جهانشاهی بدون بدرقه به بهشت زهرا رفت

تاریخ خبر : 1391/09/27

پيکر جاهد جهانشاهی که قرار بود روز گذشته از مقابل خانه هنرمندان تشييع شود، مستقيما به محل خاک سپاري اش در بهشت زهرا(س) انتقال داده مي شود.

به گزارش خراسان، قرار بود روز گذشته، پيکر اين مترجم و منتقد تئاتر از مقابل خانه هنرمندان به قطعه هنرمندان تشييع شود که به نقل از همسر مرحوم جهانشاهي اعلام شد که پيکر جهانشاهي به علت بارش برف و ترافيک، پيکر آن مرحوم به محل خاک سپاري در بهشت زهرا(س) انتقال داده مي شود.

همچنين قرار بود پيکر جهانشاهي در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شود که به گفته همسرش، با وجود تلاش دوستان جاهدجهانشاهي، اين امکان که او در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شود، فراهم نشد و او در قطعه ۳۰۹بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

همچنین مراسم ترحیم جهانشاهی چهارشنبه ۲۹ آذرماه از ساعت ۱۷:۴۵ تا ۱۹:۱۵ در مسجد الرضا (ع) واقع در میدان نیلوفر برگزار می‌شود.

جاهد جهانشاهی صبح روز پنجشنبه ۲۳ آذرماه در حین کوهنوردی در درکه بر اثر ایست قلبی درگذشت.

جهانشاهی متولد سال ۱۳۲۵، عضو هیئت مؤسس انجمن منتقدان و نویسندگان خانه‌ تئاتر و دو دوره عضو هیئت‌مدیره‌ این انجمن بود.

او همچنین کتاب‌های متعددی را از ‌ جمله: «نمایش‌نامه‌ی رئیس‌جمهور» توماس برنهارد، «نان سال‌های سپری‌شده» هاینریش بل، «مادر» برتولت برشت، «گزارش یک آدم‌ربایی» گابریل گارسیا مارکز، «کتاب دلواپسی» فرناندو پسوا، «زندگی برتولت برشت» و «در حال کندن پوست پیاز» گونتر گراس ترجمه کرده است.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید