بهترین دفتر وکالت در تهران

"<yoastmark

بهترین دفاتر وکالت در تهران و موسسات حقوقی تهران – بهترین وکلای پایه یک دادگستری در تهران – وكيل پايه يک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

موسسه حقوقی ، دفتر حقوقی ، شرکت حقوقی جهت خدمات قضایی فعالیت می کند. تمام موسسات حقوقی تهران زیر نظر دادگستری هستند. مجموعه های موسسه حقوقی تهران در این مقاله معرفی می شوند.

موسسه حقوقی در زمینه امور وکالت توسط کارشناسان حقوق و یا وکلای رسمی دادگستری فعالیت می نماید.

موسسات حقوقی به چه دلیل ایجاد و ثبت می شوند؟ در جهان فرا صنعتی امروز نظم نوین حاکم بر تعاملات اجتماعی و انسانی، نیازهای حقوقی جدیدی را برای اشخاص حقیقی و حقوقی ایجاد نموده است. با پورتال آسمونی همراه باشید…

نیاز مبرم مردم و شرکت ها به خدمات حقوقی یکپارچه، تخصصی و جامع، یکی از این ضرورت هاست. که در قالب مکانیزم سنتی مرسوم و متداول قابل پاسخ گفتن نیست. توجه به واقعیت های موجود فضای حقوقی و قضائی کشور در این خصوص اهمیت و ضرورت این بحث را دو چندان می کند.

از طرف دیگر خواسته های انسان ها با هم شباهت زیاد دارد، کم و بیش همه یک چیز را طالبند، پس نزاع بر سر جلب منفعت بیشتر و تامین زندگی بهتر در می گیرد. انسان اندیشمند از آغاز دریافت که بقای اجتماعی او با آشوب و زور گوئی امکان ندارد و ناچار باید قواعدی بر روابط اشخاص، از جهتی که عضو جامعه اند،حکومت کند و ما امروز مجموع این قواعد را حقوق می نامیم. حقوقی که برای اولین بار در ایران توسط پادشاه بزرگ ایران، کوروش بزرگ نوشته شد، متنی که اولین منشور حقوق بشر در سرتاسر تاریخ و تمدن بشری بوده است.

لیست موسسات حقوقی در تهران

لیست زیر شامل بهترین شرکت ها و موسسات حقوقی و دفاتر وکالت معتبر و دارای مجوز تهران، مورد تایید کانون وکلای دادگستری (قوه قضائیه و دادگستری تهران) هستند، که ارائه دهنده خدمات حقوقی و قضایی می باشند.

فهرست شرکت های حقوقی رسمی و ثبت شده که در مناطق شمال تهران، مرکز تهران، غرب تهران، شرق تهران و جنوب تهران قرار دارند در بخش زیر با اولویت حروف الفبا چیده شده اند، و در جدول به ترتیب اسامی موسسه حقوقی ، زمینه فعالیت، آدرس، تلفن و سایت درج شده است.

شرکت های حقوقی رسمی تهران، موسسات حقوقی مجاز تهران، وکلای محترم تهران و دارای جواز فعالیت، جهت معرفی در این صفحه با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید

021-22072529

"<yoastmark

خدمات موسسات حقوقی

موسسه حقوقی چیست و چه وظایف و کاری دارد؟ در این بخش پورتال آسمونی برخی از خدمات موسسه های حقوقي را شرح داده و در ادامه به معرفی موسسات حقوقی شهر تهران می پردازیم:

مشاور خانواده و کارگاه خانواده :

خانواده مهم ترین بنیان در مسائل اجتماعی است. طوری که اگر آموزش در بستر خانواده محیا شود مانع از پدید آمدن بسیاری از مشکلات اجتماعی می شود. آموزش و مشاوره خانواده یکی از خدمات موسسه حقوقی است.

حقوقی املاک و حل اختلافات ملکی :

اختلافات و دعاوی ملکی همواره جز یکی از پر ترافیک ترین مسائل موجود بین موسسات حقوقی و اشخاص می باشد. همواره مشکلات پیش بینی نشده‌ای به وجود می آید که حل و فصل آن ها به سادگی نمی باشد.

تنظیم قرارداد :

تنظیم قرارداد برای اشخاص حقیقی و حقوقی یکی از مهم ترین مسائل می باشد. برای تنظیم قرارد بین طرفین همواره باید نکات حقوقی رعایت شود، و لازمه پدید آمدن یک قرار داد قانونی نظارت یک موسسه حقوقی معتبر است.

داوری :

رسیدگی و صدور رای قانونی در دعاوی و اختلافات بدون مراجعه به محاکم قضایی با رعایت قوانین مرتبط داوری
وکالت و وکیل دادگستری : دفاع از حق شما در حین رسیدگی با همکاری وکلای دادگستری به صورت گروهی

مهاجرت :

اخذ اقامت جهت تحصیل کار و سرمایه گذاری در کشور مورد نظر شما در کمترین زمان با قیمت مناسب

خدمات حقوقی :

تنظیم لوایح، دادخواست، شکواییه، مشاوره با نظارت وکلای دادگستری و کارشناسان حقوقی با قیمت مناسب

قبول وكالت :

در كلیه پرونده های حقوقی ، كیفری ، تجاری ، ثبتی ، پیمانکاری ، امور گمرکی ، خانوادگی و غیره

ارائه مشاوره حقوقی :

به وسیله وکلا و حقوقدانان متبحر و مجرب

انجام امور حسبی :

از قبیل اخذ گواهی انحصار وراثت ، اخذ گواهی رشد ، اخذ حکم موت فرضی ، اخذ حکم حجر و تعیین قیم و امین
اخذ حکم ورشکستگی : به تقصیر و ورشکستگی به تقلب برای اشخاص حقیقی و حقوقی تاجر

"<yoastmark

سایر خدمات حقوقی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای ایران :

تنظیم كلیه قراردادهای داخلی و بین المللی

تهیه چک لیست انواع قراردادهای داخلی و بین المللی

تهیه انواع اسناد تعهدآور از قبیل وصیت نامه ، تقسیم نامه و ترکه نامه

تنظیم و ارسال اظهارنامه رسمی جهت ایفای تعهدات و پرداخت دیون

تهیه و تنظیم انواع مختلف مکاتبات قراردادهای پیمانکاری متناسب با قوانین و مقررات

ارائه مشاوره در مراحل مختلف انعقاد قرارداد شامل مراحل : مذاکره ، انعقاد

قرارداد ، اخذتضامین قراردادی ، ایفای تعهدات قراردادی ، فسخ قرارداد و طرح دعوا در مراجع داوری و دادگستری

پاسخگویی به سئوالات حقوقی از طریق تلفن ، ایمیل و نامه

انجام كلیه امورثبتی در اداره ثبت شركتها و موسسات غیرتجاری

اخذ کارت بازرگانی جهت اشخاص حقیقی و حقوقی

ثبت علائم تجاری در اداره کل مالکیت صنعتی

اعزام كارشناس حقوقی جهت شركت درجلسات مذاكرات قراردادی

اعزام كارشناس حقوقی جهت ارائه مشاوره به صورت هفتگی و ماهیانه بنا بر نیاز اشخاص حقیقی وحقوقی

انجام امور داوری در كلیه دعاوی و اختلافات ارجاعی

انجام امور مطالعاتی وپژوهشی حقوقی در کلیه زمینه های حقوقی

شرکت های حقوقی رسمی تهران، موسسات حقوقی مجاز تهران، وکلای محترم تهران و دارای جواز فعالیت، جهت معرفی در این صفحه با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید

02122072529

"<yoastmark

آئین نامه و قوانین الزامی موسسات حقوقی

ماده 1-

دفتر حقوقی مجموعه ای است حقوقی که منحصراً توسط سه یا چند وکیل دادگستری تحت هر نام و عنوان به منظور انجام وکالت و مشاوره و بطور کلی امور حقوقی ،طبق مقررات قانونی و این آئین نامه تشکیل ، ثبت و اداره می شود.

تبصره ۱-

حداقل یک نفر از وکلای موسس شرکت حقوقی باید دارای بیش از ده سال سابقه وکالت دادگستری باشند.

تبصره ۲ –

دفتر حقوقی فقط از وکلای دادگستری که محل اشتغال آنان طبق پروانه وکالت در حوزه اقامت موسسه میباشد تشکیل میشود.

ماده 2-

دفاتر حقوقی باید دارای اساسنامه ای باشد که پس از تائید و ثبت در دفتر کانون وکلای دادگستری در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد

ماده 3-

شرکت حقوقی در اساسنامه باید نام و اعضا موسس و مشخصات کامل و اقامتگاه قانونی آنان قید گردد و هر تغییری که در اساسنامه و ارکان موسسه داده میشود باید مورد تائید کانون قرار گرفته و در دفتر کانون ثبت و نسخه تائید شده توسط متقاضی جهت ثبت و انتشار به اداره ثبت شرکتها ارسال شود.

تبصره – موسسه مکلف است ظرف مدت یکماه از تاریخ انتشار آگهی یک نسخه از آن را به کانون وکلا تسلیم نماید.

ماده 4-

موسسه حقوقی تابعیت ایرانی است و با هیچ اکثریتی قابل تغییر نمی باشد.

ماده 5-

موسسه های حقوقی میتوانند از همکاری تعداد مورد نیاز وکیل دادگستری مقیم همان حوزه به عنوان عضو همکار استفاده نمایند، بدیهی است اسامی کلیه وکلای همکار با تصویب مجمع عمومی شرکا و پس از تائید کانون وکلای دادگستری برابر مدلول ماده ۳ به اداره ثبت شرکتها اعلام و مراتب در روزنامه رسمی آگهی خواهد شد.

ماده 6-

موسسات حقوقی باید اعضای آن همواره دارای شرایط زیر باشند:

الف ) تمدید مستمر پروانه وکالت

ب) نداشتن دفتر وکالت و عضویت در موسسات مشابه دیگر

ج) نداشتن سابقه محکومیت کیفری و محکومیت انتظامی از درجه ۴ به بالا..

د) عدم اشتهار به فساد و اعمال منافی با شغل و شئونات وکالت .

"<yoastmark

تبصره –

چنانچه هر یکی از اعضا موسسه یکی از شرایط مندرج در این ماده را فاقد گردد از عضویت محروم و منعزل خواهد شد. در صورتیکه با خروج عضو منعزل تعدا اعضا از حد نصاب مقرر کمتر شود اعضا با قیمانده موسسه مکلفند مدت سی روز ضمن اعلام مراتب محرومیت عضو به کانون نسبت به جاگزینی عضو جدید واجد شرایط با نظارت و تائید کانون وکلا اقدام نمایند.

ماده 7-

شرکت های حقوقی تخلف هر یک از اعضایش، از تکالیف مقرره تخلف از نظامات کانون وکلای تلقی و با متخلفین بر اساس مقررات مربوطه عمل خواهد شد.

ماده 8-

اعضای شرکت حقوقی برای حسن اداره موسسه در اجرای قوانین و آئین نامه و مقررات کانون وکلا در مقابل کانون وکلا مسئولیت دارند.

ارکان موسسه – حدود وظایف و اختیارات

ماده 9-

دفتر وکات یا موسسه حقوقی دارای ارکان ذکر شده است: مجمع عمومی – مدیر یا مدیران

ماده 10- دفاتر وکالت مجمع عمومی شان منحصرا از اجتماع اعضاء سهامدار تشکیل میگردد. تاریخ و تربیب تشکیل و نحوه اخذ رای در مجع را اساسنامه معین میکند.مجمع عمومی ممکن است بصورت عادی ، عادی بصورت فوق العاده و فوق العاده تشکیل شود.

ماده 11-

دفتر حقوقی یا شرکت حقوقی طبق اساسنامه حسب مورد بوسیله مدیر یا مدیران منتخب از بین اعضاء مجمع اداره میشود. حدود اختیارات مدیر یا مدیران را مجمع عمومی تعیین میکند در هر حال مدیر یا مدیران مسئول حسن اداره موسسه از هر حیث میباشند.

ماده 12-

موسسین شرکت حقوقی یا مدیر یا مدیران در امور مربوط به موسسه نماینده قانونی موسسه در کلیه نهادها و موسسات و مراجع قانونی و قضائی و سایر اشخاص ثالث میباشند. قبول خدمات و تنظیم قراردادهای لازم با مدیر یا مدیران موسسه بوده که باید حافظ اسرار و اسناد ارباب رجوع باشند و در قبال وجوه و مدارک ماخوذه رسید داد و اسناد و مدارک مربوطه را به طریق مطمئنی در موسسه نگهداری نمایند.

"<yoastmark

ماده 13-

تفویض وکالت از طرف مراجعه کنندگان مستقیما به موسسه و با تنظیم وکالتنامه رسمی متضمن حق توکیل غیر برای وکلای دادگستری خواهد بود. موسسه میتواند بدون تنظیم وکالتنامه رسمی ترتیبی دهد تا وکالتنامه فرم کانون وکلا بین مراجعه کننده واحد از وکلای عضو تنظیم شود در اینصورت یکی از مدیران باید وکالتنامه را به عنوان وکیل دیگر مراجعه کننده با حق اقدام متفقا و منفردا امضاء نمایند.
تبصره- کلیه وکلائی که بنحوی از انحاء در پرونده مداخله گردد و مینمایند با مدیران موسسه در مقابل کانون وکلای دادگستری مسئولیت مشترک دارند.

ماده 14-

دفتر حقوقی باید دارای دبیرخانه ای مناسب باشد که زیر نظر مدیر یا مدیران اداره میگردد.

ماده 15-

تاسیس دفتر حقوقی با پرداخت مبلغ 500/000 ریال بابت بررسی و عنداللزوم صدور مجوز، بهنگام تسلیم تقاضا به کانون وکلای دادگستری پرداخت مینماید. موسسه مکلف است برای هر تغییری در اساسنامه یاهیات مدیره مبلغی معادل ۳۰ % مبلغ فوق را پرداخت نماید وجوده مذکور به هیچوجه قابل استرداد نیست .
تبصره – میزان مبلغ حق الثبت هر دو سال قابل تجدید نظر است .

ماده 16-

هیات موسس شرکت حقوقی پس از تشکیل مجمع عمومی موسس و تصویب و امضا اساسنامه و انتخاب مدیر یا مدیران و اخذ قبولی آنان یک نسخه از اساسنامه امضا شده صورتجلسه انتخاب مدیر یا مدیران را برای کانون وکلای دادگستری ارسال میدارد و کانون وکلا پس از رسیدگی و احراز اینکه اساسنـامه با قوانین جاری

و مقررات مربوطه و این آئین نامه مغایرتی ندارد، خلاصه آن را در دفتر مخصوص که برای این کار تخصیص میدهد ثبت نموده و مجوز تاسیس بنام صادر مینماید .

تبصره –

تشریفات ثبت موسسه و ثبت تغییرات بر اساس مفاد ماده ۳ این آئین نامه بوده و کلیه هزینه های مربوطه بعهده موسسه خواهد بود.

ماده 17-

کانون وکلا در صورتیکه تقاضا را نپذیرد باید مراتب را بوسیله پست سفارشی به نشانی متقاضی اعلام نماید متقاضی ظرف 10 روز از تاریخ صدور برگ رسید پستی میتواند از این تصمیم در دادگاه عالی انتظامی قضات شکایت کند برای دادگاه انتظامی قضات قطعی است .

انحلال وتصفیه

ماده 18-

موسسه‎های حقوقی در حالات زیر منحل میگردند:

۱)با تصمیم کانون وکلا در صورت تخلف موسسه ۲) تصویب مجمع عمومی ۳) طبق شرایط پیش بینی شده در اساسنامه.

ماده 19-

موسسه حقوقی چنانچه از طرف کانون وکلا یا از طریق اتخاذ تصمیم مجمع عمومی یا براساس شرایط مندرج در اساسنامه یا بهرطریق قانونی دیگر منحل گردد، مجمع عمومی فوق العاده موسسه می بایست مدیر یا مدیران تصفیه با اختیارات لازم را انتخاب و معرفی نماید. مدیر یا مدیران تصفیه مکلفند در اسرع وقت نسبت به انجام عملیات امور موسسه شروع نموده و حداکثر ظرف ده روز انحلال موسسه را کتبا و با ذکر علل به کانون وکلای دادگستری اعلام نمایند و ظرف همان مدت عملیات تصفیه را آغاز کنند. کانون وکلا میتواند به هزینه موسسه بطریق مقتضی مراتب انحلال موسسه را به آگاهی عموم برساند.

"<yoastmark

ماده 20-

موسسه یا دفتر حقوقی در مدت تصفیه مکلف به تعیین تکلیف پرونده های جاری از طریق تفویض وکالت یا استعفا از وکالت با رعایت مقررات و حفظ حقوق قانونی موکلین میباشد.

تبصره –

در مدت تصفیه موسسه حق قبول وکالت جدید را ندارد و در صورت تخلف طبق ماده ۵۵ قانون

 

در صورتی که به عنوان یک شخص حقیقی یا به عنوان مدیر یک شرکت یا یک فعال اقتصادی، در صدد انتخاب وکیل برای طرح و دفاع از دعاوی، در تهران می باشید این بخش آسمونی را تا انتها مطالعه نمایید چرا که راهنمای انتخاب یک وکیل خوب و همچنین بهترین وکلای تهران به همراه آدرس و شماره تلفن آن ها را برای شما عزیزان منتشر می کنیم.

Lawyer1 بهترین وکلای پایه یک دادگستری در تهران

۱- امروزه، وکالت و مشاوره حقوقی نیز امری، کاملاً تخصصی شده است. در انتخاب وکیل و مشاور حقوقی، بیش از هر چیز، به موضوع پرونده و نیاز خود، توجه ویژه داشته باشید. وکیل و مشاور حقوقی انتخاب کنید که نسبت به موضوع پرونده و متناسب با نیاز شما دارای تخصص و تجربه باشد.

۲- در وهله بعد، امانت داری و راز داری وکیل و مشاور حقوقی از اهمیت بالای برخوردار است برای  اینکه وکیل و مشاور حقوقی شما بتواند رهنمود صحیح به شما ارائه نماید یا اقدام و دفاع موثر در قبال پرونده داشته باشد ناگزیر خواهید بود که همه اطلاعات و اسناد مرتبط با موضوع را به او ارائه کنید. بنابراین امانت داری و راز داری وکیل و مشاور حقوقی، نسبت به اطلاعاتی که از شما بدست می آورد و اسنادی که در اختیار می‌گیرد بسیار، قابل توجه و مهم است.

۳- همواره به اصل پیشگیری و اصل بهداشت حقوقی، توجه ویژه داشته باشید. بدین معنی که سعی کنید پیش از معاملات و اقداماتی که بار حقوقی و مالی دارد با وکیل و مشاور حقوقی متخصص و امین، مشورت کنید تا بدین ترتیب در هزینه ها صرفه جویی نموده و از بروز خسارات سنگین، پیشگیری کرده باشید.

۴- وکیل، قانوناً نمی‌تواند متعهد به نتیجه باشد و نمی‌تواند تضمین و تعهد نماید که حتماً به نفع شما رأی، خواهد گرفت. بر این اساس، بهتر است ترتیبات پرداخت حق الوکاله را حداقل در سه مرحله و به گونه ای انجام دهید که در صورت عدم حصول نتیجه، متعهد به پرداخت های بی ضابطه نشوید.

الف) مرحله اول پرداخت حق الوکاله همراه با انعقاد قرارداد با وکیل باشد. عموماً در صورتی که وکیل از اقداماتش نتیجه ای هم نگیرید این بخش از حق الوکاله، قابل برگشت، نیست.

Lawyer2 بهترین وکلای پایه یک دادگستری در تهرانب) زمان پرداخت مرحله دوم پرداخت حق الوکاله را پس از اخذ نتیجه اولیه (مرحله بدوی) به نفع خودتان قرار دهید. ممکن است اقدامات وکیل در این مرحله به نتیجه نرسد و مرجع قضائی به نفع شما رای ندهد. در این صورت، پرداخت حق الوکاله این مرحله، انجام نخواهد شد مگر اینکه در مرحله تجدید نظر و طی سایر اقدامات قانونی، نتیجه به نفع شما تغییر کند که در این صورت، حق الوکاله این مرحله را نیز باید بپردازید.

ج) زمان پرداخت مرحله سوم حق الوکاله را پس از قطعی شدن نتیجه به نفع خودتان، قرار دهید.

۵- به خاطر داشته باشید که طرح دعوی برای دریافت وجه یا دستیابی به مال، در مرحله نخستین (مرحله بدوی) علاوه بر پرداخت حق الوکاله، مستلزم پرداخت حدود ۵ درصد هزینه دادرسی می‌باشد که بعهده شماست. بنابراین باید از حیث مستندات و مدارک، در مواردی به اقدام از طریق وکیل، متوسل شوید که قابلیت قانونی موفقیت را داشته باشید.

۶- وکیل شما باید به قدری، متبحر و دقیق باشد که با طرح دعوی اشتباه یا با انتخاب مسیر نادرست، سبب تحمیل هزینه های بی مورد دادرسی و غیره بر شما نشود.

۷- در احراز تخصص وکیل، به نکات زیر توجه بفرمایید:

الف- نوع گرایش و مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

ب- سوابق کار در سازمان ها و شرکت ها

ج- مقالات، کتابها، نوشتارها و مطالب منتشره از سوی وکیل

د- آرای ماخوذه و پرونده های سابق وکیل

ه- میزان رضایت مشتریان و موکلان پیشین

۸- وکیل و مشاور حقوقی انتخاب کنید که قدرت بیان بالایی داشته و با متانت و آرامش، سخن بگوید، ترجیحاً لهجه نداشته باشد، تاثیرگذار، استدلالی و روان، صحبت کند.

۹- وکیل و مشاور حقوقی انتخاب کنید که در نویسندگی، چیره دست باشد، قلمی شیوا و تاثیر گذار، داشته باشد، خوش خط باشد، درخواست ها و نامه ها و لوایحش را مستند و مستدل تنظیم می کند و مکتوباتش، را بصورت تایپ شده و زیبا ارائه می نماید.

۱۰- وکیل و مشاور حقوقی انتخاب کنید که به نظم و آراستگی در جلسات رسمی، اهمیت می دهد و دارای ساعات کار و دفتر کار، منظم است.

۱۱- وکیل و مشاور حقوقی انتخاب کنید که در مظان بدنامی و در کانون تعارضات و گرایشات سیاسی و جناحی نباشد.

۱۲- به ادعای داشتن روابط ویژه و قدرت نفوذ در دستگاه قضائی، از ناحیه هیچ کس، توجه و اعتماد نکنید. حتی اگر، این ادعاها درست باشد و شما را وسوسه کند که به این مسیر، گرایش پیدا کنید به خاطر بیاورید که تقویت و ترویج این قواعد زشت، در جائی دیگر و بزودی، دامن شما را هم خواهد گرفت و علیه شما هم بکار خواهد رفت و شما قربانی قواعدی خواهید شد که در تقویت و استمرار آن، نقش داشته اید.

Lawyer3 بهترین وکلای پایه یک دادگستری در تهران

Lawyer4 بهترین وکلای پایه یک دادگستری در تهران

شرکت های حقوقی رسمی تهران، موسسات حقوقی مجاز تهران، وکلای محترم تهران و دارای جواز فعالیت، جهت معرفی در این صفحه با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید

02122072529

 • لینک های مفید:

روش استعلام وکلا و موسسات حقوقی

قوانین و حقوق

حق طلاق زن

منشور حقوق شهروندی

آشنایی با رشته حقوق

موسسه حقوقی ، دفتر حقوقی ، شرکت حقوقی ، موسسات حقوقی و موسسه حقوقی تهران – اختصاصی آسمونی

وکیل,وکیل در تهران,بهترین وکلای تهران,تهران وکیل,وکیل تهران,بهترین وکیل در تهران,وکیل خوب در تهران,وکیل خوب تهران,تهران وکیل خوب

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: رضا محمدی
  10 بهمن 1397

  تشکر از پورتال آسمونی جهت معرفی وکلای تهران

 2. نویسنده دیدگاه: پویا
  14 مهر 1396

  سلام لطفا بفرمایید تفاوت موسسات حقوقی تجاری و غیر تجاری در چیست؟

 3. نویسنده دیدگاه: حبيب شكورى
  07 خرداد 1396

  اميدوانتظارداردمسئولين محترم باحذف آزمون وكالت ازآزموده هاباسهميه محدودسدومانع اشتغال خيل عظيم فارغ التحصيلان حقوق كه زحمات ساليان تحصيل وهزينه ووعمرشان به بهانه هاى واهى به منظورانحصارطلبى انجام شده است اين قشرمظلوم رابه بازاركاروكالت هدايت نمايند

 4. نویسنده دیدگاه: حبيب شكورى
  07 خرداد 1396

  همانطوريكه دراواخرسال گذشته ازرسانه هابويژه سيماى ايران شاهدبوديم صداى اعتراض به ممانعت ازاشتغال فارغ التحصيلان حقوق توسط كانون وكلا ازمجلس شوراى اسلامى بلندشدزيراكانون وكلابابرگزارى آزمون از آزموده ها وايجادمحدوديت پذيرش عملامانع ازاشتغال فارغ التحصيلان حقوق شده است ومتاسفانه دولتمردان وتصميم گيرندگان كشوربراى رفع اين مانع غيرقانونى وظالمانه اقدام موثرى تابحال نكرده اندكه دراين رهگذرموارد زيرين كه ازاهم نكات قابل توجه است بيان مى گردند.
  1- چنين آزمونى درهيچيك ازرشته هاى تحصيلى دردانشگاههاى معتبركشوروجودندارد.
  2- اگرفارغ التحصيلان حقوق درمقطع كارشناسى و كارشناسى ارشد و دكترافاقدسوادحقوقى هستندپس چطورازعهده آزمونهاى دانشگاهى برآمده ودانشنامه فارغ التحصيلى درهمان مقطع رادريافت كرده اند .
  3- برگزارى آزمون مجددوآزمودن آزموده هاتوسط كانون وكلابه تعبيرروشن ترعملى موهن به نظام آموزش عالى تلقى مى شودواين درحاليست كه جايگاه كانون وكلا بالاترازآموزش عالى كشورنيست .
  4- اظهاراينكه دانشگاههابدون توجه به نيازجامعه دررشته حقوق دانشجوپذيرفته اندنيزخودقابل تامل است ومفهوم آن بى برنامگى وسوءمديريت درنظام آموزش عاليست كه اظهارنظرودليل پسنديده اى نيست و بلكه خوشايند دشمنان اين ملك وملت است .
  5- اشباع بازاركارهم موجه نيست وبه بى برنامگى مسئولين ونظام اشاره دارد.
  6- اظهاروعنوان اينكه فارغ التحصيلان ازسوادلازم برخوردارنيستندبازهم زيرسوال بردن كيفيت نظام آموزش عالى وبرنامه ريزان اين حوزه است درحاليكه فارغ التحصيلان دانشگاههاى مابه سبب دانش برترشان درسايركشورهابراحتى جذب بازاركارمى شوندودليل آن چيزى جزتوان علمى ودانش تخصصى آنان نيست وپرورده همين دانشگاههاى كشورخودمان هستند .
  7- به فرض محال درصورت صحت ادعاهاى مذبورو ايجاد سد محكم ومانع اشتغال براى فارغ التحصيلان حقوق چه دليلى داردكه اين قشرفارغ التحصيل چوب ندانم كارى مسئولين مملكتى رابخورندومسئوليت هدرشدن زحمات دوران تحصيل وفناشدن عمرشان باكيست؟ واگركانون وكلااين چنين دلسوزاست چرا اين مهم راكه خطرى اجتماعى است درطول ساليان گذشته به دولتهاى مستقراعلام نكرده است .
  8-لازم است آنانيكه دانش علمى رادرقبول شدن درآزمون كانون وكلامى داننددرهردوره پنج ساله اى كه ازدريافت پروانه وكالتشان گذشته است به منظورسنجش سطح علمى درهمين آزمونها شركت نمايندونتيجه قطعادرخورتوجه وحيرت خواهدبود.
  9- موضوع ايجاداشتغال جوانان وفارغ التحصيلان به دغدغه مهم نظام تبديل شده كه اگراين مانع غيرعادلانه برداشته شودتوقعات خيل عظيم فارغ التحصيلان حقوق ازدولت كاسته ميشودوهيچگونه بارمالى هم براى دولت نخواهدداشت.
  10- آيارواست كه حفظ انحصاردرحوزه وكالت به بهاى هدرشدن سالهاتحصيل وهزينه وفناشدن عمرفارغ التحصيلان حقوق ومرارتهاى خانواده آنهاتمام شود؟
  11- اميدوانتظارداردمسئولين محترم بابرداشتن اين مانع اشتغال فارغ التحصيلان حقوق رابه بازاركاردرحرفه وكالت رهنمون باشندوازعواقب ناخوشايند اين رويه غيرعادلانه كه دردرازمدت بسيارزيانبارخواهدبودجلوگيرى نمايند؟

  • نویسنده دیدگاه: نجفی
   11 خرداد 1396

   در خصوص نگارش و بیان زیبایی جناب آقای حبیب شکوری اولا به قلم زیبا و پر محتوی ایشان درود میفرستم .که واقعیت موجود را به تقید نگارش زیبایش درآورده بود .
   دوما فلسفه حقوق عدالت و عدالتخواهی است .و در عدالت به کرامات انسانها توجه شده است .و بعره برداری از سرمایه های موجود در امر قضا و وکالت می بایستی بصورت عادلانه فی مابین فارغ التحصیل تقسیم شود .
   اما نگاه بسته و انحصاری کانون وکلا موجبات نا امیدی و یاس را به جامعه حقوقی تسری داده تست .و علم حقوق به جای عدالت پروری به بنگاه اقتصادی برای بعضی ها مبدل شده است .و خیل عظیم فارغ التحصیلان حقوق هم بیکار و محتاج نان شب هستند .
   بنابراین شایسته است ی۱. در جهت اشتغال زایی ۲. افزایش دانش حقوق ۳. گسترش مطالعه حقوق بر اساس اصل رقابت و….. بهترین راه دایر نظام حقوقی به مانند نظام پزشکی و نطام مهندسی می باشد . که در آن اصل به آراستگی دانش حقوق بر مبنای واقعیت نه امتیاز و نه سوالات تستی که فقط در جهت آشفتگی فکری حقوق دانان ایران است .
   چه بسیار افرادی بدون اینکه استفاده از پروانه وکالت بنمایند جایگاه جوانانی را اشغال کرده اند که آرزوی وکیل شدن و اشتغال دارند .
   من به نوبه خود از دست اندرکان خصوصا دولت دوازدهم انتظار حذف آزمون وکالت و برپایی نظام حقوقی دارم

 5. نویسنده دیدگاه: علی احمدی
  11 بهمن 1395

  موسسات حقوقی در کدام مناطق تهران قرار دارند؟

  • نویسنده دیدگاه: کامران
   27 خرداد 1396

   در انتهای اتوبان اشرفی اصفهانی بالاتر از پل نیایش

 6. نویسنده دیدگاه: میترا
  06 بهمن 1395

  با تشکر از ایجاد این بخش مفید در پورتال آسمونی

 7. نویسنده دیدگاه: رضا حمزه ای
  02 بهمن 1395

  با تشکر از فعالیت های شما
  بنده به عنوان عضو کوچکی از خانواده وکلای تهران، این مصیبت تلخ تسلیت می گویم.

 8. نویسنده دیدگاه: پرویز مهران نژاد
  01 بهمن 1395

  باسلام وعرض تسلیت به هموطنان عزیزم حرفی دیگری ندارم پلاسکو همه مارا داغدار کرد

نظر خودتان را ارسال کنید