فروشندگان درب و پنجره آلومینیومی و UPVC ، درب های صنعتی و فروشگاهی در تهران

upvc5

فروشندگان درب و پنجره آلومینیومی و UPVC در تهران ، درب های کرکره ای، صنعتی و فروشگاهی ، درب های صنعتی

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

 

سرد شدن هوا حرارتی از یک سو و از سویی دیگر وجود آلودگی های صوتی در شهرهای بزرگ شرایط باعث شده است تا مهندسان به فکر ساخت درب و پنجره هایی که بتواند این مشکلات را برطرف کند انداخته است. در اصطلاح به اینگونه درب و پنجره ها، دوجداره می گویند که آسمونی در این بخش شما را با این نوع درب و پنجره ها آشنا می کند.

امروزه کارشناسان انرژی به این نتیجه رسیده اند که 40 درصد اتلاف انرژی ساختمان ها از طریق پنجره ها  می باشد. یکی از مهمترین راه های جلوگیری از این اتلاف انرژی استفاده از درب و پنجره دوجداره با شیشه های دوجداره می باشد، به طوری که در حال حاضر 70 درصد ساختمان های قاره اروپا از این نوع درب و پنجره دوجداره بهره می برند.

عموما پنجره های دوجداره، با عنوان فنی UPVC(Unplasticised Poly Vinyl Chloride) شناخته می شوند هرچند که در کشور ما واژه پنجره دوجداره به پنجره هایی که قاب آن از جنس های فلزی بوده و شیشه آن دوجداره می باشد نیز گفته می شود. این ماده یک نوع ترموپلاست مدرن متشکل از مشتقات اصلی نفت خام و نمک طعام است.

علاوه بر این نوع پنجره دوجداره، امروزه پنجره های دیگری نیز با عنوان پنجره های چوبی، آلومینیومی و آهنی دوجداره نیز به خریداران پیشنهاد می گردد که بعضا در کنار قیمت مناسب تر، برخی از ویژگی های اصلی پنجره های دوجداره را دارا نمی باشند

upvc2مقایسه درب و پنجره های چوبی، آلومینیمی و UPVC

پنجره های چوبی: چوب سرما و گرما را عبور نمی دهد. اما چوب خاصیت شکنندگی و سوراخ شدن دارد. بنابراین در طول زمان به خصوص در قسمت های خارجی ترک خورده و می شکند.

پنجره های آلومینیمی: پنجره های آلومینیمی دارای عمر بیشتری نسبت به چوب بوده و همچنین سبکتر و نازکتر است. حمل و نصب ساده تری نیز دارد. هرچند می توان این شیشه این پنجره ها را دوجداره ساخت، اما از آنجا که بدنه قاب این نوع پنجره ها عایق نبوده و در نتیجه گرما را هدر داده، سرما را به داخل راه داده و عرق می کند، عملا خواص کامل پنجره های دوجداره را ندارند. آلومینیم یک فلز بوده و در مقابل خوردگی و زنگ زدگی آسیب پذیر است و به مرور زمان آسیب پذیرتر می شود.

تورفتگی و خراش خوردگی آلومینیم قابل تعمیر نبوده و باید کلاً تعویض گردد. گوشه های درب ها و پنجره های آلومینیمی به صورت مکانیکی به یکدیگر متصل می شوند که باعث آسیب پذیری آن در برابر تغییر شکل خواهد بود.

پنجره های آهنی: پنجره های آهنی نیز به صورتدوجداره قابل ساخت می باشند. حسن آنها قیمت مناسب تر ، قابل ترمیم بودن (مثلا در صورت شکستگی لولاها) و رنگ پذیری ناسب می باشد. اما همان مشکلات عایقی پنجره های آلومینیومی را داراست. به علاوه درزگیری آن نیز معمولا به درستی قابل انجام نبوده و در هنگام بارندگی باعث نفوذ آب از اطراف به داخل پنجره می شود. زنگ زدگی به مرور زمان از دیگر مشکلات این نوع پنجره ها می باشد.

upvc3پنجره های دوجداره : پنجره های UPVC از ماده سخت و محکم UPVC ساخته شده است. شکل چند محفظه ای آن باعث می شود در مقابل هدر رفتن گرما و سرما و تعریق مقاوم باشد. پنجره  UPVC زمانیکه در برابر گرما و سرمای خیلی زیاد قرار می گیرد تغییر شکل نمی دهد. هسته فلزی آن تضمین می کند که UPVC فرم و پایداری خود را حفظ می کند.

گوشه های درب ها و پنجره های UPVC به صورت مکانیکی بهم متصل نمی شوند بلکه به یکدیگر جوش داده می شوند که باعث می گردد درب یا پنجره به صورت یک قالب بهم پیوسته و یک تکه باشد  در صورتی که این نوع پنجره ها توسط سازندگان معتبر ساخته نشود، . با گذشت زمان اندکی از نصب آن دچار تغییر حالت شده و فرم عایقبندی آن از بین می رود به علاوه آنکه از نظر ظاهری نیز دچار کهنگی می شود.

upvc4شیشه دوجداره چیست؟

استفاده از شیشه های دو جداره به دلیل حفظ انرژی حرارتی – برودتی و کاهش آلودگی صوتی در پنجره ساختمان بیمارستان ها ، کتابخانه ها ، موزه ها ، و ساختمانهای حاشیه خیابان های پر تردد کار برد وسیع دارند . اخیرا برای ایمنی وآسایش بیشتر پنجره وسایل نقلیه عمومی مانند واگن های قطار و اتوبوس های بین شهری نیز با شیشه های دو جداره تجهیز شده اند . میانگین سر و صدا در شهرهای بزرگ در حدود 65 تا 70 دسیبل است . این در حالی است که شدت صوت مجاز برای بیمارستان ها و محیط هایی از این قبیل حداکثر 39 دسیبل است.

شیشه های دو جداره می توانند شدت صوت را حدود 50 دسیبل کاهش دهند . و آن را به مرز 20 تا 30 دسیبل برسانند . علاوه بر این شیشه های دو جداره انتقال گرما را به شیوه های گوناگون و با رعایت نمودن اصول مهندسی تا حد زیادی کاهش می دهند. لایه های هوای خشک که خود عایق طبیعی محسوب می شوند بین دو جداره شیشه محبوس می شود  که قابل مقایسه با یک پوشش فایبر گلاس است .

upvc1ساختار پنجره دوجداره:

اساس پنجره دوجداره، شیشه دوجداره آن می باشد. سیستم شیشه دو جداره شامل دو یا چند لایه شیشه که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند و توسط اسپیسر در دور تادور آن ، از هم جدا شده اند. فضای بین شیشه ها را می توان با هوا یا گاز آرگون (عایق حرارتی) وهمچنین گازSF6  (عایق صوتی)  و یا ترکیبی از هردو با فشاری تقریبا معادل فشار هوا پر نمود.

در شیشه های دو جداره غالباً از اسپیسرهای آلومینیمی استفاده می شود که درون اسپیسر را با ماده رطوبت گیر (سیلیکا ژل) پر می کنند که این ماده سبب جذب رطوبت هوای مابین دو شیشه می گردد و توسط مواد درزگیر مناسب ، کاملاً آب بندی شده است.

 

معرفی درب صنعتی

درب صنعتی به گروه خاصی از درب های اتوماتیک گفته می شود که دارای ابعاد غیرمعمول می باشند و با سرعت هایی بیشتر از درب های معمولی باز و بسته می شوند. کاربرد درب های صنعتی عمدتا در انبارها و مراکز صنعتی و نظامی می باشد. از نظر عملکرد، درب های صنعتی به گروه های زیر تقسیم می شوند:

ز نظر عملکرد، درب های صنعتی به گروه های زیر تقسیم می شوند:

–        درب رول آپ سریع السیر

–        درب فولد آپ

–        کرکره سریع السیر

درب های صنعتی در عرض و ارتفاع های مختلفی ساخته می شوند و می توان گفت محدودیتی از نظر ابعادی در ساخت این درب ها وجود ندارد. مکانیزم عملکرد درب های صنعتی عموما به صورت بالا بازشو می باشد و به همین علت فضای اضافی از محیط کارخانه را اشغال نمی کنند. درب های صنعتی عموما دارای مدار فرمان ساده ولی با قابلیت اطمینان بالا می باشند. این مدارها به نحوی طراحی می شوند که در مقابل تغییرات جریان و یا ولتاژی که ممکن است در محیط های صنعتی رخ دهد مقاوم بوده و کمترین تاثیر را بگیرند. به منظور افزایش ایمنی و جلوگیری از بخورد لبه پایین درب به وسایل نقلیه و افراد، تجهیزات مختلفی برمبنای پرتو نور مادون قرمز معرفی شده است. با استفاده از این تجهیزات احتمال برخورد درب با مانع در هنگام حرکت به حداقل خواهد رسید.

درب رول آپ:

درب های رول آپ از پرده های PVC ساخته می شوند که در برخی مدل ها با الیاف نخی تقویت شده است. یک موتور الکتریکی سه فاز این پرده را با سرعت به سمت بالا کشده و دور یک لوله جمع می کند. نوع موتور، جنس پرده و کیفیت ساخت ریل های جانبی از جمله پارامترهای تعیین کننده در طول عمر درب رول آپ می باشد. به منظور افزایش طول عمر پرده و افزایش مقاومت آن در برابر ضربه در برخی مدل ها در فواصل مشخص میله های افقی تقویتی در داخل پرده کار گذاشته شده است. همچنین طراحی ویژه ای در محل اتصال پرده به ریل های جانبی درنظر گرفته می شود تا درصورت برخورد جسم خارجی با درب صنعتی، پرده از محل اتصال جدا شده و به ریل آسیب نرسد. در نهایت مجددا می توان پرده را درون ریل قرار داد و از درب استفاده نمود.

درب های رول آپ پرکاربردترین نوع درب های صنعتی می باشد که در ابعاد گوناگون طراحی و ساخته می شود. درب های رول آپ سرعت های حرکت متنوعی از 0.9 تا 2 متر بر ثانیه دارند و میزان این سرعت بستگی به نوع موتور استفاده شده دارد. به علت سرعت بالای حرکت درب های صنعتی رول آپ از آنها برای جداسازی بخش های داخلی کارخانه و یا انبار استفاده می شود. با استفاده از این نوع درب ها کمترین اختلال و مکث در حرکت لیفتراک و یا افراد ایجاد می گردد.

درب فولد آپ

درب های فولد آپ نوع دیگری از درب صنعتی می باشند که برای ورودی با ابعاد بسیار بزرگ مانند درب آشیانه هواپیما استفاده می شود. این درب از جنس PVC و انعطاف پذیر می باشد که در فواصل مشخصی با میله های افقی تقویت شده است. بخش های انعطاف پذیر به سمت بالا کشیده شده و بر روی هم تاخورده و در قسمت بالای درب قرار می گیرند. سرعت درب فولد آپ در مقایسه با رول آپ پایین تر می باشد ولی طراحی منحصربفرد فولدآپ این امکان را فراهم می کند تا در ابعاد بسیار بزرگ طراحی و ساخته شود.

کرکره صنعتی

کرکره های صنعتی نیز از نظر ظاهر مشابه کرکره های عادی می باشند اما از نظر کارکرد به علت بهرمندی از یک موتور سه فاز قدرتمند، با سرعت بیشتری به سمت بالا حرکت می کنند.

پنجره دو جداره,یو پی وی سی,در و پنجره دو جداره,در و پنجره یو پی وی سی,شیشه دو جداره,شیشه یو پی وی سی,ویژگی های پنجر های دو جداره,پنجره دو جداره ویژگی

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید