنوشت خود را خود پای صندوق انتخابات تعیین می کند؛ ‌اقتصاد و ثروت کشور دست خودش است و اینها نمی خواهند، می‌خواهند تمام ثروت در دست آنها باشد و اخلاق و فرهنگ را به میل خود، هدایت کنند.

امامی کاشانی افزود:‌ بر این اساس است که داعش را تربیت می‌کند و می‌گویند دشمن تروریست هستیم؛ مردم عراق و سرویه را بمباران می کنند و می‌گویند،‌ می‌خواستیم داعش را بزنیم و اشتباه شده است.

وی با بیان اینکه این وضع دشمن است و باید دشمن را بشناسیم و ببینیم امام(ره) چه کرد و ملت چه کردند، گفت: امروز هم که رهبری راه امام(ره) را ادامه می‌دهد باید با وحدت کلمه این راه را برویم و با همه کسر و انکسارهایی که وجود دارد و اختلاف سلیقه که داریم آن راه را طی کنیم.

امامی کاشانی با اشاره به شعر علامه اقبال لاهوری با این مضمون که «خیمه‌های ما جدا، دلها یکی است، از حجاز و چین و ایرانیم ما، شبنم یک صبح خندانیم ما»‌ اظهار کرد:‌ این حجاز و عربستان است که چنین می‌کند و حاکمان هستند که دجال زمانه‌اند و این موضوع به ملت‌ها مربوط نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ‌دنیا و فطرت‌ها خوب می‌بیند که این دنیا با این اوضاع و ناامنی و فساد به دست گروهی از حاکمان است،‌ گفت:‌ اگر این دنیا منهای علی(ع) وفاطمه(س) و مسیح(ع) و مریم(ع) و اگر منهای انبیا(ع) و اوصیا(ع) بود، قابل بقا نبود.

منبع: همشهری آنلاین

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید