تاریخ آغاز سال نو میلادی 2019

christian-new-year

اول ژانویه را بر اساس سنتی دیرینه ابتدای سال می‌دانند. همانگونه كه ما ایرانیان ابتدای سال خود را روز اول فروردین می‌دانیم و اعراب ابتدای سال خود را ماه محرم می‌دانند. اما تاریخ دقیق سال نو میلادی مسیحیان چه زمانی است؟ آسمونی در این بخش اطلاعات جالبی در مورد سال نو میلادی برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

مبدأ تاریخ نزد مسیحیان تولد حضرت عیسی مسیح (ع) است كه اتفاقأ در روز 25 ماه دسامبر واقع شده یعنی یك هفته مانده به تحویل سال نو میلادی (همانگونه كه مبدا تاریخ شمسی ما ایرانیان و سال‌های قمری: 12ربیع الأول مصادف با هجرت پیامبر از مكه به مدینه است اما ابتدای سال، فروردین ماه در سال شمسی و محرم در ماه‌های قمری است).

تاریخ شروع سال نو میلادی کی و چه روزی است ؟

2019/01/01

روز اول ژانویه یا شروع سال 2019 میلادی برابر با روز سه شنبه 11 دی ماه 1397 هجری خورشیدی و مصادف با 24 ربیع الثانی 1440 هجری قمری

در کشورهایی که از تقویم میلادی استفاده میکنند، سال نو معمولأ در اول ژانویه برگزار میگردد. در حال حاضر، جشن گرفتن سال نو یکی از بزرگترین رویدادهای جهانی میباشد. در شب ۳۱ دسامبر هر سال، آخرین روز یک سال میلادی و روز قبل از روز سال نو در بسیاری از کشورهای جهان، عمومأ قاره‌های اروپا، آمریکا، استرالیا و بخش‌هایی از آسیا و آفریقا مراسم سال نو برگزار میشود. در فرهنگ جدید غرب این روز با گردهمایی‌هایی در مجالس و مهمانی‌ها برگزار میشود که انتقال سال را ساعت ۱۲:۰۰ شب جشن می‌گیرند.

بسیاری از فرهنگ‌ها در این شب از آتش‌بازی و دیگر روش‌های پرصدا برای جشن گرفتن استفاده می‌کنند. شب سال نو به صورت جهانی مطابق با تولد مسیح یا عرف‌نامه پس از میلاد در کشورهای مسیحی و حتی غیر مسیحی در ۳۱ دسامبر برپا میشود. شب سال نو همچنین به عنوان هفتمین روز کریسمس در مسیحیت غربی شناخته میشود.

چرا سال میلادی از اول ژانویه آغاز می‌شود؟

دلیل خاصی برای آغاز شدن سال میلادی از اول ژانویه ذكر نشده است زیرا اقوام مختلف هر كدام روزی را مبدأ سال خود قرارداده اند. مثلاً سال نو مقدونی ها در زمان اسكندر از پاییز شروع می شد و یونانی ها وسط تابستان را مبدأ سال خود قرار می دادند و ایرانی ها هنوز كه هنوز است روز اول بهار را نوروز می دانند.

مسیحی هایی كه اول ژانویه را مبدأ سال میلادی قرار می دهند مدیون رومی ها هستند، در عصر امپراتوری روم روال كار براین بود كه كلیه مقامات مملكتی روز ۱۵ مارس (۲۶ اسفند) را روز آغاز خدمت قرار می دادند حتی قیصرها و كنسول های رومی نیز در این روز وارد عرصه كار می شدند. لیكن چون كنسول (فول دیویس نوبیلیور) به دلایلی چند موفق نشد در روز ۱۵ مارس زمام امور را به دست بگیرد و این مهم پس از مدتی تعویق در روز اول ژانویه میسر شد، آن روز را آغاز كار اعلام كردند. ژولیوس سزار هم به یك ژانویه وفادار ماند.

در سال ۴۶ قبل از میلاد، تقویم ژولیانی به دستور ژولیوس سزار تنظیم شد در این تقویم نه فقط اول ژانویه اول سال شناخته شد بلكه خود سال نیز به ۳۶۵‎/۲۵ روز تقسیم شد، زیرا همین مدت لازم بود تا زمین یك بار به دور خورشید گردش كند. به پاس این خدمت تقویم مذكور را ژولیانی گفتند و به پاس بزرگداشت ژولیوس سزار نام او را روی ماه ژوئیه (ژولیوس) نهادند.

 • همچنین ببینید :

پیامک های تبریک کریسمس

زندگینامه حضرت عیسی

خواندنی های جالب کریسمس

تعطیلات کریسمس

تاریخ آغاز سال نو میلادی

تاریخ کریسمس

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: رها از مشهد مقدس
  10 دی 1397

  سال نومسیحی برتمامیه مسیحیان دنیا مبارکباشه،،الهی سال جدیدسال صلح وسلامتی برای همه مردم دنیا باشه.آمین

 2. نویسنده دیدگاه: افسانه
  10 دی 1397

  سال نومیلادی روبه تمام مردم جهان تبریک میگم وهمچنین خواهرزاده های عزیزم که درآلمان زندگی میکنن

 3. نویسنده دیدگاه: Elena
  10 دی 1397

  سال نو میلادی با آرزوی زندگی شاد و سالم در سراسر جهان.پیشاپیش عرض تبریک

 4. نویسنده دیدگاه: سارا
  10 دی 1397

  سال‌نو‌میلادی‌به‌تمامی‌مسیحیان‌دنیا‌وعیسی‌مسیح‌تبریک‌میگم‌امیدوارم‌در‌تمام‌دنیا‌صلح‌و‌ارامش‌حکمفرما‌باشه.امین

 5. نویسنده دیدگاه: سمیه
  10 دی 1397

  سال‌نو‌میلادی‌به‌تمامی‌مسیحیان‌دنیا‌وعیسی‌مسیح‌تبریک‌میگم‌امیدوارم‌در‌تمام‌دنیا‌صلح‌و‌ارامش‌حکمفرما‌باشه.امین

 6. نویسنده دیدگاه: آنیتا بهرامی
  08 دی 1397

  کریسمس و ایام سال نو میلادی را به دست اندرکاران پورتال آسمونی تبریک میگم

 7. نویسنده دیدگاه: انوشیروان
  04 دی 1397

  سال نو میلادی را به همه مردم جهان تبریک میگم

 8. نویسنده دیدگاه: ملکا
  09 دی 1395

  پیشاپیش سال نو میلادی رو خدمت همه مسیحیان سراسر دنیا تبریک میگم

نظر خودتان را ارسال کنید