«فروشنده» نامزد گلدن گلوب شد

salesman-was-nominated-for-a-golden-globeبه گزارش آسمونی:

فیلم سینمایی «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی با نامزد شدن در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان جوایز گلدن گلوب، امیدوارانه‌تر به ادامه فصل جوایز سینمایی در آمریکا چشم دوخته است.
مراسم اعلام فهرست نامزدهای هفتاد و چهارمين دوره جوايز معتبر گلدن گلوب ساعت 16:45 روز گذشته به وقت تهران با حضور آنا كندريك، لورا درن و دان چيدل در هتل بورلی هيلتون آغاز شد و پس از آنكه كندريك نامزدهای چند بخش را اعلام كرد، نوبت به درن رسيد. در واقع اين بازيگر 49 ساله آمريكایی بود كه فهرست نامزدهای بهترين فيلم خارجیزبان را خواند و البته نام نماينده ايران در اسكار بين آنها بود.

فروشنده كه چندان از سوی منتقدان آمريكایی جدی گرفته نشده است، حالا بايد برای كسب جايزه گلدن گلوب با «او» به كارگردانی پل ورهوفن از فرانسه، «نرودا» ساخته پابلو لارين از شیلی، «تونی اردمان» به كارگردانی مارن آدی از آلمان و Divines ساخته هدی بنيامين از قطر رقابت كند. برندگان جوايز اين دوره روز 8 ژانويه 2017 معرفی می شوند و انتظار می رود فيلم تازه فرهادی با دست پر اين مراسم را ترك كند.

تنها فيلمساز ايرانی برنده اسكار 5 سال پيش هم با «جدایی نادر از سيمين» ابتدا جايزه گلدن گلوب را برد و سپس تا كسب ارزشمندترين جايزه دنياي فيلم و سينما پيش رفت. هر چند فروشنده نتوانسته تا امروز موفقيت‌های جدایی را برای فرهادی تكرار كند اما حضور در ميان 5 نامزد نهایی گلدن گلوب می تواند آغاز راهی باشد كه به درخشش در اسكار هشتاد و نهم ختم ‌شود. تونی اردمان و او مهم‌ترين رقيبان فروشنده برای حضور در اسكار هستند.

از سوی ديگر، بزرگ‌ترين گروه منتقدان منطقه آمريكای شمالی و 5گروه منتقد از آمريكا و كانادا فهرست برگزيدگان خود را در حالی معرفی كردند كه در ميان برندگان جوايز بهترين فيلم خارجی زبان، هيچ نشانی از نماينده ايران در اسكار هشتادونهم نبود.

منبع: همشهری آنلاین

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید